Poslední návštěva: Právě je 20 dub 2024 18:22


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 102 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: sub bass ve více kusech.
PříspěvekNapsal: 25 srp 2011 08:51 

Registrován: 30 čer 2011 18:12
Příspěvky: 51
Kraj: ČR - Moravskoslezský
za jakou hodnotu by se ty em15bass dali prodat??? nebyl bych ve strátě?? nojo ale ale ty 18 jso 3x dražší žejo. jo a ještě jedna otázečka je to dsp nevihnutelné. jaké hlavní výhody to má?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: sub bass ve více kusech.
PříspěvekNapsal: 25 srp 2011 10:55 
Řádný člen

Registrován: 25 led 2010 21:57
Příspěvky: 1105
Kraj:
No jo, dražší, ale taky udělají pořádný kus práce a nemusí jich být tolik, takže to vyjde ais na stejno.
Nebudu radit co máš s aparátem dělat nebo ne, i těch 8ks EM15 zahraje. Osobně bych ale udělal 18" a méně jich. Výhoda i při transportu - menší auto. Za kolik je prodáš nevím, ale lepší je předem přemýšlet a až pak nakupovat a stavět. Dvakrát měř,... Ale zase praxe je cenná a alespoň se naučíš, co jak zní, co hraje co nehraje. Někdy můžem udělat srovnávací test s 18" bassreflexem :)

DSP řeší (DBX PX,DBX PA+, SABINE NAV):

Aktivní crossover 2/3 nebo i čtyřpásmový ve stereu s možností přepnout na mono režim, standartně 24dB/oct útlum s přepínáním různých filtrů strmosti

Ekvalizér, delay, limiter, kompresor, omezovač zpětné vazby a někdy i daleko více funkcí.
Takové DBX se dá sehnat kolem 8tis, Sabine kolem 10, pak ještě zmíním Behringera DEQ2496 - 9tis nová, má to všechny funkce, ale to je tak spíše pro srandu zařízení. Já jí kdysi měl, fungovala dobře, ale když se vypla z provozu (bypass) zvuk byl v podstatě lepší než :)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: sub bass ve více kusech.
PříspěvekNapsal: 25 srp 2011 11:20 
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:59
Příspěvky: 3057
Bydliště: Praha-západ
Kraj: ČR - Středočeský
Já se obávám, že zas moc to neprodáš, navíc je to dřevotříska, což se prodává ještě hůř. Kdybys to prodal za cenu co tě stál materiál, tak můžeš slavit.
Jestli jsi s nima spokojený, tak si je zatím nech.
DSP by měl výhodu, že by se na PEQ mohl trošku upravit průběh těch basovek, což by jim mohlo prospět. Nebál bych se použít tenhle levný Digisynthetic http://www.secozvuk.cz/seco.php?id=96.

jmalyska: Já tedy nevím ale ten MH850 mi opravdu čtvercový nepřipadá, rozměry: 730x470x415. A na tyč ji nasadíš i sám, s feritama by to samozřejmě bylo horší. Nicméně určitě bych nepreferoval 2x12" kvůli tomu že je vyšší a že se Ti to více líbí, tohle přeci není hifi.

_________________
Martin S. ::::: MS sound
http://ms-sound.cz


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: sub bass ve více kusech.
PříspěvekNapsal: 25 srp 2011 12:43 

Registrován: 08 bře 2009 11:10
Příspěvky: 230
Bydliště: Přelouč
bobr: 4 kusy megatoňáckých turbíček na straně hrají jako čert, dvoupásmo nad nima sotva bude stíhat.

jmalyska: DBX PA,PX, DEQ2496, Sabine Navigator mají sice všechno, jenomže hrají s odpuštěním tak trochu na hovno :mrgreen: , což by tedy u tucáren nemuselo tak vadit


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: sub bass ve více kusech.
PříspěvekNapsal: 25 srp 2011 12:54 
Řádný člen

Registrován: 25 led 2010 21:57
Příspěvky: 1105
Kraj:
moula:

Joooo, pokud máš apec za 300 000 tak Ti Sabina za 16litrů bude hrát blbě :-D
Pokud máš apec za 30 000 tak ti Sabina vykoná službu k nezaplacení.

Co je podle tebe vhodný dsp??? A stůjme při zemi, když to má hrát na 10ti akcích ročne :)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: sub bass ve více kusech.
PříspěvekNapsal: 25 srp 2011 13:16 

Registrován: 08 bře 2009 11:10
Příspěvky: 230
Bydliště: Přelouč
Akceptovatelný je třeba driverack 260 nebo vyšší řady 480/4800, slušně hrají mašiny od XTA. Jasně, že mu nebudu na vesnickou ligu doporučovat dolby lake, ale raději koupit vyššího driveracka v bazaru než za +- podobnou cenu nové PA/PX.

Na prachy vyjde lépe koupit DSP než slušný třetinooktávový EQ a Cross, možnosti úprav a nastavení aparátu jsou větší, nepopírám.

10 akcí ročně je málo, to se jakýkoliv aparát bude splácet dlouho.

bobr: DSP můžeš nadělit, nazpožďovat ("sfázovat") jednotlivá pásma, parametrickým EQ dorovnat frekvenční průběhy, grafikou trochu dorovnat špatnou akustiku sálu, pokud si zařídíš ovládání po wifi/kabelu, případně doděláš dynamickou ekvalizaci pro vysoké hlasitosti, nastavit limitery pro ochranu před přetížením jednotlivých sekcí atd atd., prostě máš možnosti tímto zařízením svůj zvukový aparát odladit a přiblížit ho tak profesionálním systémům.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: sub bass ve více kusech.
PříspěvekNapsal: 25 srp 2011 14:35 

Registrován: 30 čer 2011 18:12
Příspěvky: 51
Kraj: ČR - Moravskoslezský
Jmalyska. stím srovnávacím testem to není špatný nápad rád bych si to poslechl z jiné bedny at vím o kolik horší to bude. vzal bych sebou i celý rack potřeboval bych ještě něco vysvětlit. mám ještě takovou nevšední otázku jelikož jsem si kabely nechal dělat u elekrikáře a nebyl jsem u toho potřeboval bych zjistit jestli jsou všechny + a - dobře zapojeny je nějaký jednoduchý způsob nebo musím zkontrolovat každou koncovku zvlášť. kabely jsou dělané od signálu až po repro..díky


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: sub bass ve více kusech.
PříspěvekNapsal: 25 srp 2011 15:35 
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:59
Příspěvky: 3057
Bydliště: Praha-západ
Kraj: ČR - Středočeský
U reprokabelů to můžeš proměřit multimetrem, ale spekon není problém rozšroubovat a podívat se. Důležité je aby byli vždy propojené stejné piny. U signálových je důležité, aby stínění bylo připojené na správný pin, to prověříš rozebráním konektoru, u XLR má být zem (stítění) na pinu 1. U jacku by měla být zem, na tom největším plíšku - viz přiložené PDF.
Nechat si udělat signálové kabely u elektrikáře, mi nepřipadá jako moc dobrý nápad , z vlastní zkušenosti můžu říct že elektrikáři o tom vědí hovno, taky jsem byl svědkem instalace, kde elektrikář, místo UTP pro rozvod internetu od modemu, natahal kabel, který se snad používá pro kamery zabezpečovacích systémů, všechny zásuvky propojil paralelně a nacpal tam zásuvku na RJ11...
Lepší naučit se kabely si udělám sám, nebo se obrátit na člověka, který ví co dělá, když budeš chtít můžeš se obrátit na mně, vyrobím Ti jakýkoliv kabel.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.

_________________
Martin S. ::::: MS sound
http://ms-sound.cz


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: sub bass ve více kusech.
PříspěvekNapsal: 25 srp 2011 16:06 

Registrován: 30 čer 2011 18:12
Příspěvky: 51
Kraj: ČR - Moravskoslezský
udělané už je mám ale nebylo by od věci že bych to moji zněť kabelů naložil a nechal je u tebe zkontrolovat. kde pak máš dílnu??


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: sub bass ve více kusech.
PříspěvekNapsal: 25 srp 2011 16:58 
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:59
Příspěvky: 3057
Bydliště: Praha-západ
Kraj: ČR - Středočeský
To je mi jasné, že je už máš, myslel jsem to pro příště. Já bydlím u Prahy, takže to máš docela daleko, ale to zmákneš zkontrolovat sám, nic na tom není.

_________________
Martin S. ::::: MS sound
http://ms-sound.cz


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: sub bass ve více kusech.
PříspěvekNapsal: 25 srp 2011 19:48 
Řádný člen

Registrován: 25 led 2010 21:57
Příspěvky: 1105
Kraj:
Já jezdím do OV co 14 dnů, jinak Přerov. Srovnávačka proč ne, jen co ty suby postavím a koupím repro :)))
Martine, já jsem taky elektrikář a shodou náhod vím, jak ty kabely napájet :lol:


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: sub bass ve více kusech.
PříspěvekNapsal: 25 srp 2011 21:09 

Registrován: 30 čer 2011 18:12
Příspěvky: 51
Kraj: ČR - Moravskoslezský
Hele ušáci to se ta pořád takhle štenkrujete :D ohledně té srovnávačky se uřčitě spojíme.. ;)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: sub bass ve více kusech.
PříspěvekNapsal: 25 srp 2011 22:30 
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:59
Příspěvky: 3057
Bydliště: Praha-západ
Kraj: ČR - Středočeský
Jirka mě bere moc za slovo. Je něco jiného elektrikář a elektrikář který má audio jako koníček :).

_________________
Martin S. ::::: MS sound
http://ms-sound.cz


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: sub bass ve více kusech.
PříspěvekNapsal: 28 srp 2011 10:23 
Řádný člen

Registrován: 25 led 2010 21:57
Příspěvky: 1105
Kraj:
Já to beru s nadsázkou :) Trošku zasmání neuškodí...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: sub bass ve více kusech.
PříspěvekNapsal: 12 zář 2011 15:39 

Registrován: 30 čer 2011 18:12
Příspěvky: 51
Kraj: ČR - Moravskoslezský
tak nějak jsem to dal dohromady.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: sub bass ve více kusech.
PříspěvekNapsal: 12 zář 2011 16:49 
Řádný člen

Registrován: 25 led 2010 21:57
Příspěvky: 1105
Kraj:
Podej si ruku s Drobkem, kupa nehrajícího aparátu (sranda...)

No vidíš, tak nakonec jses rozhodl, jak ses rozhodl, Jo proč ne, hrát it to bude, až dáme srovnávačku a udělám ti lepší a více zvuku na polovinu beden, polovinu zesáku, možná ti doblikne, o čem tady hovoříme :)

Ostatně 15" nikdy nezahraje tak nízko, tak moc a tak dobře jako 18", to všichni víme, prý to je fyzika, kderou se nedá ojebat, jak napsal jeden zdejší :)

Neb pokud máš stejný příkon, stejnou citlivost, stejné BL, tak pořád ti chybí STEJNÁ plocha membrány a jelikož ta je jiná, vždy bude hrát 18" více, nehledě na to, že frekvenčně jede 18" níže...

Z čeho to máš stavěné? DTD? OSB? MDF? Multiplex? 15mm, 18mm??


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: sub bass ve více kusech.
PříspěvekNapsal: 12 zář 2011 17:25 
Uživatelský avatar

Registrován: 26 pro 2010 12:50
Příspěvky: 574
Bydliště: Rokycansko
Kraj: ČR - Plzeňský
Na kolik pásem to máš dělený?

_________________
Soundcraft SiEx3, Mackie DL1608, X32,SPL A394pw, IQ18b, Beyma SB18, odposlechy SPL, B@C 12CXT, EV ZLX12P, ZXA1 sub.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: sub bass ve více kusech.
PříspěvekNapsal: 13 zář 2011 12:30 

Registrován: 30 čer 2011 18:12
Příspěvky: 51
Kraj: ČR - Moravskoslezský
ty pasma jsou pouze dvě. ty bedny s tou mříží nejsou zapojeny čekají na nové osazení. no já vím že to bude horší než 18" ale chtěl jsem co nejvíc muziky za málo peněz. suma sumárum mě to vyšlo na 32.000 i s těma lexonama a aktivní výhybkou. samozřejmě že to není žádná sláva ale myslím že mě to prozatím postačí :) . postupem času se uvidí dál.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: sub bass ve více kusech.
PříspěvekNapsal: 13 zář 2011 14:43 
Uživatelský avatar

Registrován: 26 pro 2010 12:50
Příspěvky: 574
Bydliště: Rokycansko
Kraj: ČR - Plzeňský
Ono z té fotky neni moc dobře poznat osazení, fotku zepředu a nějaký popis nemáš? 15" jsou na suby nevděčný, buď musíš dát dvě a je to bedna jak kráva, nebo musíš dát velkou ozvučnici a krmit jí míň, aby šla do hloubky, žádná výhra to neni.

Mám kappuLF ve velké basreflexové bedně a stejně to nejde nakrmit, kvůli xmax víc jak 300W (což taky v doporučených schématech píšou), na plný výkon 600W zas musíš řezat už od 80Hz. Dá se říct, že je to reprák na h.... a já tu svou kappu radši použiju do dvoupásma nebo odposlechu. Jak se Kappalf chová v basové horně ti tu možná někdo řekne, já to neslyšel.

Jediný použití mě ještě napadá, mít kvalitní 18" na spodky, nad tím kappu v malé bedně a pustit do ní 100-300 hz a nad tim nějaký hezky dvouopásmo třeba s 12"+1".

_________________
Soundcraft SiEx3, Mackie DL1608, X32,SPL A394pw, IQ18b, Beyma SB18, odposlechy SPL, B@C 12CXT, EV ZLX12P, ZXA1 sub.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: sub bass ve více kusech.
PříspěvekNapsal: 13 zář 2011 19:18 
Řádný člen

Registrován: 25 led 2010 21:57
Příspěvky: 1105
Kraj:
Kdybys měl dvoupásmo, znamenalo by to, že by ti subbasy a středobasy v satelitech hrály stejné pásmo (rozsah) a zbytek výška, což je blbost. Pokud máš satelity s pasivní výhybkou a subbas, máš stereo dvoucestný crossover, jedná se o třípásmovou soustavu (ne teplákovou :) )
Je třeba přesně specifikovat rozdělení...
To máš tak samo jako říct "Mám auto" (BMW) není stejné jako "Mám auto" (trabant)...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 102 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group