Poslední návštěva: Právě je 19 dub 2024 14:53


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 207 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: "Tesla 365"
PříspěvekNapsal: 30 dub 2014 15:35 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
Provedena drobná korekce výhybky a dodána schéma zapojení s hodnotama součástek.
pzn. autora: Výhybka je laděna rovně pro úhel 15° horizontálně, měření proběhlo v ose mezi střeďákem a výškáčem, bedna se natáčela na stranu, kde vzdálenější reprák byl středotónový.

Ransom: Zmiňoval si, že i jen se spočítanou výhybkou to hraje příjemně. Schválně jsem spočítal 12/12/18dB v programu Helish...přidal korekci impedance u basáku a snížil citlivost výšek o 5dB. A už v teoretický rovině Ti můžu dát za pravdu, protože ono to až tak hrozně nevypadá. Samozřejmě to napojení pásem není čistý, děličky nevychází podle zadání a basovat to asi taky moc nebude, ale jinak je osová charka celkem pěkná a ani fázově to není tak zlý.
Asi se vykašlu na měření a budu dělat výhybky podle vzorečků. :lol:


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: "Tesla 365"
PříspěvekNapsal: 30 dub 2014 16:47 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Že se ti chce tratit čas... Ale dobrý!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: "Tesla 365"
PříspěvekNapsal: 30 dub 2014 16:50 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
Nechce, ale zajímalo mě to. Tím tenhle projekt prozatím uzavírám a budu se věnovat těm dvoupásmům. Později snad zkusím i tu verzi s ARN5604.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: "Tesla 365"
PříspěvekNapsal: 30 dub 2014 17:31 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Každopádně díky. Nevypadá to ani nijak složitý ani extra nákladný. Snad se to ještě někomu bude hodit (kromě mě vím o dvou dalších zájemcích o stavbu). Trochu mě překvapilo, že jsi to vzal přednostně.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: "Tesla 365"
PříspěvekNapsal: 30 dub 2014 17:53 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
Dělal jsem to tak, jak jsme se dohodli. Žádný rovnání nějakých 2-3dB hrbíků (ať to hraje tak, jak se repráky narodili), žádné RLC kompenzace mající poměrně malý vliv na zvuk, zato však velký vliv na cenu...
Bylo to sfinišovaný, takže tam bylo třeba to jen změřit...simulaci výhybky dělám i v práci, když mi zůstává nějaký čas. U dvoupásem musím počkat na DT-300 a WG-300 a upravit ty zapuštění, aby to tam vlezlo. Takže tam je s tím i nějaká mechanická práce.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: "Tesla 365"
PříspěvekNapsal: 01 kvě 2014 05:16 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 13:55
Příspěvky: 6248
Bydliště: White Hill - Prague
Kraj:
Tak jsem rád že se to realizovalo, tuhle kombinaci jsem v hlavě nosil už léta a jakmile Ransom dodá tu redukci, na které jsme se domluvili, tak to napáchám do beden.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: "Tesla 365"
PříspěvekNapsal: 08 kvě 2014 21:44 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Aby to nevypadalo, že se nic neděje: Zachovalé korpusy od 1PF06733, které bylo škoda vyhodit. Přední stěna vymlácená, místo ní bude předsazená nová z 18mm MDF se zkosenými hranami. Dýha zůstane (jen se přelakuje) předek bude v černém Warnexu. Je to foceno večer na dílně krabičkou na mejdlo, zaprášené a zachmatané, nicméně pro představu snad stačí.
Není bez zajímavosti, že v Bratislavě asi neuměli počítat objem. U 1PF06768 je 31l místo udávaných 35l, tady je 10l po vysunutí předku o 20mm ven, takže deklarovaných 10l to mělo asi sotva.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: "Tesla 365"
PříspěvekNapsal: 08 kvě 2014 22:00 
Řádný člen

Registrován: 02 říj 2008 10:11
Příspěvky: 1267
Kraj: SR - Bratislavský
No, parádne to vyzerá. A kde sa píše, že to má mať pôvodne 10 l? Mne to tak orientačne vyšlo niečo málo cez 9 l.

Mimochodom, už máš opravený jeden ARO 687. Pozri e-mail - je tam stručný popis všetkých katastrof, ktoré som v ňom našiel :o . A tiež je opravený jeden textilák ARZ 668.

_________________
http://www.tesla-archiv.estranky.sk/


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: "Tesla 365"
PříspěvekNapsal: 08 kvě 2014 22:20 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Tak teď jsi mě dostal. Byl jsem přesvědčený, že jsem to před časem viděl v dokumentaci od těch bedýnek, ale jak ses zeptal, tak už si jistý nejsem. Do Bratislavy tedy omluva, neuměli to spočítat jen u 1PF06708.
Mail jsem četl, odpovím.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: "Tesla 365"
PříspěvekNapsal: 08 kvě 2014 23:34 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
Je to tak krásný, až mám chuť si to zkopírovat...opravdu se mi tohleto neskutečně líbí. Asi první celotesla, co se mi vůbec líbí. Jednoduchý, hezký, funkční a věřím tomu, že to bude i velmi příjemně hrát. Ale co já budu s tolika bednama dělat?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: "Tesla 365"
PříspěvekNapsal: 09 kvě 2014 01:27 

Registrován: 01 pro 2012 17:16
Příspěvky: 221
Kraj: ČR - hl. m. Praha
Taky se mi to líbí ale říkal sem si že by nebylo od věci takový ARS74X nebo něco takovýho ale to by se nevyplatilo protože to stejně doma nikdo nemá,to by totiž mohlo best 3p full of Tesla :D


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: "Tesla 365"
PříspěvekNapsal: 09 kvě 2014 07:36 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Dneska to hodím do Warnexu, když už jsem ho neplánovaně získal, a obrousím korpusy. Výhybku bych mohl spíchnout přes víkend, pokud se zadaří.
Nosím v hlavě ještě kombinaci ARE5808+ARV167 a pod to buď ARN738 nebo dva ARZ669. Ale to už bude víc na hraně, aby ty repráky na sebe dosáhly a v tom druhém případě taky trochu problém se sehnáním čtyř hodně podobných kusů. No a celkově to je už takový samoúčelný, prostě Tesla za každou cenu.
Největší problém je dostat na výšku postavený ARV co nejblíž ke střeďáku, který bude taky na výšku, takže to zase vyjde vedle sebe.
Škoda, že ARZ3604 pomalu mizí ze světa. Nejpodobnější výsledek by se asi dosáhl s ARE3604 nebo možná i 4604. Nejsnáz dostupné jsou asi ARE489, a ARE4808, kterých se všude válí dost. Leč otázka je, jak by to s nimi dopadlo. ARO3xxx bych nezkoušel, protože se moc nevyskytují. A taky se použití malého širokopásma komplikuje tím, že by se k němu musela dělat budka. Holt bude tento (technicky zřejmě životaschopný) koncept takovou labutí písní Tesly...
Pokud by ještě někdo měl zájem o ty plechové fundamenty, dejte vědět (kromě těch, s nimiž jsem domluvený). Není to na hned a potřebuju toho na laseru dělat víc, tak abych objednal všechno naráz.

TheLastUnicorn píše:
...mám chuť si to zkopírovat... Ale co já budu s tolika bednama dělat?


No, asi to co já, ne? Zaplňuju jimi postupně celý byt a jednou za čas se vysvlíknu donaha a dělám s nimi orgie.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: "Tesla 365"
PříspěvekNapsal: 09 kvě 2014 09:20 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
No tak na něco většího už bohužel nemáme vhodnou výšku. ARZ66x + ARE360x (ARE380x) + ARV165 by šel a bylo by to dobrý. K ARN738 by ARE5808 šel taky (citlivostně by to asi bylo hodně na hraně, ale dělení problém nebude). S výškou je to už horší.Na ARV167 už ARE5808 moc nedosáhne (to šíro dělit max na 3k), takže výsledek by byl opravdu takový "tesla za každou cenu"...tam by to už jednoznačně chtělo nějakou normální výšku...a u týhle kombinace je výběr takřka neomezený.
Já bych jinak o jednu sadu plechů zájem měl.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: "Tesla 365"
PříspěvekNapsal: 10 kvě 2014 18:42 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Tak, máme nalakováno, nawarnexováno, zbastlený zkušební výhybky. Večer nebo zítra budeme hrát.
Ty výhybky zaberou skoro celou zadní stěnu bedýnek a tak tak se dají strčit dovnitř (145x200mm). Materiál co jsem kde našel, bipoláry jsou pouze v basové větvi.

EDIT: Hrajem. Na první poslech dobrý. Nic netrčí, nic nechybí. ARS1014 se můžou jít bodnout. Více dojmů až si něco naposlouchám, foto zejtra (jestli bude světlo).


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: "Tesla 365"
PříspěvekNapsal: 10 kvě 2014 22:10 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 21 lis 2013 20:38
Příspěvky: 1529
Bydliště: Bratislava
Kraj: SR - Bratislavský
Tie vyhybky vypadaju luxusne.

_________________
Gdy ci smutno, gdy ci źle, jebnij format dysku C.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: "Tesla 365"
PříspěvekNapsal: 10 kvě 2014 22:26 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Nikoli. Je to rychlobastl. Slepil jsem to v kuchyni na jídelním stole za tři hodiny při kafi a pivu. Luxusně by vypadaly na plošňáku a kdyby nebyly tlumivky každý pes jiná ves. Ale funguje to. Na indukční vazby jsem kašlal, tady to nemá smysl prožívat (a měřil jsem, že jsou minimální).


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: "Tesla 365"
PříspěvekNapsal: 10 kvě 2014 23:18 
Uživatelský avatar

Registrován: 29 lis 2013 17:13
Příspěvky: 201
Bydliště: Krnov
Kraj: ČR - Moravskoslezský
ransom píše:
Nikoli. Je to rychlobastl. Slepil jsem to v kuchyni na jídelním stole za tři hodiny při kafi a pivu.


Kéž bych to jednou dotáhl aspoň na takový rychlobastl. Poplácal bych sám sebe po zádech. ;)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: "Tesla 365"
PříspěvekNapsal: 11 kvě 2014 10:03 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Počasí moc nepřeje, ale aspoň neprší. Venku je šero jako před koncem světa.

Výsledek: Váha 7kg (ta výhybka...). Rozměry dané korpusem 1PF06733, hloubka o 15mm nabyla. ARN567 má okraj koše natřený modelářskou barvou Humbrol. Basák i montážní plech těsněny černou samolepící pěnovou gumou 1,5x8mm. Vespod jsou moje oblíbené samolepící filcové podložky.

Dvě poznámky k montáži:
Chemicky černěný plech vypadá prťácky, běda však, jak ho člověk zachmatá rukama.
Dostal jsem krabici starých kalených a černěných samořezů 4,2x22. Stejné jako používala i Tesla, jen v jiném rozměru. Hlavy jsou na plochý šroubovák. Dělat s tím, to je teda síla...

Celé to je trochu uspěchané, chtěl jsem ale, aby byl konečně nějaký výsledek k posouzení koncepce, čemuž byly veškeré práce podřízeny. Předělávat to už nebudu.

Příloha:
T365final.jpg


lapierre píše:
Kéž bych to jednou dotáhl aspoň na takový rychlobastl. Poplácal bych sám sebe po zádech. ;)


Až se budeš k sobě zezadu blížit, zakašlej. Aby ses sám sebe nelekl, až se plácneš. Já z toho jednou mohl mít smrt.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: "Tesla 365"
PříspěvekNapsal: 11 kvě 2014 11:04 
Uživatelský avatar

Registrován: 09 úno 2013 23:11
Příspěvky: 945
Bydliště: Reichenberg
Kraj: ČR - Liberecký
Ten Warnex na tom vypadá zajímavě. Vyhybka mě trochu děsí.

_________________
Wenn ist das Nunstruck git und Slotermeyer? Ja! ... Beiherhund das Oder die Flipperwaldt gersput!
---Moje sbírka LP---


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: "Tesla 365"
PříspěvekNapsal: 11 kvě 2014 11:24 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
Proč Tě děsí výhybka? Je to podprůměrně složitý 3-pásmo. Lidi tady vymýšlejí kdejaký šílený kombinace, ale málokdo si uvědomí, co pak obnáší výhybky. Mockrát jsem to tu napsal, ale většinou nikdo neposlouchá a mela si jen to svý. Mrkněte se na modifikovanou výhybku k 1PF 067 08...ta je podstatně složitější.
Jinak bedny vypadají pěkně, ale ten warnex mi tam nesedí. Ta struktura je imho moc hrubá...i když naživo to může vypadat jinak. :)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 207 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group