Poslední návštěva: Právě je 19 dub 2024 14:53


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 395 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 20  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: 3-pásmo UMD365
PříspěvekNapsal: 02 lis 2019 11:57 

Registrován: 12 bře 2016 21:13
Příspěvky: 1805
Kraj: ČR - Jihomoravský
ne, ale mám dobrýho kámoše, kterej si na mě udělá párkrát za rok čas. Toho to samozřejmě živí...
Krom pily má i automat na ohraňování a NC frézku, takže komplet vybavení pro tvorbu beden na jednom místě. Ale dycky ho musím poměrně dlouho přesvědčovat...

Střed a basák jsem zkusil objednat na All4music, zatím se nic neděje, tak snad to do konce roku dokážou...
Platit poštovný z soundimports.eu se mi nechce, nehledě na to, že je mají o dost dražší.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3-pásmo UMD365
PříspěvekNapsal: 03 lis 2019 15:30 
Řádný člen

Registrován: 30 kvě 2014 01:04
Příspěvky: 2082
Bydliště: lázně PDY
Kraj:
TLU mám prosím tě něco dělat s BR, když mám objem jen 24L? Basů mám dostatek. Dík. ;)
Ještě ke skeletům.
Já sám bych se do dýhování asi nepouštěl. Když jsem zvažoval jestli si nechat dýhované skelety vyrobit by znamenalo čekal možná zase půl roku a stály by cca desítku.
Tak vyhrála rychlá varianta za týden hotovo s náklady cca. litr.
Nevzhledné tupé spoje z předu nejsou vidět a ani z boku mi nijak zvlášť nevadí. Možná, že je po stranách potáhnu kůží.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3-pásmo UMD365
PříspěvekNapsal: 03 lis 2019 20:22 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
Ten bassreflex klidně nech tak, jak je. :)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3-pásmo UMD365
PříspěvekNapsal: 04 lis 2019 23:08 
Řádný člen

Registrován: 08 črc 2009 14:08
Příspěvky: 625
Bydliště: Košice
Kraj: SR - Košický
Sorry za OT. Ja som relativne tiez zastanca laminovanej dtd, na masiv, ktory by sa mi pacil nemam, tak musim dozit svoj zivot obklopeny dtd. Svojho casu, ked som tuzil po 5.1 som vyriesil center takto. Spoje na tupo a aby nebolo vidno tie bocne spoje, tak som na boky nazehlil tu sirsiu hranovaciu pasku rovnakeho vzoru, pekne tesne k sebe ako keby to bola dyha. Zamerne to teraz fotim proti svetlu, aby bolo lepsie vidiet spoje pasky. V reale si to clovek ani nevsimne. Pre lepsiu odolnost som to na zaver asi striekol akrylovym lakom (toto si uz fakt presne nepamätam), nejaky polomatny lak tam je. Vysledok bol takyto, ako vidite. K "dokonalosti" este chybalo zo zadu urobit spoje hranovacej pasky pod 45uhlom, nie tak ako som to urobil ja.
Ale blyska sa na lepsie casy. Dnes som ukecal svojho stolara, ktory mi robi porez dielov na nabytok, ze mi nareze dtd pod 45° uhlom. Nie vsetky spoje ale ten horny viditelny min urcite ano. Vraj to uz niekomu v KE aj rezal, len sa mi bal priznat... A robil som reviziu po prestahovani, takze okrem kondov a odporov mam komplet material na Totem80, tak mozno cez zimu oprasim svoje manualne zrucnosti aj v tejto sfere. Celkom prijemna zmena to bude po lepidle, malte, betone, silikone a podobne...


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3-pásmo UMD365
PříspěvekNapsal: 05 lis 2019 01:54 

Registrován: 12 bře 2016 21:13
Příspěvky: 1805
Kraj: ČR - Jihomoravský
Z praktickýho hlediska je lepší řezat na 45° všechny 4 hrany. Ověřenej postup je, uříznout pás (dva pásy na dvě bedny) z kterých vyjdou všechny stěny, ohranit tu zadní hranu na celej pás , potom nastavit 45°, dva dorazy, jeden na šířku bedny, a druhej na výšku. A znovu píšu, jinak je problém, pokud bude spodek na tupo, a vrch na pokos, tak udržet rovnoběžnost, jednodušší je prostě na jedno nastavení pily uřezat 4ks vrch/spodek a na druhý nastavení 4ks bočnic. Je to hned, nic složitýho na tom nevidím. Díky ohranění předem jsou pak pěkný ty hrany i zezadu, a bez dřiny. Potom stáhnout ty 4ks nasucho klasickou kurtnou s ráčnou (jako člověk, ne hovado, který při tom uláme hrany), pěkně si to porovnat a naměřit skutečnej rozměr zadní stěny a předního čela, viz pár příspěvků zpět. Ono se to totiž na 45° rozích nedá predem nějak na milimetr přesně naměřit, o milimetr větší zadní vsazená stěna zkazí celý dílo, naopak o milimetr menší není zas takovej problém dolepit...
Pak už nezbejvá něž udělat ty drážky pro záda a čelo, a slepit to dohromady, obvykle mi stačí 4 kurtny na jednu bednu normální velikosti a žádná stolařská svěrka. Na sloupovky asi o kurtnu víc, ale ty jsem ještě nestavěl, nemám nikde na zemi místo... Takhle vytvořený bedny ve strašné barvě lamina jsou třeba v sekci TM380, nebo ZV240, tak je černá perlička, ostetně pár kousků jsem i prodal, když jsem je přehodnotil jako předimenzovaný na efektový pro 5.1.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3-pásmo UMD365
PříspěvekNapsal: 05 lis 2019 07:50 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
Jenže tohle všechno furt stojí na tom, aby člověk našel někoho, kdo mu bude to lamino schopnej odkrojit pod 45° na kvalitní formátovačce s předřezem. To už mnoho stolařů rovnou řekne, že mi odkrojí mdf-ku na tupo a pod lisem odýhují. Takže je to všechno hezký, ale v jádru to neřeší ten základní problém: Jak to udělat doma. :)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3-pásmo UMD365
PříspěvekNapsal: 05 lis 2019 09:44 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Celý je to stejně vždycky o tom, jak se člověku poštěstí dohledat a využít lokální nabídku. Plus trocha vynalézavosti. Těžko budu druhým doporučovat svůj osvědčený materiál, když jim ho neumím dodat. Nebo práci na kterou mám pomůcky a oni ne. Takže optimálně by si každý měl okouknout jak co dělají ostatní a pak si to stejně udělat po svém.
(A nejlepší jsou odřezky OSB desek, sešroubovat vrutama do sádrokartónu a natřít Luxolem nebo Balakrylem.)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3-pásmo UMD365
PříspěvekNapsal: 05 lis 2019 16:30 

Registrován: 12 bře 2016 21:13
Příspěvky: 1805
Kraj: ČR - Jihomoravský
Jasně, sub mám ze staré dýhované skříně, a nikoho to neuráží, kdysi jsem bedny taky tapetoval, když jsem to nedokázal jinak udělat. Ostatně omyvatelná tapeta je na bednách už skoro 40 let a pořád ok, možná by šla nalepit i na tu osb desku, nikdo by to nepoznal od lamina...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3-pásmo UMD365
PříspěvekNapsal: 24 lis 2019 11:54 
Řádný člen

Registrován: 30 kvě 2014 01:04
Příspěvky: 2082
Bydliště: lázně PDY
Kraj:
Ještě takový dotaz. Kdybych se rozhodl, že dám BR pryč je 24L Ok nebo by to chtělo zmenšit?...
Mám basů občas až moc a někdy dochází i k rezonancím?... Možná je něco blbě.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3-pásmo UMD365
PříspěvekNapsal: 24 lis 2019 12:28 

Registrován: 12 bře 2016 21:13
Příspěvky: 1805
Kraj: ČR - Jihomoravský
A co zkusit notně přidat tlumení do bedny?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3-pásmo UMD365
PříspěvekNapsal: 24 lis 2019 13:57 
Řádný člen

Registrován: 30 kvě 2014 01:04
Příspěvky: 2082
Bydliště: lázně PDY
Kraj:
Na BR je mám vytlumené až dost...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3-pásmo UMD365
PříspěvekNapsal: 24 lis 2019 14:42 

Registrován: 02 led 2011 12:53
Příspěvky: 854
Kraj: SR - Trenčianský
Vzhľadom na parametre reproša, ktorý je vhodný skôr do uzavrenky, je nutné to mať dosť vytlmené. Takže to máme vytlmené akurát :lol:

_________________
4xJPA50, 2xJPA250, 2xJPA250, DPA223, Harrison X1000, Teson A2200, A2400, Luxman L-430, Dual CV1462, CS704, DAC MagicPlus, Senn HD558, Golem II


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3-pásmo UMD365
PříspěvekNapsal: 24 lis 2019 16:18 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
Scarabeo: Prostě do bassreflexu strč rolku tlumení a vybavený. Pokud ale dochází k rezonancím skeletu, pak máš na nich opravdu něco blbě.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3-pásmo UMD365
PříspěvekNapsal: 24 lis 2019 16:32 
Řádný člen

Registrován: 30 kvě 2014 01:04
Příspěvky: 2082
Bydliště: lázně PDY
Kraj:
Tak jsem nacpal přes BR do každé bedny teplou mikinu a jako ucpávku použil jeden z rukávů. :D
Teď jim můžu naložit jak chci a nic neduní a ani okna nevybrují.
Basy jsou tam ale pořád a takový akorát umravněný. Řekl bych že se mi to tak i víc líbí.
Čelní desku jsem dal na motorový tmel abych to mohl kdyžtak urvat a asi to nebude ideální. Možná je tam někde dírka.
Asi slepím čelo raději napevno a zadní desku přišroubuju a bude klid. ;)
Zkusím později vytlumit mnohem víc jako by to byla uzavřenka a uvidím, ale takhle musím říct, že je to celkem fajn.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3-pásmo UMD365
PříspěvekNapsal: 24 lis 2019 19:27 

Registrován: 02 led 2011 12:53
Příspěvky: 854
Kraj: SR - Trenčianský
Ja som skelety zlepil nahotovo, výhybky majú taký rozmer, aby sa dali vybrať cez dieru pre basák a tak nejak trochu pracne som to všetko pokábloval.

_________________
4xJPA50, 2xJPA250, 2xJPA250, DPA223, Harrison X1000, Teson A2200, A2400, Luxman L-430, Dual CV1462, CS704, DAC MagicPlus, Senn HD558, Golem II


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3-pásmo UMD365
PříspěvekNapsal: 02 pro 2019 20:29 
Řádný člen

Registrován: 30 kvě 2014 01:04
Příspěvky: 2082
Bydliště: lázně PDY
Kraj:
Tak jsem vytlumil vatelínem celé bedny jako by to byly uzavřenky. Snad ještě lepší je to když úplně
zacpu BR. U většiny beden co jsem s BR měl stačilo decentní vytlumení. UMD se můžou opravdu hodně zatlumit. Nic už nerezonuje a hraje to splendidně. :)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3-pásmo UMD365
PříspěvekNapsal: 14 pro 2019 15:59 

Registrován: 28 lis 2013 00:04
Příspěvky: 38
Kraj: jiný stát a kraj
TLU, uz tu bolo par dotazov pre objem. K stred si uviedol ze "Komora pro střeďák má mít čistý objem 0,8-1L" a ja chcem postavit uzavretu ozvucnicu bez bassreflexu takze tych 15 litrov ma byt uz cistych? (v podstate zmensujem asi 40 litrovu ozvucnicu ktora je z ineho projektu). Dakujem.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3-pásmo UMD365
PříspěvekNapsal: 14 pro 2019 18:26 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Objem pro basák je vždycky míněn čistý. Nemá ale smysl to prožívat s přesností na mililitry. V patnácti litrech uzavřených jeden litr víc nebo míň nehraje roli.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3-pásmo UMD365
PříspěvekNapsal: 14 pro 2019 21:39 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
Tak. Objem pro basák se vždycky uvádí jako čistý, neboli pracovní. Udávat nějaký jiný objem jako bernou minci by byl úplně stejný nesmysl, jako udávat objem spalovacího motoru ve formě objemu, který motor zabírá pod kapotou. A tak se udává zdvihový objem válců. :)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3-pásmo UMD365
PříspěvekNapsal: 31 pro 2019 13:23 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Tak teď nevím, na co se budu dál vymlouvat.
Teprve při výrobě jsem si uvědomil, jak je tentokrát ta výhybka (na trojpásmo) jednoduchoučká.
Jako vždy recyklace trofejí, odpadu a všelijakých zbytků.
Příloha:
UMD_CROSS.jpg


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 395 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 20  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group