Poslední návštěva: Právě je 26 dub 2024 17:39


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Signál z mixu do více zesilovačů.
PříspěvekNapsal: 25 pro 2011 18:08 

Registrován: 25 pro 2011 18:03
Příspěvky: 5
Kraj: ČR - Plzeňský
Ahoj všem,

mám možná úplně hloupou otázku, ale potřeboval bych radu, jak nejlépe vést signál z mixu s jedním výstupem do třech a více zesilovačů (diskotékový mix a zesilovač Transiwatt + další dva stavěné Tripath asi 50W zesilovače a navíc jednu 500W krávu). Dokázal bych to spáchat samozřejmě sletováním nějakého rozbočovacího Cinch kabelu, ale asi to není úplně ono.
Navíc mám zesilovače s rozdílnou vstupní citlivostí (snad se to tak jmenuje). Takže bych byl nejraději, aby se jednalo o nějaký aktivní prvek s možností regulace pro různé zesilovače.

Zkoušel jsem i vyhledávání, ale těžko se hledá něco, co nevím jak se jmenuje.

Předem děkuji za každou reakci.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Signál z mixu do více zesilovačů.
PříspěvekNapsal: 25 pro 2011 18:11 
Zabanovaný
Uživatelský avatar

Registrován: 08 říj 2009 15:12
Příspěvky: 506
Bydliště: praha
Kraj: ČR - Středočeský
říká se tomu splitter, akorát se obávám, že kvalitní bude stát víc, než všechno to co máš :D
já to řešil malým mixem...
použít by šel i např crossover rane rpm


Naposledy upravil martin77 dne 25 pro 2011 20:50, celkově upraveno 1

Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Signál z mixu do více zesilovačů.
PříspěvekNapsal: 25 pro 2011 19:06 

Registrován: 25 pro 2011 18:03
Příspěvky: 5
Kraj: ČR - Plzeňský
Díky za rychlou odpověď.

Moudřejší ale nejsem :)

Zkusil jsem hledat nějaký audio splitter, ale našel jsem jen zařízení pro AV a jen bez separátní regulace hlasitosti.

Řešení malým mixem by mi bylo asi nejbližší, ale jak to udělat? Mé chabé zkušenosti spočívají v představě, že mix je škatule, která má hodně vstupů a jeden výstup. Já bych to ale potřeboval naopak... nebyl by nějaký odkaz?

Omlouvám se, ale ten crossover vůbec nechápu.

Jen bych ještě upřesnil, že je to více-méně pro domácí použití, i když "nahlas".


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Signál z mixu do více zesilovačů.
PříspěvekNapsal: 25 pro 2011 19:49 
Zabanovaný
Uživatelský avatar

Registrován: 08 říj 2009 15:12
Příspěvky: 506
Bydliště: praha
Kraj: ČR - Středočeský
většina mixpultú má minimálně tři výstupy, hlavní, odposlechový a nahrávací, takže máš k dispozici hned 3, u lepších je výstupú na odposlechy třeba i 8.
i jednoduchý dj mix má minimálně dva výstupy, většinou jsem viděl se třemi, s tím, že ten nahrávací jde regulovat jen gainy na jednotlivých kanálech, master a booth výstupy mívají regulaci odděleně.

ten crossover rane jde použít i jako splitterr, protože má volně adresovatelné jak vstupy(rpm88 určitě), tak výstupy, když mu nepřiřadíš funkci výhybky, funguje i jako splitter.

http://www.behringer.com/EN/Products/MX882.aspx
ale předem tě varuju, tato firma vyrábí více méně parodie na zvukovou techniku, pokud se k němu budeš chovat maximálně šetrně, možná do konce záruky vydrží bez poruchy :D


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Signál z mixu do více zesilovačů.
PříspěvekNapsal: 26 pro 2011 01:38 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 13:55
Příspěvky: 6248
Bydliště: White Hill - Prague
Kraj:
Protože ty TWčka a obecně to co máš určitě nemají symetrický vstup, pak by stačil prostý oddělovací stupeň s běžnými operačními zesilovači se zesílením kolem jedné, vstupy propojit paralelně. Klidně by stačily obyčejné NE5532AP. A to určitě drahé nebude. Bude to sice jen jednoúčelová záležitost ale cokoliv jiného je k použitým komponentům zbytečné. Toto vyjde maximálně na pár stovek pokud budeš kupovat všechno a nebudeš tam dávat značkové konektory (což bych ti ovšem vřele doporučil). Pokud si bastlíš a si schopný si to vyrobit sám není problém tuto myšlenku dál rozvíjet, pokud ne a jsi jen dráteník určitě nebude pro tebe problém se domluvit s někým na výrobě. Musel by to ale být nějaký dobrovolník jinak cena letí fofrtempem vzhůru na práci a pak už by to tak levné zase nebylo. Záleží na tvém rozpočtu. Pokud by ta tvoje "500W kráva" čistě náhodou symetrický vstup měla řeší to jeden dvojitý operák navíc.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Signál z mixu do více zesilovačů.
PříspěvekNapsal: 29 pro 2011 09:53 

Registrován: 25 pro 2011 18:03
Příspěvky: 5
Kraj: ČR - Plzeňský
Děkuji za všechny odpovědi. Zase jsem si trochu rozšířil obzory, i když u mě to je jako házení hrachu na zeď.

Paradoxně nejvic se mi líbí řešení pomocí toho splitteru Behringer MX882. Přesně takovou bedničku jsem si představoval.

Pokud se týče bastlení, tak na to už bych asi neměl nervy, ani schopnosti. Naposledy jsem si dělal destičku pro MDA810, a to už je asi dvacet let :)

Jak jsem psal, mám to více-méně do pracovny, tak to asi nebudu moc řešit a spojím to Cinch rozdvojkou. Případně někdy koupím něco jako ten Behringer. Před chvílí jsem navíc na půdě našel další TW - tentokrát ten menší plechový bez regulace hlasitosti. Má samozřejmě spálený jeden konec. Takže pokud seženu ty párové tranzistory, tak možná dojde i na to bastlení.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Signál z mixu do více zesilovačů.
PříspěvekNapsal: 27 úno 2012 15:24 

Registrován: 04 led 2011 16:25
Příspěvky: 71
Bydliště: Mladoboleslavsko
Kraj: ČR - Středočeský
Behringer MX882 mám na odposlechy a jsem s ním zatím spokojen a 2000 to tak hrozná cena není.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Signál z mixu do více zesilovačů.
PříspěvekNapsal: 06 bře 2012 14:14 

Registrován: 04 říj 2009 07:12
Příspěvky: 379
Bydliště: Luhačovice
Kraj: ČR - Zlínský
Naprosto bez problému lze spojovat vstupy výkonových zesilovačů, pakliže ovšem mají stejný charakter, to znamená, že musí mít všechny buď symetrické, nebo nesymetrické vstupy. Jde to na menší vzdálenosti dokonce i míchat, to znamená propojit paralelně například vstup jakéhokoli Transiwatta se vstupem například zesilovače AZK220, který má symetrické vstupy. Udělá se to zkrátka tak, že se vstup symetrického zesilovače znesymetrizuje a pak už bez problému propojí s ostatními zesilovači. Je zbytečný jakýkoliv splitter či cokoliv jiného, zanáší to do signálu šum, zkreslení, vyžaduje to čisté napájení, signál zbytečně běží přes další konektory různé kvality apod. Já to takto před lety v jednom racku provozoval poměrně dlouho, dva symetrické zesilovače profesionální výroby paralelně s dvěma vlastnoručně vyrobenými nesymetrickými monobloky a nikdy jsem s tím neměl problémy, pak jsem ale v zájmu kompatibility s ostatními zařízeními i nesymetrické monobloky opatřil symetrizačními transformátorky. Podmínkou ovšem je, aby každý zesilovač měl vlastní regulaci zesílení, aby bylo možno je v případě potřeby "srovnat do latě".


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group