Poslední návštěva: Právě je 19 dub 2024 21:44


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 21 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Bude to dunět víc???
PříspěvekNapsal: 20 čer 2010 20:05 

Registrován: 20 čer 2010 19:52
Příspěvky: 4
Kraj: ČR - Olomoucký
Zdravim.Jsem vyznavac hutnych basu.Zatim jsem mel v aute tubu 600W max pak prisla takova neznama bedna neco mezi uzavrenou ozvucnici s basreflexem 800W max.Jde o to ze basy jsou krasne hutne ale jen tak nejak vevnitr.Rad bych aby basy sli i ven z auta proto jsem si ted poridil kvalitni znackovy subwoofer s dvema reproduktory 30" a o sile 1500W max ale uzavrena ozvucnice NETO 50L tak nevim jestli jsem neudelal chybu a nebude to vlastne porad to same protoze jsem cetl ze ta uzavrena ozvucnice vlastne tak nejak brzdi tu membranu.Myslite si ze by mohla i uzavrena ozvucnice udelat poradny basy???A muzu tam dodelat dodatecne bassreflex??nerad bych vrtal do original od vyrobce ptz ty repra budou urcite konstruovany na tu uzavrenou ozv.a mohly by se po dodelani reflexu utrhnout.zesilovac mam silny 2400W..fakt nevim moc penez v tom a porad mi to neduni:-)))..................dekuji za odpoved


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bude to dunět víc???
PříspěvekNapsal: 20 čer 2010 20:18 
Uživatelský avatar

Registrován: 20 lis 2008 10:59
Příspěvky: 899
Kraj: SR - Košický
Pokiaľ je tam použitý reproduktor čo nie je vhodný do basreflexu tak to ani neskúšaj robiť, lebo nič tým nezískaš. To či je vhodný aj do BR sa da zistiť podľa typu keď nájdeš parametre na http://www.thielesmall.com/database.asp , alebo si dáš odmerať.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bude to dunět víc???
PříspěvekNapsal: 20 čer 2010 20:20 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
Kápni božskou, a vybal, o jaké reproduktory přesně jde. Nálepku "kvalitní" má na sobě každá čínská levná srajda, a i kdyby to bylo opravdu slušné, stále se tu vrtáme pro nás v neznámých reproduktorech. Jenže reproduktory mají své parametry, a podle nich je potřeba jednat. Bez nich (nebo alespoň typu reproduktoru) ani ránu. Vzhledem k tomu co potřebuješ se tu nebudu zmiňovat o ničem v obecné rovině, konalo by to jen škodu. Uzavřená ozvučnice membránu víceméně nijak nebrzdí, A to je právě jedna z těch příliš obecných rad, které u konkrétní soustavy nejsou vůbec k ničemu dobré.
Také nezapomeň připsat, jakým zesilovačem to krmíš, co je to za auto, a všecko co tě napadne....

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bude to dunět víc???
PříspěvekNapsal: 20 čer 2010 21:03 

Registrován: 20 čer 2010 19:52
Příspěvky: 4
Kraj: ČR - Olomoucký
Jo jasne ze se nebavim o kvalitnich typu pioneer nebo magnat atd nedam 20000 za repro jde o Hollywood XDC1240-D4 cena se pohybuje nekde kolem sesti sedmi tisic taky zesilovac muze mit na sobe nalepku dva ctyry a bude to stezi tisicovka ale myslim ze slabej nebude ptz nikdy jsem nemel problem ze by to nestihalo a nemam ani kapacitator.Auto je Renaul Laguna.Kabelaz mam samozrejme primiö od prodejce hi fi do aut takze nakrmeny to bude dobre jen me jde o ty duny..nejsem zadnej tuner jen byvalej DJ takze hudba je pro me dulezitejsi nez spoilery a podsviceni:-))


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bude to dunět víc???
PříspěvekNapsal: 20 čer 2010 21:13 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
Takové peníze za samotný subwoofer jistě nejsou třeba. Stačí jen vědět, co děláš a s čím pracuješ, a pak se dá vymejšlet. K této reprobedně jsem nenašel žádné podstatné parametry (hlavně parametry těch reproduktorů), a bylo by je pro zjištění věci potřeba odměřit, aby se vytvořením bassreflexu soustavě spíš nepřihoršilo. Vždy čistý zvuk může znamenat jen nedostatečné vybuzení zesilovače, a jeho "sílu" tím nelze klasifikovat. V malé levné instalaci je kapacitor opravdu zbytečný. Chápu tvé záměry, ale s tím co máš se zatím nedá nijak pracovat. Chtělo by to odměřit ty parametry reproduktorů. Jen nevím, kdo by to pro tebe kolem Olomouci udělal.... Ono si ale nedělej iluze. Dva reproduktory i s bednou za 7000Kč, to je nic moc. Kdyby to byl jeden v té samé bedně, hned bych z toho měl jiný pocit :-)

//Popřípadě se na to uplně vyprdnout, a jít najisto - nakoupit produkt, který je ověřený, výrobce potřebné parametry netají, a může se s něčím počítat.

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bude to dunět víc???
PříspěvekNapsal: 20 čer 2010 21:25 

Registrován: 20 čer 2010 19:52
Příspěvky: 4
Kraj: ČR - Olomoucký
Taky jsem nenasel zadne udaje ptz jsem tuto bednu vydrazil asi za 1500KC a jeste mi ani neprisla me spis slo o info k te uzavrene variante a diky vam to ted chapu.Taky jsem rad ze nepotrebuju ten kapacitator.uvidim az to zapojim tak bych se vam ozval a nechal si poradit co dal..basreflex z toho urcite delat nebudu kdyz tak bych ji prodal a dal na vasi radu a poridil neco odzkouseneho a o cem se da bavit presne.ted uz musim odejit ale kdybych si na neco jeste vzpomnel ptz mam jeste hodne otazek rad bych to s vami nekdy v budoucnu probral...zatim dekuji za ochotu a radu.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bude to dunět víc???
PříspěvekNapsal: 20 čer 2010 21:39 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
Rádi tvé otázky zodpovíme, ale pokud jich bude víc, neváhej, a soustřeď je všecky do jednoho svého osobního threadu :-)
Tak za 1500 to jistě bude adekvátní, ale pokud to myslíš vážně, bude to chtít opravdu seriózní komponenty a přístup k nim...

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bude to dunět víc???
PříspěvekNapsal: 03 úno 2011 20:30 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 18 říj 2009 22:24
Příspěvky: 194
Bydliště: HK
Kraj: ČR - Královéhradecký
Bože...nepochopim jednu vec, co z toho nekdo ma, ze je slyset na kilometr daleko jak posloucha nejaky disko s*acky..
Hudbu preci posloucham kvuli sobe a ne kvuli ostatnim. Tem frajirkum co se postavej pred obchodak, otevrou dvere a vohulej nejakou tuc tuc muziku mam vzdycky sto chutijit dat jednu preventivni, aby se probrali, ze se z nich nikdo nepo*ere. Nevim koho tim chtej okouzlit, mne to prijde hrozny, az trapny..
Navíc jsi typický příklad dnešních DJ, kteří o audio technice nemají ani šajnu (dle tvého dotazu).. ono to pak je taky v těch klubech slyšet. Hlavně ať to duní, ale to má s věrnou reprodukcí hoodně daleko.

Citace:
jsem cetl ze ta uzavrena ozvucnice vlastne tak nejak brzdi tu membranu

uzavrena ozvucnice nic nebrzdi, proste pro ruzne repro se hodi neco jineho

Citace:
zesilovac mam silny 2400W

tak to mas z mistniho stadionu ne? :-D absolutni blbost..


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bude to dunět víc???
PříspěvekNapsal: 03 úno 2011 21:26 
Uživatelský avatar

Registrován: 18 pro 2008 12:58
Příspěvky: 446
Bydliště: Máslojedy u Hradce Králové
Kraj: ČR - Královéhradecký
Tys to koukám neukočíroval Rendy :lol: Já jsem si příspěvek přečetl a zatnul jsem zuby - kdyby ne, tak to skončí jadernou válkou. Někdy skoro lituju Drima, že má na triku "autohifi". Na tomto místě se tomu autohifi ani říci nedá, ale má to jeden háček. Když už někdo sebere tolik odvahy a zeptá se, znamená to, že je třeba ještě vzdělatelný a vychovatelný a je třeba ještě mlád. Já jsem v mládí dělal spoustu kokotin jako pochcávání aut a zapalování popelnic atd. Teď mě to kupodivu ani nenapadne. Bugr by si měli samozřejmě motoristi dělat hlavně na srazech, kde se třeba blejsknou s novym aparátem a nesrat s tím ostatní. Třeba to chce tazatel na nějakej sraz. Tam ale bude muset na decibelech přidat.Se zavřenkou to asi moc nepůjde. Navrhuji jinej typ repráků (nejlépe pro PA)a bandpass nebo hornu. Dobrý autohifíci jsou dle mého soudu předražený.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bude to dunět víc???
PříspěvekNapsal: 03 úno 2011 21:49 
Uživatelský avatar

Registrován: 25 zář 2008 15:51
Příspěvky: 950
Bydliště: Holomóc-Mrsklesy
Kraj: ČR - Olomoucký
Já bych měl jeden takovej dotaz. Na co tam ti autohifíci serou ty megakondíky s krásným modrým displayem v cool čirým plastu, když už autobaterka podstatou svou je (promiňte mi to) kurevsky tvrdej zdroj, tak na co tam rvat ještě kodníky???? Marketingovej tah?? Nebo potřeba???

_________________
http://mbelektronika.cz/
http://www.sound-agency.cz

Pronájem a prodej ozvučovací techniky.
Ozvučování a technické zajišťování akcí, DJ's.
Návrhy ozvučovacích systémů.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bude to dunět víc???
PříspěvekNapsal: 03 úno 2011 22:08 
Uživatelský avatar

Registrován: 18 pro 2008 12:58
Příspěvky: 446
Bydliště: Máslojedy u Hradce Králové
Kraj: ČR - Královéhradecký
Asi když je ta baterka těsně před smrtí, tak se šťáva bere větší měrou z alternátoru. Jinak mě to taky smysl nedává, protože baterky dodaj startovací proud okolo 500A, což už je celkem pěkné. Nebo je to hovadina?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bude to dunět víc???
PříspěvekNapsal: 03 úno 2011 22:25 
Uživatelský avatar

Registrován: 25 zář 2008 15:51
Příspěvky: 950
Bydliště: Holomóc-Mrsklesy
Kraj: ČR - Olomoucký
No právě. Normální startovací proud je v řádech stovek ampér. Špičky tedy nedělají baterce žádný problém a dlouhodobě to kondík nespasí. To se ani nebavím kolik je schopen dodávat altík.

Btw jeden šikula z prvního ročníku od nás ze školy se na popud spolužáků snažil změřit zkratový proud baterie...no multimetr se mu málem odpařil :D.

_________________
http://mbelektronika.cz/
http://www.sound-agency.cz

Pronájem a prodej ozvučovací techniky.
Ozvučování a technické zajišťování akcí, DJ's.
Návrhy ozvučovacích systémů.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bude to dunět víc???
PříspěvekNapsal: 03 úno 2011 22:30 
Uživatelský avatar

Registrován: 18 pro 2008 12:58
Příspěvky: 446
Bydliště: Máslojedy u Hradce Králové
Kraj: ČR - Královéhradecký
Ach ten Ohmův zákon je neúprosnej :lol:


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bude to dunět víc???
PříspěvekNapsal: 29 čer 2011 18:19 

Registrován: 19 čer 2011 18:59
Příspěvky: 14
Bydliště: U Jičína
Kraj: ČR - Královéhradecký
Jasan, hlavně že to duní :roll: Je mi ale záhadou ten třicetipalec v uzavřence 50L :shock:


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bude to dunět víc???
PříspěvekNapsal: 29 čer 2011 18:44 
Zabanovaný
Uživatelský avatar

Registrován: 08 říj 2009 15:12
Příspěvky: 506
Bydliště: praha
Kraj: ČR - Středočeský
Rendy píše:
Bože...nepochopim jednu vec, co z toho nekdo ma, ze je slyset na kilometr daleko jak posloucha nejaky disko s*acky..
Hudbu preci posloucham kvuli sobe a ne kvuli ostatnim. Tem frajirkum co se postavej pred obchodak, otevrou dvere a vohulej nejakou tuc tuc muziku mam vzdycky sto chutijit dat jednu preventivni, aby se probrali, ze se z nich nikdo nepo*ere. Nevim koho tim chtej okouzlit, mne to prijde hrozny, az trapny..
Navíc jsi typický příklad dnešních DJ, kteří o audio technice nemají ani šajnu (dle tvého dotazu).. ono to pak je taky v těch klubech slyšet. Hlavně ať to duní, ale to má s věrnou reprodukcí hoodně daleko.

Citace:
jsem cetl ze ta uzavrena ozvucnice vlastne tak nejak brzdi tu membranu

uzavrena ozvucnice nic nebrzdi, proste pro ruzne repro se hodi neco jineho

Citace:
zesilovac mam silny 2400W

tak to mas z mistniho stadionu ne? :-D absolutni blbost..


to jo hlavně mě baví číst ty příkony a výkony, nedávno jsem slyšel v autě takovou dost exotickou aktivní bandpass tubu od pana Vosáhla, 30 w rms a hrálo to až moc+skvěle :)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bude to dunět víc???
PříspěvekNapsal: 01 črc 2011 15:19 
Řádný člen

Registrován: 25 led 2010 21:57
Příspěvky: 1105
Kraj:
Tak co, už ti to "duní" ..??? :-D


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bude to dunět víc???
PříspěvekNapsal: 22 črc 2012 16:41 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 12 pro 2011 21:42
Příspěvky: 495
Bydliště: Černousy 18, Frýdlant v Č. 46401
Kraj: ČR - Liberecký
přeci k tomu aby to dunělo,nejsou zapotřebí waty,ale dB. dnes sem se otom sám přesvědčil protože do nedávna sem si myslel to samé,ale jelikož jsem eště mladý a poučitelný,tak sem si dnes sedl do auta s 800W rms o cca 93dB a do druhého auta s 300W rms 0 cca 105dB a bylo to sakra znát.

_________________
Pauza s Djingem byla potřebná... začít znovu, je neodkladná záležitost


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bude to dunět víc???
PříspěvekNapsal: 22 črc 2012 16:58 
Řádný člen

Registrován: 25 led 2010 21:57
Příspěvky: 1105
Kraj:
Je to o watech i citlivosti. 300W 100db bude hrát stejně jako 150W 103db a stejně jako 600W 97dB
Pak tady je ještě jeden parametr, a tím je počet repráku. 1 repro 150W 103dB, dva stejné repro bude 300W 109dB, neb se zdvojí jak výkon, tak vyzařovací plocha. Přečti si o tom něco u strýčka Googleho...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bude to dunět víc???
PříspěvekNapsal: 17 led 2013 22:26 
Uživatelský avatar

Registrován: 17 led 2013 21:30
Příspěvky: 5
Bydliště: Most
Kraj: ČR - Ústecký
Je to jak o Wattech tak o citlivosti. Jmaliska to napsal přesně. Všichni jsou ohromený, když jim někdo řekne, že má v kufru 1000Wattů RMS ... jenže ono to má 87dB, to nikoho nezajímá. Pak jim naloží někdo, kdo nehoní Watty a má ,,jen,, 400Wattů RMS a 96dB a všichni čumí jak je to možný, že mu to hraje ještě lépe. A lepší je investovat do reproduktorů s větší citlivostí a tomu adekvátním zesilovačem, než honit watty a kvůli malé citlivosti vše nahánět zesilovačem, který vyjde o desítky procent dráž :) Watty jsou drahé, protože podle nich se řídí běžný kupující. Ovšem než jsem si přečetl pár článků na toto téma, také jsem honil jen watty :)

_________________
www.ozvucnice.cz - ozvučnice z katalogu i zakázková výroba za přijatelné ceny. / 3 roky záruka na každou ozvučnici!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bude to dunět víc???
PříspěvekNapsal: 17 led 2013 22:35 
Uživatelský avatar

Registrován: 25 říj 2009 11:12
Příspěvky: 828
Bydliště: Spišská Nová Ves
Kraj: SR - Košický
Ale upozorním ešte na jednu vec .. Charakteristická citlivost reproduktora je jedna vec no ďalšia vec je aku ma reálnu citlivosť dajme tomu pod 100 HZ. Samozrejme je poznať citlivejší reproduktor no brat to úplne len podla toho tiež nieje dobrý nápad. Mieša sa do toho ako ten reproduktor podá tie frekvencie napr 40-50 HZ. Sám mam teraz v aute reproduktor z char. cit. 97dB ale tie spodky mu tam proste chýbajú. Takže najlepšie je vybrať reproduktor ktorý reálne zahrá tie najnižšie tony z čo naj. citlivostou.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 21 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group