Poslední návštěva: Právě je 24 dub 2024 18:50


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 58 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Stavba D Flex 18SUB prosim poradte mi....
PříspěvekNapsal: 31 črc 2011 20:24 
Uživatelský avatar

Registrován: 31 črc 2011 19:58
Příspěvky: 105
Kraj: SR - Trenčianský
Nazdar chalani asi zacnem tym co mam a co by com chcel a na co to potrebujem.

Mam doma satelity Yamaha S115V dva kusy napaja to QSC GX5 |planujem ten zosik vymenit lebo je to bieda, chcel by som asi Yamahu P5000S alebo P7000S neviem|

Hravam diskoteky kedze som DJ, vacsinou len v takom priestore kde stacia satelity, obcas hravam svadby a dedinske disko v kulturnom dome tak do 200ludi a tam uz tlacim na satelity kvoli tomu ze nemam basy - povedzme ze by som to vyuzil tak raz za mesiac ten subak,myslim ze by mi stacil len jeden. Hravam klasicky-dance,techno,ludovky co treba, zivu hudbu nie,nenazvucujem ziadne dychovky ani nic.

Problem je ze nemam hned peniaze aby som hned kupil basak za 700eur.

Nasiel som tuto konstrukciu http://imageshack.us/photo/my-images/4/dflex18eng.png/
osadenie by bolo RCF LF18G401 vieme o com hovorime. Avsak ak osadim toto repro potrebujem na to riadny zosik ale keby som osadil repro RCF LF18G 4 ohmovy co sa predava ako nahradny diel pre 4pro 8001 ako by to hralo? Je medzi tymito reprami nejaky obrovsky rozdiel alebo by mi ten reprak mohol stacit? Mozem ho osadit do tej D flex bedne? Alebo na to treba inu litraz?
Pytam sa toto cele pre to lebo na tento reprak by som kupil nejaky zosik ktory by som premostil na 4ohm a taketo zosiky nie su tak drahe ako keby som mal kupit zosik co by napajal to RCFko 8ohmove...

Zhrniem to
1.je tato bedna dobra? http://imageshack.us/photo/my-images/4/dflex18eng.png/
2. mam osadit radsej RCF LF18G401 narocnejsie na zosik alebo staci LF18G 4 ohmovy co sa predava ako nahradny diel pre 4pro 8001 ktory je vykonovo menej narocni na zosik?

Zatial dakujem za odpovede

Poradte mi co mam robit uz neviem kam a kade...

_________________
2xART 745,2xRCF ART 412A,2xRCF ART 310A,PROC DS34A,4x BC18SUB with RCF LF18X401,CVR PA2202 2x4kW RMS 4ohm,Soundcraft NOTEPAD 124FX,Beyerdynamic OPUS,2xSennheiser XSW35,K&M lešenie,4x LED moving head,3x RGB laser,8x PAR 56 LED


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stavba D Flex 18SUB prosim poradte mi....
PříspěvekNapsal: 31 črc 2011 22:08 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
Máš to chlape nějaké dost pomotané.
Kde jsi vzal ten "náhradní díl pro 8001"? Tam bude asi jiný reproduktor, a jako náhradní díl rozhodně nebude levnější (jestli je to jiný, levnější model, tak to nebude o moc, a rozhodně to také bude horší funkčně. Oni nenasazujou vysoké ceny daným modelům jentak pro plezír).

Dflex 18" by z principu fungovat měl, stejně jako tucty jiných ozvučnic. Na to ti bude moci nejlépe odpovědět drim, kterýžto je dflexu tvůrce. Je ještě plno jiných ozvučnic, které mohou být vhodnější, ale nevíme moc o tvém úmyslu.

Se zesilovačem také asi nemíříš moc dobře. Bylo by ale potřeba si ujasnit, kolik plánuješ utratit za sakumprásk upgrade - "osubení" tvého aparátu. Nejsem z toho moudrý.
čtyř-ohmový reproduktor také není automaticky žádná výhra.

Téma asi přesunem do správné sekce.....

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stavba D Flex 18SUB prosim poradte mi....
PříspěvekNapsal: 31 črc 2011 22:27 
Uživatelský avatar

Registrován: 31 črc 2011 19:58
Příspěvky: 105
Kraj: SR - Trenčianský
Najprv k tejto teme, ospravedlnujem sa ak som tu sposobil nejaky chaos, presun to kam patri, som tu len od dneska.

K tomu RCF 4ohnmovemu: EXISTUJE subwoofer RCF http://www.rcf.it/products/pro-speaker- ... ro-8001-as a ma 4ohmovy reproduktor,ten reproduktor sa da kupit aj samotny ako ,,nahradny diel,, neviem ako to je kvalitovo ako nie, pre to sem pisem.

K tej bedni: tuto bednu som sice nepocul hrat ale akoze ,,kamos,, ju ma a pochvaluje si osadil tam RCF LF18G401...dlho dlho som od neho pytal plany na tu bednu, robil z toho tajnosti...cize bedna by hrat mala.

Co sa tyka zosilovacov: chces povedat ze ked mam bedne Yamaha a zosik QSC GX5 ze je to zladeny aparat? Podla mna nie uz len z dovodu ze Yamaha zosilovace (aj ine) maju processing tak si myslim ze original Yamaha set by mal byt od vyroby zladeny (niekde tu na fore som taku podobnu myslienku cital).

Avsak: Napadlo m kupit zosik Yamaha P7000S...na jeden kanal napojit paralelne satelity a na druhy kanal napojit subwoofer RCF LF18G401....da sa to?

Alebo: proste poradte mi prosim vas co mam robit, ved v predchadzajucom prispevku som jasne napisal co teraz mam, co by som potreboval (subwoofer), aky zosilovac a napisa som aj co hravam.


Predbezne som vypocital cenu na vyrobu toho subwoofra D FLEX 18 s osadenim RCF LF18G401 cca 380eur....plus som ,,ochotny,, kupit yamahu P70000S ktora by to VSETKO tahala alebo mi prosim vas ponuknite ine riesenie. Diki moc zatial

_________________
2xART 745,2xRCF ART 412A,2xRCF ART 310A,PROC DS34A,4x BC18SUB with RCF LF18X401,CVR PA2202 2x4kW RMS 4ohm,Soundcraft NOTEPAD 124FX,Beyerdynamic OPUS,2xSennheiser XSW35,K&M lešenie,4x LED moving head,3x RGB laser,8x PAR 56 LED


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stavba D Flex 18SUB prosim poradte mi....
PříspěvekNapsal: 31 črc 2011 22:57 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
Aha....
No, to s těmi čtyřmi ohmy nepokládám za nejlepší řešení. Nemyslím si, že by se to vyplatilo brát 4Ohm reproduktor jak ze strany reproduktoru, tak ze strany zesilovače, pokud už na to třeba nějaký nemáš. Pokud ano, tak by bylo rozumnější vybrat prostě jen jiný reproduktor, klidně o kousek dražší. Ta bedna už je pokud vím výběhová, a náhradní reproduktor nebude věčně, nehledě na to, že vyprošovat ho od někoho, když nemáš tu bednu může být peklo. Zkrátka příliš divoké řešení.

Buď to celé ladit do 8Ohm - rozumné řešení, nebo vybrat jiný reproduktor. Hraje to všecko. LF18G400, BC 18NW100...
Ty reprobedny od Yamahy jsou levný low-end, stejně tak zesilovače, včetně QSC GX. Nechci tím tvrdit, že je to snad nepoužitelné, ale o sladění nemůže být pořádně řeč, a už vůbec není důvod, aby to s jiným slušným zesilovačem nemohlo hrát dobře. Takhle to nefunguje. Ne u levných bedýnek. Pokud to není z nějakého důvodu sladěné, není to tím, že jedno je Yamaha, a druhé QSC. Takže ano, chci ti říct....

Napojení basovek a satelitů vždy na jeden kanál možné je, ale tím víc bude ten problém se 4/8Ohm reproduktory a zapojováním a výkony, a přijdeš o stereo, což je dnes totálně mimo mísu. S tím už se neodvažuje vylézt na světlo snad opravdu nikdo. Je to příliš velké zvěrstvo.
Dá se to, ale nehodlám to radit a nějak v tom pokračovat. Je to šetření na nejblbějším místě, pokud tedy nenajdeš ještě jiné, horší.

Znovu se dostáváme k případu, kdy zákazník nahodí cenu, a vůbec neví jak to dopadne (ne že bych byl prodavač). Takhle přece nejde fungovat. Je potřeba pouze s přihlédnutím k ceně požadovat nějaké konkrétní řešení. Pokud ho nezaplatím, tak zvolím nějaké levnější, a pokud ani to nebude stačit, tak radši čekám na víc peněz, než vyhazovat peníze rovnou do kanálu. Nemáš vjádru srovnáno pořádně v hlavě, zda to bude stačit, nebo zda to nebude přílišné vyhazování peněz.

Dnešní poměry jsou dost vysoko, a dvěstě lidí bych osobně zvučil alespoň se dvěma subwoofery.
Pokud kvůli financím musí být pouze jeden, postavil bych dostatečně silný 18" (dflex může být, stejně jako classA, MT18SUB, X1, klasický bassreflex, vše podle požadavků na velikost, hmotnost, frekvenční rozsah) s obstojným reproduktorem, k němu adekvátní zesilovač (Třeba QSC RMX1850HD, Crest Audio), a v případě potřeby upgrade už by se jen postavila další basovka a připojila ke stávajícímu zesilovači, což by byl levný upgrade, a akustický výkon skoro o 200% navýšen. To je můj názor. Vrchy nechat být, a měnit až v případě zvýšení nároku na kvalitu nebo výkon. Nešibovat s nimi nijak.
Také je potřeba nezapomenout alespoň aktivní frekvenční vyhybku (crossover).

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stavba D Flex 18SUB prosim poradte mi....
PříspěvekNapsal: 31 črc 2011 23:17 
Uživatelský avatar

Registrován: 31 črc 2011 19:58
Příspěvky: 105
Kraj: SR - Trenčianský
Ok dobre, problem vyrieseny 4ohm RCFko rusim.

Este podotazka k teme: Ten zosik QSC GX5 sa neda ani premostit-ked ho mam napojeny na satelity mam to naplno a citim a hlavne VIEM ze tie satelity dokazu viac - co mam kupit aky zosik? Ta Yamaha P5000S sa mi paci kamos ju ma a tie bedne hraju ovela lepsie a ked zapne processing tak je to super, ved oni maju 4palcovy Eminence, vyskovy uz neviem....

Vratme sa k subwoofru: takze nemas ziadne namietky aby som si vyrobil tu bednu ktorej plan som sem dal. Ci ano?

Aspon tak dlhodobo kym sa z toho finance preberiem nesplni ulohu crossoveru ten zosilovac ktory tu spolu vyberieme?????

No mozno somtu kapacitu 200 ludi prehnal tak 100cca :D

A ako do buducna asi neplanujem robit druhy subak. Z dovodu ze tych VELKYCH akcii je pomenej a hlavne nikto to nezaplati, vsak do roboty chodim pomaly pre to aby som mohol robit DJing, poriadat a ozvucovat akcie sa mi ani nejak nevyplaca skor sa oplati ist na hotove napr do klubu.

_________________
2xART 745,2xRCF ART 412A,2xRCF ART 310A,PROC DS34A,4x BC18SUB with RCF LF18X401,CVR PA2202 2x4kW RMS 4ohm,Soundcraft NOTEPAD 124FX,Beyerdynamic OPUS,2xSennheiser XSW35,K&M lešenie,4x LED moving head,3x RGB laser,8x PAR 56 LED


Naposledy upravil DJ Rodrigez dne 01 srp 2011 02:14, celkově upraveno 1

Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stavba D Flex 18SUB prosim poradte mi....
PříspěvekNapsal: 01 srp 2011 02:08 
Uživatelský avatar

Registrován: 31 črc 2011 19:58
Příspěvky: 105
Kraj: SR - Trenčianský
Este mam zopar myslienok a uvah v hlave.

Tak som nad tym rozmyslal ze kolko krat vyuzijem ten subwoofer za rok. Odpoved je maaaalo. Z toho vypliva ze by som to pozapajal ZATIAL a DOCASNE tak ze jeden kanal paralelne SATELITY a druhy kanal SUBWOOFER

Momentalne nejak penazi nie je , do buducna mozno bude.

A tak ma stale napada myslienka ze ano spravit ten D flex18 osadit tam nejake 18palcove BaC speakers 4ohmove ten model s prikonom 600W. ZATIAL co to spravi ako sa to bude chovat na tom QSC GX5.

Ak sa mylim opravte ma: moje dve bedne Yamaha S115V maju 8ohmov jedna, ked ich zapojim paralelne su to 4ohmi, ked NAPRIKLAD to pripojim na QSC GX5 a pouzijem 4ohmovy basak tak do satelitov pojde 700W (350do jedneho a 350do drueho co je na tie bedne zevraj akurat) a do subwooferu pojde 700W celych (aj ked prikon toho repra je 600W).


ANO JA VIEM BUDE TO MONO ale ako pisem nie je vela penazi na zosilovace a dalsi sub a pod a tych akcii nie je tak vela kde by som to mal takto zapojene... takze to prezijem ja aj ostatny.

Asi som zistil ze ked predam QSC GX5 a kupim YAMAHA P5000S ze to bude z kaluze do blata lebo oba zosilovace su aj tak trieda H (ak to nebude z blata do kaluze opravte ma)

Takze otazka znie aky nejake celkom dobry povedzme do 650eur kupit zosik????????

_________________
2xART 745,2xRCF ART 412A,2xRCF ART 310A,PROC DS34A,4x BC18SUB with RCF LF18X401,CVR PA2202 2x4kW RMS 4ohm,Soundcraft NOTEPAD 124FX,Beyerdynamic OPUS,2xSennheiser XSW35,K&M lešenie,4x LED moving head,3x RGB laser,8x PAR 56 LED


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stavba D Flex 18SUB prosim poradte mi....
PříspěvekNapsal: 01 srp 2011 03:01 

Registrován: 08 bře 2009 11:10
Příspěvky: 230
Bydliště: Přelouč
Nechci moc radit, ale co se týče stereo vs mono, na spoustě koncertů nerozhazuji do panoramy nic, v malých prostorech to nemá cenu, max. přechody a kotle, nebo když je víc kytar, někdy se to hodí trochu na zpěvy, perkuse, dechy, :) ... ale na nějakou diskotéku je to úplně jedno, naopak může být výhodou, pokud hrají obě strany to samé. Kolik lidí ti bude stát kolem báze, kolik úplně mimo a kdo to pozná? Jak to, že mimo mísu?

rodrizeg: postav si 2*18" bassreflex, k tomu starší laciný zesilovač (RMX4050, 5050, thomann měl ve výprodeji crowňácký XLS5000) a je to. Když se ti to nevyplatí, tak to nedělej, nebo si najímej zvuk externě, máš-li pouze pár akcí do roka, vyplatí se. Aby se ti PAčko rentovalo a nebylo jen ostudou, musíš s ním jezdit alespoň pár krát do měsíce, jinač ho při dnešních cenách za zvuk nezaplatíš, resp. nevyplatí se.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stavba D Flex 18SUB prosim poradte mi....
PříspěvekNapsal: 01 srp 2011 06:53 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
QSC GX5 není vhodný k můstkování. Pokud má ta yamaha nějaký processing, a jiný zesilovač ne (nebo není po ruce „diskrétní“ DSP), tak tam jistě něco ve zvuku bude chybět/přebejvat. V tom se ještě dá souhlasit, ale jak to levně vylepšit a neporadit yamahu, to mě vážně nenapadá. Jestli máš pocit, že je na ty satelity dobrá, tak si jí kup, vždyť jde o tvou spokojenost.
Ten subwoofer se nedá nijak vyvrátit, ale jak jsem psal, je plno alternativ, takže se to nedá jednoznačně ani podpořit. Může to tak být pokud opravdu víš co děláš, zvuk se líbí, a tak podobně.

Jak jsem psal, je jedno KDO ŘEŠÍ nějakou situaci. Podstatné je jen jaký výsledek je potřeba dosáhnout, a od toho se vyvíjí cena.
Pokud peníze v budoucnu na něco budou, bylo by potřeba tak myslet. Ne že až ten moment nastane, budeš muset díky zlé volbě při upgradu půl aparátu rovnou zahodit.

Když to čtu, opravdu si myslím, že bude výhodnější, když subwoofer I se zesilovačem a vyhybkou si vždy jen zapůjčíš. Slušné a dostatečně výkonné řešení si “nechceš” zaplatit, a další řešení jsou poměrně neadekvátní.

GX5 není zesilovač ani vhodný na basy. Odehrát s ním něco jde, ale oproti jinému stejně výkonnému zesilovači to bude asi slabý odvar.
Ty navrhované nápady můžou nějak fungovat. Ale není na nich dobrého pranic. Jen jeden ústupek za druhym, a to tě opravdu předurčuje k hanbě, problémům v audiu, a nikterak úžasném výsledku.

H-třída zesilovačů nemá téměř pranic společného s tím, jaký bude zvuk. Je to jen popis funkce zesilovače, který prostě pracuje jinak než ostatní. Nespojuj si to s ničím jiným, natož s kvalitou.

Jak jsem psal – pokud to má být slušné a nové, tvou situaci bych řešil pomocí RMX 1850HD + LF18G400 nebo 18NW100 + nějaká levnější vyhybka. To je adekvátní řešení, které myslí I do budoucna.

Moula: Jsou situace, kdy je stereo opravdu na škodu. Jak kvůli vlastnostem prostoru, tak kvůli obsahu zvuku samotného, ale jindy je to naopak, a nemít tu možnost si vybrat je škoda. Totiž jak to tak čteš, se stereem půjde do pr…. mnohem víc věcí, protože tu nejde jen o jednoduché spojení kanálů na dokonalém aparátu….

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stavba D Flex 18SUB prosim poradte mi....
PříspěvekNapsal: 01 srp 2011 13:05 

Registrován: 05 říj 2008 09:26
Příspěvky: 569
Bydliště: Trenčín
Kraj: SR - Trenčianský
K tomu Dflexu, plánik ktorý si našiel je MkI, a ak sa nemýlim, kamoš ktorý ti ho odporučil je Magnatik? On má totižto MKII, ktorý je od toho prvého dosť odlišný. A ešte k osadeniu, bedňa bola pôvodne navrhnutá pre reproduktory ako LF18N451, teda so silnejším pohonom ako 18G401. Nie že by nefungoval, ale nie je to optimum čo sa dá z tej konštrukcie dostať. Porozmýšľaj o Obertone 18XB800, ktorý sa viac blíži parametrovo k 18N451, a cenovo je na tom podobne ako 18G401, ak plánuješ kupovať nový.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stavba D Flex 18SUB prosim poradte mi....
PříspěvekNapsal: 01 srp 2011 17:59 
Uživatelský avatar

Registrován: 31 črc 2011 19:58
Příspěvky: 105
Kraj: SR - Trenčianský
No zlincovali ste ma riadne fuuu. Satelity mam low-endy a to som myslel ze co mam doma jake fajnove, GX5ka je k nicomu...PA si mam pozicat...mam radsej stavat bassreflex...tak neviem :roll:

Ja uz neviem...ale ja sa odradit nenecham.... :twisted:

Dobre zacnem znova.

1. mam sa zbavit GX5ky alebo si ju mam nechat na satelity? Proste vrchy riesit nemam mam to nechat tak ako to je?

2. pani prosim vas dohodnite sa co mi poradite, aku bednu mam stavat aky zosik tam mam dat a aky reprak, lebo ja uz neviem, uz som sa v tom stratil, dam na vas, mate viac skusenosti. PA si poziciavat nemienim, keby za mnou niekto prisiel ci mu pozicam zosik tak ho poslem do p..rec lebo frajerka, auto a PA sa nepoziciava :lol:

ja ani vlastne neviem co aky subwoofer potrebujem ci bandpass alebo hornflex alebo bassreflex, ja neviem co potrebujem len viem ze nemam basy... ;)

MOULA: co sa tyka toho MONO/STEREO uvidim ako dopadnem - co mi poradite co vymyslite ale tiez si myslim ze by to pri tej hlasitosti a opitosti nikto nejak nespoznal ze to ide MONO. Ten bassreflex by uhral aj nieco vonku? Obcas hravam svadbu vonku na terase v nejakej restauracii alebo 1.Maj vonku na malom namesti na dedine (je to take namestie ze sa tam stoci autobus a ide prec)

PETER B. Akoze zosilovac v triede H hra lepsie ako zosilovac triedy A alebo co ja viem AB? Ved som videl rozrobeny behringer 1500vku je to tusim trieda AB a videl som behringer EP2500 a je to trieda H a oba maju ROVNAKE trafo tak co je KVALITNEJSIE a mozno DYNAMICKEJSIE (nepytam sa co je silnejsie pozor) ??? Myslim si ze ta 1500vka je kvalitnejsia, nie je to tak?

DRIM: Ten plan toho subwoofru som stiahol z nejakeho zahranicneho fora, neviem ci ten kamarat co mi dal link na ten plan ma prezyvku MAGNATIK, to ozaj neviem ale ma presne to postavene doma co je na tom linku a ma tam RCF LF18G401. Ta bedna OBERTON, ty mas taku doma? Je to overena vec? Lepsie ako D flex18ka?

Diki moc za odpovede

_________________
2xART 745,2xRCF ART 412A,2xRCF ART 310A,PROC DS34A,4x BC18SUB with RCF LF18X401,CVR PA2202 2x4kW RMS 4ohm,Soundcraft NOTEPAD 124FX,Beyerdynamic OPUS,2xSennheiser XSW35,K&M lešenie,4x LED moving head,3x RGB laser,8x PAR 56 LED


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stavba D Flex 18SUB prosim poradte mi....
PříspěvekNapsal: 01 srp 2011 20:12 
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:59
Příspěvky: 3057
Bydliště: Praha-západ
Kraj: ČR - Středočeský
Co člověk, to názor, každý to vidí trošku jinak.
Já bych to viděl takto:
Satelity, pokud výkonově stačí, tak zatím nechat, hrajou řekl bych docela dobře. GX5 taky není tak nejhorší, ale jsou lepší zesilovače, nicméně myslím, že není akutní pořizovat nový.
Basovku postavit Dflex MK2, osadit tím Obertonem. Sehnat nějaký slušný zesilovač, klidně z bazaru (min RMX1850HD) a nějaký crossover, nejlevnější funkční je asi Peavey PV23XO. Časem můžeš postavit druhou basovku.

_________________
Martin S. ::::: MS sound
http://ms-sound.cz


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stavba D Flex 18SUB prosim poradte mi....
PříspěvekNapsal: 01 srp 2011 20:15 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
Taktak. Všecky naše názory tí nakonec nebudou muset sednout "na tvé ucho", ale každopádně podpořím Martina. Pokud potřebuješ takto krok po kroku vodit co máš dělat bez svého osobního rozhodování, je toto dobrý krok k úspěchu.

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stavba D Flex 18SUB prosim poradte mi....
PříspěvekNapsal: 01 srp 2011 20:35 
Uživatelský avatar

Registrován: 31 črc 2011 19:58
Příspěvky: 105
Kraj: SR - Trenčianský
MARTIN S.: satelity nemienim vymienat pokial sa im nieco nestane, mam ich ani nie 5mesiacov su velmi zanovne. Co sa tyka QSC GX5 - ten vymenim ked budem mat subwoofer a vsetko co k tomu patri, pretoze castejsie budem bravat len vrchy a k nim si kupim nejaky taky zosik pekny dobry silny aby ked sa rozhodnem vymenit vrchy aby ten zosik dostacoval, avsak toto budeme riesit inokedy, zamerame sa teraz na spodky.

1. Kde najdem plan na D flex MK2??? (inak teraz si spominam ze ten kamos co mi poradil D flex 18 ten MK1 mi povedal ze existuje aj nejaky iny D flex, asi je to ten MK2 co mi ponkuate, ale povedal ze tento MK1 je lepsi ze je mensi bla bla bla...)

2. Uvidim ako pojdu ksefty ako to bude cele hrat a nebranim sa casom spravit aj druhu bednu.

_________________
2xART 745,2xRCF ART 412A,2xRCF ART 310A,PROC DS34A,4x BC18SUB with RCF LF18X401,CVR PA2202 2x4kW RMS 4ohm,Soundcraft NOTEPAD 124FX,Beyerdynamic OPUS,2xSennheiser XSW35,K&M lešenie,4x LED moving head,3x RGB laser,8x PAR 56 LED


Naposledy upravil DJ Rodrigez dne 01 srp 2011 21:27, celkově upraveno 1

Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stavba D Flex 18SUB prosim poradte mi....
PříspěvekNapsal: 01 srp 2011 21:26 
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:59
Příspěvky: 3057
Bydliště: Praha-západ
Kraj: ČR - Středočeský
O plánek Dflexu18 MK2 si řekni Drimovi, sice výkres mám, ale nehodlám ho šířit bez jeho souhlasu.

_________________
Martin S. ::::: MS sound
http://ms-sound.cz


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stavba D Flex 18SUB prosim poradte mi....
PříspěvekNapsal: 01 srp 2011 21:29 
Uživatelský avatar

Registrován: 31 črc 2011 19:58
Příspěvky: 105
Kraj: SR - Trenčianský
No ako tak ratam: Oberton 18XB800 stoji cca 228eur, QSC RMX 1850HD stoji novy 566eur, peavey PV23XO stoji 89eur, vyroba bedne cca 380eur, spolu to je 1263eur

A okrem toho ten oberton 18XB800 sak to ma prikon 1100W sak to tie satelity nebude ani pocut to je zbytocne silne....

Preco nemoze byt ten subac 4ohmovy? Je nieco na tom zle? Vtedy by som nepotreboval taky silny zosik nie? Ved ten QSC RMX1850HD by som musel premostit aby to dalo 1200W do toho obertonu :D:D a ked budem chcet druhy subac tak ten QSC RMX1850HD mozem akurat tak predat zas..

Kurnik je to nejake drahe, nebolo by lepsie radsej nejaky aktiv co ma uz aj zosik a v sebe vyhybku?

_________________
2xART 745,2xRCF ART 412A,2xRCF ART 310A,PROC DS34A,4x BC18SUB with RCF LF18X401,CVR PA2202 2x4kW RMS 4ohm,Soundcraft NOTEPAD 124FX,Beyerdynamic OPUS,2xSennheiser XSW35,K&M lešenie,4x LED moving head,3x RGB laser,8x PAR 56 LED


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stavba D Flex 18SUB prosim poradte mi....
PříspěvekNapsal: 01 srp 2011 21:38 

Registrován: 08 bře 2009 11:10
Příspěvky: 230
Bydliště: Přelouč
Mono nebo stereo bude u podobných produkcí asi jedno, ale důležitá technická: když máš dva zesilovače, máš možnost akci dohrát i na jeden, pokud by druhý odešel. Když máš dva, budeš si moct dovolit i stereo. Taky můžeš přikoupit druhé GXko a používat vestavěný crossover. Možností je více. Ale jedna 18" je docela málo, chce to jednu na stranu nebo bednu 2*18". Můžeš pořizovat postupně, jak to finančně půjde, dělám to tak taky :-)

Kup si/postav si to, co sám uznáš za vhodné a nes za to zodpovědnost, stejně se člověk nejlíp poučí z vlastních chyb :mrgreen:


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stavba D Flex 18SUB prosim poradte mi....
PříspěvekNapsal: 01 srp 2011 21:43 
Uživatelský avatar

Registrován: 31 črc 2011 19:58
Příspěvky: 105
Kraj: SR - Trenčianský
Moula: No ci budem mat jeden alebo dva subwoofre v seate Ibiza to uz aj tak neodvezem :lol: takez by som sa mozn o priklonil aj k 2x18 8-) ale ako pisem vykon 2200W je fakt ze moc pre mna zbytocny a drahy, poradte mi nizsiu variantu...

_________________
2xART 745,2xRCF ART 412A,2xRCF ART 310A,PROC DS34A,4x BC18SUB with RCF LF18X401,CVR PA2202 2x4kW RMS 4ohm,Soundcraft NOTEPAD 124FX,Beyerdynamic OPUS,2xSennheiser XSW35,K&M lešenie,4x LED moving head,3x RGB laser,8x PAR 56 LED


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stavba D Flex 18SUB prosim poradte mi....
PříspěvekNapsal: 01 srp 2011 21:53 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
Nevyplatí se.... Můžeš použít bazarový zes (jeden taký mám, ale nechci ti ho cpát, je tu plno jiných značek), a po koupení druhého subu takový zesilovač rozhodně měnit nemusíš.

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stavba D Flex 18SUB prosim poradte mi....
PříspěvekNapsal: 01 srp 2011 21:55 
Uživatelský avatar

Registrován: 31 črc 2011 19:58
Příspěvky: 105
Kraj: SR - Trenčianský
Ale sak ked to osadnim Obertonom 18XB800 a budem mat dva taketo subaky a budem mat len jeden RMX1850HD sak to nepojde na plny vykon sak 1850 ma 2x360W STEREO pri 8Ohm nie????

A keby tie basaky boli 4Ohmove tak by tam ten RMX18500HD tlacil 600W (aj to je malo ale lepsie ako 360W) Tak co je vyhodne na 8ohmovom repraku?

dik

_________________
2xART 745,2xRCF ART 412A,2xRCF ART 310A,PROC DS34A,4x BC18SUB with RCF LF18X401,CVR PA2202 2x4kW RMS 4ohm,Soundcraft NOTEPAD 124FX,Beyerdynamic OPUS,2xSennheiser XSW35,K&M lešenie,4x LED moving head,3x RGB laser,8x PAR 56 LED


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stavba D Flex 18SUB prosim poradte mi....
PříspěvekNapsal: 01 srp 2011 22:07 
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:59
Příspěvky: 3057
Bydliště: Praha-západ
Kraj: ČR - Středočeský
Zbytečně silný rozhodně není, mě například venku nad 4ks 15" hornflexů živených něco přes 4kW stačí dva 200W satelity.
Tyhle slabší zesilovače je třeba provozovat v můstku, pak už z toho lezou jiné výkony a to se potom 4Ohmové repráky nehodí, jelikož to by jsi mohl připojit k zesilovači jen jeden, protože v můstku musí být zesilovač zatížen minimálně 4Ohmy, když pak máš dva 8Ohm, tak je zapojíš paralelně a máš 4Ohm. U silných zesilovačů se zas většinou připojí dva 8Ohmové paralelně na jeden kanál a je možné tak zesilovačem živit 4 repráky. Proto se 4Ohmové repráky moc nepoužívají a tím pádem se ani moc nevyrábějí.

_________________
Martin S. ::::: MS sound
http://ms-sound.cz


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 58 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group