Poslední návštěva: Právě je 20 dub 2024 01:40


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 304 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Projekt TOTEM 80 (nově v prodeji!)
PříspěvekNapsal: 29 lis 2016 12:49 

Registrován: 16 říj 2010 19:05
Příspěvky: 203
Kraj: ČR - Jihomoravský
Sú niekde ešte merania Totem 80?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Projekt TOTEM 80 (nově v prodeji!)
PříspěvekNapsal: 29 lis 2016 15:17 
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:01
Příspěvky: 2775
Bydliště: Brandýs nad Orlicí
Kraj: ČR - Pardubický
Přikládám


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Projekt TOTEM 80 (nově v prodeji!)
PříspěvekNapsal: 27 kvě 2017 12:56 

Registrován: 16 říj 2010 19:05
Příspěvky: 203
Kraj: ČR - Jihomoravský
Aký čistý objem majú TOTEM 80 v stĺpovej verzii (zachytil som rozmery 23x30x95)? Bol by nejaký rozdiel na basoch keby boli postavené ako regálové (prípadne aké rozmery sú tam doporučené)? Ďakujem ;)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Projekt TOTEM 80 (nově v prodeji!)
PříspěvekNapsal: 29 kvě 2017 14:09 
Uživatelský avatar

Registrován: 19 srp 2011 09:39
Příspěvky: 1032
Kraj: ČR - Středočeský
Něco přes 40 l. Změna rozměrů i objemu jen na vlastní nebezpečí :)

Obecně zmenšením objemu samozřejmě přideš trochu o basy, což ale lze v principu a do určité míry dohnat i korekcemi na zesilovači, má-li je. S rozměry to tak jednoduché není, ale asi bych se toho v tomto případě až tak nebál.

Ovšem kdyby se ty regály měly umístit třeba blízko zdi, což je častý případ, ani ten úbytek na basech vlivem menšího objemu by nemusel být vyloženě na škodu.

_________________
https://at-horns.eu


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Projekt TOTEM 80 (nově v prodeji!)
PříspěvekNapsal: 29 kvě 2017 19:08 
Uživatelský avatar

Registrován: 19 srp 2011 09:39
Příspěvky: 1032
Kraj: ČR - Středočeský
Jak to tady po sobě po několika letech čtu (už jsem na to skoro zapomněl), asi si ty bedny zase postavím :)
Teda nejspíš s jiným driverem, možná taky jako regálovky. Zřejmě to nebudou špatný bedny :D

Ještě kdyby tak pet007 nechal vyrobit pár těch jeho 8" WG, nemělo by to chybu...

_________________
https://at-horns.eu


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Projekt TOTEM 80 (nově v prodeji!)
PříspěvekNapsal: 29 kvě 2017 20:42 
Řádný člen

Registrován: 02 pro 2012 15:54
Příspěvky: 1049
Kraj: ČR - Liberecký
Nojo tys tusim onehda psal, ze mas o jeden par zajem, ze ? :)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Projekt TOTEM 80 (nově v prodeji!)
PříspěvekNapsal: 29 kvě 2017 20:51 
Uživatelský avatar

Registrován: 19 srp 2011 09:39
Příspěvky: 1032
Kraj: ČR - Středočeský
Ano, to bych měl. Pro jednou bez práce :)

_________________
https://at-horns.eu


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Projekt TOTEM 80 (nově v prodeji!)
PříspěvekNapsal: 29 kvě 2017 21:36 
Řádný člen

Registrován: 02 pro 2012 15:54
Příspěvky: 1049
Kraj: ČR - Liberecký
Jo jinak takle nejak vypada prace s makrem na tvorbu OSWG profilu (potažmo modelu zvukovodu) dle tvyho zdrojaku ve FreeCadu:
https://youtu.be/Y2BPpbgwA-4


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Projekt TOTEM 80 (nově v prodeji!)
PříspěvekNapsal: 30 kvě 2017 09:23 
Uživatelský avatar

Registrován: 19 srp 2011 09:39
Příspěvky: 1032
Kraj: ČR - Středočeský
Nemám tam účet, ale věřím, že to funguje :)

_________________
https://at-horns.eu


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Projekt TOTEM 80 (nově v prodeji!)
PříspěvekNapsal: 30 kvě 2017 09:32 
Řádný člen

Registrován: 02 pro 2012 15:54
Příspěvky: 1049
Kraj: ČR - Liberecký
jo funguje :) ( btw. upravil jsem prava, omylem bylo privatni)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Projekt TOTEM 80 (nově v prodeji!)
PříspěvekNapsal: 30 kvě 2017 09:45 
Uživatelský avatar

Registrován: 19 srp 2011 09:39
Příspěvky: 1032
Kraj: ČR - Středočeský
Hezký :)

_________________
https://at-horns.eu


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Projekt TOTEM 80 (nově v prodeji!)
PříspěvekNapsal: 31 kvě 2017 08:52 
Uživatelský avatar

Registrován: 19 srp 2011 09:39
Příspěvky: 1032
Kraj: ČR - Středočeský
Tak teď ještě, aby byly :)
Se divím, že se neozvalo víc lidí. Staví se nejrůznější ......, a když se objeví něco takhle povedenýho (a přitom ještě poměrně malýho - a tohle je fakt tak rozumný minimum), tak to skoro nikdo nechce.

Nejspíš by tam s přivřenýma očima šla dát i SICA CD83.26 (nebo koneckonců i CD78.26). Mně se na nich hrozně líbí, že se k tomu už nemusí dělat ta mezideska. K tomu nějakej hezkej 8" do menšího regálovýho basreflexu a tradá. Prodávají se i třeba náhradní polypropylenový 8 ¾" do Behringerů - ty jsou na to jako dělaný, mimořádně hladký repráky, limitovaný už jen kvalitou ozvučnice.

_________________
https://at-horns.eu


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Projekt TOTEM 80 (nově v prodeji!)
PříspěvekNapsal: 02 črc 2018 12:16 
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2017 13:04
Příspěvky: 81
Kraj: ČR - hl. m. Praha
Chystám se zhotovit T80. Reproduktory a zvukovody jsem již zakoupil a nyní je na řadě výhybka. Prošel jsem pečlivě celou diskusi a zjistil jsem, že existuje varianta výhybky č. 2 (viz Mabat 7.4.2014, cituji: "podle simulace se to chová nezanedbatelně lépe"). Zajímá mě, zda tuto variantu někdo použil (asi Paulus33) a jaký byl výsledek. Je mi jasné, že přímé srovnání asi nikdo nedělal, ale jde mi jen o to, aby to nebylo vysloveně fiasko. O nějaké drobné rozdíly ve výsledném zvuku, které beztak nejsem schopen rozpoznat, mi nejde.

Výhybka verze č. 2 se liší zejména v basové větvi, která má větší strmost. Potřeboval bych potvrdit (nejlépe od autora projektu), zda je to tato výhybka, zveřejněná 24.8.2015. Pokud je to správná verze, nechal bych ji vyrobit a vyzkoušel.
Příloha:
T80 rev3.png


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Projekt TOTEM 80 (nově v prodeji!)
PříspěvekNapsal: 03 črc 2018 08:58 
Řádný člen

Registrován: 08 črc 2009 14:08
Příspěvky: 625
Bydliště: Košice
Kraj: SR - Košický
deaf-layman
nie, ja som sa k T80 nedostal, v čase keď som si skompletizoval matroš, sme kúpili starý dom a odvtedy som už čas na T80 nemal. Plánujem ich poskladať koncom tohto roku synovi do izby, podmienkou je presťahovanie sa do domu. Osobne sa mi trošku nepáčilo, že ja som za dokumentáciu zaplatil okolo 200kč a časom sa tu objavila free výhybka, ale to je len môj pocit.
Pozri celé vlákno, napr. TU máš niekoho kto ich postavil, skús ho osloviť. Vyzerá, že je spokojný.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Projekt TOTEM 80 (nově v prodeji!)
PříspěvekNapsal: 03 črc 2018 12:05 
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2017 13:04
Příspěvky: 81
Kraj: ČR - hl. m. Praha
Prošel jsem celé vlákno a nikdo tu druhou verzi výhybky nedělal (pochopitelně nepočítám ty, kteří zde nic nenapsali). Všichni mají buď první verzi nebo DSP. Tys byl jedinou mou nadějí, která tímto zhasla. Lukyss také psal, že k druhé verzi žádnou zpětnou vazbu nemá a tudíž ponechává v platnosti tu první verzi (to je ta s tlumivkou 9,5 mH).

Přesto bych tu druhou verzi chtěl vyzkoušet, když autor projektu psal, že je lepší (bohužel jen v simulaci). V každém případě mám čas to rozmyslet, u mne je to také na dlouhé lokte. Třeba se někdo ještě ozve nebo se stanu pokusným králíkem já.

Co se týče zveřejnění, Mabat si s tím zřejmě jen pohrál v simulaci, ale již to nevyrobil, natož změřil. Tak je ta druhá verze bez záruky a každý musí zvážit riziko, případně si to oměřit a doladit sám.


Nahoru
Offline Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Projekt TOTEM 80 (nově v prodeji!)
PříspěvekNapsal: 03 črc 2018 13:37 
Řádný člen

Registrován: 08 črc 2009 14:08
Příspěvky: 625
Bydliště: Košice
Kraj: SR - Košický
Cievky mám pripravené na poslednú verziu. Ja som sa splašil, najprv som objednal cievky a až potom som pochopil, že tú poslednú verziu nikto nepostavil a neurobil kontrolné meranie. Ale vzhľadom na skúsenosti konštruktéra, to nemôže byť prúser...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Projekt TOTEM 80 (nově v prodeji!)
PříspěvekNapsal: 03 črc 2018 15:37 
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:01
Příspěvky: 2775
Bydliště: Brandýs nad Orlicí
Kraj: ČR - Pardubický
Ano poslední verze zřejmě není ověřená zpětným měřením reálné soustavy. Vzniklo to ex post.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Projekt TOTEM 80 (nově v prodeji!)
PříspěvekNapsal: 17 úno 2019 13:14 
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2017 13:04
Příspěvky: 81
Kraj: ČR - hl. m. Praha
Zkušební T80

Po více než 7 měsících od zakoupení reproduktorů jsem dokončil jednu zkušební T80ku. Použil jsem prázdnou skříň Videoton (popis viz téma Videoton Supermax D402E) s objemem 47 l. Definitivní skříně jsou hudbou budoucnosti, bude to největší nákladová položka. Sám se truhlařině vyhýbám, nemám na to nástroje, prostor a hlavně zručnost. Ty otvory v překližce jsou maximem mých možností. Drážky do dřevotřísky na zapuštění basáku jsem vysekal dlátem. Výhybka je zatím jen provisorní.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Naposledy upravil deaf-layman dne 19 úno 2019 14:43, celkově upraveno 8

Nahoru
Offline Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Projekt TOTEM 80 (nově v prodeji!)
PříspěvekNapsal: 17 úno 2019 14:01 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
Na to, žes to dělal dlátem je to až podezřele pěkné. :)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Projekt TOTEM 80 (nově v prodeji!)
PříspěvekNapsal: 17 úno 2019 14:24 
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2017 13:04
Příspěvky: 81
Kraj: ČR - hl. m. Praha
Nebylo zbytí. Frézku nemám a stejně by to s ní asi nešlo, když tam již byl původní otvor.

Dlátem jsem sekal pochopitelně jen do dřevotřísky a nikoliv do překližky (již jsem to upřesnil, aby si snad někdo nemyslel, že celé je to vytesáno dlátem :) ).

Postup byl takový, že jsem nejdříve vyřízl kruhový otvor v překližce, podle něho vysekal drážku do dřevotřískové desky, pak dlouho brousil brusnými papíry a nakonec vypiloval výřezy pro uši. Na závěr přišlo lepení hotové překližkové desky na původní dřevotřískovou desku lepidlem Bison PU MAX D4 (0,25 kg za cca 150 Kč).

Mimochodem, horší basák (myslím z hlediska montáže) tvůrce T80ky snad ani vybrat nemohl. Oč lépe by se mi pracovalo s W 200 S.


Naposledy upravil deaf-layman dne 19 črc 2019 03:04, celkově upraveno 6

Nahoru
Offline Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 304 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group