Poslední návštěva: Právě je 20 dub 2024 07:49


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 297 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Snaha o začátek s PA
PříspěvekNapsal: 21 pro 2011 00:13 

Registrován: 20 pro 2011 23:33
Příspěvky: 53
Kraj: ČR - Plzeňský
Zdravím všechny.
Toto téma jsem založil z důvodu ,že jsem se začal zajímat o reproduktory,jelikož mi nestačili u PC a potřeboval jsem něco co mě nadchne,tak jsem se rovnou dostal k PA asi před dvěmi lety. Líbí se mi ten razantní zvuk,výkon a vše co se točí kolem profi reproduktorů.
Ale k věci. Už jsem pochopil,že se v dospělosti budu zajímat,nebo se alespoň pokusím točit kolem repráků což je můj sen a za kterým si jdu,avšak nemám pro to dostatečné možnosti co se týče známostí, peněz, praxe,rad od zkušených profesionálů a ochoty ze strany rodičů.
Proto se obracím na vás s radou o pomoc jak by se dalo více "zapálit" do tohoto oboru.
Vykašlat se na kupování reprosoustavy,dostudovat školu a až potom začít šetřit ?
Najít si nějaké známosti zvukaře v okolí? (myslím,že v Plzni nikdo ochotný tak není)
Co dělat pokud to chci dělat,ale nevím jak?
Koupit si nějakou aparaturu a začít dělat miniakce,nebo něco podobného?
Jsem zoufalý a nemůžu to nechat plavat,jelikož "chci,ale nevím jak začít".
Jak jste začínali vy?

Omlouvám se za -možná zbytečný topic,ale chtěl bych se i v budoucnu věnovat tomuto oboru a v okolí není nikdo kdo by mi poradil.
Je mi 15 let a moc možností nemám ,např. jak vydělat dostatek peněz,nebo se nějak uchopit.
Budu rád za nějaké odpovědi,ať jsou jakéhokoliv rázu.
Díky moc
Dkraft.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Snaha o začátek s PA
PříspěvekNapsal: 21 pro 2011 00:39 
Uživatelský avatar

Registrován: 25 zář 2008 15:51
Příspěvky: 950
Bydliště: Holomóc-Mrsklesy
Kraj: ČR - Olomoucký
No. Pro začátek tohodle nadšení jsou nutné peníze, zdravý rozum a nastudovaná teorie i když ta je u zvučení spíš nutný základ a ty opravdové znalosti nabereš až praxí. Taky se hodí dobrý hudební sluch a zdravé uši :). Mě odstartovala zhruba ve stejném věku brigáda kdy jsem si za celouprázdninové dření se sbíječkou a krompáčem v ruce koupil materiál na EM151 které jsem si sám dělal a sám jsem si k tomu postavil zesilovač 2x300W. Na vánoce od rodičů mackie 1402 a bylo to. Měl jsem spřátelených pár kapel u kterých jsem začínal dělat malinké akce po hospodách za pakatel. Časem vypršelo stavební spoření a to taky celé padlo na aparát. Pořídil se pořádnej zesík, větší mix, párák a nějaké mikrofony a podobný hardware...od té doby se za vydělané peníze nakupuje další a další technika. Rvu do toho totálně všechno. Je to prostě koníček pro který se musí něco obětovat.

Zkus najít nějakého zvukaře na fóru zvukarina.cz co by si tě vzal pod křídlo. Můžeš mu dělat bedňáka za nějaký úplatek, nebo za předané znalosti. Časem tě třeba pošle udělat nějakou menší akci samotného. Po brigádách si něco vyděláš a koupíš aparát. Hlavně se vyhni levným čínským sračkám i když ti prodejce bude tvrdit jak je to super.

_________________
http://mbelektronika.cz/
http://www.sound-agency.cz

Pronájem a prodej ozvučovací techniky.
Ozvučování a technické zajišťování akcí, DJ's.
Návrhy ozvučovacích systémů.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Snaha o začátek s PA
PříspěvekNapsal: 21 pro 2011 01:04 

Registrován: 20 pro 2011 23:33
Příspěvky: 53
Kraj: ČR - Plzeňský
Poslední dobou mě to doslova týrá,protože bych si chtěl postavit (shodou náhod) také Em151 ( výborná cena/ výkon) a živit to kvalitním zesilovačem,jenomže by mě to vyšlo na 20 tisíc a to je docela pálka. Bohužel nemám jěště dostudovanou základku a bez povinně odstudovaných let nemůžu brigádovat -bylo mi to řečeno.Nechci čekat do 17-je to pro mě dlouhá doba.
Já si osobně myslím,že je nejlepší bude si našetřit,hrát jak ty říkáš za pakatel,pak zvětšovat aparaturu. Jenomže zase ty peníze a to mě moc mrzí,protože ja se rád učím a do tohohle jsem blázen. Bez těch se asi nepohnu.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Snaha o začátek s PA
PříspěvekNapsal: 21 pro 2011 01:34 
Uživatelský avatar

Registrován: 26 pro 2010 12:50
Příspěvky: 574
Bydliště: Rokycansko
Kraj: ČR - Plzeňský
Ojeté em151 už byly v inzerátech i za 8000 a pro začátek je stačí krmit třeba zesíkem 2x50W ( klidně starší hifi , jsou jich plné sběrné dvory.

_________________
Soundcraft SiEx3, Mackie DL1608, X32,SPL A394pw, IQ18b, Beyma SB18, odposlechy SPL, B@C 12CXT, EV ZLX12P, ZXA1 sub.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Snaha o začátek s PA
PříspěvekNapsal: 21 pro 2011 02:00 

Registrován: 20 pro 2011 23:33
Příspěvky: 53
Kraj: ČR - Plzeňský
Takže se mi snažíte naznačit,že nejlepší je začít zakoupením nějaké aparatury,ozvučovat malé špunty,nakupovat,jít o úroveň výš a to vše dokolečka?
Jdu na elektrotechnickou školu,vejšku nepotřebuji? s tou jsem počítal.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Snaha o začátek s PA
PříspěvekNapsal: 21 pro 2011 02:13 
Uživatelský avatar

Registrován: 25 zář 2008 15:51
Příspěvky: 950
Bydliště: Holomóc-Mrsklesy
Kraj: ČR - Olomoucký
Řekl bych že většina z nás má za sebou elektro školu (já slaboproud a teď se peru s medicínskou technikou). Pokud začneš dělat nějaké akce a aktivně se zapojovat do zvukařského dění v okolí (i když jen v undergroundu) nabereš známosti, zkušenosti a když budeš dobrej a lidi tě budou chtít tak budeš postupně expandovat. Bez peněz seš ale s prominutím v prdeli :) .

_________________
http://mbelektronika.cz/
http://www.sound-agency.cz

Pronájem a prodej ozvučovací techniky.
Ozvučování a technické zajišťování akcí, DJ's.
Návrhy ozvučovacích systémů.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Snaha o začátek s PA
PříspěvekNapsal: 21 pro 2011 02:22 

Registrován: 20 pro 2011 23:33
Příspěvky: 53
Kraj: ČR - Plzeňský
Já totiž plánuju jít na Mechanika elektrotechnika – elektronických zařízení ale vejšku k tomu jsem nenašel,ta už by asi byla zbytečná. Spíše jde asi o aparaturu,kvalitu a šikovnost v těchto věcech.
Je to těžký,když už na to mám zkušenosti,které by stačily, ale peníze ne :-))asi budu muset počkat. Možná to chce potkat nějakého zvukaře,ale zase nemůžu jít například na koncert a zeptat se jich ať mi tam dají práci,nebo něco podobného,to je trochu neobvyklé.
(jinak se omlouvám,za tu školičku,je to web pro profíky)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Snaha o začátek s PA
PříspěvekNapsal: 21 pro 2011 02:41 
Zabanovaný
Uživatelský avatar

Registrován: 08 říj 2009 15:12
Příspěvky: 506
Bydliště: praha
Kraj: ČR - Středočeský
ne, to není web pro profíky :D
hlavně si nechej poradit a nedej na ,,vlastní hlavu,,
kdybych si já tenkrát v začátcích nechal poradit, kde bych dnes byl :D:D?....
takovejch vyhozenejch peněz, takovýho úsilí na nic :D....
drobek velmistr oproti mě :))

každopádně bazar je dobrá volba, kolikrád jsou poklady za hubičku, teď jak je krize, tak se spousta lidí zbavuje apecu za směšný sumy...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Snaha o začátek s PA
PříspěvekNapsal: 21 pro 2011 02:52 

Registrován: 20 pro 2011 23:33
Příspěvky: 53
Kraj: ČR - Plzeňský
No tohle tema ne,ale založil jsem zajímavý topic.
Proto se ptám pravých profíků jak to udělat v začátcích abych nevyhodil peníze do koše a dostal se někam výš.
Je to hlavně o kvalitě ne? Bazary nemám rád,když už tak rovnou nové-u těch bych měl jistotu ,že jsem koupil zcela nové.
Další otázka-co by měl mít začínající zvukař kromě repra,mix pultu a zesíku+kabeláž?
Vím že jsou na internetu takové diskuze,ale většinu umím naspaměť a musím říci-jsou mi na nic.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Snaha o začátek s PA
PříspěvekNapsal: 21 pro 2011 03:01 
Zabanovaný
Uživatelský avatar

Registrován: 08 říj 2009 15:12
Příspěvky: 506
Bydliště: praha
Kraj: ČR - Středočeský
hele, opravdové profíky bys tu spočítal na prstech jedné ruky, jsou tu převážně amatéři, kutilové, či muzikanti/djs co fušují zvukařům do řemesla :D
co bys měl mít?jsou toho spousty, co bys vlastně chtěl zvučit ?kapely?techno?diskotéku ?:D
a kde ?
bohužel vše stojí na penězích...
bazaru bych se nebál, pokud budeš kupovat kvalitní značkové cajky, neměl by být problém ani s bazarovými, moje zkušenost je, že třeba zesík vyrobený v usa/evropě starý deset a více let hravě strčí do kapsy současné čínské parodie, nejen zvukem, výkonem, ale hlavně spolehlivostí...
konkrétně já mám v aparátu naprostou většinu starších, ale kvalitních věcí, většinou 5-10 let starých, 15 let není vyjímka a několik kousků i mnohem starších....:)
a od doby co jsem se zbavil všeho čínského bordelu nemám se spolehlivostí sebemenší problém...:)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Snaha o začátek s PA
PříspěvekNapsal: 21 pro 2011 03:14 

Registrován: 20 pro 2011 23:33
Příspěvky: 53
Kraj: ČR - Plzeňský
To možná,ale sou tady a to je hlavní ;) .
No zvučit-co se dá,ale spíše diskotéky,techno-rád skládám i mixy a hraju si z různýma programama.
Nejhorší je,že pro mladíka mého věku je těžký sehnat 20 tisíc a i to je nic. Po začátek bych chtěl
EM151 + tapco J-1400+mix pult. Jenom to mě výjde min na 20.
Co se týče začátků chci dosáhnout svoje aktuální maximum,pak se posunout dál. Zazněl tu,že se mám nabídnou zvukaři v mém okolí pro výpomoc. Měli jste někdo s tímto zkušenosti? Zajímalo by mě co tak provádí,ale očekávám,že jenom těžkou práci.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Snaha o začátek s PA
PříspěvekNapsal: 21 pro 2011 03:28 
Zabanovaný
Uživatelský avatar

Registrován: 08 říj 2009 15:12
Příspěvky: 506
Bydliště: praha
Kraj: ČR - Středočeský
já na tvém místě, s mými současnými znalostmi bych se obojímu co píšeš už vyhnul, EM151 nehraje úplně zle, ale je dost ukřičená a stejně se jí časem budeš zbavovat...
tapco není úplně špatný zesilovač, ale je slabý, měl jsem ho dva roky na odposlechy a stejně se ho zbavil....
na tvém místě bych začal rovnou s něčím kvalitnějším, za 20 tis se už dají pořídit opravdu solidní bedny se zesilovačem, co nebuDeš mít potřebu za rok obměňovat...
především si ujasni, kolik si můžeš dovolit teď zainvestovat...
až pak má cenu řešit to ostatní, s penězi v ruce...


já se k profi zvuku dostal jako bedňák u firmy SOUNDSERVIS, měla ve své době jeden z nejvýkonějších a nejkvalitnějších aparátů u nás(tuším že 100KW MARTIN AUDIO/CROWN/MIDAS)
výborná zkušenost, ale hlavně dřina, tahání beden atd...
k cajkům tě jen tak zvukař nepustí, pokud to není kamarád, nebo extra lidumil s tím nepočítej...

když budeš chtít, budu ti sem házet tipy na zajímavé koupě z bazarů... :)
hlavně se dá i smlouvat, domluvit si vyzkoušení, předvedení na akci, záruku atd...

například na midi.cz jsou teď k mání 2xEV eliminator i a 2x EV eliminator sub
.dohromady za 21tis a věřím, že usmlouvat hezčí cenu půjde...
(EV eliminator byly moje první kvalitní reprobedny, s nima a hi-fi reciverem denon jsem v úplných začátcích odehrál nespočet, desítky kalbiček a hrálo to opravdu parádně, posloužily i později, když už jsem měl k dispozici kvalitnější věci, zbavoval jsem se jich opravdu s lítostí:D)

do začátku více než solidní aparátek nejen na diskotéku pro 150 lidí, ale i na menší kapelku...
pak došetříš dalších 20tis na slušný zesíky a máš krásnej aparát za hubičku, kterej půjde množit, dokupovat stejný bedny, pak za pár let to jakožto značkovou ,,entry level profi,, a opravdu kvalitní záležitost prodáš a postoupíš o další level...:)

pak jsem na midi našel např :2x zesilovač Yamaha P4500 po 7 tis, taky počítám, že smlouvat půjde, jsou to velmi slušné zesilovače, nic jako tapco, behringer atd. na ně nemá....)


Naposledy upravil martin77 dne 21 pro 2011 04:11, celkově upraveno 5

Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Snaha o začátek s PA
PříspěvekNapsal: 21 pro 2011 03:49 

Registrován: 20 pro 2011 23:33
Příspěvky: 53
Kraj: ČR - Plzeňský
V tom je ten problém,že já EMka nikdy neslyšel :cry: .
Hledam něco na začátek co bude výhodný,co nebudu prodávat kvůli nedostatečnému výkonu nebo nějakému problému. Proto si radši vyschlechnu jiné.
Já "mám strach" z toho ,že zvukař v okolí nebude potřebovat nic,pokud bych nějakého našel. Z bednama nemám problém už jsem tahal 30kg maltu na panelák celej měsíc...
Bedny si dokážu udělat sám není problém.
momentálně mám jenom 4 tisíce,ale za dva měsíce bych měl dostat další...
klidně můžeš,nebo do OZ


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Snaha o začátek s PA
PříspěvekNapsal: 21 pro 2011 03:53 
Zabanovaný
Uživatelský avatar

Registrován: 08 říj 2009 15:12
Příspěvky: 506
Bydliště: praha
Kraj: ČR - Středočeský
myslíš, že dovedeš postavit tak kvalitní bedny jako je EV eli za 11 tisíc ??tak to tě vyvedu rychle z omylu :))
začni tím, že našetříš alespoň 20tis....

asi mě tu kluci pěkně seperou, ale za tím co píšu si stojím...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Snaha o začátek s PA
PříspěvekNapsal: 21 pro 2011 03:56 

Registrován: 20 pro 2011 23:33
Příspěvky: 53
Kraj: ČR - Plzeňský
Samozřejmě ,že s tím nepočítám a radši si ten měsíc na víc počkám. Jde mi jen o to pokusit se zjistit co nejvíce informací jak začít-koupit něco levnějšího co vydrží krátce,nebo počkat delší dobu a koupit drahší aparaturu.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Snaha o začátek s PA
PříspěvekNapsal: 21 pro 2011 04:01 
Zabanovaný
Uživatelský avatar

Registrován: 08 říj 2009 15:12
Příspěvky: 506
Bydliště: praha
Kraj: ČR - Středočeský
počkat, našetřit a koupit lepší aparaturu samozřejmě...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Snaha o začátek s PA
PříspěvekNapsal: 21 pro 2011 04:09 

Registrován: 20 pro 2011 23:33
Příspěvky: 53
Kraj: ČR - Plzeňský
Další otázka- Dělat si je sám/nedělat?
Nepředraží se mi to víc než je zdrávo? nebo si hledat kvalitního výrobce. Na trhu je jich hafo.
Nevím se rozhodnout jestli v takových případech udělat ,nebo koupit komplet.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Snaha o začátek s PA
PříspěvekNapsal: 21 pro 2011 04:13 
Zabanovaný
Uživatelský avatar

Registrován: 08 říj 2009 15:12
Příspěvky: 506
Bydliště: praha
Kraj: ČR - Středočeský
podle mne, pokud nemáš zkušenosti, nedělat, koupit starší z bazaru :)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Snaha o začátek s PA
PříspěvekNapsal: 21 pro 2011 04:19 

Registrován: 20 pro 2011 23:33
Příspěvky: 53
Kraj: ČR - Plzeňský
To se mi líbí ta možnost,ale budu mít jistotu že bude dotyčný aparát tahat 4 disca měsíčně?
Možná ano,možná ne...
Na trhu je spousta reprosoustav v cenových rozpětích,je to těžké vybírat a když někdo něco napíše,druhý to popře-no jo vy zvukaři,to nesnáším. Člověk je pak zmatenej a neví co je lepší.
Jaký máš vztah k umělým bednám? před tejdnem jsem slyšel a bylo to hrozný.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Snaha o začátek s PA
PříspěvekNapsal: 21 pro 2011 04:55 
Zabanovaný
Uživatelský avatar

Registrován: 08 říj 2009 15:12
Příspěvky: 506
Bydliště: praha
Kraj: ČR - Středočeský
myslíš s plastovou ozvučnicí?
je plast skytronic, rh, atd a ,,plast,, rcf/dynacord/EV atd....
vlastním rcf art 310A a ty hrají za tu cenu, při té váze a spolehlivosti bezvadně..
vlastnil jsem rh sound, ty hrály jak ze zadku a na druhé akci se porouchaly..

a k tomu vy zvukaři, já jsem prd zvukař :lol: , maximálně zvukař amatér, i když mám za sebou stovky akcí, stále jen amatér, ke všemu jsem se musel dopracovat sám a to co ti sem napíšu není nic víc, než moje praxe a zkušenost...


Naposledy upravil martin77 dne 21 pro 2011 05:13, celkově upraveno 1

Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 297 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group