Poslední návštěva: Právě je 23 dub 2024 10:05


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 36 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Aké repro do subwooferu
PříspěvekNapsal: 30 bře 2011 17:49 

Registrován: 22 pro 2009 14:46
Příspěvky: 77
Doporučujem (napriek averzii) do pozornosti toto, http://profesional.beyma.com/pdf/15P80NdE.pdf
Zrovnanie v rovnakom boxe s L15N401 sem nebudem radšej dávať, praktické skúsenosti veľmi dobré.


Nahoru
Offline Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Aké repro do subwooferu
PříspěvekNapsal: 30 bře 2011 19:38 
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:59
Příspěvky: 3057
Bydliště: Praha-západ
Kraj: ČR - Středočeský
A já to klidně napíšu, je o velmi malou píď citlivější než LF15N401, což bude tou až moc lehkou membránou, která váhou odpovídá spíš nějakému středobasu. Já bych tomu moc nevěřil, i kdyby na tom byla jiná značka než Beyma.
A ještě si rejpnu, ale čistě technicky, bez ohledu na to o jakou značku se jedná, na rozdíl od LF15N401 nemá impregnovanou membránu, což už by za ty peníze mohla být, respektive dnes už bych to bral u novějších reproduktorů za standart. A ten závěs vypadá taky pochybně, je to jen taková "dvou vlnka" a dost malá, takže bude závěs dost namáhaný.

_________________
Martin S. ::::: MS sound
http://ms-sound.cz


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Aké repro do subwooferu
PříspěvekNapsal: 30 bře 2011 20:30 

Registrován: 12 bře 2011 00:06
Příspěvky: 12
Kraj: SR - Žilinský
Tak to je dilema,ten alebo onen.To je ťažko sa rozhodnúť,Bude to ale asi najskôr ten LF15N401.Rozhodne asi najvyššia citlivosť a ladenie by aj tak nešlo pod 45 Hz,lebo by to bolo skôr na škodu.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Aké repro do subwooferu
PříspěvekNapsal: 30 bře 2011 21:47 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
I ta beyma bude mít své specifické použití, ale pokud bude ten reproduktor krmit slušný výkonný zesilovač, nevím z jakého důvodu by měl být upřednostněn reproduktor s menší Xmax, větší poddajností závěsu, méně odolným provedením membrány i závěsu za CENU VĚTŠÍ než BC i RCF proboha?!

Proč neváží ani půlku toho co konkurenční basy, ale spíš jako levnej středobas? Citlivost je podezřelá, grafy úplně mimo psané specifikace. (Fs, SPL, průběh impedance). Špičkovou citlivost skoro 107db , a přes 100db ještě pod 200Hz může mít na světě opravdu pouze exkluzivní Beyma :-)
PS.: Ta averze se musela někde vypěstovat, a v Prodance to nebylo...

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Aké repro do subwooferu
PříspěvekNapsal: 30 bře 2011 23:23 
Uživatelský avatar

Registrován: 26 črc 2009 21:08
Příspěvky: 22
Bydliště: Letohrad
Zdravím, nevím kam na ty ceny Beymy chodíte, já kupuji Beymu od Hea...y, tam je "koncová" cena 15P80Nd včetně DPH 5500,-kč , tak že je levnější než ta LF15N401 tady u Vás na Speaker shopu. Ale 15P80Nd bych osobně do basů nepoužil a ani bych ho nesrovnával s LF15401, s ním bych radši srovnával 15P1200Nd (také za 5500,-kč). Pro mně je 15P80Nd středobas, v kompaktech je super, v Beyma subu SB-15 sice hrál o píď víc, ale nešel tak dolů jako s 15P1200Nd, která se dá nakrmit o třetinu větším výkonem, což je dost znát na maximálním tlaku.

Pro Hazdu:
S 12" basáčky mám také zkušenosti, používám 12P1300Nd v Beyma subu SB-12 ta bedýnka se dá nosit v jedný ruce (má 23kg). Letošní plesovou sezónu jsem odehrál povětšinou s jedním párem těchto mikro basáků, pro 100-200 lidí to bohatě stačí. Hrál jsem i na velkých plesech kde bylo 800 lidí, tam jsem použil 2 páry SB-12. Na vrch mám kompaktíky s 12P80Nd a 1"driverem CD10Nd a hornou TD-194 samozřejmě vše od Beymy :-) Celé je to aktivně dělené, krmí se to zesilovači PKN Controls XE6000 2ks a na výšky analogový zes Omnišrot L500.

Mimochodem tento Mikro PA systém s velkým výkonem jsem už před pul rokem posílal sem do projektů, tak se ho snad dočkáte, prý s novými stránkami.

_________________
Jarda Mikyska


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Aké repro do subwooferu
PříspěvekNapsal: 31 bře 2011 06:40 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
Cena 15P80nd je I na headway takto šílená:
http://www.headway.cz/cen_repro.pdf
Ať se tazatel sám rozhodne, do čeho půjde. Koneckonců jednou tu beymu sám uslyší, a pokud jemu bude sympatická, půjde do ní, a nikdo s tím nehne. To je vpořádku. Nemůžem tu určovat co kdo musí kupovat. Cena výrobku u KAŽDÉHO výrobce je buď adekvátní, nebo případně předražená. U RCF i u kohokoli jiného. Jen prosím moc nevtípkůjte o tom, že je beyma za méně peněz lepší nebo vhodnější než konkurence. To už totiž není názor ale velmi nevydařená reklama, obzvláště pak od pana Bunty.

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Aké repro do subwooferu
PříspěvekNapsal: 31 bře 2011 07:23 

Registrován: 22 pro 2009 14:46
Příspěvky: 77
Pán Berka,
"šílenost" ceny je veľmi subjektívny dojem, hlavne keď je cena jediné kritérium.Potom doporučím Zomaxy. Tá "reklama" je dobrý vtip. Zrejme máte toľko skúseností s konkrétnymu reproduktormi, že tu môžete "spatra" vynášať súdy. Už som to raz napísal, ste odborník na všetko, vtedy to boli zdroje a princíp PFC.. Vydržalo vám to asi 10minút. Tá averzia k Beyme bez konkrétnych skúseností je evidentná.


Nahoru
Offline Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Aké repro do subwooferu
PříspěvekNapsal: 31 bře 2011 09:02 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
Vy si Pane Bunta nechte své osobní problémy na e-mail, jinak tvrdě porušujete pravidla fora repromania.net.

Naopak, zákazníkovi jde o jeho peníze a kejhák, tak mu prosím prokazatelně DOKAŽTE, že je ta nejdražší beyma také nejlepší, Dokažte, k čemu mu je lepší menší Xmax a větší poddajnost, nesmyslné grafy, horší provedení membrány a tak dále v aplikaci subwooferu. Nikdo tu nikomu nebrání zmínit jakoukoli značku, ale je jasné, že jako prodejci beymy se vám křivého slova na ní nemůže líbit, což bych ještě pochopil. Když sem přiběhnete poradit pouze pokud můžete nabídnout vámi prodávanou Beymu a PKN, a ostatní také bez zkušeností shazovat, co jiného než hodně špatná reklama to je? Jak si myslíte, že o těch produktech budu dále mluvit a dělat jim reklamu? Proč si ze mě nesnažíte dokázáním faktů udělat zákazníka namísto dalšího utvrzování, že kolem beymy rotuje sebranka lumpů a lupičů?

A jestli myslíte ty zkušenosti, třeba Disco Gappa čistá, kde musí být snad 6 kopií SB1000 (12ks 18” reproduktorů) v interiéru, aby to tedy konečně už hrálo, nebo každá druhá pouť, kde kolotočáři nosí pomalu v řetězovém houfu jak mravenci na ramenou nové beymy k basovkám, aby vyměnili ty pomlácené, spálené a potrhané, tak s tím se tajit nemusíte, abysme si tedy nalili čisté číše o těch zkušenostech. Takové jste chtěl slyšet?

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Aké repro do subwooferu
PříspěvekNapsal: 31 bře 2011 09:34 
Uživatelský avatar

Registrován: 25 zář 2008 15:51
Příspěvky: 950
Bydliště: Holomóc-Mrsklesy
Kraj: ČR - Olomoucký
Nehádejte se tady jak malí Jaryni. Oba máte kousek pravdy. Beyma má dobré reprodktory. Ale né všechny a nechává si za ně taky dobře zaplatit.

Pokud s nimi Petře nemáš OSOBNÍ zkušenosti a neprošli ti rukama, tak myslím nemáš právo vyvracet to, co říká Bunta a Mike. Já vím. Tam tomu to nehraje, tam ten furt mění membrány....odesrat se dá i BC a RCF a záleží to spíš na aplikaci a používání. 15NW100 ti taky můžu urvat a rozskeat, když se k tomu budu chovat jako prase (zrovna kolotočáře bych jako referenci vůbec nebral) a když ti ho dám do nevhodné ozvučnice, tak taky bude hrát nahovno.

Já mám doma jenom ty historické 15K200 (dnešní SM115/K), ale nemám proti nim žádné výhrady. Hraje to jak z děla a drží skoro rok i přes to, že do toho místo 300 rvu 500W. A to je to prosím 15 let starej reprák. Zázrak bude asi v tom, že ten reprák je kvalitní a je ve vhodné ozvučnici.

A taky nechápu proč každého kdo sem napíše cokoli co neprodává prodance, ale dotyčný osočujete z reklamy.

_________________
http://mbelektronika.cz/
http://www.sound-agency.cz

Pronájem a prodej ozvučovací techniky.
Ozvučování a technické zajišťování akcí, DJ's.
Návrhy ozvučovacích systémů.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Aké repro do subwooferu
PříspěvekNapsal: 31 bře 2011 10:14 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
Neupírejte žádné právo mě, ale hlavně ani tazateli, který má svaté právo slyšet názory úplně všech, a skoro povinnost se se všemi vlastnostmi I informacemi zeznámit, pokud možno osobně. Pro osobní zkušenost přece není esenciální daný produkt přímo vlastnit. Já sám doufám, že můj příspěvek bere tazatel jako jistou nadsázku, obalenou pár fakty. Bunta je zainteresovaný, a nedostane nikde žádné výhradní právo beymu upřednostnit. Já jsem jasně psal, že beyma má své využití. BV však zvolil jak špatné využití tak I dost blbý tón.

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Aké repro do subwooferu
PříspěvekNapsal: 31 bře 2011 10:49 

Registrován: 22 pro 2009 14:46
Příspěvky: 77
Pán Berka, pozrite si čo som napísal a akým tónom (napriek averzii doporučujem do pozornosti) a pozrite si svoju reakciu a hovorte o zainteresovanosti. Skúsenosti mám tak s RCF,, EV, JBL, Eminence, PD, Selenium,Beymou , staré AAAcrafty,Celestion, aj s inými (dokonca aj s TVM..) aj viac ako 20rokov praxe s nimi a preto som sa rozhodol, ako som sa rozhodol. Každý výrobca má lepšie aj horšie reproduktory, nechcite aby som vymenoval tie nepodarené, ktoré vyrábal alebo vyrába RCF..
Nič som nezhadzoval, to je čistá lož a že napíšem niečo len vtedy, keď mám nejakú skúsenosť k veci? Na rozdiel od Vás nemám žiadne problémy (váš problém s Beymou je evidentný, stačí to slovo a pení vám žlč..) a necítim potrebu sa vyjadrovať všade a k všetkému ako Jára Cimrman...
A toto ste napísal vy:
"Neupírejte žádné právo mě, ale hlavně ani tazateli, který má svaté právo slyšet názory úplně všech, a skoro povinnost se se všemi vlastnostmi I informacemi zeznámit"
Ten užívateľ navyše napísal, že to nechce ladiť príliš nízko, nepotrebuje žiadny sub od 30Hz.


Nahoru
Offline Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Aké repro do subwooferu
PříspěvekNapsal: 31 bře 2011 11:46 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
Pane Bunta. Fakta. Pište prosím fakta. Má reakce patří tomu reproduktoru, jeho výběru, a je odzačátku do konce především faktická. Nechte si ty všeuměly a Cimrmany třeba do fóra pauza.cz, jinak opakovaně porušujete pravidla fora už dvěma způsoby, spolu s tou reklamou, protože mimo nabídky beyma a PKN napříč vašimi příspěvky moc rad a řešení pro zdejší uživatele a tazatele není.

Se třiceti hertzy má problém i plno 18”, takže se posuneme výš. Mezi 40-50Hz, kde začíná opravdový rozsah citlivějších 15”.
Opravdu je jedno, jestli ten reproduktor “nehraje” 40Hz?

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Aké repro do subwooferu
PříspěvekNapsal: 31 bře 2011 12:12 
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:59
Příspěvky: 3057
Bydliště: Praha-západ
Kraj: ČR - Středočeský
Majku, jen se neboj napsat že je to Headway, nikdo Ti za to hlavu tady neutrhne.

15P80ND je prostě středobas, konstrukce membrány i závěsu tomu naprosto odpovídá. Takže do subu je prostě nevhodný a je jedno jestli by měl hrát od 30Hz nebo 50Hz, prostě se tam nehodí, protože jeho konstrukce ho předurčuje jinam. A pokud by jsme ho měli srovnávat s nějakým RCF, tak třeba MB15N407.
Svého času jsem si také jednou od Beymy něco koupil, v té době byla považována za svatý grál na jednom nejmenovaném fóru, a byl to hnus velebnosti (nebudu dále rozpitvávat, napsal jsem to už několikrát proč mám názor jaký mám), naštěstí se mi povedlo dostat peníze zpět. S těmi novými neo modely se vcelku chopili, respektive doslova vylezli ze sraček, nicméně stále nemám žádný dobrý důvod abych si od nich nějaký reprák koupil. Raději podpořím Italy, nicméně na dovolenou pojedu raději do Španělska. Ale aby si někdo nemyslel, že na Beymu jen nadávám, tak se mi vcelku páčí ty jejich 1,4" zvukovody.
Tímto končím debatu o Beymě a prosím žádné další příspěvky na toto téma, autor tématu je dle SZ stejně rozhodnutý pro LF15N401, jinak bude LOCK tématu.

_________________
Martin S. ::::: MS sound
http://ms-sound.cz


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Aké repro do subwooferu
PříspěvekNapsal: 31 bře 2011 15:36 

Registrován: 12 bře 2011 00:06
Příspěvky: 12
Kraj: SR - Žilinský
Takže ,ako Martin S napísal,rozhodol som sa pre to RCF-ko.Stavím na overenú konštrukciu s tým že tam použijem tento reprák,a stejne ak sa mi nebude zvuk toho páčiť tak je tam čo dalšie na výmenu.dakujem zúčatnením ešte raz za cenné rady.PS:A to či je tá alebo oná značka lepšia je podľa každého chuti.Takže sa nemusíte kôli mne hašteriť.:-)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Aké repro do subwooferu
PříspěvekNapsal: 31 bře 2011 17:34 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
Hazdo, a co za konstrukci plánuješ stavět?

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Aké repro do subwooferu
PříspěvekNapsal: 31 bře 2011 19:47 

Registrován: 12 bře 2011 00:06
Příspěvky: 12
Kraj: SR - Žilinský
Tak bude to MS SB115ale s menším objemom ako je tu na fóre.Osadím tam už tú spomínanú LF15N401.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 36 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group