Poslední návštěva: Právě je 02 kvě 2024 22:42


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 102 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: sub bass ve více kusech.
PříspěvekNapsal: 01 črc 2011 17:30 

Registrován: 30 čer 2011 18:12
Příspěvky: 51
Kraj: ČR - Moravskoslezský
zdravim všechny. potřeboval bych poradit, s internetu jsem si stáhnul plány stavebnice subu em15bass osadil jsem ho reproduktorem kappa eminence 15lf. a ted by mě zajímalo jestli jich postavim třeba 4ks tak bych dosahl stejných výsledku jako treba nejaké 18" originály.
nicméně zvuk z toho jde dobrý jen bych chtěl vědět jestli se vydávám správným směrem mít kvalitní a silný pa system. :?: a druhá věc jaký zesilovač by ste mi k těmto subům doporučili? dik


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: sub bass ve více kusech.
PříspěvekNapsal: 01 črc 2011 18:15 
Řádný člen

Registrován: 25 led 2010 21:57
Příspěvky: 1105
Kraj:
Tak s Kappou 15LF ve 4ks to už něco zahraje, ostatně můj dojem z těchto ozvučnic je poněkud jiný, než tvůj.
Kvalitní PA s Eminencí nikdy nebude, jejich reproduktory jsou slabější (citlivost, příkon, celkové provedení) než jsou standartní profi PA reproduktory (BC,RCF).
Ohledně srovnání s 18" - 2ks 18" po kilowat jeden od BC (18TBX100) bude hrát podle mne zvukově lépe a hlasitěji. Zase záleží na ozvučnici, klasickým bassreflexem se nic nezkazí, šnekem můžeš hodně získat a klony hornflexy, bandpasy jsou tak 1ku1, zda to hrát bude či ne (složitější na výpočty ozvučnice, přesnost naladění bassreflexu).

Zesilovače se hodí QSC RMX 1850HD v můstku 1x1800W/4ohm tedy 1ks na dvě bedny a držet ho 6dB pod limitem :)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: sub bass ve více kusech.
PříspěvekNapsal: 01 črc 2011 23:04 
Uživatelský avatar

Registrován: 26 pro 2010 12:50
Příspěvky: 574
Bydliště: Rokycansko
Kraj: ČR - Plzeňský
Prosím Tě, na jak velké akce používáš ty dvě Kappy? Venku nebo vevnitř?

_________________
Soundcraft SiEx3, Mackie DL1608, X32,SPL A394pw, IQ18b, Beyma SB18, odposlechy SPL, B@C 12CXT, EV ZLX12P, ZXA1 sub.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: sub bass ve více kusech.
PříspěvekNapsal: 02 črc 2011 08:20 

Registrován: 30 čer 2011 18:12
Příspěvky: 51
Kraj: ČR - Moravskoslezský
jsem zacátečník ale jednu akci jsme již měli bylo to v menších sklepních prostorech. tam se jejich potencial moc neprojevil četl jsem o tom že je to spíše na otevřené prostranství a to mě láká. nicméně byl bych rád kdyby mi to fungovalo spíše na openair. ale musí jich tam být určitě víc., odjakživa mě to bavilo a teď jsem tomu propadl. nevíte o nějaké dobré literatuře. rád bych se učil i více.děkuji vám za odpověď


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: sub bass ve více kusech.
PříspěvekNapsal: 02 črc 2011 10:27 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
Jestli umíš anglicky, tak loudspeaker design cookbook a forum speakerplans.com. Dá se tam leccos pochytit, ale také přečíst plno blbostí.

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: sub bass ve více kusech.
PříspěvekNapsal: 02 črc 2011 10:37 

Registrován: 30 čer 2011 18:12
Příspěvky: 51
Kraj: ČR - Moravskoslezský
v angličtině ješte nejsem tak dobrý. v češtině by to bylo lepší.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: sub bass ve více kusech.
PříspěvekNapsal: 02 črc 2011 14:52 

Registrován: 29 kvě 2009 20:01
Příspěvky: 140
2xKappu 15LF jsem měl nějakou dobu v bandpass ozvučnicích a hrálo to celkem slušně (s ohledem na cenu Kappy).Kámoš EM15Bass s kappou má a na vnitřek to není vůbec,venku jakš takš ale je to spíš takový bučení než kvalitní a na ucho příjemný bas.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: sub bass ve více kusech.
PříspěvekNapsal: 07 črc 2011 09:57 

Registrován: 30 čer 2011 18:12
Příspěvky: 51
Kraj: ČR - Moravskoslezský
hrajem převážně elektronickou hudbu. drum,tech,tek. takže myslím že nějaké to "zabůčení" není na škodu,samozřejmě system do budoucna posílím a nějakou tu přímo vyzařující bednu. :mrgreen:


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: sub bass ve více kusech.
PříspěvekNapsal: 07 črc 2011 15:18 
Řádný člen

Registrován: 25 led 2010 21:57
Příspěvky: 1105
Kraj:
To je jako kdybys řekl, že koupíš auto, a že nevadí, pokud mu v motoru občas něco zachrčí, hlavně že nějak pojede... :lol: Bedna musí hrát a je úplně jedno, co do ní pustíš. Samozřejmě, že pokud má bedna své předurčení, dá se vybírat nejlepší varianta pro danou hudbu. Na zpěvy třípásma, na disko dvoupásma,... na orchestr bassreflexy, na techno Wbin, šneky,...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: sub bass ve více kusech.
PříspěvekNapsal: 07 črc 2011 16:15 

Registrován: 30 čer 2011 18:12
Příspěvky: 51
Kraj: ČR - Moravskoslezský
Jsem rád ze jsi mě pochopil.ten zvuk zase tak nekvalitní není, myslím že je to věc názoru a samozřejmě otázka vytrénovaných uší. jsem začátečník a věřím tomu že možná někdy ti dám za pravdu, ale prozatím to považuji za vyhovující (kdyby měl někdo nějaký jiný názor rád uvítám) je jasné že když se neco dělá má se to dělat pořádně. ostatně tato bedna mě se vším všudy přišla na 4100kč. to podle mého není špatná cena když si vezmu že je nová a mám ji potaženou originální tkaninou a doplky značky adam hall. ještě nemám foto, dodám později. ale stojím ted ještě před jedním problémem a ten zní, čím to krmit??. v plánu mám postavit min. ještě 3 kusy. tato otázka tu již padla, byl mi doporučen zesilovač QSC RMX850HD. Je mi jasné že to je určitě kvalitní zesilovač ale napadla mě ještě jedna věc. co kdybych k tomu koupil behringer EP2000. Vím, a je mi zcela jasné že kvalitativně se to nedá srovnávat nicméně je skoro jednou tolik levnější než QSC. A tak bych znal rád odpověd na otázku"když investuji do značkových zesilovačů, dá se předpokládat že budu mít i o polovinu lepší zvuk. já osobně si myslím že tomu tak asi nebude. jinými slovy nijak zvlášť nechci rozhazovat penízea z vlastní zkušenosti vím že kolikrát člověk vyplázne balík a to jen proto že kupuje značku a né kvalitní zboží. mockrát vám děkuji


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: sub bass ve více kusech.
PříspěvekNapsal: 07 črc 2011 16:34 
Řádný člen

Registrován: 25 led 2010 21:57
Příspěvky: 1105
Kraj:
V určitých mezích platí že značka=kvalita. Rozdíl mezi Uli a QSc je asi takový jako Trabantem a Octavkou. Obojí jezdí, obojí žere benzín, jen u Trabanta nikdy nevíš kdy a kde se rozsype motor :) Z Prahy do Brna dojedeš s obojím, do Ostravy už Trabant dojed nemusí... :)

Ze zkušenosti vím, že Uliho zeslabovače mají navíc daleko větší odběr ze sítě než QSC. A to nemluvím o neschopnosti Uliho vyřešit pomalý náběh do sítě, tzn že 2x600W ti nevyhodí 10A jistič při zapnutí na starých černých jističích...

Pokud nevadí rozměr, postav 15" šneky ARS2100 (Tesla) Hraje to jak ďábel a Kappa se této ozvučnici bránit nebude.
Popř pouvažuj nad klasickou 2x15 bassreflex, zvukově lépe než EM15bass. Pokud tedy nejsi zastáncem trošku umělého zvuku basu ze zvukovodu.

Pokud bys to prodal, postav na stranu 2x18 2kW a jsi vysmatý. Kdybys chtěl, bedny můžu vyrobit, mám vybavenou dílnu a co chvilka pendluju OL-OV (rodiče).Pisni SZ


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: sub bass ve více kusech.
PříspěvekNapsal: 07 črc 2011 17:41 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
Bobře, dvakrát lépe to QSCčko možná nehraje, ale až ti ten Uliišrot exne, a veme ssebou i reproduktory, pak nebudeš mít ani hudbu, ani peníze. Pak můžeš srovnat cenu slušného QSC a hroudy nehrajícího šrotu za několik tisíc. Vítěz snad bude jasný.

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: sub bass ve více kusech.
PříspěvekNapsal: 08 črc 2011 07:26 

Registrován: 30 čer 2011 18:12
Příspěvky: 51
Kraj: ČR - Moravskoslezský
BERU NA VĚDOMÍ. proběhne týmová porada,Víš je to lákavá nabídka mít 2 x 18" 2Kw vyrobených na zakázku, ale ten rozměr je trochu problem, podle mě je lepší disponovat větším počtem měnších beden (proto výběr málé horny) než postavit dvě monstra co mi ani na vozík nevejdou. měl bych problem i s uskladněním. i když by se dal vyřešit mám pocit že když jich raději postavim v menším provedení bude to kompaktnější a návíc když nebude třeba rozdělim si výkon jak potřebuji(MALÉ ZAHRADNÍ AKCIČKY ATD.)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: sub bass ve více kusech.
PříspěvekNapsal: 08 črc 2011 09:01 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
To souhlasí. Taky přestávám mít rád kvůli nošení velké pixly. To si ale většinou vyžaduje použití stejných nebo lepších reproduktorů I zesilovačů.

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: sub bass ve více kusech.
PříspěvekNapsal: 08 črc 2011 11:46 

Registrován: 30 čer 2011 18:12
Příspěvky: 51
Kraj: ČR - Moravskoslezský
dá se to chápat tak že čím větší objem tím výkonější,? :?: a naopak,. Nebo to spíše záleží na konstrukci? :?:


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: sub bass ve více kusech.
PříspěvekNapsal: 08 črc 2011 12:14 
Uživatelský avatar

Registrován: 20 zář 2009 12:01
Příspěvky: 100
---


Naposledy upravil Petr V. dne 20 črc 2011 17:20, celkově upraveno 2

Nahoru
Offline Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: sub bass ve více kusech.
PříspěvekNapsal: 08 črc 2011 12:35 

Registrován: 30 čer 2011 18:12
Příspěvky: 51
Kraj: ČR - Moravskoslezský
takže prach ze zemně se nezvedne až do te doby než nějaká z těch beden nezahraje pod 60Hz. jestli jsem to dobrě pochopil. :|


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: sub bass ve více kusech.
PříspěvekNapsal: 08 črc 2011 12:39 
Řádný člen

Registrován: 25 led 2010 21:57
Příspěvky: 1105
Kraj:
1x18" 1kw 65*60*75 cm, to ujde ne? Klasický bassreflex, od 35Hz :)
Repro+bedna cca 12tis/ks, možná i méně. Hodně malých neznamená že to zahraje jako jedna velká a určitě nebude hrát lépe méně menších a horších než jedna větší a lepší :)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: sub bass ve více kusech.
PříspěvekNapsal: 08 črc 2011 13:18 
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:59
Příspěvky: 3057
Bydliště: Praha-západ
Kraj: ČR - Středočeský
Malý bedny jsou fajn na nošení, ale fyzika se ojebat nedá a u horen to platí 2krát, malá horna nezahraje ani k 50Hz. Zato nízko hrající 18" bassreflex menších rozměrů není takový problém.
V poslední době mám nejraději basovky typu tapped horn, umějí pěkně čutnout a zahrát i dolů. Nechceš-li velikou citlivost, tak bedna může být vcelku kompaktní a zahraje i pěkně dolů. Mám pro 15" navržený a vyzkoušený TH vcelku kompaktních rozměrů - 680x490x611 (š x v x h), bedna může být vybavena kolečky, které nezabírají žádné místo na víc, jsou umístěny ve zkoseném rohu (tak jako u SB1000zR od EAW), bednu postavíš na výšku a jedeš s ní, jako když ji máš na rudlu, jen zvedat je lepší ve dvou lidech, protože je bedna docela široká a jednou se to hůř chytá. Nemá žádnou mega citlivost, ale za to zahraje ke 40Hz a o tom si EM15BASS a podobné bedny můžou nechat jenom zdát. Ale je třeba počítat s tím, že ta bedna potřebuje lepší reprák než je Kappa...

_________________
Martin S. ::::: MS sound
http://ms-sound.cz


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: sub bass ve více kusech.
PříspěvekNapsal: 08 črc 2011 14:12 

Registrován: 30 čer 2011 18:12
Příspěvky: 51
Kraj: ČR - Moravskoslezský
ten basreflex s 18" se mi docela zamlouvá i co se ceny týče, ale muže se toto kombinovat se šnekem?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 102 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group