Poslední návštěva: Právě je 19 dub 2024 23:52


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 102 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: sub bass ve více kusech.
PříspěvekNapsal: 23 srp 2011 10:35 
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:59
Příspěvky: 3057
Bydliště: Praha-západ
Kraj: ČR - Středočeský
Jirko, Oberton jsi v ruce neměl, nevím kde bereš tu podobnost s autohify, žádný naleštěný prdy to nejsou a kdyby neměli stříbrné koše, tak nijak nebudou vybočovat od ostatních PA. Já Obeton v ruce měl, zpracování je super, hrajou nádherně a nějaká Eminence se může jít vycpat, proto jsem se rozhodl osazovat je do levnějších beden.

_________________
Martin S. ::::: MS sound
http://ms-sound.cz


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: sub bass ve více kusech.
PříspěvekNapsal: 23 srp 2011 10:48 
Řádný člen

Registrován: 25 led 2010 21:57
Příspěvky: 1105
Kraj:
No to bylo myšleno s nadsázkou - viděl jsem nějaké typy na webu a připadlo mi to jako hodně mimo PA vzhledem. Jistě, že hrát to může, otázka jak a jak moc to vydrží, přece jen jsou to u nás asi nové repráky (ve světě možná běží delší čas), ale o nich nikdy neslyšel, nikdo je nemá a proto raději volím ověřenou kvalitu. Také co se servisu týče, záruky,...
Já už dlouho nekupuju podle papírových údajů, ty maji někdy skoro všichni stejné ale výsledky sou úplně jiné. Rád si tyhle bedny poslechnu někde, vyzkouším a pokud uvidím že 2-3 roky šlapou na house někde v klubu, pak o nich začnu uvažovat.
A za b) už ta značka se mi nelíbí ;)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: sub bass ve více kusech.
PříspěvekNapsal: 23 srp 2011 19:59 

Registrován: 30 čer 2011 18:12
Příspěvky: 51
Kraj: ČR - Moravskoslezský
Tak tady mám tu moji vizi má to stejnou šířku jako spodek. v takovém to případě by museli být 4 takže by nemohli být přemrštěně drahé.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: sub bass ve více kusech.
PříspěvekNapsal: 23 srp 2011 20:19 
Řádný člen

Registrován: 25 led 2010 21:57
Příspěvky: 1105
Kraj:
:-) Takový paskvil jsem teda ještě neviděl...
Takhle se bedny nestaví, ikdyž by to samozřejmě šlo. Sice to bude zajímavé po vzhledové stránce, ale proč... ? Není lepší klasická bedna v úkosu bočních stran?

Takže 4ks subů a 4k vrchy? Jak potom chceš ty dva vrchy postavit na sebe?? To by ti jaksik nestálo :) Pokud jeden vrch, tak ještě budiž světlo...

Spodky delta15lf, vrch DE250+A7570u ...11tis/ks bedna vč výroby+materiál třeba


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: sub bass ve více kusech.
PříspěvekNapsal: 23 srp 2011 20:21 
Řádný člen

Registrován: 25 led 2010 21:57
Příspěvky: 1105
Kraj:
Máš teď někdy akci s těmi suby? Nebo až budou všechny čtyři... Přijel bych se podívat, poslechnout. Na ostravsko jezdím co dva týdny na víkend, jinak jsem od Přerova


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: sub bass ve více kusech.
PříspěvekNapsal: 23 srp 2011 20:59 

Registrován: 30 čer 2011 18:12
Příspěvky: 51
Kraj: ČR - Moravskoslezský
ted ještě nee. jaký paskvil ukážu ti co tím chtěl básník říci. samozřejmě že ten ukos je přehnaný.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: sub bass ve více kusech.
PříspěvekNapsal: 23 srp 2011 21:08 

Registrován: 30 čer 2011 18:12
Příspěvky: 51
Kraj: ČR - Moravskoslezský
vlstně dva kusy máš recht nedocvaklo mi to. tady je náhled. tudíž bych šel do nějaké 15 s lepším výkonem.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: sub bass ve více kusech.
PříspěvekNapsal: 23 srp 2011 21:11 
Řádný člen

Registrován: 25 led 2010 21:57
Příspěvky: 1105
Kraj:
MUSÍ tam ten úkos takhle být?
OK, 2 suby a jedne vrch, tak to už alespoň 400W 15" BC (15NDL/HPL) a k tomu 1,4 spíše 2"
Pak se vejdem kolem 10tis za repro + bedna 3tis cca


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: sub bass ve více kusech.
PříspěvekNapsal: 23 srp 2011 22:14 

Registrován: 30 čer 2011 18:12
Příspěvky: 51
Kraj: ČR - Moravskoslezský
to byl jen takový nápad. ale máš pravdu. šlo by to, hralo by to ale už by to nevypadalo profesionálně. :lol:


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: sub bass ve více kusech.
PříspěvekNapsal: 23 srp 2011 22:19 
Řádný člen

Registrován: 25 led 2010 21:57
Příspěvky: 1105
Kraj:
Raději než cpát peníze za dražší výrobu, tak je dát na lepší repráky :) Klidně i 2x12, což je lepší 17" reprák plochou membrány. To by s 2" zahrálo BOŽSKY :-) v BC podání=13tis/repro+bedna


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: sub bass ve více kusech.
PříspěvekNapsal: 23 srp 2011 22:30 
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:59
Příspěvky: 3057
Bydliště: Praha-západ
Kraj: ČR - Středočeský
jmalyska: Prý jsi si stěžoval, že se na fórum píšu ceny, nevím co je tam na tom špatného, kolik co stojí se tu píše normálně a nikoho to neuráží. Cena kterou jsem uvedl, je standardní ceníková cena za tento model (MH550), na ceník se můžeš podívat i na mém webu. Takže nevidím žádný důvod proč by se cena nemohla napsat taky tady. A pokud máš něco k mé osobě, mým výrobkům atd... tak buď tak hodný a řeš to se mnou a ne přes někoho jiného.

Bobr: Myslel jsem, že jsme dohodnuti na těch satelitech 15"+1,4". Pokud chceš něco levnějšího s 1" driverem, tak mám za 10633Kč model LC450, středobas je tam o mnoho kvalitnější než je Delta15LF, má litý koš a hlavně má 3" cívku na rozdíl od Delty. 12" model (LC420) je přesně o tisícovku levněji.

_________________
Martin S. ::::: MS sound
http://ms-sound.cz


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: sub bass ve více kusech.
PříspěvekNapsal: 23 srp 2011 22:54 
Řádný člen

Registrován: 25 led 2010 21:57
Příspěvky: 1105
Kraj:
Raději přes sz mno :)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: sub bass ve více kusech.
PříspěvekNapsal: 24 srp 2011 07:41 

Registrován: 30 čer 2011 18:12
Příspěvky: 51
Kraj: ČR - Moravskoslezský
martine. ano máš pravdu bavily sme se o těch reproduktorech ale nic závazného to nebylo.víte nechci aby to vyznělo špatně ale až za tři měsíce mě příjdou peníze a do té doby jsem chtěl přesně vědět co potřebuji. a proto jsem tady na fóru abych pozbíral co nejvíce informací o PA systémech. chtěl jsem se prostřednictvím této cesty dozvědět co nejvíc jak fungují co k čemu se hodí co mám a nemám dělat a v neposlední řadě kolik to všechno stojí. je taky dost možné že nakonec si to postavim celé sám a nekoupim nic hotového ale jsem vděčný za to že mi někdo poradí nebo něco nabídne.- ted k tomu repru 2x12" taky nevypadá špatně vzhlem k tomu že ty onitroniky jsou taky tak. ale zase bedna by nomohla být příliš vysoká ať to není 3,5m nad hlavamy ale zároveň by ty víškáče (podle mě) neměli být ve výšce uší ale o něco víš aby neřvali přímo do bubínků a šlo slyšet celé spektrum. teď co jsem měl tu akci jsem musel bedny podložit protože byli moc nízko a při prúchodu kolem stage šli hodně slyšet víšky. úkos bočních stěn by byl taky v pohodě při použití dvou beden by se alespoň zvuk mohl šířit i do stran. včera jsem se bavil s týmovým kolegou a tem mi řekl že by mohl zaplatit i druhou půlku což znamená že do budocna by těch subwoferů mohlo být 8ks to znamená 4 vrchy. nerealné to není takže s tím bychom měli taky počítat. samozřejmě nebude to hned.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: sub bass ve více kusech.
PříspěvekNapsal: 24 srp 2011 09:37 
Řádný člen

Registrován: 25 led 2010 21:57
Příspěvky: 1105
Kraj:
Horny mají dost velký úhel na to, aby byly i ve 3m výšce nad hlavou. Samozřejmě, že těch 1,8m je ideální, ale výše=dohraje to dále, lidé to svým tělůem tolik neutlumí, ten zvuk...
K 8ks 15" budou dvě 15" slabé, to budem muset řešit asi 2x12 a co nejsilnější repráky, což taky bude stát peníze. V úkosu ano a díky tomu dvě bedny u sebe= širší pokrytí zvukem do stran a před střed podia...
Ideálně postavit 4+4suby na sebe, tzn dva na sebe ve 4 řadách a nad to dva vrchy a budeš s hornou ve výšce okolo 2m, což je akorát.
Já být tebou, tak teď k těm 4 subům postavím dva vrchy a pak časem další dva a zbytek subů :-)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: sub bass ve více kusech.
PříspěvekNapsal: 24 srp 2011 10:31 
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:59
Příspěvky: 3057
Bydliště: Praha-západ
Kraj: ČR - Středočeský
Je důležité předem vše promyslet, pokud by jsi chtěl dávat dvě bedny na stranu, tak je třeba pořídit horny s vyzařovacím úhlem 60° horizontálně a chce to 1,4" driver, protože to vyžaduje co nejnižší dělení, což s 1" driverem není moc možné. Do 2x12" bych se příliš nehrnul, je to zvukově horší, o něco líp je to s tím pokud je to řešené jako 2,5pásmo, ale já bych to považoval za krajní řešení.
4ks na stranu EM15BASSů není žádný zázračný počet, spíš je to počet kdy ty bedny můžou nějak slušně začít fungovat. Když by se nad to dala bedna jako MH850 (http://files.ms-sound.cz/200000427-30c0331ba1/MH850.pdf) tak to v pohodě utáhne jedna, taková bedna se normálně podkladá mnohem výkonnějším suby. Takže by k tomu stačil i slabší satelit, EM15BASS nejsou žádná děla, to by podle vás nad dvě výkonnější 18" nestačilo skoro nic.
Satelity je třeba umístit tak aby alespoň horna byla na hlavami, lidi jsou totiž zvukožrouti a zvuk utlumí. Ideální je dát satelit na distanční tyč.

_________________
Martin S. ::::: MS sound
http://ms-sound.cz


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: sub bass ve více kusech.
PříspěvekNapsal: 24 srp 2011 11:04 

Registrován: 30 čer 2011 18:12
Příspěvky: 51
Kraj: ČR - Moravskoslezský
ona zminováná tyč snad nebude nutná suby se budou stavět vždy na sebe ve dvou kusech a samozřemě nepujdou až na zem máme pod ně udělané podložky cca 20cm takže by to bylo i docela vysoko. máš pravdu žádna děla to nejsou ale mají bombovní cenu a hlavně když se bude dít nějaká menší akce dá se to krásně vydělit a vzít jen to co je třeba. ještě bych se chtěl zeptat orientačně jak velký prostor se s 8ks dá ozvučit. popřípadě kolik lidí by to uspokojilo a jestli na tohle má vliv rozmístění beden, nepotřebuji přesná čísla ale jen váš odhad abych měl přehled pro jakou kapacitu to vůbec bude. děkuji


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: sub bass ve více kusech.
PříspěvekNapsal: 24 srp 2011 15:12 
Řádný člen

Registrován: 25 led 2010 21:57
Příspěvky: 1105
Kraj:
Už se v tom pomalu začínám ztrácet kluku jeden :)
4kW spodky na straně, no, na ozvučení rammstein to není, ale nestyděl bych se s tím hrát na fotbalovém hřišti. My tady v okolí máme open air diskotéky, kde dj mlátí tucku a má na straně tři 15" 700W beymy a kraválu to udělá teda fest.
Také záleží, co si představuješ pod pojmem OZVUČÍ. Prostor 20x20 s nadupaným kraválem co rve uši zní dobře ale taky můžu napsat na prostor 50x50m to bude slabé - a přitom s ebude jednat o tentýž systém. Doporučuji si někam se zajít podívat na venkovní akce na náměstí kde zvučí profi zvukaři (www.remak-agency.cz) a pokecej s nima. Libor (majitel Remak agency) má třeba na straně 2ks 2x18 po 2kw jedna bedna, čili 4kW a ozvučí s tím celé náměstí pěkným basem. Nahoře však visí na straně čtyři lineáry rcf po kilowat jedna. Takže není hlasitos jako hlasitost.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: sub bass ve více kusech.
PříspěvekNapsal: 24 srp 2011 17:11 

Registrován: 30 čer 2011 18:12
Příspěvky: 51
Kraj: ČR - Moravskoslezský
Ještě jednou DĚKUJI!!!!! za trpělivost. dozvěděl jsem se toho mnoho.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: sub bass ve více kusech.
PříspěvekNapsal: 24 srp 2011 17:48 
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:59
Příspěvky: 3057
Bydliště: Praha-západ
Kraj: ČR - Středočeský
Nikdy nevíš, kdy se tyč hodí, takže není od věci mít v basovkách v satelitech příruby na tyč.
Co se s tím dá ozvučit, to je dost diskutabilní, protože každý na to bude mít jiný metr.
Ty 4ks EM15BASS na stranu vidím opravdu jako základ, kdy tyhle bedny začnou hrát, jedna sama o sobě začíná hrát od 80Hz, ty 4 kusy dají 2kW (což není moc), citlivost u nich píšou 102dB, ale to je někde nad 100Hz, což nás už nezajímá, pod 100Hz už to tak slavný nebude. Teorie, že nad to bude třeba 2x12" bych bral jako utopii, slušná 15"+1,4" to zmákne s přehledem.

_________________
Martin S. ::::: MS sound
http://ms-sound.cz


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: sub bass ve více kusech.
PříspěvekNapsal: 25 srp 2011 07:54 
Řádný člen

Registrován: 25 led 2010 21:57
Příspěvky: 1105
Kraj:
Přesně tak, tyč se vždycky hodí. 2x12 nebo 1x15 ono je to i o vkusu, co kdo má rád. Osobně se mi čtvercové bedny nelíbí, raději do výšky, už i kvůli tomu, že bedna je výše hornou nad ušima. S 15" to sám nejde nasadit na stojan vysoko, pokud nemáš stojany s klikou na vytažení.

Bobře, postav 8ks, pak to celé prodej, postav 4x s 18" kilowat BC a bude to hrát přinejmenším stejně a budeš mít méně beden a lepší zvuk oproti Emi.
Vrchy bych viděl pokud 15" tak nějaké NDL/HPL z BC anebo nějaké sedmistovky od RCF. Pokud bude na PA použit DSP, nebál bych se nahoru dát raději více než méně.
A pořád platí že 4ks jsou málo i hodně :)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 102 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group