Poslední návštěva: Právě je 19 dub 2024 13:30


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 150 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: EM151+bassreflex Kapa15LF co se tím dá ozvučit?+ pár dot
PříspěvekNapsal: 09 črc 2013 19:20 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
Protože to je dostatečná plocha, asitak půl plochy membrány, a tam už jen těžko utečou celé tři decibely tak jako u toho "Proelího subu, co nafotil Jirka vedle své Eminence, kde bassreflex pomalu není vidět". Dále je třeba si uvědomit, že nad laděním bassreflexu přebírá kontrolu přední strana membrány reproduktoru, a tam se už žádný zázrak s bassreflexem nekoná. Pod laděním se taky moc zázrak nekoná, protože 1) začíná docházet k akustickému zkratu, který je u bassreflexu s menší plochou také menší ( o tu kompresi mizerně malého bassreflexu) 2) při frekvenci pod laděním bassreflexu bude vzduch protékat pomaleji, takže jsou tam ztráty menší. Takže pro decibel, a větší linearitu se pro kompromis velikosti asi rozhodli neblbnout.
Jak poznamenal Martin, Když to budou přehánět, tak bude bedna velká, a v té velikosti máme zas jiná, mnohem mocnější řešení. Proto to má smysl, jen když máte dost prostoru a naopak nedostatek financí - abyste produkt udělali co nejlepší v rámci svých omezených možností.
Kdyby si mohl Jirka dovolit 18SW152, těžko by ho zajímala Eminence Kappa15LF s velkorysým průřezem bassreflexu, přestože by objem obou beden mohl být STEJNÝ.

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: EM151+bassreflex Kapa15LF co se tím dá ozvučit?+ pár dot
PříspěvekNapsal: 10 črc 2013 20:33 

Registrován: 06 srp 2009 09:53
Příspěvky: 303
Bydliště: Zašová
Kraj: ČR - Zlínský
chlapi tak si teď hraju s 15 palcem do auta a kdybych chtěl dodržet aspoň půlku průřezu bassreflexu tak bych se dostal na délku asi 1m :D
Hlava mi to nebere.
tohle platí u všech repráků?
jak tedy udělat bassreflex pro 15'' tak aby byla bedna laděna cca na 30/35hz a objem byl cca 75-80L. :)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: EM151+bassreflex Kapa15LF co se tím dá ozvučit?+ pár dot
PříspěvekNapsal: 10 črc 2013 20:57 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
Nijak. Problém je ten objem. Jdi na sto litrů a 36Hz, a budeš v klidu :-D

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: EM151+bassreflex Kapa15LF co se tím dá ozvučit?+ pár dot
PříspěvekNapsal: 10 črc 2013 21:55 
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:59
Příspěvky: 3057
Bydliště: Praha-západ
Kraj: ČR - Středočeský
Prostě to tolik nehroť a dej co se tam vejde. A jistě do toho také nebudeš pouštět 1kW. I 1/3 plochy membrány je stále slušná plocha bassreflexu.

_________________
Martin S. ::::: MS sound
http://ms-sound.cz


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: EM151+bassreflex Kapa15LF co se tím dá ozvučit?+ pár dot
PříspěvekNapsal: 11 črc 2013 12:00 
Řádný člen

Registrován: 02 kvě 2012 10:57
Příspěvky: 134
Kraj: ČR - Vysočina
jak nejjednodušeji změřit bednu? chtěl jsem jít podle tohoto návodu ale zdá se, že je víc možností.. http://vmaudio.cz/clanky_pokracovani/mereni_ts.php
Kdyby někdo věděl o někom na vysočině kdo měří tak to klidně někomu dovezu..


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: EM151+bassreflex Kapa15LF co se tím dá ozvučit?+ pár dot
PříspěvekNapsal: 18 črc 2013 12:22 
Řádný člen

Registrován: 25 led 2010 21:57
Příspěvky: 1105
Kraj:
Nejlepší je si někoho pozvat domů aby ti to změřil ;)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: EM151+bassreflex Kapa15LF co se tím dá ozvučit?+ pár dot
PříspěvekNapsal: 19 črc 2013 03:14 
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:59
Příspěvky: 3057
Bydliště: Praha-západ
Kraj: ČR - Středočeský
Sejde na tom, co chceš měřit. Impedanci změříš lehko, viz zapojení dole. Měření frekvenčky je už složitější, respektive došel jsem k závěru, že s levnými softy či s těmi zadarmo měřit na basech nemá smysl. To už chce MLSSA nebo Clio...


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.

_________________
Martin S. ::::: MS sound
http://ms-sound.cz


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: EM151+bassreflex Kapa15LF co se tím dá ozvučit?+ pár dot
PříspěvekNapsal: 19 črc 2013 10:36 
Řádný člen

Registrován: 25 led 2010 21:57
Příspěvky: 1105
Kraj:
Můžu potvrdit (vyjímečně :lol: ) to, že zapojení níže funguje a dá se s ním v Limpu měřit impedance repráku mimo bednu i v bedně. Když se pc dobře nakalibruje (hlasitosti in/out na zvukovce, vypnutí všech jiných možných rušení, vypnutí všech EQ a "vyhlazovačů zvuků v WMV a pod) pak jsou výsledky cekem podobné těm od výrobce...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: EM151+bassreflex Kapa15LF co se tím dá ozvučit?+ pár dot
PříspěvekNapsal: 28 črc 2013 11:06 
Řádný člen

Registrován: 02 kvě 2012 10:57
Příspěvky: 134
Kraj: ČR - Vysočina
Martin S. píše:
Sejde na tom, co chceš měřit. Impedanci změříš lehko, viz zapojení dole. Měření frekvenčky je už složitější, respektive došel jsem k závěru, že s levnými softy či s těmi zadarmo měřit na basech nemá smysl. To už chce MLSSA nebo Clio...


V tom zapojení se opravdu nepoužívá žádný zesilovač? Jsem netušil že je to tak lehké..

Potřebuji změřit impedanci pro sebe pro info abych věděl kam je naladěn br. Kdybych chtěl změřit bednu komplet tak bych asi nevymýšlel a dovezl to rovnou do prodance.. Chtěl jsem si objednat součástky k postupu měření co jsem dával odkaz výše rovnou s jinou větší objednávkou ale trošku se to zbrzdí kačky co jsem ušetřil na vývoj a další pár subů jsem dal do zázraku jménem DBX Driverack PA takže jsem zase na nule a musím trochu došetřit půjčovat si nebudu.. :)

Může nastat nějaký problém pokud budu výhledově používat dva tři páry subů najdnou? Přiznávám že jsem vůbec neřešil GD.. koukám na simulaci a nepřeleze to 14 to by mělo být v pohodě ne? maximum GD je na cca 35Hz řežu signál odspoda na 40Hz..


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: EM151+bassreflex Kapa15LF co se tím dá ozvučit?+ pár dot
PříspěvekNapsal: 02 srp 2013 12:47 
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:59
Příspěvky: 3057
Bydliště: Praha-západ
Kraj: ČR - Středočeský
Ne zesilovač není třeba. GD je frekvenčně závislé, součin GD a frekvence by neměl překročit 400. Nicméně simulace GD není přesná, takže je to spíš jen takové hodně orientační...
Různé přimovyzařují suby se většinou dají spárovat, ale jistě může nastat situace kdy to moc dobře nepůjde...

_________________
Martin S. ::::: MS sound
http://ms-sound.cz


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 150 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group