Poslední návštěva: Právě je 24 dub 2024 17:28


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 43 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: co k tomu
PříspěvekNapsal: 29 kvě 2011 20:19 
Řádný člen

Registrován: 25 led 2010 21:57
Příspěvky: 1105
Kraj:
Však moje výpočty jsou čistě orientační pro hrubé nastavení před samotným měřením. Aby člověk nemusel dohánět 2.76ms měřením na 5x.
Také ten výpočet lze aplikovat u toho, kdo je audiofil bez peněz. Tzn, že rád kutí a nemá na to, aby si pořídil věci na měření. Ikdyž někdy je výsledek lepší před aplikací delay než po ní, to je taky pravda.
Nebudu psát že umím vše a konkrétně měření samotné mě chytlo až v posledních dnech (krom měření na RTA s DEQ2496 a přes soft).

Prohodilo se tady Jak se má správně měřit, napíše někdo jak by se teda mělo správně měřit?

Já bych to viděl tak, až budu měřit hotovu bednu a to tak že umistím mikrofon 1m před bednu v ose a umístění co se týče výškově bych volil v dvoupásmu na polovině délky vzdálenosti mezi středem basáku a středem driveru.
V softwaru dám jako měřící signál impuls - kmitočet dělící frekvcence a krátkou dobu měření, resp. dobu, po kterou je signál "puštěný" do repráku. Prostě jen takové "lupnutí". Soft mi vyjede nejek fekvenčku,ale i Impulse response - impulzní odezva což teda chápu jako to kdy dojde signál z výstupu softu zpátky na vstup.

Je jasné, že celkově delay může dělat zesák, cross, eq a podobně a pro věrné nastavení je nejlepší měřit na hotovém zapojení PA systému.

Ano, musíme se držet té první periody, dávat na jakoukoliv další je nesmysl a pak ani aplikace delay nemá smysl a mohlo by to jen uškodit. Takže závěrem, aplikací Delay podle výpočtu si pomůžeme tím, že dostanem tu první periodu +- na stejné místo jako perioda z basáku ale už nejsme schopni zjistit, kde jí posuneme (resp kde se vůbec nachází, a to i v původní poloze bez delay) a proto je třeba to změřit a doladit.

Najde se někdo, kdo to dokáže vysvětlit lépe? Resp problematiku měření? Kdy kde co a jak čím? díky


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: co k tomu
PříspěvekNapsal: 29 kvě 2011 22:07 
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:59
Příspěvky: 3057
Bydliště: Praha-západ
Kraj: ČR - Středočeský
Nevidím žádný dobrý důvod proč se s tím počítat, jen práce navíc a k ničemu. Proč bys něco doháněl na 5x? Z měření je zcela jasné o kolik zpozdit.
K měření samotnému: změříš že naprosto stejně jako když měříš frekvenčku, jen s tím rozdílem, že tě zajímá "impulse response". Z té tě zajímá čas do začátku impulzu, pak ty časy od sebe odečteš a máš výsledný delay, který aplikuješ na ten reprák který měl čas do začátku impulzu kratší.
Jen poznámka - měříš-li frekvenčku tak implulse response tě také zajímá, protože si tam vybíráš časové okno, ze kterého chceš zobrazit frekvenčku. Čím větší máš místnost, tak můžeš měřit s větším oknem. Prostě aby výsledek byl bez odrazů způsobených místností.

_________________
Martin S. ::::: MS sound
http://ms-sound.cz


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: co k tomu
PříspěvekNapsal: 29 kvě 2011 22:43 
Řádný člen

Registrován: 25 led 2010 21:57
Příspěvky: 1105
Kraj:
Jasně, už chápu. :-)
Já měřím v HOLMImpulse, takže tam IR vidím hned v druhém okně a už jsem to i zkoušel. Jeden reprák, různá vzdálenost, aby mi byly jasné rozdíly a odpočty času. dík za nakopnutí. Nikdo učený z nebe nespadl, asi jen Hubert, ten psal že si delay spočítá z hlavy :))))


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 43 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group