Poslední návštěva: Právě je 19 dub 2024 10:13


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 304 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 12, 13, 14, 15, 16
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Projekt TOTEM 80 (nově v prodeji!)
PříspěvekNapsal: 23 srp 2021 20:33 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
Rozměry jsou 250x1080x280. Ono právé díky tomu, že maj srovnaný ten impedanční hrb na basech, tak s nima nebude mít problém ani lampáč.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Projekt TOTEM 80 (nově v prodeji!)
PříspěvekNapsal: 23 srp 2021 20:33 

Registrován: 17 úno 2021 22:48
Příspěvky: 59
Kraj: ČR - Moravskoslezský
TheLastUnicorn píše:
Já bych k tomu řekl asi tolik, že Lukyss imo umí dodat jako stavebnici v zásadě jakoukoli ze zdejších konstrukcí. Samozřejmě v dnešní době, kdy je problém s materiálem a některými měniči by mohlo trvat dodání dílů dost dlouho. Takže kdo nechce čekat, je asi nejlepší cestou taková stavebnice, která je skladem...anebo taky bedny z druhý ruky.

To je moc hezké, jenomže problematiku beden jsem začal řešit tak minulý týden a vím o tom kulové. Prvně se musím rozhodnout, co vlastně je, a co bude s mým zesilovačem hrát. Je to stejné jak se zesilovačem. V životě jsem to nedělal a nakonec to hraje a trošku o tom vím.
Prostě jsem jak ženská, nevím co chcu a nedám pokoj, dokud to nedostanu.
Díky
Honza


Naposledy upravil Honza49 dne 23 srp 2021 20:36, celkově upraveno 1

Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Projekt TOTEM 80 (nově v prodeji!)
PříspěvekNapsal: 23 srp 2021 20:34 

Registrován: 17 úno 2021 22:48
Příspěvky: 59
Kraj: ČR - Moravskoslezský
TheLastUnicorn píše:
Rozměry jsou 250x1080x280. Ono právé díky tomu, že maj srovnaný ten impedanční hrb na basech, tak s nima nebude mít problém ani lampáč.

Trošku počtu, abych věděl, co vlastně chci a pak bych se ozval. Jsem z Ostravy, takže na SLovensko to mám kousek. :)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Projekt TOTEM 80 (nově v prodeji!)
PříspěvekNapsal: 20 led 2022 22:08 

Registrován: 08 úno 2014 16:03
Příspěvky: 10
Kraj: SR - Banskobystrický
Reproduktory presťahované do inej, väčšej miestnosti. Prebehla revízia vyhybky, na jednej preletovaný spoj
a na obidvoch lepšie umiestnenie cievok, tak aby sa menej ovplyvňovali. Ďalej som pridal do zapojenia rezostor R2 o hodnote 12 Ohm. Subjektívne mám pocit že je to lepšie na stredoch, aj hlas zda sa je prirodzenejší. Trošku upatlany klavír oproti slúchadlám ale snáď je to akustikou miestnosti je tu celkom dlha odozva.
No a ešte kedže mám v podstate urobené len skúšobné ozvučnice, zistil som obrovsku rezonáciu uz od stredných frekvencií. Tá bedňa hrá a sakra "dobre"! Čiže som vystužil bočné steny a je to oveľa lepšie aj po tejto stránke i keď stále tam nechcená rezonancia je.
Už mám napílenú MDF na nové ozvučnice. Kedže niet človeka ktorý by bol schopný vlastne zhodnotiť kvalitu skonstrulovanej výhybky zverejnenj tu na fóre musím len dúfat, veriť že je to tak ako má byť.
Nuž nie je to o viere ale o dôkazoch a o dátach z merania.
Tak čo? Asi kúpim nejaký merací mikrofon a skusim s tým niečo urobiť. Snáď stačí niečo takéto https://www.muziker.sk/behringer-ecm-80 ... microphone

Ale to by bolo nič. Najnovšie som dostal vnuknutie na skonstrulovanie ST260/B+DFM-2535R00-08 2x10" Dayton DSA. Hm. Len kto, kto vyrobí na to výhybku a odladí to? Rád by som sa do toho pustiť ale nerád by som oplieskal celkom slušnu sumu penazí nadarmo.
Asi by som najprv nechal vytlačit ST260/B. Keď ich budem mať, skúsim zohnat tie DFM-2535R00-08. No a nakoniec Daytony. Potom sa pokúsim na to nejako skonštruovat výhybku či už s pomocou alebo sám. To je taky malý plán. Mám obdobia keď ma to chytí :lol:

A zabudol som pribudol ešte DAC Topping D10S. ;)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 304 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 12, 13, 14, 15, 16

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group