Poslední návštěva: Právě je 19 dub 2024 04:59


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Jak začít . . .
PříspěvekNapsal: 07 kvě 2016 08:47 
Uživatelský avatar

Registrován: 29 led 2014 23:07
Příspěvky: 7
Kraj: ČR - Středočeský
Zdravím,
aktuálně jsem se zbavil své víceméně nepoužitelné aparatury a nyní se pouštím do stavby nového aparátu. Teď stojím před tím jakou vůbec zvolit koncepci. Proto se obracím na ty z Vás kteří již si něčím prošly. Má základní otázka zní, pro co nejuniversálnější použití (reprodukce, živá hudba, venku i vevnitř) zvolit 15" sub (2 a více) a vrchy 12"+1"(1.4") nebo raději zvolit 18" sub (2 a více) a vrchy 15"+1"(1.4" bo 2"). Na spodky se mě líbí BC 15(18) SUB a vršky bych viděl také na nějakou sestavu s BC z PD.

Jsem na úplném začátku takže neuvažuji o hraní pro 500 lidí, spíše malé a z počátku vnitřní akce. Jde mi jen o to aby se počítalo trošku do budoucna.

Aparát si chci stavět sám ne kupovat protože ruce levé nemám (nakonec mě živěj), nářadí mám si myslím vše co koho napadne :D a nakonec chci mít radost z provedené práce.

Pokud by byl ochotný někdo poklábosit o začátcích klidně i do PM nebo mail nebo FB, budu rád za každou konstruktivní radu.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak začít . . .
PříspěvekNapsal: 07 kvě 2016 14:49 
Uživatelský avatar

Registrován: 20 lis 2008 10:59
Příspěvky: 899
Kraj: SR - Košický
Záleží aj od toho či to budeš nosiť sám alebo máš nosičov. V podstate aj v ponuke 12" sú slušne citlivé aj výkonné repra obľúbený je napr. B&C 12NDL76 prípadne silnejší RCF MB12N351 no s tým je na PD je iba jedna zosatva aj to z driverom čo je problém zohnať a je nekresťansky drahý. 12" nieje problém kombinovať s 15" a jednak aj s 18" subbasmi. Zo skúsenosti mi vychádza že dva 18" subbasy uhrajú asi to čo tri 15" rovnakej triedy a výkonu. Keď to má človek nosiť sám tak je výhodnejší 15" subbas sa dá dostať z váhou bedne okolo 25kilo, to je tak na hrane únosnosti pre mňa, aj keď z modernými vysoko-zdvihovými neodymami 18" (z lacnejších 18NBX100, 18NW100) sa dá spraviť aj 130-140l podladená bedňa, čo bude slušne hrať samozrejme po doekvalizovani smerom dole a pritom to budde vážit okolo 30 kilo čo pre silnejšieho chlapa je ešte v pohode.
Do 10" by som asi nešiel keď už skôr to zas je problém naviatzať na 18" subbasy čiže skôr vhodnejšie k 15" subbasom, lebo subbas musí hrať o čosi vyššie 130-150Hz delenie. Jednak tie 10" repru už nezvyknú byť tak veľkého príkonu, aj keď sa pár kúskov nájde.

Každopádne driver buď 1,4-2" radšej 2" cievkou a keď už 1" tak niečo silnejšie napr DE400


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak začít . . .
PříspěvekNapsal: 08 kvě 2016 08:55 
Uživatelský avatar

Registrován: 29 led 2014 23:07
Příspěvky: 7
Kraj: ČR - Středočeský
Díky za reakci. Na tahání vždycky někoho schrastim. Takže spíš padne volba na 18" sub. A teď tedy jestli 12" nebo 15" palců vršek. Pokud nebudeme řešit hmotnost a podobné. Bavíme se o tom aby to slušně hrálo a bylo použitelné dlouhodobě do budoucna, kdy budou třeba přibývat subwoofery a podobně :)

Dále mě zajímá, jestli někdo neví jak to funguje na PD. Když si vyberu nějakou sestavu, kde vezmu výkres na kysnu? Vyrobit pro mě není žádný problém ale spočítat nebo odměřit už jo :(


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak začít . . .
PříspěvekNapsal: 08 kvě 2016 11:44 
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:59
Příspěvky: 3057
Bydliště: Praha-západ
Kraj: ČR - Středočeský
18" sub má každopádně nejlepší poměr cena / výkon. 12"/15" do satelitu záleží na tom, jaké máš plány dál s aparátem, 15" bude hrát víc, otázka zda to potřebuješ. Jinak ty 12" bych volil spíše basovější, sic s menší citlivostí, ale hraje to příjemněji. 12MB351 je zrovna příklad reproduktoru, který končí na 150Hz. Také otázka kolik chceš utratit za driver, protože má-li to být něco lepšího, tak k té 15" to chce už nějakou tu 1,4". Hotový naservírovaný projekt se vším všudy jen tak nenajdeš. Mě osobně se většina sestav z PD nelíbí, kvůli vysokému dělení, kolikrát tam použití větší driveru nemá prakticky význam. Měřené to může být v různých bednách, objem a ladění boxu není pro tu výhybku kritické, kritické je ovšem provedení čelní stěny. Nějaké projekty na najdeš na webech výrobců reproduktorů, kde to máš komplet.
Jestli chceš poklábosit, tak klidně zavolej, číslo najdeš na webu, všechno sem vypisovat, to by bylo na hodinu.

_________________
Martin S. ::::: MS sound
http://ms-sound.cz


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group