Poslední návštěva: Právě je 25 dub 2024 14:15


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 834 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 42  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: 3-pásmo "URS3100"
PříspěvekNapsal: 10 kvě 2016 21:45 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5957
Kraj: SR - Trenčianský
RLC je na zrazenie toho hrbu, čo je na 13kHz. No veľa ľuďom sa trošku viac brilancie páči a veľa výrobcov tam zámerne hrb vytvára. Ja som to skúšal s RLC a aj bez...a nechal som si to bez.
Odpor pred výškou nekompenzuje ten hrb, ale sťahuje pásmo nad 3kHz podobne, ako keď točíš regulátorom výšok na zosilňovači. Po debate s godzom som sa teda rozhodol nechať vám aj v tomto variabilitu. Rezistory sú smiešna položka, nemal by teda byť problém si nakúpiť 6R8, 8R2, 10R a prípadne aj 12R a úroveň výšok si vyladiť. A v prípade, že by vadil ten hrb (výšky by sa zdali ostré), tak až vtedy pristúpiť aj k RLC.
Basák nie je celkom zarovno s čelnou stenou, ale to vôbec nevadí. S hĺbkou frézovania už pokiaľ možno nešpekuluj. Zbytočne pohneš s osou Z. Priemery dier si zmeňte podľa potrieb, ak to chcete mať napresno. Ale s osami už nehýbte. :)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3-pásmo "URS3100"
PříspěvekNapsal: 10 kvě 2016 22:25 

Registrován: 22 črc 2009 10:57
Příspěvky: 386
Myslím že najlepšie riešenie je vyskúšať si to na ucho. Ono ten chararakter sa môže zmeniť aj z "jedovatejším" zosilovačom, či zdrojom signálu. Preto nech si to nastaví každý podľa vlastných preferencií. Ja som nekomentoval zvuk, len výsledky merania.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3-pásmo "URS3100"
PříspěvekNapsal: 12 kvě 2016 11:31 
Řádný člen

Registrován: 30 kvě 2014 01:04
Příspěvky: 2082
Bydliště: lázně PDY
Kraj:
Díky moc Rudo. ;) Součástky nejsou problém.Už teď jich mám víc než potřebuji.... :)
Ještě bych se rád zeptal zda zapuštění repro 4,4 a 9 mm.Je dostačující nebo je lépe třeba mm přidát?Ještě koukám,že tady na obrázku je u basáku 10mm oproti nákresu kde je 9.
Díky. ;)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3-pásmo "URS3100"
PříspěvekNapsal: 13 kvě 2016 08:50 

Registrován: 20 led 2009 23:43
Příspěvky: 1745
Ještě mě napadla poznámka, vztahující se k poslechové ose odladěné třeba těch 30°: Je doporučené bedny nechat rovnoběžně se stěnami, tj. posluchač pak sice opravdu bude někde kolem těch 30°, ale defakto dost energie bude zářit do přilehlých stěn, což se projeví v silnějších brzkých odrazech od nich. Proč je naopak nenatočit řekněme 45° dovnitř (k sobě) a líp se tak zbavit dřívějších odrazů od stěn? Od protějších už by zvuk dorazil zpožděné, což už "by si ucho přefiltrovalo". :idea:


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3-pásmo "URS3100"
PříspěvekNapsal: 13 kvě 2016 11:17 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5957
Kraj: SR - Trenčianský
Poznámka správná. Vstupují pak do toho dva faktory:
1. Reálná odrazivost stěn (ale málokdo si na protější do obýváku nalepí panely s jehlanama)
2. Ochota uživatele natočit si bedny podivným způsobem
Každopádně mohu změřit, jak vypadá celková charka třeba z mýho poslechovýho místa...I když se tedy jedná jen o jednu bednu.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3-pásmo "URS3100"
PříspěvekNapsal: 13 kvě 2016 12:13 

Registrován: 20 led 2009 23:43
Příspěvky: 1745
IMHO, zvlášť u šířeji vyzařující bedny, jako je tohle 3p., budou ty odrazy silnější, a má to tedy cenu víc řešit, než řekněme u zvukovodných bední.
Kdybys dal přílad ty jehlany, tak utlumíš plácnu třeba jen > 3000Hz a výsledek by mohl znít zkresleně, aneb není sranda to utlumit v celém pásmu stejně (většinou všelijaké takové domorobo pokusy vedou ke zbavení se poslední špetky výšek :D )
Někde tu Marcel maloval nákres bedny s půdorysem trojúhelník, která by tohle řešila elegantně. Ale to zase nesplňuje podmínku snadné vyrobitelnosti, byl by to takový pokos2 :lol:
EDIT: no, možná ne: rohové stěny (odvěsny) spojené na pokos, přepona k tomu pokosovýmu řezu plácnutá na tupo a na tom teprv udělaný zaoblení (nebo i zkosení) :ugeek:


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3-pásmo "URS3100"
PříspěvekNapsal: 13 kvě 2016 14:46 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5957
Kraj: SR - Trenčianský
Zorgu, nech toho, neb si kluci budou myslet, že ta soustava je totálně nahovno. :lol:
Scarabeo, Rudo, Salam: Týhle naší debaty si už nemusíte moc všímat, to my už se teď nimráme v detailech. :)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3-pásmo "URS3100"
PříspěvekNapsal: 13 kvě 2016 15:32 

Registrován: 20 led 2009 23:43
Příspěvky: 1745
Je fakt, že by se takhle ta konstrukce pro podobné poslechové úhly mohla dělat obecně, až teď mi to došlo, že to není neproveditelné.
Dokonce jsem k tomu v Malování udělal i náčrtek (na vyžádání dodám :D ), ale už mlčím, mlčím :lol:


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3-pásmo "URS3100"
PříspěvekNapsal: 13 kvě 2016 20:59 
Řádný člen

Registrován: 30 kvě 2014 01:04
Příspěvky: 2082
Bydliště: lázně PDY
Kraj:
Kdybych neměl už bedny ve výrobě, tak snad ty repráky radši prodám.... :D
Stejně si je pak natočím k sobě abych na ně hezky viděl.
Hodně jsem s úhlem loboroval s Totemy a nemůžu si pomoct, ale nepozoroval jsem v tom nějaký velký rozdíl a krásně vidím až do vnitřku obou driverů.Je fakt ,že jsou ale ve volném prostoru.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3-pásmo "URS3100"
PříspěvekNapsal: 13 kvě 2016 22:48 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5957
Kraj: SR - Trenčianský
Klidně ty měniče od Tebe koupím. ;)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3-pásmo "URS3100"
PříspěvekNapsal: 13 kvě 2016 23:12 
Řádný člen

Registrován: 30 kvě 2014 01:04
Příspěvky: 2082
Bydliště: lázně PDY
Kraj:
Díky za nabídku,ale nééé :)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3-pásmo "URS3100"
PříspěvekNapsal: 15 kvě 2016 00:05 

Registrován: 02 lis 2014 00:45
Příspěvky: 125
Kraj: SR - Žilinský
TLU predpokladám, že so stredom Tang Band W5-1367B, ktorý bol v prvom návrhu by to dopadlo trochu lepšie, keby sa to nezamotalo. Ale aj tak nepochybujem, že to hrá výborne.
Zabudol som pripomenúť hrany sú zrazené 17mm.
Zorg : " zvlášť u šířeji vyzařující bedny, jako je tohle 3p" nedá mi to neopýtať sa. 8-) Check má bedne podobného tvaru a veľkosti. On s tým nemá problém? Je mi jasné, že má iné osadenie. Tiež je predné čelo pomerne široké, akurát má väčšie skosenie hrán.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3-pásmo "URS3100"
PříspěvekNapsal: 15 kvě 2016 08:22 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5957
Kraj: SR - Trenčianský
Lenže tu sa bavíme o dvoch odlišných problémoch.
Stredového meniča sa týka sa týka pásmo 1800-2500Hz. A okrem samotného meniča do toho vstupuje šírka a tvar ozvučnice.
Zorg však poukazuje na to, čo sa deje úplne hore. A to sa deje u všetkých bední osadených klasickou kalotou bez zvukovodu - teda u všetkých bední bez riadenej smerovosti.
Ono je jedno, či skriňu takejto koncepcie postaví ten, alebo henten. Problém budú mať všetci. Bavili sme sa o tom tu:
viewtopic.php?f=8&t=6683


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3-pásmo "URS3100"
PříspěvekNapsal: 16 kvě 2016 16:00 
Řádný člen

Registrován: 30 kvě 2014 01:04
Příspěvky: 2082
Bydliště: lázně PDY
Kraj:
Snad poslední dotaz nevím kam umístit u regálu BR nebo to nemám tak prožívat a je to jedno jako u zapuštění.?Počítám, že na střed ale jak vysoko... ;)
Pan truhlář říkal repráky,že zapouští o 2mm více.Díru na měnič dělá jen o 1 mm větši, že prý to nevypá pěkně když je větší.Tak doufám,že nebudu muset zase brousit....


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3-pásmo "URS3100"
PříspěvekNapsal: 16 kvě 2016 19:49 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5957
Kraj: SR - Trenčianský
Pana truhláře s jeho moudrama pošli laskavě do prdele a ať Ti udělá bednu dle výkresu a ne dle toho, co jemu na oko líbí! To zapuštění je tam kvůli difrakcím - jde o hladký napojení faceplatu reproduktoru na čelo ozvučnice. Pokud Ti tam udělá 2mm, tak Ti to nadělá pěknej bordel a to už je snad lepší to nezapouštět vůbec. Taky nedoporučuju hýbat s hloubkou zapuštění, protože tím hýbete osou Z - tedy hýbete i fází.
Bassreflex dej kam chceš, pokud možno ale ne přímo za magnet basáku. A aby nebyl zároveň moc blízko některé stěny.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3-pásmo "URS3100"
PříspěvekNapsal: 16 kvě 2016 20:53 
Řádný člen

Registrován: 30 kvě 2014 01:04
Příspěvky: 2082
Bydliště: lázně PDY
Kraj:
Ok vyřídím....On mi to vysvětloval tak, že to pak s těsněsím bude přesně zároveň.Ne že by ty repráky nějak o milimetry utápěl.Myslel jsem,že je to tak správně?
Promiň TLU.Já to až tak neprožívám.On se mi zdá,ale jako velmi pečlivý.Navrhl uchycení síťek přímo na šrouby repráků.A chce mi udělat min. jedno nebo dvě vyztužení bedny i když v nákresu nebyly.Proto jsem se ptal na ten BR aby se netřískal s nějakou vyztuží.Už tu nebudu zlobit. ;)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3-pásmo "URS3100"
PříspěvekNapsal: 16 kvě 2016 21:05 
Uživatelský avatar

Registrován: 12 dub 2014 16:06
Příspěvky: 363
Kraj: ČR - Jihomoravský
Na tesnici pasku nechavam desetinku ci dve. Pouzivam tuhle, tloustka 1mm:
http://www.hanak-trade.cz/1mm-pe-tesnen ... -3190.html
Za den dva znovu dotahnout a je to jakoby tam zadna nebyla.


Nahoru
Online Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3-pásmo "URS3100"
PříspěvekNapsal: 16 kvě 2016 21:07 
Řádný člen

Registrován: 30 kvě 2014 01:04
Příspěvky: 2082
Bydliště: lázně PDY
Kraj:
Ok Kocoure.Pořeším to s ním.Díky. ;)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3-pásmo "URS3100"
PříspěvekNapsal: 16 kvě 2016 21:13 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5957
Kraj: SR - Trenčianský
No pokud se použije tak tlusté těsnění, že budou repráky zarovno, tak OK. K tomu nemám výhrady. Mě to připadalo, že to chce truhlář o 2mm utopit dovnitř. Jinak střeďák i basák svý těsnění mají. Takže tam už není třeba dodatečně nic lepit a rozhodně to není 2mm tlustý...
Já to taky neprožívám...ono nějakej milimetr sem, milimetr tam. Jen ne rantly kolem repro. Už ta síťka nadělá bordelu dost. :) Btw., pokud vím, žádnou díru jsem nenavrhoval větší, než o milimetr oproti skutečnému průměru repráku. Ty repráky sedly do testovacího skeletu úplně přesne...a pokud si někdo myslí, že vůle 0,3mm na stranu je nežádoucí, tak ať si pak zkusí někdy vybrat ven reprák, který natlačil do úplně těsnýho zapuštění. :lol:


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3-pásmo "URS3100"
PříspěvekNapsal: 16 kvě 2016 21:29 
Řádný člen

Registrován: 30 kvě 2014 01:04
Příspěvky: 2082
Bydliště: lázně PDY
Kraj:
To jsem já hlupák ani nevěděl že střed a bas mají své těsnění.A když použiju na výšky takové těsnění co doporučuje Kocour, tak to fakt asi nemá cenu řešit.Ale díky moc za objasnění.Je to jasné.
No ono je ale snad lepší, že se ptá.Naposled mi borec pořád říkal jen jasný jasný a mě pak bolely ruce od rašple......Jsou to ale nervy,...ku.... :)
Jo a síťky ty dávám jen když nehraju.Musím na to vidět.Já to nepoužívám jen jako audio.... :)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 834 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 42  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group