Poslední návštěva: Právě je 19 dub 2024 22:08


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 202 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: LSM - Visaton W 200 S, Vifa TC9FD18-08, Monacor DT-25N
PříspěvekNapsal: 08 úno 2022 12:38 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Tak sorry, ale ta nenápadná šipečka mi fakt unikla.
No, napodobenina nějaký vypočtený výhybky a graf na první pohled neposlouchatelnej. Takhle dobrý dvoupásmo nevypadá.

Je ti jasný, že takhle dobrá soustava nevzniká? Tím spíš když má být levná, dá dost práce najít repráky, co se k sobě opravdu hodí. Což neobnáší jenom koukání do katalogu a čtení podobných diletantských návodů. Že se to někomu líbí, to je OK. Ale někomu se líbí i bluetooth plechovka od piva z Aliexpressu.
Ten druhej projekt je udělanej podstatně líp. Ani z toho bych ale nesoudil unáhleně, že to nebude horší než původní LSM. 4" středobas má význam v malým dvoupásmu, kde musí odehrát i spodek, trochu za cenu středního pásma. Jako střed se může použít pod kalotou ve zvukovodu s nižším dělením, což zase dává smysl k nějakýmu 12" nebo 15" basáku. A nebo zrovna v tomhle dvoupásmu - tam jakejsi náznak zvukovodu je. Dedikovaný střeďák nebo dobře vybrané 3-3,5" širokopásmo bude nad ním mít navrch, pokud ho strčíš do sestavy LSM mezi použitý basák a výšku.
Je potřeba mít ty repráky reálně změřený. Nebo najít měření od někoho, kdo s nimi dělal. Ale tohle je nedostatečný. To by znamenalo vetknout ten středobas s ostatními repráky do kisny, provést komplet měření a simulace nanovo. S rizikem, že se ukáže, že to dobrý nebude. Proto se mi to zdá jako zbytečný, když už tady je odladěnej a poslechově osvědčenej projekt, kterej můžeš s největší pravděpodobností jenom zhoršit..


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: LSM - Visaton W 200 S, Vifa TC9FD18-08, Monacor DT-25N
PříspěvekNapsal: 08 úno 2022 12:56 
Uživatelský avatar

Registrován: 31 led 2011 23:13
Příspěvky: 512
Kraj: ČR - Jihomoravský
Pokud by se měnilo osazení měničů v daném projektu, je to už jiný projekt. Tohle je třeba brát jako fakt.
Aby jsi mohl vyměnit střeďák za jiný, musíš na to mít znalosti, nebo najít někoho, kdo by se tím zabýval.

_________________
POSLECH: PreSonus AudioBox 22VSL > Rotel RMB-1066 / Senn. HD555 mod > miniDSP 4x10 HD > repro dle nálady
MĚŘENÍ: Dayton Audio EMM-6 > PreSonus AudioBox 22 VSL > REW / HOLMImpulse > VituixCAD


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: LSM - Visaton W 200 S, Vifa TC9FD18-08, Monacor DT-25N
PříspěvekNapsal: 08 úno 2022 13:03 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Že to nebude LSM netřeba opakovat, to už se tu vyřešilo.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: LSM - Visaton W 200 S, Vifa TC9FD18-08, Monacor DT-25N
PříspěvekNapsal: 08 úno 2022 14:19 
Uživatelský avatar

Registrován: 31 led 2011 23:13
Příspěvky: 512
Kraj: ČR - Jihomoravský
Jo.

Takže je potřeba se Freda zeptat, proč vymýšlí nové projekty? Kvůli lepším vokálům?
Doporučuji si najít nějakého vlastníka LSM, požádat, zda by se nedalo domluvit na poslech a na ZÁKLADĚ toho se rozhodnout, jak kvalitní vokály LSM podává. Zjistíš, že je to velmi slušný projekt. Pokud tohle neuděláš, tak si založ vlákno na nový (jiný) projekt.

_________________
POSLECH: PreSonus AudioBox 22VSL > Rotel RMB-1066 / Senn. HD555 mod > miniDSP 4x10 HD > repro dle nálady
MĚŘENÍ: Dayton Audio EMM-6 > PreSonus AudioBox 22 VSL > REW / HOLMImpulse > VituixCAD


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: LSM - Visaton W 200 S, Vifa TC9FD18-08, Monacor DT-25N
PříspěvekNapsal: 08 úno 2022 16:46 

Registrován: 18 úno 2014 19:30
Příspěvky: 8
Kraj: ČR - Středočeský
ransom píše:
Je potřeba mít ty repráky reálně změřený. Nebo najít měření od někoho, kdo s nimi dělal. Ale tohle je nedostatečný. To by znamenalo vetknout ten středobas s ostatními repráky do kisny, provést komplet měření a simulace nanovo. S rizikem, že se ukáže, že to dobrý nebude. Proto se mi to zdá jako zbytečný, když už tady je odladěnej a poslechově osvědčenej projekt, kterej můžeš s největší pravděpodobností jenom zhoršit..


Děkuju! Konečně něco k tomu, na co jsem se původně ptal. Jestli s ním má někdo reálnou zkušenost.
Tak nemá, dobře, ale podle všech indicií se SP60 do třípásma na středy nehodí. Nic víc jsem nepotřeboval vědět.
A jen pro některé zopakuji, že jsem nápad na 3pásmo měl v hlavě mnohem dřív, než jsem narazil na projekt LSM, který stavět nechci a prznit ho už vůbec ne.

Poprosím adminy aby od mého dotazu až sem diskusi smazali, nebo přesunuli někam na smetiště.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: LSM - Visaton W 200 S, Vifa TC9FD18-08, Monacor DT-25N
PříspěvekNapsal: 06 říj 2022 13:10 

Registrován: 16 črc 2021 22:06
Příspěvky: 128
Bydliště: Puste Čemerne
Kraj: SR - Košický
Zdravím všetkých.
Práca na LSM u mňa pokračuje v plnom prúde. Mám hotové výhybky, dnes mi prišli reproduktory a skelety už začínajú dostávať konečnú podobu. Až teraz som zistil, že eloxovaný krúžok k stredovému reproduktoru Vifa TC9FD18-08 je dlhodobo nedostupný. Neviete mi niekto poradiť ako to riešiť?Sám si také niečo vyrobiť? Neviem ako by to vyzeralo. Ešte mám jednu otázku, čo znamená skratka LSM?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: LSM - Visaton W 200 S, Vifa TC9FD18-08, Monacor DT-25N
PříspěvekNapsal: 13 říj 2022 10:03 

Registrován: 16 črc 2021 22:06
Příspěvky: 128
Bydliště: Puste Čemerne
Kraj: SR - Košický
Krúžky som si dal nakoniec vyrobiť v jednej kovo obrábacej firme. Nie sú čierne ale nerezové. Vyzerá to celkom zaujímavo. Dohodli sme sa bez problémov za sedmičku domácej, s tým, že ak ešte budem niečo potrebovať tak kedykoľvek zas môžem prísť.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: LSM - Visaton W 200 S, Vifa TC9FD18-08, Monacor DT-25N
PříspěvekNapsal: 19 říj 2022 11:50 

Registrován: 16 črc 2021 22:06
Příspěvky: 128
Bydliště: Puste Čemerne
Kraj: SR - Košický
Projekt LSM je môj ďalší krok posunutia sa k dospelým bedniam. Kocour pri návrhu odviedol skvelú prácu.Chlapi obdivujem Vás čo z tých reprákov dokážete dostať. Zatiaľ som pracoval s projektami od Mabata,TLU a Kocoura.Dokumentácia detailná a zrozumiteľná. Ak to porovnám s Totem 100B a UMD 365 tak stavba trochu komplikovanejšia a drahšia, ale stále nie drahá a realizovateľná aj v domácich podmienkach. Na skelety som použil dtd dosky zo starej skrine a ako povrchovka je plávajúca podlaha. Z toho istého materiálu sú aj stojany a tam som aj umiestnil výhybky.Hrany čela som mal zraziť trochu viac, ale mám len malú fresku, tak už som to nechal tak a dúfam, že to nie je veľký problém. Zaobstaral som si k nim Pioneer A602r a zatiaľ si myslím, že sa k LSM celkom hodí. Zvukové hodnotenie nechám na neskôr až si ich trochu viac napočúvam, ale prvý dojem je veľmi dobrý.
Prikladám foto:


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: LSM - Visaton W 200 S, Vifa TC9FD18-08, Monacor DT-25N
PříspěvekNapsal: 20 říj 2022 18:51 

Registrován: 08 srp 2018 20:36
Příspěvky: 243
Kraj: SR - Košický
Pekná práca.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: LSM - Visaton W 200 S, Vifa TC9FD18-08, Monacor DT-25N
PříspěvekNapsal: 20 říj 2022 20:52 
Uživatelský avatar

Registrován: 12 dub 2014 16:06
Příspěvky: 363
Kraj: ČR - Jihomoravský
Pekne pekne.
Koukam na foto neosazene bedny, za tim stredakem doporucuju to trochu vydlabat, at ten stredak neni jak v tunelu.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: LSM - Visaton W 200 S, Vifa TC9FD18-08, Monacor DT-25N
PříspěvekNapsal: 21 říj 2022 07:37 

Registrován: 16 črc 2021 22:06
Příspěvky: 128
Bydliště: Puste Čemerne
Kraj: SR - Košický
Pred osadením reproduktorov som vnútorne hrany za stredovým a basovým zbrúsil rotačným pilníkom, tak ako to bolo doporučené v dokumentácii. Išlo to celkom ľahko.Kocour oproti tvojím projektom je toto moje prevedenie len taký amaterizmus.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: LSM - Visaton W 200 S, Vifa TC9FD18-08, Monacor DT-25N
PříspěvekNapsal: 21 říj 2022 10:16 
Uživatelský avatar

Registrován: 12 dub 2014 16:06
Příspěvky: 363
Kraj: ČR - Jihomoravský
Super, sam jsem si rikal ze bych to nedal do dokumentace...to bych od sebe necekal :-).
Uz je to preci jen par roku co jsem delal tento projekt.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: LSM - Visaton W 200 S, Vifa TC9FD18-08, Monacor DT-25N
PříspěvekNapsal: 23 říj 2022 14:10 

Registrován: 12 bře 2016 21:13
Příspěvky: 1805
Kraj: ČR - Jihomoravský
Zaujala mě ta plovoucí podlaha jako povrchovka. Jakpak jsi udělal ten dekor na hranách?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: LSM - Visaton W 200 S, Vifa TC9FD18-08, Monacor DT-25N
PříspěvekNapsal: 23 říj 2022 16:07 

Registrován: 16 črc 2021 22:06
Příspěvky: 128
Bydliště: Puste Čemerne
Kraj: SR - Košický
Pri LSM som na hrany nažehlil obyčajnú hranovaciu pásku. To je jeden spôsob.Pri UMD 365 som hrany natrel syntetickou farbou. Záleží komu sa čo viac páči.Prikladám foto UMD 365:


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: LSM - Visaton W 200 S, Vifa TC9FD18-08, Monacor DT-25N
PříspěvekNapsal: 24 říj 2022 17:43 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 20 srp 2011 19:11
Příspěvky: 460
Bydliště: Kénig pfeld Bémerland
Kraj: ČR - Jihomoravský
Pěkná práce.Trochu mne mate foto vnitřku na foto z 19.října.Vypadá to ,že každý reproduktor má
svůj vlastní prostor ohraničený deskami výhybek.To je tak v projektu?Většinou se výhybky dávají
na dno nebo stěny bedny.Pokud jsou repráky hermeticky odděleny,největší prostor zabírá basák.
Nemluvě o slabých deskách výhybek(přepážek).Hlavně nad basákem součástky musí pěkně vibrovat.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: LSM - Visaton W 200 S, Vifa TC9FD18-08, Monacor DT-25N
PříspěvekNapsal: 24 říj 2022 19:07 

Registrován: 06 pro 2018 13:32
Příspěvky: 111
Bydliště: Košice
Kraj: SR - Košický
Tie vyhybky su v stojane, asi je to nedelitelna sucast.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: LSM - Visaton W 200 S, Vifa TC9FD18-08, Monacor DT-25N
PříspěvekNapsal: 25 říj 2022 06:56 

Registrován: 16 črc 2021 22:06
Příspěvky: 128
Bydliště: Puste Čemerne
Kraj: SR - Košický
Tak ako píše Jozy(písal som to aj ja) výhybky sú v stojanoch. Bedne a stojany sú spolu spojené skutkami a maticami, takže teraz sú to prakticky stĺpy. Ak by som chcel mať väčšie regalovly, tak nie je problém ich rozpojiť a výhybky premiestniť do bedni.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: LSM - Visaton W 200 S, Vifa TC9FD18-08, Monacor DT-25N
PříspěvekNapsal: 25 říj 2022 21:16 

Registrován: 12 bře 2016 21:13
Příspěvky: 1805
Kraj: ČR - Jihomoravský
Tu plovoucí podlahu jako povrchovku někdy vyzkouším, přijde mi to jako dobrej nápad. Nažehlovací nebo ABS hrana - dobrý, akorát trefit strukturu a odstín s tou plovoučkou...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: LSM - Visaton W 200 S, Vifa TC9FD18-08, Monacor DT-25N
PříspěvekNapsal: 28 říj 2022 14:23 

Registrován: 16 črc 2021 22:06
Příspěvky: 128
Bydliště: Puste Čemerne
Kraj: SR - Košický
Po takmer dvoch týždňoch počúvania LSM pomaly prichádzam nato čo znamená dospelé bedne.Zvuk je mohutný, reálny a presný. Keď to porovnám z UMDčkami, tie zvuk podľa mňa akoby trochu prifarbovali,robili ho lahodným(čo nie je zlé a robia to veľmi dobre).LSM hrajú reálne a presne to čo majú hrať. Ransom niekde tu písal, že si nechaj hodne líbit a hodne naložit.Tak s tým úplne súhlasím.Začal som počúvať bez korekcii a zvukmi mi príde takto dynamickejší a čistejší.Čo som zatiaľ za krátku dobu zistil je, že akokoľvek kvalitná reprosústava potrebuje v miestnosti správne umiestnenie. Pri porovnávaní repro som porovnával aj zosilňovače(Yamaha AX450 s Pioneer A602R). Pri hraní cez korekcie som nepočul prakticky žiadny rozdiel, ale po prepnutí na direct bol na tom jednoznačne lepšie Pioneer. Rozdiel je hlavne na basoch. Ja v schéme zapojenia zosilňovačov čítať neviem, ale Pioneer má zrejme lepší koncák. Toto ma celkom zaujíma.Dá sa so schémy vyčítať rozdiel a kvalita koncových stupňov napr. u týchto zosilňovačoch?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: LSM - Visaton W 200 S, Vifa TC9FD18-08, Monacor DT-25N
PříspěvekNapsal: 28 říj 2022 21:01 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Jen drobný dotaz: Nenechává náhodou ten Pioneer při přepnutí na Direct funkční Loudness?
U Yamahy vím, že zcela určitě Loudness vyřadí.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 202 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group