Poslední návštěva: Právě je 24 dub 2024 13:34


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 32 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: impedance
PříspěvekNapsal: 15 črc 2009 15:23 

Registrován: 27 říj 2008 17:00
Příspěvky: 112
Ahoj, chci se zeptat, jestli stačí takhle propojení do druhého spekonu (do další bedny) aniž by propojení bylo dále propojeno s výhybkou? Spíš, jestli se takhle dvě 8 ohmové bedny chovat jako zátěž do 4ohmů?


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: impedance
PříspěvekNapsal: 15 črc 2009 17:35 
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:59
Příspěvky: 3057
Bydliště: Praha-západ
Kraj: ČR - Středočeský
Ano toto je v pořádku. Připojíš-li druhou bednu, tak zesilovač bude hrát do 4R.

Čím to máš vytlumené?

_________________
Martin S. ::::: MS sound
http://ms-sound.cz


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: impedance
PříspěvekNapsal: 15 črc 2009 18:14 

Registrován: 27 říj 2008 17:00
Příspěvky: 112
Díky. Molitan 1cm tloušťka.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: impedance
PříspěvekNapsal: 15 črc 2009 19:52 
Uživatelský avatar

Registrován: 25 zář 2008 15:51
Příspěvky: 950
Bydliště: Holomóc-Mrsklesy
Kraj: ČR - Olomoucký
spíš kolik W do toho hodláš tlačit...ty dráty se mi zdají něják tenky...typuju 0,75 max 1,5

_________________
http://mbelektronika.cz/
http://www.sound-agency.cz

Pronájem a prodej ozvučovací techniky.
Ozvučování a technické zajišťování akcí, DJ's.
Návrhy ozvučovacích systémů.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: impedance
PříspěvekNapsal: 15 črc 2009 19:54 
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:59
Příspěvky: 3057
Bydliště: Praha-západ
Kraj: ČR - Středočeský
Ono bys docela divil jaký drátečky jsou značkových beden... takovýdle drátečky najdeš i v kilowattovém subu...

_________________
Martin S. ::::: MS sound
http://ms-sound.cz


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: impedance
PříspěvekNapsal: 15 črc 2009 19:59 
Uživatelský avatar

Registrován: 25 zář 2008 15:51
Příspěvky: 950
Bydliště: Holomóc-Mrsklesy
Kraj: ČR - Olomoucký
hmmm...ja mam asi nějakou úchylku snažit se do beden rvat co největší průřezy co doma v zásobách nandu a když nenandu tak pro jistotu beru minimálně 1,5 (zatím jsem dělal jenom do 300W)....většinou se orientuju podle tloušťky přívodů do cívky basáku..každej má nějakej úlet no :D :D :D

_________________
http://mbelektronika.cz/
http://www.sound-agency.cz

Pronájem a prodej ozvučovací techniky.
Ozvučování a technické zajišťování akcí, DJ's.
Návrhy ozvučovacích systémů.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: impedance
PříspěvekNapsal: 15 črc 2009 20:00 

Registrován: 27 říj 2008 17:00
Příspěvky: 112
Jo dráty tam jsou docela slabé, protože jsem jiný neměl respektive do té svorky se už tyhle jen tak tak vešly. K driveru a střeďáku je normálně tasker 2,5mm. Ty slabé dráty jsou sice slabé, ale zase tak velký proud, aby se zahřívaly tam neteče. Krom toho je v nich postříbřená měď, takže jsou docela kvalitní.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: impedance
PříspěvekNapsal: 29 dub 2010 11:51 

Registrován: 29 dub 2010 09:24
Příspěvky: 5
Kraj: ČR - Ústecký
Zdravím zvukaře ;)...
Mám dotaz ohledně paralerního zapojení dvou 8Ohmových reproduktorů...Ohmův zákon chápu naprosto => 8Ohm + 8 Ohm paralerne = 4 Ohm vysledny odpor...ale jak je to s vykonem repra??? ten zustava stejny jako pri 8 Ohmech??? priklad : 600W/RMS/8Ohm + 600W/RMS/8Ohm paralerne = 1200W/RMS/4Ohm nebo 2400W/RMS/4Ohm ??? tohle jsem se nikde nedozvěděl právě...dík za rydy :roll:


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: impedance
PříspěvekNapsal: 29 dub 2010 12:33 

Registrován: 30 srp 2009 14:41
Příspěvky: 56
Bydliště: Považská Bystrica
Kraj: SR - Trenčianský
Príkon je dvojnásobný, lebo pri paralelnom radení sa prúd rozdeľuje do obidvoch vetiev rovnako (za predpokladu zhodných parametrov reproduktorov). U sériového radenia je príkon rovný príkonu najslabšieho reproduktora, ak sú rovnaké tak jedného z nich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: impedance
PříspěvekNapsal: 29 dub 2010 12:45 

Registrován: 29 dub 2010 09:24
Příspěvky: 5
Kraj: ČR - Ústecký
dzajro píše:
Príkon je dvojnásobný, lebo pri paralelnom radení sa prúd rozdeľuje do obidvoch vetiev rovnako (za predpokladu zhodných parametrov reproduktorov). U sériového radenia je príkon rovný príkonu najslabšieho reproduktora, ak sú rovnaké tak jedného z nich.


a pokud nebudou stejne repra na jedne vetvi??? priklad : 600W/8Ohm + 800W/8Ohm = 2800W/4Ohm ???...pocitam ale ze zesilovac nepozna ze vykonostni parametry repra se lisi...bude to brat jako celkovou zatez...me jde jen o to jestli se pak vykon do obou rozdilnych repro rozdeluje 50% na 50% nebo si bere kazdej reprak primou umerou podle vykonu...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: impedance
PříspěvekNapsal: 29 dub 2010 15:52 

Registrován: 30 srp 2009 14:41
Příspěvky: 56
Bydliště: Považská Bystrica
Kraj: SR - Trenčianský
Ak nebudú rovnaké reprá tak max príkon je približne dvojnásobku najmenšieho príkonu v danej kombinácii. Čiže 800/8R+600/8R je približne 1200W. Záleží od konkrétnych parametrov cievok daných reproduktorov. Treba počúvať ale osobne by som nezapájal paralelne dva rozdielne repráky.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: impedance
PříspěvekNapsal: 03 kvě 2010 10:49 

Registrován: 29 dub 2010 09:24
Příspěvky: 5
Kraj: ČR - Ústecký
dzajro píše:
Ak nebudú rovnaké reprá tak max príkon je približne dvojnásobku najmenšieho príkonu v danej kombinácii. Čiže 800/8R+600/8R je približne 1200W. Záleží od konkrétnych parametrov cievok daných reproduktorov. Treba počúvať ale osobne by som nezapájal paralelne dva rozdielne repráky.



diky moc...super pomoc ;)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: impedance
PříspěvekNapsal: 18 čer 2012 11:49 

Registrován: 18 čer 2012 11:40
Příspěvky: 5
Kraj: ČR - hl. m. Praha
Ahoj!
Jsem úplný začátečník a mám určitě klasický začátečnický dotaz... Mohu k osmiohmovému zesilovači připojit šestiohmové repro? Procházel jsem internet a narazil jsem na dost rozporuplné názory. Proto jsem se zaregistroval do českého fóra věnovanému reprobednám. Koukal jsem, že i docela drahé (kvalitní?) bedny mají impedanci 6 ohmů a v popisku mají zmínku o impedanci 4–8 ohmů. Pak jsou tu ale názory, že přijdu o část výkonu zesilovače a že se bude zahřívat. Můžete mi nějak poradit? Dík moc,

Štěpán

P.S. Ještě uvádím, že hodlám poslouchat jen stereo, žádné surroundy ;-)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: impedance
PříspěvekNapsal: 18 čer 2012 14:33 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 zář 2009 10:51
Příspěvky: 1845
Bydliště: CV
Kraj: ČR - Ústecký
Je to tak že by se správně neměla připojovat nižší impedance než je uvedená na zesilovači. Tudíž bych to tam nedával (pokud neumí i 4ohm)
Možná je tam nějaká vyjímka netuším, ale mělo by to tak být.

btw. a co máš za bedny a čim to živíš? : )

_________________
AMP: PROTON AA-1150
PREAMP: PROTON 1100
SEC: NAD T751
CD: NAD CD524
ARS 641 / ARS 844 tuned


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: impedance
PříspěvekNapsal: 18 čer 2012 14:52 

Registrován: 18 čer 2012 11:40
Příspěvky: 5
Kraj: ČR - hl. m. Praha
No... asi bych to tu ani neměl psát, abyste mě neukamenovali. Z nostalgie si poskládávám věž z vintage komponentů. Jmenovitě z komponentů JVC z 80. let (stříbrňáky). Mám kazeťák JVC DD-77 a k němu zesík JVC A-X400 (http://www.vintage-audio.com.ua/en/cat/ ... l?begin=11). Plánuju ještě tuner a samozřejmě gramo. Aby to tak nějak ladilo oku a ucho aby to vyloženě neurazilo, ale žádnej šlágr to nebude. No a právě k tomu zesíku teď sháním (pokud možno také vintage) repro. Žádné zatím nemám, protože právě s bednami tápu. Asi tak.

Jinak dík za odpověď. Znamená to, že reprobedny 4–8 ohm neznamená, že to jsou zlatou střední cestou putující 6ohmové bedny?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: impedance
PříspěvekNapsal: 18 čer 2012 16:42 
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:59
Příspěvky: 3057
Bydliště: Praha-západ
Kraj: ČR - Středočeský
Impedance 4-8 je hlavně pitomost, buď je bedna 4 Ohmová nebo 8Ohmová, určuje se to podle minimální impedance, například bude-li v bedně 4Ohmový basák a 8 Ohmový výškáč, tak bedna bude 4Ohmová.

_________________
Martin S. ::::: MS sound
http://ms-sound.cz


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: impedance
PříspěvekNapsal: 18 čer 2012 17:18 
Uživatelský avatar

Registrován: 13 čer 2010 19:54
Příspěvky: 195
Kraj: ČR - Pardubický
Martin S. píše:
Impedance 4-8 je hlavně pitomost, buď je bedna 4 Ohmová nebo 8Ohmová, určuje se to podle minimální impedance


vintage zařízení bývají většinou dost dobrý, klasická koncepce, žádný ojebávky . . .


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: impedance
PříspěvekNapsal: 19 čer 2012 18:44 

Registrován: 18 čer 2012 11:40
Příspěvky: 5
Kraj: ČR - hl. m. Praha
Třeba tady: http://elektro.aukro.cz/par-tripasmovyc ... 65842.html
4–8 ohmů. Myslel jsem, že to znamená, že bedna má 6 ohmů (zlatý průměr) a že si s tím poradí jak zesík na 4, tak zesík na 8 ohmů... Asi ne, co? :-) Asi si to představuju jako Hurvínek válku. Protože zase v jiném inzerátu byly nějaké 6ohmové bedny a u nich zmínka, že díky jejich univerzálnosti je možné je připojit téměř ke každému zesilovači.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: impedance
PříspěvekNapsal: 19 čer 2012 19:15 
Uživatelský avatar

Registrován: 25 říj 2009 11:12
Příspěvky: 828
Bydliště: Spišská Nová Ves
Kraj: SR - Košický
Nepochopil si to celkom dobre. To že zosilnovač znesie napríklad zátaž do 4 ohm znamená že môžeš naň napojiť bedne o impedancii 4,6,8,16 ... ohm akurát ten výkon sa pri 8 ohm oproti 4 zmenší na polovicu, pri 16 zas o polovicu.

Ak ma zosilnovač vyznačené min 8 ohm znamená to že môžeš pripojiť reproduktory 8,16 ... ohm, ale nie 4,6 ohm . Chápeš ?

Niekde sa značí 4-8 ohm no znamená to že môžeš aj 4ohm aj 8ohm ( ba dokonca viac).
Jednoducho ak by si na zosilnovač ktorý pracuje do 8 ohm zapojil reproduktory z imp. 4 ohm, mohol by si ten zosilnovač poškodiť lebo by sa mohol preťažiť. No niekde tu na fóre o tom bola dlha debata keďže podobných otázok zu už bolo viac a neraz sa to niekomu viac či menej po lopate vysvetľovalo.

Dúfam že som to napísal tak aby si to pochopil.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: impedance
PříspěvekNapsal: 19 čer 2012 20:09 
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:59
Příspěvky: 3057
Bydliště: Praha-západ
Kraj: ČR - Středočeský
Pokud jsem správně pochopil tak Štěpán psal o 4-8Ohm reprobedně, ne zesilovači, některé bedny jsou opravdu takto nesmyslně označeny a je to pitomost, bedna je buď 4 Ohmová nebo 8 Ohmová, občas se najdou i ty 6 Ohmové.
Prostě a jednoduše, zesilovač má určenou minimální zatěžovací impedanci, kterou je možno k zesilovači připojit. Snad každý slušný zesilovač je schopen pracovat s impedancí 4Ohmy, minimálně 8Ohmů se objevuje u levných zesilovačů, kde se z toho snaží vytřískat co to jde, ale pak to není schopné pracovat s nižší impedancí.

_________________
Martin S. ::::: MS sound
http://ms-sound.cz


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 32 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group