Poslední návštěva: Právě je 23 dub 2024 18:29


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 150 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: EM151+bassreflex Kapa15LF co se tím dá ozvučit?+ pár dot
PříspěvekNapsal: 26 kvě 2013 13:15 
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:59
Příspěvky: 3057
Bydliště: Praha-západ
Kraj: ČR - Středočeský
15NDL76 určitě špatný reprák není, naopak jde o výborný středobas. Problém většiny neodymových středobasů (a ono někdy ne jen středobasů) jsou dosti nízká Q, což se do přímovyzařujících beden příliš nehodí a pokud od toho očekáváme basy, tak nastává problém. Výborně basující fullrange 2pásmovky, samozřejmě ne jen ty 2pásmovky, mají třeba EAW, pokud se podíváme na parametry těch reproduktorů, tak jde o reproduktory s podstatně vyššími Qéčky - Qts a Qes nad 0,3, spíše k 0,4. Je také pravdou, že většinou jde o méně citlivé reproduktory.
Myslím že takový 15CL76, který je dokonce levnější, by tvé očekávání naplnil lépe. Předpokládám, že zvukově bude o něco horší než 15NDL76, nicméně na basech má předpoklad být lepší.
Tvou situaci by mohl vyřešit 15HPL76W, méně citlivý, vyšší Qéčka podobně jako u modelů, které používá EAW. Je s ním odladěna i sestava s DE500 + A7570 (H100), výhybka by šla upravit. A 15NDL76 myslím prodáš velmi snadno.
http://www.prodance.cz/protokoly/15hpl7 ... +a7570.pdf
A i moc pěkně odladěné (alespoň dle grafu), příjemně nižší dělení (oproti jiným sestavám z PD) a fázově se reproduktory dobře sházejí.

_________________
Martin S. ::::: MS sound
http://ms-sound.cz


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: EM151+bassreflex Kapa15LF co se tím dá ozvučit?+ pár dot
PříspěvekNapsal: 16 čer 2013 09:34 

Registrován: 17 led 2012 20:59
Příspěvky: 170
Kraj: ČR - Královéhradecký
Včerejší hodnocení EM151 osazení BC15NDL76+DE500. pouštěno jen cca300W.Venkovní prostor 10x10m.Vůbec nedoporučuji reproduktor 15NDL76 a vůbec nechápu jak může někdo doporučit tenhle typ do basovek!!!Zvuk jak z "prdele"To jsem měl ještě na mixu a ekvalizeru bas naplno!Jak jsem psal do příspěvku,basově na 12"reproduktor.Kdo si hodlá dělat dvoupasmo,tak si to nejdříve někde poslechněte a pak si něco dělejte.Já jsem si udělal typ TAURUS a tyhle EM151 a už nemám sílu nadále něco vytvářet když to stejnak nehraje jak by mělo.Závěr je že jako trotl budu muset mít sebou basovky na nesmyslných prostorách kde by ani nebylo potřeba.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: EM151+bassreflex Kapa15LF co se tím dá ozvučit?+ pár dot
PříspěvekNapsal: 16 čer 2013 10:30 
Řádný člen

Registrován: 25 led 2010 21:57
Příspěvky: 1105
Kraj:
Však taky sis vybral středobas :) Tak co po něm chceš za woofrové výkony..? A venku budou basy vždy chybět. :lol:


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: EM151+bassreflex Kapa15LF co se tím dá ozvučit?+ pár dot
PříspěvekNapsal: 16 čer 2013 12:05 

Registrován: 17 led 2012 20:59
Příspěvky: 170
Kraj: ČR - Královéhradecký
Však do dvoupasm. se dává jen středobas snad né?Měl jsem dost beden,ohledně dvoupasmo středobas a hrálo to super basově,ale tohle je tragedie!Upřímě ti to můžu srovnat omnišrotem.Tak až se tu budete zase kochat jak co a jak basuje,tak už nebudu věřit...Píšu to jen pro ty,kteři si hodlají něco dělat a využijí jen dvoupásmové bedny.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: EM151+bassreflex Kapa15LF co se tím dá ozvučit?+ pár dot
PříspěvekNapsal: 16 čer 2013 13:00 
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:59
Příspěvky: 3057
Bydliště: Praha-západ
Kraj: ČR - Středočeský
Celý problém je v těch Qéčkách, 15NDL76 je má nízké a v přímovyzařujích bednách to na basech nechce moc moc hrát. Pokud by měl Qéčka kolem 0,3 byl by ten reprák hned basovější. Na to by se bezvadně hodil RCF MB15N301. Z levnějších neodymů BC 15CL76, kde se dá zřejmě očekávat, že bude na středech horší než NDL.
Každopádně bych to nepřirovnával k Omnitronicu, to je opravdu dost mimo. Vyměň 15NDL76 za 15HPL76W jak jsem psal vejš. NDLka myslím v pohodě prodáš, o ty bývá zájem.
Zcela obecně kdo chce satelity na fullrange tak ať si vybírá středobas s Qts Qes tak 0,3 a více. Určitě minimálně s 0,25, ale raději směrovat k těm 0,3.
V úterý jsem ladil satelity s 12PLB76, které má tedy taky docela nízká Q, při poslechu se mi zdálo, že se mu docela do basů i docela chce, ale nezkoušel jsem přidat, jak na tom bude. Byla to 4R verze, která by Qéčka měla mít o něco vyšší než 8R, nicméně určitě ne o moc.

_________________
Martin S. ::::: MS sound
http://ms-sound.cz


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: EM151+bassreflex Kapa15LF co se tím dá ozvučit?+ pár dot
PříspěvekNapsal: 16 čer 2013 13:43 

Registrován: 17 led 2012 20:59
Příspěvky: 170
Kraj: ČR - Královéhradecký
Martine nevim jak kde,ale pomalu všude mají na mixu bas na půlce a basuje to i na dvoupasmo.Já to mám ještě pro vylepšení zvuku na ekvalizeru na plno a neříkej mi že to dole nezahraje?Pokud né,tak se to nedá aspon podle mě označit za PA,ale za poloprofi.Máš asi pravdu že ty repra co píšeš asi zahraje dole,ale i ta "posraná "EMINECE př. TAURUS osazení kappa je podle mě úplně o ničem jiném.To jsem si mohl rovnou koupit kappa a selenium na tu ozvučnici co mám a nemusel jsem dělat EM151 a věřim že ten taurus basuje. A ted mě napiš,jak to že se dává do dvoupasm. basak kappa?Bratr tady tehda psal o 15g401 a horna a pokud by to bylo odladěné,tak bych do toho šel.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: EM151+bassreflex Kapa15LF co se tím dá ozvučit?+ pár dot
PříspěvekNapsal: 16 čer 2013 14:47 
Řádný člen

Registrován: 02 kvě 2012 10:57
Příspěvky: 134
Kraj: ČR - Vysočina
Trošku mimo: mám tu bedny 55x44x33cm (dělané přesně do kufru fabie) osazené Beta 15 + DT150 bassreflex laděný na 50Hz tahám to hlavně na menší soukromé akce narozeniny atd.. a vzhledem k tomu že to jsou mini bedny s nejlevnějším čínským zesem (QSA-400) tak to "basuje" až neuvěřitelně! ale vůbec celkově hrají výborně na to že to byla kombinace za pár šupů a to před šesti lety byly repro levnější než dnes..


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: EM151+bassreflex Kapa15LF co se tím dá ozvučit?+ pár dot
PříspěvekNapsal: 16 čer 2013 15:04 
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:59
Příspěvky: 3057
Bydliště: Praha-západ
Kraj: ČR - Středočeský
V zásadě není problém použít jakýkoliv reprák, který je schopný zahrát dostatečně vysoko, aby bylo možné ho navázat s driverem. Mezi označením středobas nebo bas, může být dost tenká línie a někdy to težko rozlišit. Třeba takové MB15H401 od RCF, "MB" značí midbass, nicméně je hodně basový a právě vhodný pro aplikaci, kde má hrát fullrange. Nebo L15P540 označený jako woofer se klidně může použít do satelitu. Může se do satelitu dát klidně i takový 15TBX100 pokud se k němu dá vhodný driver, což by znamenalo 1,4"/2" s 3"-4" cívkou. EAW běžně používá basovější a méně citlivé modely a taky jim ty satelity do basů jdou. Třeba v JFX590i/560i je model hodně podobný MB15H401, resp jde o něco mezi MB15H401 a LF15X400.
Pokud myslíš Kappu15LF, tak bych jí považoval spíš za středobas s trochu lepším průběhem na basech, či jak to napsat. Nepovažuju to za reprák do subwooferu. Nicméně určitě by bylo vhodné to kombinovat už s 1,4"/2". Celý "trik" je v těch Qéčkách, kdyby to mělo nízká Q jako NDLko, tak se jí také nebude chtít jít do basů.
LF15G401 mi přijdou dobré tak do těch hornflexů a případně bandpassů. Do přímovyzařujích bych je nedával a do satelitu také ne. O stokorunu navíc máš MB15N401, které bude na tento účel vhodnější. Nicméně jsou i jiné modely, určitě bych nepřehlížel ten L15P540. Pokud by šlo o váhu tak by se mohlo uvažovat o MB15N301. 15PZB100 by také šel použít. Nebo třeba 18sound má teď zajímavý nový model 15W750. Nicméně určitě počítat s 1,4".

_________________
Martin S. ::::: MS sound
http://ms-sound.cz


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: EM151+bassreflex Kapa15LF co se tím dá ozvučit?+ pár dot
PříspěvekNapsal: 16 čer 2013 20:28 

Registrován: 17 led 2012 20:59
Příspěvky: 170
Kraj: ČR - Královéhradecký
Ono nejvíce na tom smutné je,že člověk se to snaží dělat na profesionální,nebo poloprofesionální úrovní a pak vypadáš jako totální amatér!Takže za mě neee.Jsem hudeník,mám hudební ocho,ale tohle je pro mě totální sračka.Q nebylo ani u plecháčů 15" před 10 lety a hrálo to,ale ponaučení,raději si to někde poslechnout a pak něco dělat.Chodím jsem každý den a rád koukám na tenhle portál,ale po včerejším odzkoušení si opradu nevim co myslet....


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: EM151+bassreflex Kapa15LF co se tím dá ozvučit?+ pár dot
PříspěvekNapsal: 16 čer 2013 22:27 
Řádný člen

Registrován: 25 led 2010 21:57
Příspěvky: 1105
Kraj:
Zkusme na to jít z druhé strany, na jaké frekvenci jsou laděné bassreflexy v těch bednách, jaký mají skutečný objem, jaké je skutečný impedanční průběh, jsou výhybky skutečně dobře udělány?, nemáš jeden ze dvou signálních kabelu z mixu přehozené piny 2 a 3 mezi sebou(opačná fáze, zvuk se vyruší), není bedna moc zatlumena. Proč sis boxy nenechal spočítat na tento reprák?
Osobně bych zvolil 120litrů 40cm hlubokou bednu, bassreflex 400cm2 o délce 24cm. Ladění by vyšlo na 50Hz a SPL v otevřeném prostoru při 1W při 8ohm bedně by na 50Hz mohlo být asi 96dB. To jen takový +- nástřel. Repro má rezonanci 37 Hz, myslím si, že by z toho i ty basy nějak vhodně šly dostat, jen se musí vědět jak a koupením ozvučnice na úplně jiné repráky to asi nebude to pravé ořechové.
Jestli máš možnost změřit bednu, udělej to (frekvenční křivka, impedance)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: EM151+bassreflex Kapa15LF co se tím dá ozvučit?+ pár dot
PříspěvekNapsal: 16 čer 2013 23:56 
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:59
Příspěvky: 3057
Bydliště: Praha-západ
Kraj: ČR - Středočeský
NDLka rozhodně sračky nejsou, jen nevhodné použití. Qéčka byla před 10ti, tak i před 20lety... Každý reproduktor musí mít nějaké parametry. I ty plecháče je měli, i když mohli hrát jakkoliv na hovno, tak na basech to nějak hrálo protože měli ty Qéčka vysoké.

120l je nesmysl, to je moc i pro většinu subbasových 15". Nemá smysl velkým objemem z toho tahat posledních 0,25dB které se zobrazuje v simulaci.
96dB/1W ve freespace na 50Hz nedá asi žádný satelit. To vychází v simulaci může platit tak v poloprostoru.
Taurus je laděný na 41Hz, což úplně vhodné není, chtělo by to tak 50-55Hz. Nicméně i při těch 41Hz by to rozhodně nemělo přestat hrát na basech a s ekvalizací tuplem ne.

Nízká Qéčka jsou prostě problém, to je vyzkoušená věc.

_________________
Martin S. ::::: MS sound
http://ms-sound.cz


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: EM151+bassreflex Kapa15LF co se tím dá ozvučit?+ pár dot
PříspěvekNapsal: 17 čer 2013 16:38 

Registrován: 17 led 2012 20:59
Příspěvky: 170
Kraj: ČR - Královéhradecký
Právě qečka je totální problém!Výhybky jsou od Prodance,napadlo mě to odzkoušet na ostro,nic se nezměnilo.Já už to fakt nehodlám kuchat a dávat tam novou výhybku a 15" to už pro mě nemá cenu.Tady se jasně psalo že to ta bedna objemově vyhovuje?Jo a ještě nejlepší na tom je že jsem tu psal zda mám dát do bedny rouno a nikdo nenapsal,jen jsem si vyhledal že to basově bude lepší.Rouno mám po všech stranách.Mě šlo o to že někde se to prostě nehodí mít aparát doupasm. a subbas.Prostorově a nejvíce mě "sere" zase sebou vozejk!To je totální trápení a zvláště v zimě na hory!No závěr:Jako dvoupásmo k 18" subbasu ok super zvuk,ale jen solo to je průser.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: EM151+bassreflex Kapa15LF co se tím dá ozvučit?+ pár dot
PříspěvekNapsal: 17 čer 2013 17:21 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 10 srp 2011 10:57
Příspěvky: 479
Kraj: ČR - Ústecký
zjevně hraješ nejakou elektronickou hudbu že ti to stálé nestačí ? a co se zaměřit ne nějakou sestavu satelitu a subu co naložíš do auta ? když už ti tenhle slušnej středobas nestačí . Zaměř se ještě na to labarování jen s jednou bednou ať tě to nemate, přemeřit přechoďáky ve vyhybkach, zkontrolovat signalovou kaběláž , zesik ,pohrát si s dsp aby si do toho mohlo nakulit opravdu hodně ... všechno jen salba od boku , držim palec ať se něco objeví ;)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: EM151+bassreflex Kapa15LF co se tím dá ozvučit?+ pár dot
PříspěvekNapsal: 17 čer 2013 19:46 

Registrován: 17 led 2012 20:59
Příspěvky: 170
Kraj: ČR - Královéhradecký
Traspik:si hodny že mě radiš,ale já už to dělám 14let a měl jsem značky jako CRAFT,CELESTION a MINISTR a hrálo to fakt jako kráva!Původ Německo,Britanie a Španělé.A ted se hrabu v Italii a fakt to nejde.Jsem náročný jen proto že jak se říká že chci být lepší jak ostatní!A ejhle ono to nehraje.V kabelech a v zesíku problém rozhodně není,ale asi jsem používal lepší zvuk jak jsem očekával.A to pro zajímavost kdo nezna osazení ministr:BEYMA.Neměl jsem nikdy problém.Problém bude v dnešní době v tom že se "sere "všude dvoupásmo a už se nedělá třípasmo!To je ten problém,protože kdo je a byl muzikant,tak vždy na zpěv a celkově bylo lepší třípásmo.Ted se tam "sere" jen středobas a jak se říká"poserte se"Jen obchodní tah na peníze...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: EM151+bassreflex Kapa15LF co se tím dá ozvučit?+ pár dot
PříspěvekNapsal: 17 čer 2013 21:04 

Registrován: 21 lis 2009 11:44
Příspěvky: 67
Kraj: ČR - Karlovarský
Možnosti

A) máš špatně zapojenou výhybku (v tom případě jsou teď drivery už po smrti)
B) máš otočenou polaritu jednoho z těch středobasů
C) máš něco blbě v řetězci (crossover, zesilovač, zdroj signálu)
D) máš tak zničenej vkus posloucháním těch různých merglů, že ti bedna, která hraje i na středech a hraje relativně rovně, přijde divná.

Dělal jsem kolegovi kombo na baskytaru s 15NDL76, má k tomu 100W/8Ohm konec a hraje to tak, že ti to klepe s tričkem ještě 10m od toho.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: EM151+bassreflex Kapa15LF co se tím dá ozvučit?+ pár dot
PříspěvekNapsal: 17 čer 2013 21:26 

Registrován: 17 led 2012 20:59
Příspěvky: 170
Kraj: ČR - Královéhradecký
Ani jedno co píšeš není,basově je tak na 12".Nic více,drivery hrajou supr.Jak jsem psal,zapojil jsem 15" bez výhybky na ostro a není to znát.Hraju stím už rok a myslel jsem že to je ozvučnicí,tak jsem si udělal zu EM151 a je to zvukově o něco dole,ale upřímě vůbec mě to nenadchlo,ba naopak.Asi jsem si už něčím prošel,tak remcám 8-)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: EM151+bassreflex Kapa15LF co se tím dá ozvučit?+ pár dot
PříspěvekNapsal: 17 čer 2013 21:31 

Registrován: 17 led 2012 20:59
Příspěvky: 170
Kraj: ČR - Královéhradecký
Věřim že živá hudba by to bylo úplně zvukově ok,ale já hraju hudbu produkovanou cd.A sranda je že jsem na to zkoušel 4 zesilovače a 2 mix a nic rozdílného.No nic budu si hrát zase na šumaře... :roll:


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: EM151+bassreflex Kapa15LF co se tím dá ozvučit?+ pár dot
PříspěvekNapsal: 17 čer 2013 23:47 
Uživatelský avatar

Registrován: 26 pro 2010 12:50
Příspěvky: 574
Bydliště: Rokycansko
Kraj: ČR - Plzeňský
Tak už nám místo nadávání prozraď, jestli jsi ladil basreflex, nebo jen strčil reprák do nějaký díry. Jinak co se basů týče, dnes bych si nedovolil hrát pro 50+ lidí bez 18" subu.

_________________
Soundcraft SiEx3, Mackie DL1608, X32,SPL A394pw, IQ18b, Beyma SB18, odposlechy SPL, B@C 12CXT, EV ZLX12P, ZXA1 sub.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: EM151+bassreflex Kapa15LF co se tím dá ozvučit?+ pár dot
PříspěvekNapsal: 18 čer 2013 16:32 

Registrován: 17 led 2012 20:59
Příspěvky: 170
Kraj: ČR - Královéhradecký
Já nikomu nenadávám jen se dělim o zážitky,které nehrajou.Basreflex jsem neladil,jsou tam jen otvory co je zde v projektech.Jako to mě chceš říct že bych tam měl dát basové nátrubky?To by mě teda zajímalo???


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: EM151+bassreflex Kapa15LF co se tím dá ozvučit?+ pár dot
PříspěvekNapsal: 18 čer 2013 17:01 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 10 srp 2011 10:57
Příspěvky: 479
Kraj: ČR - Ústecký
zvětšit ty bass reflexy na 10 cm a dat natrubky a naladit , takto to doporučoval i hubert pro kappu lf


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 150 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group