Poslední návštěva: Právě je 20 dub 2024 00:26


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 209 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Nová výhybka pro Tesla 1PF06708
PříspěvekNapsal: 04 pro 2020 18:03 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Uzavřenka se tlumí v celém nebo skoro celém objemu. Vynechat jenom pár centimetrů za košem basáku. Duté vlákno, vatelín nebo originál tlumící rouno načechrat do prostoru, nestlačovat. Geotextilii muchlám a krabatím, aby vytvořila labyrint s dutinami, nedávám jí moc.
Někdo ještě pokrývá stěny zevnitř zbytky koberce něbo něčeho podobného


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nová výhybka pro Tesla 1PF06708
PříspěvekNapsal: 04 pro 2020 20:40 
Uživatelský avatar

Registrován: 15 úno 2017 20:09
Příspěvky: 23
Kraj: SR - Trenčianský
ozak1968 píše:
Dík. Kolik tam toho dát? Nalepit na stěny nebo dát na volno do celeho objemu reprobedny?

Osvedčilo sa mi na zadnú a bočné steny do vnútra nalepiť akustickú penu ...


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nová výhybka pro Tesla 1PF06708
PříspěvekNapsal: 05 pro 2020 14:07 

Registrován: 07 dub 2010 18:37
Příspěvky: 117
Kraj: ČR - Jihomoravský
ivako55. A pak jsi ještě dal tlumení na volno,nebo jsi to nechal jen nalepený na stěny?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nová výhybka pro Tesla 1PF06708
PříspěvekNapsal: 05 pro 2020 14:11 

Registrován: 07 dub 2010 18:37
Příspěvky: 117
Kraj: ČR - Jihomoravský
Kluci. Dnes jsem čistil reproduktory ARN738 a boužel jsem zjistil,že u jednoho drhne membrána. Dá se to opravit? Co se týká opravy,jsem v tomto naprostý laik. Byla by oprava složitá,drahá? nebo se mám raději podívat po druhém reproduktoru? Díky za radu. :(


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nová výhybka pro Tesla 1PF06708
PříspěvekNapsal: 05 pro 2020 18:09 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5318
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
No jak se to vezme, na co cítíš? Nejprve by to chtělo jen odlepit pavouka, cívku vytáhnout z mezery a mezeru vypucovat. Pokud to nepomůže, může být zdeformovaná nebo připálená cívka.

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nová výhybka pro Tesla 1PF06708
PříspěvekNapsal: 05 pro 2020 22:14 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
ARN738 je sešroubovaný, to se myslím ani nemusí odlepovat.
Jo, s několika zničenými 73x jsem se již setkal. Rozměry těch basáků často vybízí k jejich přetěžování a někdy to pak tak dopadne. Mně se ale nepovedlo těmto měničům ublížit nikdy...a občas jsem jim nakladal solidně.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nová výhybka pro Tesla 1PF06708
PříspěvekNapsal: 05 pro 2020 22:57 
Uživatelský avatar

Registrován: 15 úno 2017 20:09
Příspěvky: 23
Kraj: SR - Trenčianský
ozak1968 píše:
ivako55. A pak jsi ještě dal tlumení na volno,nebo jsi to nechal jen nalepený na stěny?

Nalepená akustická pena + vnútro vyplnené rúnom, celý priestor vnútri voľne natlačiť...


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nová výhybka pro Tesla 1PF06708
PříspěvekNapsal: 06 pro 2020 16:23 

Registrován: 07 dub 2010 18:37
Příspěvky: 117
Kraj: ČR - Jihomoravský
Problém s repro je vyřešen. Byl mírně zdeformovaný lem koše,tak se srovnal a opět to šlape. Kluci prosím o radu. Jak postupovat při polepování folie na reprobedny. Původně jsem chtěl dýhu ale z toho boužel sešlo. Tak jsem nakonec zvolil polep folií.Nikdy jsem nic nepolepoval,je nějaký fígl jak si pomoct? Jak postupovat aby mi to neudělalo bubliny,nebo abych to nenalepil nějak šejdrem. Chtěl bych polepit i hrany,dá se to,nebo se na hrany vybodnout a polepit jen plochu? Dát pod folii i nějaké lepidlo,nebo stačí jen ta folie? Omlouvám se za dotazy,ale fakt jsem nic nepolepoval tak se chci raději první zeptat než se do toho pustím.Jestli jste někdo polepoval folii budu moc rád za radu. Díky.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nová výhybka pro Tesla 1PF06708
PříspěvekNapsal: 06 pro 2020 19:58 
Uživatelský avatar

Registrován: 15 úno 2017 20:09
Příspěvky: 23
Kraj: SR - Trenčianský
Používam tieto fólie určené na renováciu dverí - sú hrubšie, lepšie lepia. Fólia odolá aj riedidlu.

https://www.dimex.sk/tapety-na-dvere/

https://www.youtube.com/watch?v=AKGSPICJIO0

Lepím len boky, vrch a spodnú časť reprobední - predná časť čierna matná, zadná časť bez úpravy .
Povrch čistý, suchý, bez prachu.

Stručný návod na lepenie:
https://www.youtube.com/watch?v=BrIOEgMWk2Y


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nová výhybka pro Tesla 1PF06708
PříspěvekNapsal: 06 pro 2020 20:03 
Řádný člen

Registrován: 30 kvě 2014 01:04
Příspěvky: 2082
Bydliště: lázně PDY
Kraj:
Dělal jsem to tady u těhle
zkušebních budek. Spíš mě zajímalo jak to bude vypadat. Musím říct, že se mi to vůbec nelíbilo.
I bedny který jsem třeba jen natřel štetcem vypadaly líp.
A nedělá se s tím dobře. Musí se to trefit na první dobré položení při snaze o opětovné přilepení se fólie nevratně zdeformuje.A jaýkoliv nedostatek se tam hned ukáže.
Promiň, ale za mě já bych to fakt nechtěl.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nová výhybka pro Tesla 1PF06708
PříspěvekNapsal: 06 pro 2020 20:23 

Registrován: 14 bře 2009 19:57
Příspěvky: 388
Bydliště: U Ostravy
Kraj: ČR - Moravskoslezský
Před několika lety jsem své prvé 1PF nejdříve zbavil zchátralého laku, ale pak se mi do nového lakování moc nechtělo, takže to zachránila samolepící tapeta z papírnictví. Dělal jsem to za letního vedra, tapeta byla po pobytu na slunci pěkně vláčná a šlo to krásně včetně přehybů přes hrany.
Jen ten vzor se mi zkraje moc nezamlouval, ale pak jsem si zvyknul.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nová výhybka pro Tesla 1PF06708
PříspěvekNapsal: 06 pro 2020 20:49 
Uživatelský avatar

Registrován: 21 bře 2010 13:03
Příspěvky: 262
Kraj: ČR - Olomoucký
Samolepící je v pohodě, pouze potřebuje opravdu kvalitně hladký podklad, a natřený nebo napenetrovaný, v podstatě je dýhování snazší.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nová výhybka pro Tesla 1PF06708
PříspěvekNapsal: 06 pro 2020 22:25 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Nedělal bych to.

Pokud není dýha zničená, přelakování je takový malý zázrak. V podstatě není nutné ani starý lak odstraňovat, jen lehce obrousit od nerovností. Pomalu schnoucí polyuretanový rozpouštědlový lak vsákne i do zničeného starého nátěru a vypadá to jako nové.

Pod tapetu musí být povrch naprosto dokonale hladký a čistý. Jakékoli zrnko prachu pak vystupuje. Příprava pod tapetu je tak náročná, že předýhování je opravdu jednodušší, míň pracné a výsledek je lepší.

Pro nesavé povrchy je jednoduchá finta. Navlhčit celou plochu mydlinkovou vodou. Tapetu položit na vlhký povrch a přihlazovat hadrem. Po důkladném přihlazení už trochu drží. Pevně chytne nejprve u krajů, po celé ploše za několik dnů. Dá se tak snadno upravit třeba lamino, plasty, kovy, sklo. Dřevo musí být lakované.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nová výhybka pro Tesla 1PF06708
PříspěvekNapsal: 06 pro 2020 22:57 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
Měl jsem tapetované troje bedny...taky bych už do toho nešel. Povrch musí být perfektní, jako když se to má stříkat. To už opravdu asi raději tlustší dýha...
Moje 1PF06708 byly v mahagonové dýze, obrousil jsem je až tak, že jsem se zbavil původního mořidla a pak jen aplikoval transparentní lak. 4 vrstvy s mezibrusy. Chtěl jsem tentokrát přirozenou původní barvu dýhy. Absolutní spokojenost s výsledkem.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nová výhybka pro Tesla 1PF06708
PříspěvekNapsal: 07 pro 2020 08:19 

Registrován: 07 dub 2010 18:37
Příspěvky: 117
Kraj: ČR - Jihomoravský
Díky všem. Budu muset povrchovku nějak vyřešit. Původní majitelé měli na bednách postavený asi květináče,tak původní dýha je dost ve špatným stavu.Proto mě napadla ta folie.A taky jsem dělal dozadu nástavbu která je v jiné barvě než zbytek.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nová výhybka pro Tesla 1PF06708
PříspěvekNapsal: 07 pro 2020 09:36 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
A co kdybys to nafotil?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nová výhybka pro Tesla 1PF06708
PříspěvekNapsal: 07 pro 2020 11:12 

Registrován: 14 bře 2010 18:20
Příspěvky: 253
Kraj: ČR - hl. m. Praha
Když to tak čtu, tak na povrchové úpravě je více práce než na návrhu, stavbě i ladění! Nimrárna s penetrací, spousta typů laků, chemikálie, mnoho vrstev.. Strašná představa, já neumím čistě nastříkat ani nárazník. Nezbyde než to zadat lakýrníkovi nebo budu shánět čalouníka.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nová výhybka pro Tesla 1PF06708
PříspěvekNapsal: 07 pro 2020 17:05 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Někdy jo. A nejenom u repráků. Udělat pořádnou škatuli na zesilovač může být taky pracnější a nákladnější než osadit a oživit elektroniku.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nová výhybka pro Tesla 1PF06708
PříspěvekNapsal: 07 pro 2020 17:45 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
Já bych to takhle neříkal. Pro každýho je nejjednodušší to, co umí nejlíp. Motorář sice pravděpodobně neumí hezky nastříkat kastli, ale lakýra zase pravděpodobně neumí udělat výbrus motoru. Pro někoho je pak jednodušší nahodit omítky, pro někoho navrhnout a sestavit el. rozvaděč.
A mnoho věcí je také otázkou kvalitního vybavení. Bohužel asi málokdo má doma všechno na všechno.
Btw., pokud si někdo myslí, že kvalitní návrh soustavy je jednodušší a zabere míň času, než třeba dýhování, tak asi toho ještě moc nenavrhoval...nebo alespoň ne příliš zodpovědně. :lol:


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nová výhybka pro Tesla 1PF06708
PříspěvekNapsal: 07 pro 2020 18:12 

Registrován: 22 črc 2009 10:57
Příspěvky: 386
No keďže som robil nie raz jedno aj druhé, tak mi pripadá urobiť meranie a návrh výhybky jednoduchšie, ako riešiť výrobu korpusov z naozaj dobrou povrchovkou. Samozrejme, každá činnosť si vyžaduje svoje. No ale keď si predstavím, ako stojím pri bedniach, lepím, tmelím, brúsim, striekam a znova brúsim a ... tak radšej sedím za compom a navrhujem výhybky ;)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 209 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group