Poslední návštěva: Právě je 19 dub 2024 20:59


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 834 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 42  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: 3-pásmo "URS3100"
PříspěvekNapsal: 14 úno 2018 12:01 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
K tomuhle jsou obecný pravidla a měl by je mít v zásadě nastudovaný každý, kdo jde stavět svépomocí nějaký bedny. Tyhle odkazy na projekty tu nejsou proto, aby vedly lidi krok po kroku, jak postavit ozvučnice, jak přišroubovat reproduktor atd. Předpokládá se, že stavitel nějaký znalosti má. Ono by to ani nešlo zakaždým psát několikastranový návod ke všemu. ;)
Povrchová úprava (barva) vnitřku se doporučuje pouze pro životnost beden (kvůli plísni atd.). Utěsnění spojů by mělo zabezpečit už samotný lepení s přebytkem lepidla. Kouty uvnitř bedny lze dodatečně ještě taky máznout lepidlem. A na zvýšení tuhosti skeletu jsou vhodný ty aluminiovo-bitumenový pláty, co se používaj v autech. Na koberec se vykašli.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3-pásmo "URS3100"
PříspěvekNapsal: 14 úno 2018 13:55 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Pouze názor (nepolemizuju):
Antivibrační pláty bych dával snad jen do těch úplně největších beden pro PA, jinak by měl stačit vhodný materiál plus nějaká výztuha.
Vnitřní polep kobercem může být užitečný u malých dvoupásem nebo u kastlíků pro střeďák (kvůli odrazům od stěn). U komory basáku ve trojpásmu to ztrácí smysl.
A bedna není batyskaf, takže úplně hermetická být nemusí.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3-pásmo "URS3100"
PříspěvekNapsal: 14 úno 2018 15:35 

Registrován: 12 bře 2016 21:13
Příspěvky: 1805
Kraj: ČR - Jihomoravský
s tou hermetičností si dovolím trochu polemizovat. Když jsem dával dohromady minibedýnky Helium, tak mi nešel naladit basreflex - po utěsnění spojů bedýnky lepidlem najednou začal fungovat. Navíc škvírky v komoře basáku způsobují pazvuky. Takže těsnost jo, ale stačí aby vydržela tlak pár Pa, nemusí se to tlakovat na 0.1MPa :lol: ostatně to by se jistě vytrhla membrána z basáku :lol:


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3-pásmo "URS3100"
PříspěvekNapsal: 14 úno 2018 16:35 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Mikrospára mezi lícujícími, čistě uříznutými deskami tlustými 20mm a sešroubovanými natupo bez lepidla se akusticky nijak neprojeví. Ty's to neměl ne-hermetický, ale spíš děravý, ne?
Úplně nejjednodušší zkouška je: Ucpat basreflex a zatlačit na membránu. Pokud se vrací aspoň trochu tlumeně, bedna je těsná dost.
Asi tuhle část večer ještě dovybavím nějakým titulkem a přesunu do konstrukčních rad.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3-pásmo "URS3100"
PříspěvekNapsal: 14 úno 2018 17:33 

Registrován: 29 pro 2017 11:19
Příspěvky: 85
Bydliště: Okr. Litoměřice
Kraj: ČR - Ústecký
:D :D :D
Dobrej pokec. Diky.
;)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3-pásmo "URS3100"
PříspěvekNapsal: 14 úno 2018 18:11 

Registrován: 02 lis 2014 00:45
Příspěvky: 125
Kraj: SR - Žilinský
No tiež si myslím, že keď budú presne narezané dosky s uhlami, dobre sa všetko zlepí, musí to byť dostatočne tesné. Pokiaľ by si tam mal škáry ,tak by si ich potom aj dotesnil. No neskôr by si mal problém s povrchovkou. Myslím,že by ti v tých miestach vykresľovalo spoje a už by si sa toho asi nezbavil. Čo určite nikoho nepoteší. :?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3-pásmo "URS3100"
PříspěvekNapsal: 14 úno 2018 18:52 

Registrován: 29 pro 2017 11:19
Příspěvky: 85
Bydliště: Okr. Litoměřice
Kraj: ČR - Ústecký
Chci udelat zakladni bednu v navrzenych rozmerech z MDF18, na tupo vse slepit vcetne 2 derovanych vodorovnych vyztuh bez celni steny. Zacistit zvenku prechody spoju desek a zvenku jeste vsechny plochy preplatovat preklizkou 4 mm. Pak chci ze predu prilepit celni stenu ze 40 mm tluste fosny z jablone, kterou jsem porazil asi pred 7mi lety... Pak se pokusim sjednotit barvu dreva a nalakovat.
Minimalne u toho masivu bych asi pro jistotu nejaky hutny nater zevnitr dal.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3-pásmo "URS3100"
PříspěvekNapsal: 14 úno 2018 20:49 

Registrován: 02 lis 2014 00:45
Příspěvky: 125
Kraj: SR - Žilinský
To by šlo. Len keď to čelo zvnútra natrieš, neviem či ho prilepíš. Musel by si lepiace plochy vynechať. Ešte by stálo za zváženie to čelo poistiť kolíkami, alebo lamelami. Predsa už sú to dva rozdielne materiály...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3-pásmo "URS3100"
PříspěvekNapsal: 14 úno 2018 21:41 

Registrován: 29 pro 2017 11:19
Příspěvky: 85
Bydliště: Okr. Litoměřice
Kraj: ČR - Ústecký
Jj, taky tak nějak uvažuju.
Budu se snažit nátěr vynechat, asi i kolíky.
Jen si tak říkám... kolik ty almary budou asi vážit...?
Už jen ty fošny byly hutný:
Příloha:
fošny.JPG


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3-pásmo "URS3100"
PříspěvekNapsal: 30 bře 2018 09:01 
Řádný člen

Registrován: 10 bře 2013 22:44
Příspěvky: 143
Kraj: ČR - Zlínský
Dalsi URS3100, zatim ve stavu 'chtel jsem to uz slyset' (ano, sroubky budou cerne atd. atd. ;-)
Posloucham pres Creative X-Fi Surround HD a DPA 110 a hraji naprosto skvele!

Truhlarinu (ktera mne nebavi a v teto kvalite bych to urcite ani neumel) jsem si nechal udelat, tedy krome zafrezovani zadniho terminalu kde uz neni moc co zkazit. Predni celo je z masivu, zbytek 18mm MDF. Predni celo zustane jak je, o tom jak dopadne povrchovka z boku a shora zatim nepadlo finalni rozhodnuti.
Vyhybky a sestaveni moje prace. Mam verzi vyhybky s optional RLC clenem a s velkou pravdepodobnosti to tak necham.

Prevelike diky Lukkysovi za material a TLU za excelentni bedny.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3-pásmo "URS3100"
PříspěvekNapsal: 30 bře 2018 11:19 

Registrován: 29 pro 2017 11:19
Příspěvky: 85
Bydliště: Okr. Litoměřice
Kraj: ČR - Ústecký
Teda, fakt excelentni provedeni :shock:

Ja uz mam na poste repraky z NL SoundImports. Bohuzel jsem je nestih vyzvednout. Budu je mit v Ut. Uz se klepu.
Drevo uz taky ceka narezany na lepeni.
Dal poprosim Lukkyse o pripravu soucastek.
;)

Cim jsi propojoval uvnitr repraky a vyhybky? To sis motal sam?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3-pásmo "URS3100"
PříspěvekNapsal: 30 bře 2018 16:34 
Řádný člen

Registrován: 30 kvě 2014 01:04
Příspěvky: 2082
Bydliště: lázně PDY
Kraj:
Moc pěkný tučňáku.. :) Drasta59 zajímavý stavební kámen... To jsem zvědav. ;)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3-pásmo "URS3100"
PříspěvekNapsal: 30 bře 2018 17:00 

Registrován: 30 lis 2016 22:38
Příspěvky: 9
Kraj: ČR - Jihočeský
zrovna nejsem doma ale dnes jsem je dodelal jen musim jeste kupit nove sroubky ty co jsem koupil nemaji zavit az do konce a vsiml jsem si toho az pri montazi, no a posledni co bude jsou nožičky v utery napostuju fotky


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3-pásmo "URS3100"
PříspěvekNapsal: 31 bře 2018 08:11 
Řádný člen

Registrován: 10 bře 2013 22:44
Příspěvky: 143
Kraj: ČR - Zlínský
Vnitrni propojeni je udelano draty o prumeru 2.5mm. Na obrazku je co zbylo z 10m.
Namerit, jeden konec do sveraku, druhy do vrtacky, napnout a zatocit. Na konce pak fastony ktere je samozrejme mozne dat i na reproduktory. Vyska ma fastony 3mm a 5mm, stredak 2x6mm a basak 2x5mm pokud by si to chtel nekdo koupit.
Nic na tom neni a vliv na vysledny zvuk soustav bude uplne nulovy. Jen to trosku lip vypada.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3-pásmo "URS3100"
PříspěvekNapsal: 31 bře 2018 19:33 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5318
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
Tučňák01: Naprosto dokonale shrnuto. 100% souhlas.

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3-pásmo "URS3100"
PříspěvekNapsal: 01 dub 2018 08:37 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
Ja jen znovu upozorním na to, že u střeďáku a tvítru je vzhledem k jejich předchozímu zatlumení rezistory drát 2,5mm2 naprosto zbytečný a spíš škodlivý - nadměrně totiž namáhá vývody měničů. Na to stačí v pohodě i 0,75mm2. Jinak prevedení beden za jedna. :)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3-pásmo "URS3100"
PříspěvekNapsal: 01 dub 2018 18:08 
Řádný člen

Registrován: 10 bře 2013 22:44
Příspěvky: 143
Kraj: ČR - Zlínský
TLU: Vyborna pripominka.
Dovolim si s tim polemizovat u stredaku ktery ma kupodivu masivnejsi terminaly nez basak a v mem pripade jsou privodni draty vedeny dirou pres 'kastl' takze vyvody menice namaha jen v delce maximalne 7-10cm coz je zanedbatelne. Ovsem u vyskace je to naprosta pravda a rozhodne to budu resit. Diky moc za upozorneni, tohle by mne vubec nedoslo.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3-pásmo "URS3100"
PříspěvekNapsal: 02 dub 2018 09:37 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
U kaloty stačí opásat magnet vázacím páskem a pod něj stáhnout kablíky. Jen pak musí magnet i s páskem projít dírou.
U děrovaných košů není problém to uvázat za žebro.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3-pásmo "URS3100"
PříspěvekNapsal: 03 dub 2018 13:46 

Registrován: 23 zář 2016 22:27
Příspěvky: 30
Kraj: ČR - Zlínský
hmm,tak to zajištění kabelů jsem u mých podcenil.mám se obávat?rozebírat?páskovat?budku pro střed mám vcelku dost vycpanou,říkal jsem si že pohyb kabelů nehrozí :(


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3-pásmo "URS3100"
PříspěvekNapsal: 03 dub 2018 14:21 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
Pokud ty bedny nebudeš furt stěhovat, tak to neřeš.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 834 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 42  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group