Poslední návštěva: Právě je 19 dub 2024 10:04


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 834 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 42  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: 3-pásmo "URS3100"
PříspěvekNapsal: 02 úno 2020 14:38 

Registrován: 06 pro 2018 13:32
Příspěvky: 111
Bydliště: Košice
Kraj: SR - Košický
5 minutove video o takej blbosti. Svet hlupne.
Da sa to aj nad plynovym sporakom, bez teplovzdusky, ale kto na toto potrebuje 5 minutove instruktazne video, nech to radsej neskusa a zaobstara si teplovzdusku.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3-pásmo "URS3100"
PříspěvekNapsal: 02 úno 2020 22:19 
Řádný člen

Registrován: 03 lis 2018 19:21
Příspěvky: 73
Bydliště: Vsetín
Kraj: ČR - Zlínský
Budu vypadat jako pitomec, že to nevím, ale v čem spočívá význam zaoblení nátrubku uvnitř bedny?
U LSM mám dle návodu taky BR-70HP a je jen zkrácený na požadovanou délku.

_________________
Discovery10,Technics SL-PG 470A, DAC-1 NG-OLED, HYPA-1 full, HYPA-17 MK2


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3-pásmo "URS3100"
PříspěvekNapsal: 02 úno 2020 22:37 
Řádný člen

Registrován: 02 pro 2012 15:54
Příspěvky: 1049
Kraj: ČR - Liberecký
Turbulence, potazmo jejich zvukovy(nezadouci) projev.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3-pásmo "URS3100"
PříspěvekNapsal: 02 úno 2020 22:38 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5318
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
Angelo02: V principu na to, aby tam proudící vzduch nedělal pazvuky o tu ostrou hranu. Je to ale důležité hlavně u basreflexů malého průměru.

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3-pásmo "URS3100"
PříspěvekNapsal: 02 úno 2020 22:42 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Nejenom u malých nátrubků dovede vzduch na hraně pěkně hvízdat. Je to dané rychlostí jeho pohybu a ta může být velká i u tlustého nátrubku. Dělají se na to i kontrolní výpočty, simulační programy to umějí taky.
Prostě slušný nátrubek má mít oblé náběhy na obou koncích.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3-pásmo "URS3100"
PříspěvekNapsal: 02 úno 2020 23:00 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5318
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
Jozy: No a teraz si predstav, že plynový sporák nemám, zatiaľ čo teplovzdušku mám.

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3-pásmo "URS3100"
PříspěvekNapsal: 02 úno 2020 23:07 
Řádný člen

Registrován: 03 lis 2018 19:21
Příspěvky: 73
Bydliště: Vsetín
Kraj: ČR - Zlínský
Díky chlapi za objasnění.
Jinak ty kosmické podložky. Nesmrdí to trochu "hájendem" ? :-D

_________________
Discovery10,Technics SL-PG 470A, DAC-1 NG-OLED, HYPA-1 full, HYPA-17 MK2


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3-pásmo "URS3100"
PříspěvekNapsal: 03 úno 2020 00:04 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Hájend nesmrdí. Hájend má erotizující vůni ušlechtilých materiálů a nových bankovek.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3-pásmo "URS3100"
PříspěvekNapsal: 03 úno 2020 18:26 

Registrován: 06 pro 2018 13:32
Příspěvky: 111
Bydliště: Košice
Kraj: SR - Košický
Laminat: No a? Tym padom nemas moznost volby. :) Ja mam aj aj. A sme mimo temy, aj ked som s tym asi zacal ja..sorry.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3-pásmo "URS3100"
PříspěvekNapsal: 04 úno 2020 07:33 
Uživatelský avatar

Registrován: 14 úno 2019 22:05
Příspěvky: 104
Kraj: ČR - Vysočina
angelo02 píše:
Díky chlapi za objasnění.
Jinak ty kosmické podložky. Nesmrdí to trochu "hájendem" ? :-D


Kde začíná "hájend"?
Myslím fyzikálně, finančně, akusticky, morálně ... ?

_________________
Hanz-x


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3-pásmo "URS3100"
PříspěvekNapsal: 04 úno 2020 07:36 
Řádný člen

Registrován: 18 úno 2016 00:03
Příspěvky: 2757
Bydliště: Slovakistan
Kraj: SR - Trenčianský
V hlave.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3-pásmo "URS3100"
PříspěvekNapsal: 04 úno 2020 07:46 
Řádný člen

Registrován: 02 pro 2012 15:54
Příspěvky: 1049
Kraj: ČR - Liberecký
Hanz-x píše:
angelo02 píše:
Díky chlapi za objasnění.
Jinak ty kosmické podložky. Nesmrdí to trochu "hájendem" ? :-D

Kde začíná "hájend"?
Myslím fyzikálně, finančně, akusticky, morálně ... ?

Pravyho hifistu/hajendistu ihned poznas - protoze v 1. rade resi kabely (jedno jestli od zesilovacu nebo v ramci bedny), 2. kvalitu soucastek (civky vinute medenym paskem prokladane hedvabim, kondenzatory stribrne/olejove, jakykoliv resistor je zlo). 3. Mereni neuznavaji pripadne si to pak stejne zapoji "na ucho" a nejlepsi zesilovac je elektronka, resp. trida A. 4. Cokoliv co ma citlivost mensi nez 95dB je pro ne odpad (to ze to dole pak vetsinou nebasuje pokladaji za vyhodu - jine bedny totiz huci).


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3-pásmo "URS3100"
PříspěvekNapsal: 04 úno 2020 11:57 
Uživatelský avatar

Registrován: 14 úno 2019 22:05
Příspěvky: 104
Kraj: ČR - Vysočina
pet007 píše:
Pravyho hifistu/hajendistu ihned poznas - protoze v 1. rade resi kabely (jedno jestli od zesilovacu nebo v ramci bedny), 2. kvalitu soucastek (civky vinute medenym paskem prokladane hedvabim, kondenzatory stribrne/olejove, jakykoliv resistor je zlo). 3. Mereni neuznavaji pripadne si to pak stejne zapoji "na ucho" a nejlepsi zesilovac je elektronka, resp. trida A. 4. Cokoliv co ma citlivost mensi nez 95dB je pro ne odpad (to ze to dole pak vetsinou nebasuje pokladaji za vyhodu - jine bedny totiz huci).


Díky za vysvětlení. :-)
Hájend tedy nehledám.
Ještě se zeptám - citlivost 95dB a slabé basy, to je v nějaké souvislosti?

_________________
Hanz-x


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3-pásmo "URS3100"
PříspěvekNapsal: 04 úno 2020 12:05 
Řádný člen

Registrován: 02 pro 2012 15:54
Příspěvky: 1049
Kraj: ČR - Liberecký
Ano souvisi to. Ukaz mi 8-12" basak, ktery zahraje treba 40Hz s poklesem -3dB (tzn. 92dB do celeho prostoru tzn. s odectenym vlivem bafflestepu, ktery je az 6dB).


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3-pásmo "URS3100"
PříspěvekNapsal: 04 úno 2020 13:29 
Uživatelský avatar

Registrován: 14 úno 2019 22:05
Příspěvky: 104
Kraj: ČR - Vysočina
pet007 píše:
Ano souvisi to. Ukaz mi 8-12" basak, ktery zahraje treba 40Hz s poklesem -3dB (tzn. 92dB do celeho prostoru tzn. s odectenym vlivem bafflestepu, ktery je az 6dB).


No jo, díky za info. Já to nevím, tak se ptám.

_________________
Hanz-x


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3-pásmo "URS3100"
PříspěvekNapsal: 04 úno 2020 17:03 

Registrován: 29 pro 2017 11:19
Příspěvky: 85
Bydliště: Okr. Litoměřice
Kraj: ČR - Ústecký
pet007 píše:
Hanz-x píše:
angelo02 píše:
Díky chlapi za objasnění.
Jinak ty kosmické podložky. Nesmrdí to trochu "hájendem" ? :-D

Kde začíná "hájend"?
Myslím fyzikálně, finančně, akusticky, morálně ... ?

Pravyho hifistu/hajendistu ihned poznas - protoze v 1. rade resi kabely (jedno jestli od zesilovacu nebo v ramci bedny), 2. kvalitu soucastek (civky vinute medenym paskem prokladane hedvabim, kondenzatory stribrne/olejove, jakykoliv resistor je zlo). 3. Mereni neuznavaji pripadne si to pak stejne zapoji "na ucho" a nejlepsi zesilovac je elektronka, resp. trida A. 4. Cokoliv co ma citlivost mensi nez 95dB je pro ne odpad (to ze to dole pak vetsinou nebasuje pokladaji za vyhodu - jine bedny totiz huci).


Já se nepovažuji za žádného "hájendistu", nemám na to kapitál, ani nejsem zkušený měřič, dám na radu kompetentních, ale můžu se podělit o můj amatérský vývoj HW.

Před 35-ti lety jsem sbastlil "Tesla" bedny a před časem se je pokusil zrenovovat - viz viewtopic.php?f=24&t=7429
Přes to, že mi zkušení členové fóra vysvětlili, že je to v podstatě blbost, jsem je dal trochu do kupy. No, nějak to nakonec se zesikem DENON PMA-720AE (za cca 8-9tis) hrálo.

Pak jsem se nadchnul pro projekt URS-3100, který jsem si vyhodnotil, jako můj maximální hájend v bednách (náklady přiměřené mým představám, reálnost výroby v amatérských podmínkách a při tom hodně dobré měřené parametry). Po večerech/víkendech jsem se stavbou prokousal - viz zde příspěvky výše.

Po prvním zapojení se zesikem DENON PMA-720AE mi z nového čistého zvuku beden spadla brada.
Bedny jsem připojil kabelem "od míchačky" 4x1,5 mm2 křížem 2x2x1,5 mm2. Pak jsem laboroval s pseudo biwiringem, s konektorama, zesílením kabelů na 4x2,5 atd. To už nemělo na poslech žádný výrazný vliv.
Podstatně více se vždy projevila kvalita každé jednotlivé nahrávky.
Jinými slovy, když očekávané tóny v nahrávce nebyly, tak je bedny nezahrály. Když je nahrávka kvalitní, vyvážená v širokém frekvenčním rozsahu, tak tě to ohromí (hluboké basy, křišťálové výšky, srozumitelné středy, znějící údery do basových strun, přehmaty akordů...).

Jak už to tak bývá, po čase mi začalo připadat, že bedny mají na víc a dusí je ten zesik.
Urval jsem se a pořídil nejlevnější koncový zesik s pořádnýma "budíkama" :D https://www.l-e.cz/advance-acoustic-x-a160 .
DENON zůstal jako předzesilovač. Používám ho bez korekcí, nejsou potřeba. Pouze zapínám "loudness" při hodně tichém poslechu.
X-A160 mě s jeho parametry a bednama URS-3100 opět zarazil do křesla větší plností a prokresleností zvuku.
Samozřejmě, že jsem si v euforii ještě trochu dopinkal repro kabely a konektory, propojení komponent, ale spíš už jen pro radost.

Můj závěr z toho je, že na příjemný prožitek ze zvuků v hudbě má vliv:
1. dobrá nahrávka, nejen technické kvality, ale především dobře nahraná/namíchaná ve studiu
2. reprobedny, např. ála URS-3100 :P
3. komponenty přiměřené kvality; netuším, co by na reprodukci mohlo vylepšit dalších 50-100-300 tis...(?)
...
...
6. kabely, konektory

Tolik moje dojmy ze stavby a poslechu URS-3100.
Mj. bylo to krásné dobrodružství. 8-)
Díky.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3-pásmo "URS3100"
PříspěvekNapsal: 04 úno 2020 18:53 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Hanz-x píše:
Kde začíná "hájend"?
Myslím fyzikálně, finančně, akusticky, morálně ... ?


Tak z definice toho výrazu by High-End mělo nejspíš být něco, co je co možná nejblíže dokonalosti. To nejlepší, co je aktuálně k dispozici. Technicky vzato by to v audiu znamenalo nejspíš schopnost přenést naprosto rovnoměrně celé slyšitelné pásmo s co nejmenším zkreslením, co nejlepší impulsní odezvou, co nejrovnoměrnější směrovostí v daném prostoru. To vše při schopnosti dosáhnout co největší úrovně hlasitosti. Tak, aby se poslech libovolné nahrávky co nejvíc přiblížil zvukovému obrazu v sále při nahrávání symfoňáku, v kostele při nahrávání varhan nebo ve studiu při mixování bigbítu či elektroniky.

Je jasné, že takový systém bude technicky ne úplně triviální a nákladově nikoli levný.

Reálný highend je něco úplně jiného. Buď se zaměří na jedno jediné z mnoha hledisek (zkreslení při velmi slabých signálech u zesilovačů třídy A, bodový zdroj u širokopásem...). Nebo sází násobně více na atraktivitu, design, výlučnost materiálů než na skutečné užitné vlastnosti zařízení. Ze slova Highend se stalo zaklínadlo, kterým se ohání každý, kdo nabízí libovolnou sračku ("nikdy nebourané, servisované, po prvním majiteli - německém lékaři na penzi") nebo naprostý nesmysl (tenhle symbol nalepený na zeď odruší patogenní zóny).

Tady na fóru používáme slovo Hájent jako odkaz na komunitu ochotnou solit nesmyslné peníze za pouhé iluze a ty iluze opěvovat jazykem mileneckým, esoterickým až náboženským.

Možná definice je potom stejná jako je definice umění - nulový užitek; vše co dává, jsou pocity a prožitky. Já se domnívám, že uměním je hudba, uměním mohou být i krásné bedny, ale rozhodně ne už to, jak ty bedny hrajou (to je ten užitek).

Stejný posun má dnes třeba výraz "referenční". To slovo člověku úplně sugeruje, že "referenční" bedny jsou nejlepší z nejlepších. Ve skutečnosti to znamená "porovnávací". S referenčním zdrojem porovnáváme, jestli máme napětí větší, menší nebo stejné.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3-pásmo "URS3100"
PříspěvekNapsal: 04 úno 2020 19:05 
Řádný člen

Registrován: 18 úno 2016 00:03
Příspěvky: 2757
Bydliště: Slovakistan
Kraj: SR - Trenčianský
Asi takto - okrem iného...


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3-pásmo "URS3100"
PříspěvekNapsal: 05 úno 2020 08:43 
Uživatelský avatar

Registrován: 14 úno 2019 22:05
Příspěvky: 104
Kraj: ČR - Vysočina
ransom píše:

Tak z definice toho výrazu by High-End mělo nejspíš být něco...
..........................
...napětí větší, menší nebo stejné.


Krásně popsáno.
Já se špatně zeptal, měl jsem rozlišit "hájent" a Highend.
Ovšem tvoje odpověď pokryla obojí.

_________________
Hanz-x


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3-pásmo "URS3100"
PříspěvekNapsal: 05 úno 2020 08:57 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
High-end jako "horní konec" znamená především horní konec cenovek. Není potřeba si představovat v zásadě nic, jen prostě hledat v tý nejdražší cenové kategorii. Ať už se jedná o bedny, železo nebo příslušenství. Lidi to často chápou jako tu nejvyšší kvalitativní třídu (a tak to možná bylo kdysi v hifipravěku zamýšleno), ale to je pouze iluze. Je to jednoduše ta nejdražší a nejsnobštější třída. ;)
Časem se ze slova high-end kvůli různým vysloveně až hifi voodoo fanatikům a především překupníkům (co za high-end označí všechno, co přivezli ze SD nebo rakouskýho blešáku) stal výraz, který je většině veřejnosti jen pro smích a možná už spíš nadávka.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 834 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 42  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: mixi a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group