Poslední návštěva: Právě je 19 dub 2024 19:09


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: problém se Sennheiser HD 438
PříspěvekNapsal: 21 bře 2011 00:48 

Registrován: 21 bře 2011 00:24
Příspěvky: 3
Kraj: ČR - Středočeský
Zdravím.

Mám dotaz. Zkuste prosím pominout, že o tématu nevím v podstatě nic - jsem pouze konzument, který jinde nenašel návod pro laiky. Pouze prosím o nasměrování na správnou cestu, případně nasměrování do patřičných míst pokud se ptám na úplnou blbost ;)

Mám sluchátka Sennheiser HD 438 připojená k PC s Sound Blaster X-Fi. Kvalitu především zvukové karty prosím pomineme (pokud v ní není jádro problému), pro mé účely kvalita zvuku naprosto stačí (občas filmy, občas hudba, občas nějaká hra apod.). Můj problém je, že při normální hlasitosti (zvuk mi neutrhne hlavu, ale ani není příliš tichý, prostě příjemně hlasitý) sluchátka naprosto nezvládají basy - např. ve filmu místo výbuchu slyšíte jen jakousi směsici praskání a drnčení. To samé u hudby apod. Výrazné ztlumení hlasitosti pomůže, to ale není řešení jaké bych si představoval, zvuk je potom prostě příliš tichý. Zároveň ale musím dodat, že sluchátka mi byla doporučena právě kvůli kvalitním basům, problém by (předpokládám) neměl být jen ve špatné kvalitě sluchátek.

Je celý problém nesmysl a já jen čekám od sluchátek moc, nebo se s tím nechá něco dělat? Je problém ve sluchátkách? Ve zvukové kartě? Ve mně? :P Případně potřebuji např. zesilovač? Jaký? Uvítám jakékoli rady a doporučení.

Díky moc,
Michal


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: problém se Sennheiser HD 438
PříspěvekNapsal: 21 bře 2011 01:10 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
No, je těžké rozhodovat na základě subjektivního pocitu. Recenze a názory uživatelů je potřeba ověřit osobně, a nevěřit každému žvástu (hodně často na PCT a svethardware). Problém může být v nastavení zvukové karty, vybuzení, ovladačích, v přehrávači (třeba VLC je na to nepochopitelně hodně špatnej) a třeba se i podívat pod molitany, jestli tam nejsou chlupy,vlasy a drobky. To dělá hodně, vachrlatý kabílek od špatného pájení, dobře zasunutý jack ve zvukové kartě. Naprosto nejrychlejší identifikace bude zkouška na jiném pc s jinými soubory nebo hudbou.

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: problém se Sennheiser HD 438
PříspěvekNapsal: 21 bře 2011 01:29 

Registrován: 21 bře 2011 00:24
Příspěvky: 3
Kraj: ČR - Středočeský
Diky za odpoved.

Sluchatka jsem na jinem pc uz zkousel, tentokrat s nejakou nouzovou integrovanou zvukovou kartou. Zvuk byl vyrazne horsi, nizsi kvalita zvukove karty byla znat. Problem ktery mam se tam ale projevoval uplne stejne - chrceni tam kde mely byt basy.

Zkousel jsem prehrat v podstate vse, od 128kbit mp3, pres bluray filmy az po lossless audio formaty. Celkova kvalita zvuku se lisi, tento problem zustava.

Nemyslim si, ze je to zpusobene vadou sluchatek nebo zvukove karty. Krome tohoto problemu zvuk neni nijak defektni. Subjektivite samozrejme rozumim, v tomto pripade si nemyslim ze je to jen ve mne. Basy jsou v urcitych mistech tak spatne, ze hodne kazi vysledny dojem z nahravky.

Zeptam se jeste jinak. Jakym zpusobem muze zesilovac upravit vystup ze zvukove karty? Ma vubec smysl shanet se po nejakem na vyzkouseni? Pripadne po jakem?


Za preklepy se omlouvam, psano z mobilu


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: problém se Sennheiser HD 438
PříspěvekNapsal: 21 bře 2011 09:44 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
Kdybych to zkoušel já, a měl bych ten pocit, rozhodně by žádný předzesilovač na vyzkoušení potřeba nebyl. To musí fungovat obstojně I bez něj do určité, dost velké hlasitosti. Problém bude od připojovacího jacku až po měniče ve sluchátkách.

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: problém se Sennheiser HD 438
PříspěvekNapsal: 21 bře 2011 17:57 

Registrován: 21 bře 2011 00:24
Příspěvky: 3
Kraj: ČR - Středočeský
ok díky za informace, nějak se s tím už poperu :)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group