Poslední návštěva: Právě je 19 dub 2024 19:55


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 43 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: co k tomu
PříspěvekNapsal: 23 kvě 2011 21:22 

Registrován: 23 kvě 2011 19:44
Příspěvky: 21
Kraj: ČR - Ústecký
Ahoj kluci, mam takovy mensi problem. Jako hodne lidi jsem nejdrive postavil aparat za nemaly peniz, a teprv pak jsem zacal zjistovat ze jsem mohl poridit daleko lepe. No kupodivu aparatura nehraje podle mych predstav a proto jsem se rozhodl jeste necim pritvrdit. Moje sestava je 8x EM15 Bass s osazenim EM15LF delta 500w, dale pak stredobasy expo tvaru (netusim od jakeho vyrobce jsou, nebo jak se ozvucnice jmenuji, mel jsem na kompu planek...uz ho nemam) osazenym EM12 delta 400w a vrchy selenium d 220ti 80w. Krmim to zesikama bass...Samson pg 3800 do 2ohm, stredy...tapco juiceJ800 v mustku, a vrchy reloop dominance 702, cross mam od behringera :-(
No a chtel bych tedy opravit mensi nedostatky, rozpocet mam 40 tis, a potrebuju jak razantnejsi spodky, tak i vrsky. A to i se zesikama a crossem. Bedny si samo postavim, asi ale neodladim, budu muset pouzit asi kvuly nedostatku financi material DTD a doufal jsem ze bych mohl poridit nejaky hornflexy. Nejlepe 4 spodky a 2 vrchy. Jako vrchy bych rekl ze budou ideal Megaton EM151, a spodky, jak uz jsem psal, nejaky 4x 15 hornflex. Dokazete mi poradit s touto situaci? Cely nas aparatek k nahlednuti na www.tra.banda.cz
Dekuji s pozdravem Mejra


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: co k tomu
PříspěvekNapsal: 23 kvě 2011 22:08 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
To je mimo realitu. Za ty peníze by horko těžko šlo vyměnit ve čtyřech spodkách reproduktory za lepší a nakrmit to jiným zesilovačem, ale nemusí to nutně být tak významný pokrok.

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: co k tomu
PříspěvekNapsal: 23 kvě 2011 22:36 

Registrován: 23 kvě 2011 19:44
Příspěvky: 21
Kraj: ČR - Ústecký
Takze si mam nasetrit dalsich alespon 40tis, a pak se nechat poradit? A myslite, ze bazarove bych nesehnal za tu cenu nejake to ozvuceni do 40tis, abych mel spodky a vrchy navic? Myslim i s crossem a zesikama?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: co k tomu
PříspěvekNapsal: 23 kvě 2011 22:38 
Řádný člen

Registrován: 25 led 2010 21:57
Příspěvky: 1105
Kraj:
A co to všechno prodat a postavit vše nové a lepší? Za 40 tis se toho vymslet moc nedá oproti tomu, co již máš


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: co k tomu
PříspěvekNapsal: 23 kvě 2011 22:41 
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:59
Příspěvky: 3057
Bydliště: Praha-západ
Kraj: ČR - Středočeský
Začni lepšíma vrškama. A asi rovnou něco s 1,4" driverem. Pak k tomu vyřešit zesilovač a nějaký slušný cross. Potom bych řešil basovky.

_________________
Martin S. ::::: MS sound
http://ms-sound.cz


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: co k tomu
PříspěvekNapsal: 23 kvě 2011 22:43 
Řádný člen

Registrován: 25 led 2010 21:57
Příspěvky: 1105
Kraj:
Viděl bych to podobně. Vyměnit vrchy, alespon odladit ty delty s 1,4" driverem. Pak pošetřit na nové středobasy a cross, zesáky. Spodky nakonec.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: co k tomu
PříspěvekNapsal: 23 kvě 2011 22:56 
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:59
Příspěvky: 3057
Bydliště: Praha-západ
Kraj: ČR - Středočeský
Nemá smysl k 12" Deltě spát dražší drivery, není to žádný zázrak. To chce nějaký opravdu 400W středobas, prostě něco s 3" cívkou a větší nebude na škodu... A rozhodně konstrukci neojebat dřevotřískou.

_________________
Martin S. ::::: MS sound
http://ms-sound.cz


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: co k tomu
PříspěvekNapsal: 24 kvě 2011 10:18 

Registrován: 23 kvě 2011 19:44
Příspěvky: 21
Kraj: ČR - Ústecký
Zacnu tedy obmenovat od vrchu. Koupim nejake 2 palcove B&C k tomu pozdeji poradny cross a casem ty sredy a nakonec basy. Ma vyznam kupovat na vrchy lepsi zesik? Bude pak zvuk cistsi? Vykonove mi na vrchy uplne staci ten reloop, ted jde o kvalitu. Je jasny ze cim drazsi, tim lepsi (i kdyz nebyva to pravidlem).


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: co k tomu
PříspěvekNapsal: 24 kvě 2011 11:18 
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:59
Příspěvky: 3057
Bydliště: Praha-západ
Kraj: ČR - Středočeský
2" není nutný, ono jsou v podstatě stejné jako 1,4" jen mají větší vyústění. Postav si něco z odladěných sestav na Prodance. Analogovej cross je k dělení středobasu s driverem dosti nedostačující, raději kvalitně odladěný pasiv a jeden kvalitní zesilovač.

_________________
Martin S. ::::: MS sound
http://ms-sound.cz


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: co k tomu
PříspěvekNapsal: 24 kvě 2011 12:36 

Registrován: 23 kvě 2011 19:44
Příspěvky: 21
Kraj: ČR - Ústecký
co by ste mi doporucily jako ty vrchy? Na prodance maji stavebnice Megatonu, at uz verze 2x15 nebo 1x15 ma 1palcovej driver. Koukal jsem i na hotove boxy, a asi jediny reproboxy s 1,4 a 2´ driverem jsou monitory. Nejvice se mi zamlouva stredovrch od RCF 4PRO 7001-MHP 10+1,4, ale to uz je s penezi nekde uplne jinde. Leda si postavit takovou ozvucnici, odladit vyhybku a osadit nejakejma "lacinejsima" reproduktorama. No skratka aby me vysel tak na 15000 takovej box.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: co k tomu
PříspěvekNapsal: 24 kvě 2011 13:28 
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:59
Příspěvky: 3057
Bydliště: Praha-západ
Kraj: ČR - Středočeský
Máš tam spousty odladěných sestav, zde: http://www.prodance.cz/protokoly.php?AnchorID=69&Lng=CZ a můžeš vybírat... Postavíš bednu, výhybku podle schématu a máš slušný bedny za dobrej peníz.

Samotný 4PRO 7001-MHP je k ničemu, potřebuješ k tomu i tu 2x15"

_________________
Martin S. ::::: MS sound
http://ms-sound.cz


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: co k tomu
PříspěvekNapsal: 24 kvě 2011 13:37 

Registrován: 23 kvě 2011 19:44
Příspěvky: 21
Kraj: ČR - Ústecký
Diky, ted mam opravdu z ceho vybyrat.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: co k tomu
PříspěvekNapsal: 24 kvě 2011 17:10 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
Nezapomenu dodat, že například 2" driver rozhodně nedohraje do 20kHz nebo víc s takovou citlivostí a maximálním akustickým tlakem jako 1" nebo 1,4". Takže pro běžného člověka co shání levný dobrý zvuk to nepřipadá moc v úvahu. Dobrý 1,4" a stejně tak "dobrý" středobas udělá hroudu práce.

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: co k tomu
PříspěvekNapsal: 24 kvě 2011 20:42 
Uživatelský avatar

Registrován: 26 pro 2010 12:50
Příspěvky: 574
Bydliště: Rokycansko
Kraj: ČR - Plzeňský
Martin S. píše:
2" není nutný, ono jsou v podstatě stejné jako 1,4" jen mají větší vyústění. Postav si něco z odladěných sestav na Prodance. Analogovej cross je k dělení středobasu s driverem dosti nedostačující, raději kvalitně odladěný pasiv a jeden kvalitní zesilovač.


Co na tom analogovém crossu funguje špatně?

_________________
Soundcraft SiEx3, Mackie DL1608, X32,SPL A394pw, IQ18b, Beyma SB18, odposlechy SPL, B@C 12CXT, EV ZLX12P, ZXA1 sub.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: co k tomu
PříspěvekNapsal: 24 kvě 2011 20:49 
Řádný člen

Registrován: 25 led 2010 21:57
Příspěvky: 1105
Kraj:
Já bych řekl že vůbec nic :)))
Před pár lety digitály nebyly a všichni radili Behringer ne, kup si Rane. Teď to je Behringer je k ničemu, Rane analog je nepoužitelný a kup si raději digitální DSP nebo se projekt rovnou vys....
:lol:


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: co k tomu
PříspěvekNapsal: 24 kvě 2011 21:47 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
exxxi: nene, špatně na tom přístroji není nic. Podstatné je jeho použití. Zatímco pasivní vyhybka má na starosti i vyrovnání mnoha pokřivených charakteristik a vlastností reproduktoru, aktivní analogová vyhybka se nezmůže na nic jiného než frekvenční oddělení daných pásem, a to dnes už opravdu nestačí.

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: co k tomu
PříspěvekNapsal: 25 kvě 2011 01:36 
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:59
Příspěvky: 3057
Bydliště: Praha-západ
Kraj: ČR - Středočeský
Ano, přesně jak napsal Petr.
Nechci prudit, ale fakt by jste se klucí nad tím mohli více zamyslet a došlo by vám, že nastavit nějaký dělící kmitočet a úrovně opravdu nestačí, pokud to má být alespoň trošku slušně hrající satelit.
Sám analog mám a i ho doporučím raději než-li levný digitál. Ale každá věc má svoje místo a analogový cross ke středobasu a driveru nepatří.

_________________
Martin S. ::::: MS sound
http://ms-sound.cz


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: co k tomu
PříspěvekNapsal: 25 kvě 2011 04:19 

Registrován: 23 kvě 2011 19:44
Příspěvky: 21
Kraj: ČR - Ústecký
No a co mam teda delat, kdyz mam stredobasovy reprobox oddeleny od vrsku? Mam si koupit, nebo nechat udelat pasiv vyhybku se vstupama a vystupama zvlast v nejake krabicce, a zapojit do ni signal, a z ni pak do reproboxu? Nechce se mi moc rusit ty ozvucnice. Asi nejlepsi vychodisko by opravdu bylo zrusit ty bedny a postavit nejaky fullrange, ale jak to udelat, pokud chci mit pasma takto rozdelena?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: co k tomu
PříspěvekNapsal: 25 kvě 2011 05:12 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
Narvat vyhybku do jednoho boxu, a tahnout kabely od jednoho boxu ke druhému. Třeba...

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: co k tomu
PříspěvekNapsal: 25 kvě 2011 11:37 
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:59
Příspěvky: 3057
Bydliště: Praha-západ
Kraj: ČR - Středočeský
Koncepce kterou máš je stará jak Metuzalém a tomu i odpovídá kvalita. Exponeciální horny jsou prostě historie. Mít oddělené středobasy a výšky není vůbec žádoucí, je třeba aby reproduktory byli co nejblíž k sobě, například jako to má EAW http://eshop.prodance.cz/FotoCache/11/352182.jpg, horna je hned nad středobasem, žádná mezera.
To co máš prodej a postav něco moderního, tzn. vyber si nějakou z těch sestav na Prodance, postav k tomu bednu, je třeba dodržet, že horna se středobasem jsou v ose a měli by být co nejblíže k sobě, podle schématu v měření uděláš pasivní výhybku. Potom Ti bude stačit jeden zesilovač místo dvou, takže můžeš koupit jeden kvalitnější, než-li dva šmejdy. Crossover můžeš vyměnit za 2-pásmový. Levný (asi 3litry) a dobře funkční je PX23XO od Peaveyho.

_________________
Martin S. ::::: MS sound
http://ms-sound.cz


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 43 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group