Poslední návštěva: Právě je 19 dub 2024 16:14


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 23 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: UV3120HE
PříspěvekNapsal: 10 úno 2017 15:14 
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:01
Příspěvky: 2775
Bydliště: Brandýs nad Orlicí
Kraj: ČR - Pardubický
Tak paráda, kdo potřebuje na ty 2 projekty, tak ať stihne objednat.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: UV3120HE
PříspěvekNapsal: 02 bře 2017 15:16 

Registrován: 02 čer 2012 20:45
Příspěvky: 591
Bydliště: Bratislava IV
Kraj: SR - Bratislavský
Rád by som informoval záujemcov o tieto skrinky, že sa niečo deje s cenou basového reproduktora PA12/8. Na BS Acoustics už majú cenu 45 Eur, čo je asi o 8 Eur viac. Ja mám potvrdenú objednávku z DTelektronik za 37 a nejaké drobné, takže to bude asi posledná príležitosť. Reproduktor je to vynikajúci a pri jeho výbere, tak isto ako aj v iných prípadoch, mal kouč šťastnú ruku.

_________________
Sony TC-129


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: UV3120HE
PříspěvekNapsal: 07 srp 2017 12:12 

Registrován: 02 čer 2012 20:45
Příspěvky: 591
Bydliště: Bratislava IV
Kraj: SR - Bratislavský
Postupně se mi podařilo dokončit tyto bedny, za návrh kterých děkuji TLU jménem svým i
ostatních, kteří je stavěli. Podobné bedny, UXV3100 už mám a předváděl jsem je v
Streženiciach v roce 2016. V případě UV3120 mě zaujala vyšší citlivost a zatížitelnost.
Přední stěnu jsem v hlavních rysech udělal podle návrhu. Musel jsem vypustit super tweeter a
proporce ozvučnice jsem si půjčil od Sony SS-G 5, které se mi někdy dost líbily.
Na výrobu ozvučnic jsem použil březový plywood tloušťky 15 mm. Rohy jsou provedeny pomocí 45 st. úkosů a technologie Lamello. Stěny jsou vyztuženy žebry. Jako povrchovou úpravu jsem použil lazurovací lak Chemolux s odstínem ořešák.
Bedny jsou to střední velikosti, takže už může být problematické jejich umístění v interiéru. Velmi
pomohou stojánky, bez kterých je to téměř beznadějné. Milovníci rodinného života, při
umísťování musí zajistit i dostatek místa nad bednami pro povinnou kytku, s hladinou vody
zarovnanou s okrajem talířku. :)
Já osobně je nebudu mít v obývacím pokoji, ale v místnosti v sousedním stavebním objektu, kde normálně poslouchám hudbu a hrám. Zjistil jsem totiž, že zařízení na poslech hudby v rámci rodiny nemůže být nejen v jedné místnosti s TV, ale dokonce ani v jednom domě. Mám je těsně u zdi a před nimi je skoro 12 m volného prostoru, což je asi příznivé z pohledu vyzařování basů. Při normálním poslechu stačí opravdu poměrně malý výkon zesilovače. Můj indikátor ukazuje
krátkodobé podíly výstupního napětí tak, že se rozsvítí LED při výkonu 1W, 2W, 8W, ... V případě,
že prosvěcují 8W LED, tak je hlasitost již velmi vysoká, asi jako v Strženiciach v zadních řadách
publika. Mně stačí hlasitost, když začíná indikovat 2W.
S neskrývanou zvědavostí jsem přistoupil k poslechovým zkouškám. Sotva dozněla první skladba, hned mi bylo jasné, že poslouchám bedny nad jiné lepší. Neuvěřitelné. Obličej se mi štěstím rozzářil tak, že bych svoji tvář v zrcadle nepoznal - dělám si srandu. Ale fakt hrají dobře. Zpočátku byly velmi slabé výšky, jako kdybyste měli Výšky na minimu. Normálně jsem si běžel vyčistit uši tyčinkou, neboť jsem byl kompletně vyvedený z míry. Stačilo však přehrát jednu kazetu a výšky se uvedli do normálu. Regulátor u vysokotónového reproduktoru není nijak samoúčelná záležitost. Umožňuje například doladit intenzitu výšek při umístění beden paralelně se stranami místnosti, nebo při natočení na posluchače, to je můj případ.
Velká výhoda těchto soustav je v zatížitelnosti. Podle mých pokusů je možné počítat s
krátkodobým příkonem cca 150VA, v tom smyslu, že když použijeme zesilovač s dobře dimenzovaným zdrojem s výkonem cca 100W sinus, tak v rámci jeho hudebního výkonu hrají soustavy bez pozorovatelného zkreslení. Díky tomu jsou tyto bedny, možná jediné z našeho webu, dobře použitelné k vnějšímu ozvučování. Buď jako celopásmové satelity, nebo se subbasovou jednotkou. V takovém případě je možné o něco zmenšit objem jejich ozvučnic.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.

_________________
Sony TC-129


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 23 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group