Poslední návštěva: Právě je 23 dub 2024 16:42


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 26 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Poznáváte někdo tohle repro ?
PříspěvekNapsal: 31 srp 2011 09:38 

Registrován: 31 srp 2011 09:30
Příspěvky: 8
Kraj: ČR - Moravskoslezský
Zdravím, dostalo se mi do rukou tohle 15" repro bez popisu. Prošel jsem několik e-shopů ale nepodařilo se mi zjistit co je to zač. Pro přichycení má jenom 6 šroubů...
Nepoznáváteho ho někdo, prosím?

Příloha:
15.jpg


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Poznáváte někdo tohle repro ?
PříspěvekNapsal: 31 srp 2011 14:52 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
Tento kousek používá v takových "basovkách" jeden kolega. Nemůžu zaručit, že je to ono, ale myslím, že jde o stařičký Raveland - řekl bych že vlastnostmi pro basy asi jako Eminence Delta 15 - za ty peníze z toho leze hluku slušně, ale "fundamentálního" basu pod 50Hz se ne a ne dočkat. Jen to tak tříská, a ozvučnicí ani zesilovačem tomu moc nepůjde pomoci. Zadarmo na grilovačky a domácí pařby dobré, jinak prodat, a pořídit něco co neudělá v roce 2011 ostudu.

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Poznáváte někdo tohle repro ?
PříspěvekNapsal: 31 srp 2011 16:04 
Zabanovaný
Uživatelský avatar

Registrován: 08 říj 2009 15:12
Příspěvky: 506
Bydliště: praha
Kraj: ČR - Středočeský
raveland je hnúj, tohle docela vypadá jako reprák : )
není to kytarovej reprák?klidně by to mohla být nějaká eminence


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Poznáváte někdo tohle repro ?
PříspěvekNapsal: 31 srp 2011 18:27 
Řádný člen

Registrován: 25 led 2010 21:57
Příspěvky: 1105
Kraj:
No moje kapely má taky něco podobného v basovkách. Koš že bys ho rukou zkroutil, zvuk pod 50Hz jakože kde nic tu nic...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Poznáváte někdo tohle repro ?
PříspěvekNapsal: 31 srp 2011 20:14 

Registrován: 31 srp 2011 09:30
Příspěvky: 8
Kraj: ČR - Moravskoslezský
Ta čepička na magnetu i membrána připomíná Deltu LF jako je tady:

http://www.reproobchod.cz/eminence-delt ... -8ohm-p498

Ale magnet je trochu jiný a pořád jsem nikde nenašel patnáctipalec se šesti šroubama... možná je to nějaká starší verze té delty.

Zkusil jsem to porovnat jenom tak na podlaze bez bedny a jenom od ucha s Betou 15, ARM9408 a starým EM 15-3008

ARM - nejméně basů, ale na středech byl nejsilnější a zvuk byl nejčitelnější
Beta a EM 15 dopadly zhruba stejně - oproti ARM byly zahuhlanější, ale měly více basů
Náš neznámý, zdá se mi že má nejnižší citlivost, zvuk byl takový zastřený, ale když jsem si pouštěl 40 Hz z tone generátoru, připadal mi stejně hlasitý jako ty dva eminency...

Takže to odpovídá na subbasový reprák nízké kvality... (myslím že tak byl i používaný)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Poznáváte někdo tohle repro ?
PříspěvekNapsal: 31 srp 2011 21:23 
Uživatelský avatar

Registrován: 20 lis 2008 10:59
Příspěvky: 899
Kraj: SR - Košický
Daj dakomu odmerať TS-ka a budeš vedieť na čom si...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Poznáváte někdo tohle repro ?
PříspěvekNapsal: 01 zář 2011 14:35 

Registrován: 31 srp 2011 09:30
Příspěvky: 8
Kraj: ČR - Moravskoslezský
No myslím, že měření je v tomhle případě mrhání časem. Dám je oba do jedné bedny fullrange na basu, tam vklidu doslouží

Ale mám jiný problém.
Mám doma dvě Bety 15 a dvě prázdné bedny 65 litrů. K tomu koupím jako výšky selenium D220Ti a HM25-25. Ale teĎ nevím co s výhybkou a basreflexama.

Nevíte o podobném projektu? Nechce se mi řešit měření vzhledem k budoucímu účelu. Takže pokud nevíte tak prosím poraĎte na jaké frekvenci to dělit a hodím tam UNI výhybku, nejlíp jednu z dexonu.
Dík


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Poznáváte někdo tohle repro ?
PříspěvekNapsal: 01 zář 2011 15:01 
Uživatelský avatar

Registrován: 26 pro 2010 12:50
Příspěvky: 574
Bydliště: Rokycansko
Kraj: ČR - Plzeňský
na prodance je měření beta 15 s jiným seleniem
http://www.prodance.cz/protokoly/beta15+dt150.pdf
basreflex doladíš podle jakéhokoliv programu nebo online kapaaudio.sk (sekce teorie)

_________________
Soundcraft SiEx3, Mackie DL1608, X32,SPL A394pw, IQ18b, Beyma SB18, odposlechy SPL, B@C 12CXT, EV ZLX12P, ZXA1 sub.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Poznáváte někdo tohle repro ?
PříspěvekNapsal: 01 zář 2011 16:15 

Registrován: 31 srp 2011 09:30
Příspěvky: 8
Kraj: ČR - Moravskoslezský
Dík, ale radši bych se držel té 220ky, vím že se tady na fóru dost doporučuje a hlavně má vyšší zatížitelnost, což pomáhá proti prasáckému zacházení.
Ten bassreflex jsem zkoušel simulovat ve WinISD alpha, ale při těch 65 litrech to dělá pořád dost velký hrb.... ideální by bylo tak 100 litrů


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Poznáváte někdo tohle repro ?
PříspěvekNapsal: 01 zář 2011 23:15 
Řádný člen

Registrován: 25 led 2010 21:57
Příspěvky: 1105
Kraj:
Chlapi, já simuluji také přes Hornrsp a ten se mi zdá reálnější co se výsledku týče. Neb WinISD nepočítá s průběhem repro+ozvučnice, ale jen ozvučnice, což je rozdíl. Ve WinISD věřím údajům xmax, spl, gain bassreflexu a air. Objem vs naladění vs průměr vs délka jsou schodné, ale kdo neví, jak ladit bassreflex a kde, může to odladit špatně, tak jako já kdysi. Naladil jsem bednu tak aby průběh byl na 0dB a ono v reálu to bylo +3dB, někdy i více. Pak reprák na onom ladění lítá více, než by měl... Stoupá Xmax a tím se snižuje zatížení


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Poznáváte někdo tohle repro ?
PříspěvekNapsal: 02 zář 2011 19:58 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
Na ladění by více lítat neměl, tam je výchylka reproduktoru nejnižší.

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Poznáváte někdo tohle repro ?
PříspěvekNapsal: 03 zář 2011 12:48 
Řádný člen

Registrován: 25 led 2010 21:57
Příspěvky: 1105
Kraj:
Já vím, Péťo, ale když uděláš simulaci jen ve WinISD tak to vyjde jinak, než by mělo, třeba pod rezonancí a nad rezonanci to má snadu vyskočit z koše :) Tohle se mi kdysi stalo na 15NW100, dva kusy, neb jsme ladil hodně blízko rezonance. Pak jsem ladil výše a ono si to nějak sedlo k sobě, neb se hýbe s objemem vložením madel, vytlumení, výztuhy (a kdo to bude pořád přepočitávat a měřit že :-D)

Teď v Hornrespu to je lepší a vymakanější a výsledek už mám ověřený na uších i na měření a sedí to, takže OK.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Poznáváte někdo tohle repro ?
PříspěvekNapsal: 04 zář 2011 09:38 

Registrován: 31 srp 2011 09:30
Příspěvky: 8
Kraj: ČR - Moravskoslezský
Já to mám v plánu tak, že něco spočítám ve WinISD a takovou trubku si uříznu. Pak si říznu ještě o něco delší a kratší a pak testuju, která je nejlepší (jen od ucha, měřidla nemám).

Na jaké frekvenci byste dělili ten pár Beta15 a D220Ti? Uvažuju mezi 3000Hz a 2500Hz. Poraďtě prosím, máte s tím více zkušeností.

A ještě další dotaz: Kámoš má doma dvě beymy 8 M100 a chce je někde využít. V jakém pásmu by měla ta beyma hrát? Tipoval bych tak 200 - 5000 kHz (tam má rovnou charakteristiku)
Dík


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Poznáváte někdo tohle repro ?
PříspěvekNapsal: 04 zář 2011 16:18 
Uživatelský avatar

Registrován: 20 lis 2008 10:59
Příspěvky: 899
Kraj: SR - Košický
Pre beta15 s D220ti+hm2525 by som použil výhybku určenú pre Dleta15LF+d220ti aj keď to nebude ideálne stale bude lepšie než z univerzálnou výhybkou... Ladenie boxu by som podľa použitia. Mohol si radšej zobrat B&C DE10 + MT A1040 k tom u je odladena výhybka... BR by som ladil na plnopásno tak na 50Hz v bedni 100-120l, nižšie asi nie, ak na satelit tak asi by som to dal do skrine tak 60-65l uzavretej. Beta15 bude robiť v simulácii stále hrb, lebo ma vysoké Qes a je to tak na hranici použitia do BR ozvučnice, ale v reále na svoju cenu hrá celkom solídne.

Beyma 8M100 je stredový reproduktor. Dá sa použiť do 3-pásmovej bedne či priamo alebo aj na zvukovode, samozrejme treba k nemu subkomoru cca 3-5l uzavretu. Prípadne do malého 2p. satelitu cca 15-20l ale delenie musí byť od 160Hz/24dB vyššie kvôli malému Xmax. Tých 250-5000Hz pri strmosti 12dB by malo byt OK.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Poznáváte někdo tohle repro ?
PříspěvekNapsal: 04 zář 2011 23:03 
Řádný člen

Registrován: 25 led 2010 21:57
Příspěvky: 1105
Kraj:
No nevím zda to uchem poznáš, zda je ladění na 45HZ, 50Hz či 55Hz. A to je problém, pokud ladíš pod nastavení subsoniku, tak ti basseflex nebud fungovat aneo pokud ladíš vysoko, poleze z něj vyšší bas a ne to, co chceš. Já ladím na cca +5-10Hz výše, než je rezonančka repráku, taky nezapomeň, že vložením repráku do bedny se rezonančka posunuje...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Poznáváte někdo tohle repro ?
PříspěvekNapsal: 05 zář 2011 08:21 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
Nojo, ale jak změříš rezonanční frekvenci samotného reproduktoru v bedně?
To jako v uzavřené? :lol: Chlape nic takového neexistuje. To už je zkrátka měření v reprosoustavě. Také nemám rád ladění pod rezonanční frekvenci reproduktoru, ale až na "drobné" úchylky se zdá, že to není žádné fatální zlo - plynule si můžeš s frekvencí ladění vybrat frekvenční rozsah s poklesem SPL a velikost GD, a to už uchem trochu jde , i když nevíš o jaké hodnoty jde.

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Poznáváte někdo tohle repro ?
PříspěvekNapsal: 05 zář 2011 10:53 
Řádný člen

Registrován: 25 led 2010 21:57
Příspěvky: 1105
Kraj:
Njn, pak mi tedy napiš, jak to nasimulovat, odměřit aby výsledek byl správný? Resp, jaké % chyby se dá takto udělat běžným způsobem simulace ve Hornrespu, WinISD,...??? Když objem čistý je opravdu čistý - bez repro, výztuh, bassreflexu, madel,.. ?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Poznáváte někdo tohle repro ?
PříspěvekNapsal: 05 zář 2011 10:59 
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:59
Příspěvky: 3057
Bydliště: Praha-západ
Kraj: ČR - Středočeský
Co je pro Tebe správný výsledek?

_________________
Martin S. ::::: MS sound
http://ms-sound.cz


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Poznáváte někdo tohle repro ?
PříspěvekNapsal: 05 zář 2011 11:40 
Řádný člen

Registrován: 25 led 2010 21:57
Příspěvky: 1105
Kraj:
Simulace byla stejná jako výsledek :) --- od toho to měření jak si psal jinde...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Poznáváte někdo tohle repro ?
PříspěvekNapsal: 05 zář 2011 12:09 
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:59
Příspěvky: 3057
Bydliště: Praha-západ
Kraj: ČR - Středočeský
Tak většinou simulace realitě tak nějak odpovídají. Ale to ještě neznamená dobrý výsledek. Co se týká délky br, tak to hold nikdy přesné nebude, to by soft musel počítat s přesným tvarem a umístěním bassreflexu.
Rozhodně bych nehledal nějakou souvislost mezi Fs a laděním br, bedny naladěné pod Fs reproduktoru jsou vcelku běžné. Fs není nijak zajímavý parametr, samozřejmě je jasné že reprák s Fs kolem 80Hz se do basovky opravdu nehodí.

_________________
Martin S. ::::: MS sound
http://ms-sound.cz


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 26 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group