Poslední návštěva: Právě je 19 dub 2024 21:03


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 28 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: T4110-MKII - "MiniTeslabuki"
PříspěvekNapsal: 23 bře 2024 22:19 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
Jestli by vás zajímalo něco ohledně tohoto úletu...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: T4110-MKII - "MiniTeslabuki"
PříspěvekNapsal: 24 bře 2024 10:03 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Tak já se zeptám jako první.
ART481 horizontálně vs. vertikálně.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: T4110-MKII - "MiniTeslabuki"
PříspěvekNapsal: 24 bře 2024 10:32 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
Záleží, co je pod ním. Pokud ho chceme navázat na ART581, který bude otočen vertikálně, tak i ART481 bych orientoval vertikálně. Tady ho máme nadpojen na klasickou kónickou výšku, tak v zájmu dosažení alespoň trochu normální horizontální směrovosti je lepší ho orientovat horizontálně. On totiž i horizontálně směruje málo, ale vertikálně do 7k nesměruje vůbec (a pak stejně jen minimálně) a pak by navázání na ARV168 bylo s příliš velkým skokem ve směrovostním indexu. Takže u tohoto projektu by vertikální umístění (které se často doporučovalo) bylo dost kontraproduktivní.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: T4110-MKII - "MiniTeslabuki"
PříspěvekNapsal: 24 bře 2024 16:05 

Registrován: 16 pro 2020 12:45
Příspěvky: 101
Kraj: ČR - Zlínský
Otázka na ARN, pokud se nepletu, dělal jsi s ním několik projektů i nezveřejněných zde, jak se chová v BR ozvučnici o polovočním objemu? Pro BR by potřeboval kolem 100l? Nebo se pletu, už to bude mít blíž k uzavřence.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: T4110-MKII - "MiniTeslabuki"
PříspěvekNapsal: 24 bře 2024 17:55 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
Zvukově a průběhem to má blíže k uzavřence, nějak extra moc SPL dole se tím nezíská, ale při vhodné ladicí frekvenci a ošetření ve výhybce to sníží výchylku a zkreslení nad laděním.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: T4110-MKII - "MiniTeslabuki"
PříspěvekNapsal: 25 bře 2024 07:39 
Uživatelský avatar

Registrován: 31 led 2011 23:13
Příspěvky: 512
Kraj: ČR - Jihomoravský
ARV jako mini-střed je cool.
Plánuješ je i někam vyvézt? Jinými slovy, budou někde ke slyšení? :-)

_________________
POSLECH: PreSonus AudioBox 22VSL > Rotel RMB-1066 / Senn. HD555 mod > miniDSP 4x10 HD > repro dle nálady
MĚŘENÍ: Dayton Audio EMM-6 > PreSonus AudioBox 22 VSL > REW / HOLMImpulse > VituixCAD


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: T4110-MKII - "MiniTeslabuki"
PříspěvekNapsal: 25 bře 2024 08:38 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
Snad nějaká poslechovka, pokud se tento rok někde něco uskuteční.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: T4110-MKII - "MiniTeslabuki"
PříspěvekNapsal: 27 bře 2024 04:21 
Uživatelský avatar

Registrován: 31 led 2011 23:13
Příspěvky: 512
Kraj: ČR - Jihomoravský
To je fajn, třeba to letos zase klapne (smekám pořadatelům).
Epická ART trumpetka mě zajímá - jestli je po zvukové stránce někde jinde od ostatní Tesla-výškové produkce. Zajímá mě i ARN v basreflexu.

_________________
POSLECH: PreSonus AudioBox 22VSL > Rotel RMB-1066 / Senn. HD555 mod > miniDSP 4x10 HD > repro dle nálady
MĚŘENÍ: Dayton Audio EMM-6 > PreSonus AudioBox 22 VSL > REW / HOLMImpulse > VituixCAD


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: T4110-MKII - "MiniTeslabuki"
PříspěvekNapsal: 27 bře 2024 09:15 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
Ona hraje samozřejmě úplně jinak. Když si to vezmeš, tak všechny ty teslácký papírový kónický výšky maj dva společný problémy:
1. Díru ve vyzařovací charce mezi cca 6 a 10kHz (ty malý eliptický ARV jsou na tom o něco málo špatně)
2. Příliš směrové (opět jsou na tom o něco lépe ty elipsy)
Čím je daný ten jejich typický tupý projev, kde prostě při přímém poslechu skoro chybí ta důležitá spodní část výšek, která je odpovědná za jakousi ostrost a čitelnost nahrávky a mimo osu zase úplně chybí spektrum nad 10kHz, které dělá takovou tu průzračnost a brilanci.
Pak je tu kalota ARV360x, která hraje jakýmsi až nedefinovatelným způsobem špatně...takovým násilným, umělým...asi jako když člověk chce výšky na Fe2O3 magnetofonové kazetě. Zní to asi jako když háziš lopatou písek do plechovýho kýblu. A je jedno, jestli udeříš do činelu, nebo pustíš syntetickej efekt, furt je to písek do plechovýho kýblu.
ART481 žádný z těchto problémů nemá. Mezi 6 a 10k žádná díra není. Výrazněji to mimo osu nepadá ani na 16k. Ani to nad 10k není kostrbatý, jako u kónických výšek a levnějších driverů v levnějších hornách.
Netvrdím, že nějakou tu signaturu kompresního driveru v horně tam není slyšet, ale je to prostě jediná opravdová teslácká výška. Škoda jen dvou věcí:
1. Musí se dělit moc vysoko
2. Je kus od kusu tak jiná, že většinou bude mít v každý bedně mírně odlišnou vexli


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: T4110-MKII - "MiniTeslabuki"
PříspěvekNapsal: 27 bře 2024 19:21 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Zapomněl jsi na nutnost použít trafo, problematickou montáž...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: T4110-MKII - "MiniTeslabuki"
PříspěvekNapsal: 27 bře 2024 20:24 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
3. nutnost použít speciální trafo (které se už asi koupit nedá)
4. problematická montáž - já si nechával z nerezu vypálit takové rámečky a naohýbat držáky. A stejně to není dokonalý, protože Tesla neuměla ani dodržet nějakou souosovost apod., natož udělat zvukovod vhodný ke klasickýmu uchycení.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: T4110-MKII - "MiniTeslabuki"
PříspěvekNapsal: 27 bře 2024 20:37 
Uživatelský avatar

Registrován: 31 led 2011 23:13
Příspěvky: 512
Kraj: ČR - Jihomoravský
TLU>
Díval jsem se pozorněji na měření, Vypadá to velmi solidně, vzhledem k ALL Tesla osazení. Hodně mě překvapil DI, to je skevělý výsledek (co jsem nečekal je konstantní směrovost horizontálně orientovanýho ART) Neměl jsem možnost tyhle výšky slyšet bohužel, ale dle tvýho pospisu soudím, že víc než dobrý.

Propad na 850 Hz je difrakce středu na hranách přední desky?
BR je ze zadní strany? Použil jsi klasický kruh. průřez nebo něco speciálnějšího?

BTW nepřišel ti do ruky TVM 2AN 643 71 22 6" širokáč? Dostal jsem je darem od kámoše, ale velmi mile mě překvapily, do 3p celkem solidní low cost střed. Kolem 1 kHz jsou to difrakce na hraně nezaoblené ozvučnice.
Obrázek

Obrázek

_________________
POSLECH: PreSonus AudioBox 22VSL > Rotel RMB-1066 / Senn. HD555 mod > miniDSP 4x10 HD > repro dle nálady
MĚŘENÍ: Dayton Audio EMM-6 > PreSonus AudioBox 22 VSL > REW / HOLMImpulse > VituixCAD


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: T4110-MKII - "MiniTeslabuki"
PříspěvekNapsal: 28 bře 2024 10:06 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
Jak už jsem psal, pokud se někde uskuteční tento rok poslechovka, které se budu moct zůčastnit, určitě je pro zajímavost vezmu. Neumí to samozřejmě pořád konkurovat STH-čkám, UDS3100 atd., ale třeba vedle URS3100 to už asi postavit lze. Zatím jsem to nezkoušel, ale chystám se na to.
Propad na 850Hz - tam se mi trochu nešťastně sešla difrakce od hran s malou rezonancí ARE5808. Rezonanci je vidět i po prozkoumání impedančky (můžu postnout). Zajímavé je, že starší modely (co maj místo papírového vrchlíku ten takový textilní) tuhle rezonanci neměly (nebo jsem možná měl štěstí na kusy, co to neměly). Nicméně, ta díra je úzkopásmová, není enormně hluboká a tím pádem nijak zásadně neruší. Myslím, že většina lidí by jí postřehla pouze po projetí generátorem.

2AN 643 71 22 bude nejspíš jiné označeni pro ARO567 (568), který jsem kdysi chtěl použít v kombinaci "VMAII pro chudé", který měl obsahovat ARN6604, ARO567 a Monacor DT-101SK, ale pak z toho sešlo...ono stejně se tento reprák vyskytuje mezi lidma jen sporadicky a v podstatě je nesehnatelný. Ale jako low-cost střed by byl určitě funkční.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: T4110-MKII - "MiniTeslabuki"
PříspěvekNapsal: 28 bře 2024 12:43 

Registrován: 31 pro 2010 17:33
Příspěvky: 35
Kraj: ČR - Jihomoravský
Jak jsem zahlídl "Teslabuki" v názvu, hned jsem se musel mrknout ;). Jako vzhledově to je slušný mišmaš, ale zvukově to bude určitě super.

BTW Penjovy Teslabuki mám stále doma a jsou primární bedny (ta 15 ve 100l se prostě pěkně poslouchá). Na nich sedí Kocourovy LSM, které si taky zapnu na srovnání.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: T4110-MKII - "MiniTeslabuki"
PříspěvekNapsal: 01 dub 2024 21:15 
Řádný člen

Registrován: 30 kvě 2014 01:04
Příspěvky: 2082
Bydliště: lázně PDY
Kraj:
Vypadá to zajímavě ;) a modrá je dobrá.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: T4110-MKII - "MiniTeslabuki"
PříspěvekNapsal: 02 dub 2024 09:19 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
V neděli jsme měli u penja takovou miniposlechovku. Nedělali jsme to s přímým přepínáním, jen jsme vždycky chvíli na vybraných skladbách poslouchali některý bedny. Konkrétně:
1. UDS3100 (aka URS3100 MKII)
2. Sandhorny 12"
3. T4110-MKII
4. Golem II (velký penjovy 4-pásma)
Musím říct, že za mně obstály MiniTeslabuki se ctí, nebylo jim nijak co vytknout. Basáku ARN738 trochu chyběla schopnost kopnout a zvýraznit bicí, co ale částečně přičítám kompenzaci impedance a asi by bylo vhodný trochu zvýšit hodnotu rezistoru RLC členu. Jak často říkám, mírný(2-3dB) hrbík mezi 70-100Hz nemusí být vždycky nutně na závadu, protože bez něj to v některých místnostech zní suše. Jinak ale jede v tom 48L basreflexu úplně klidně, bez náznaku dunění nebo hučení a spodek to umí taky slušný. Střední pásmo výborný, výšky na teslu perfektní. Pokud bychom vedle nich postavili starší URS3100, mám obavu, že by ty URS-ka pohořely.

Do tohodle vlákna to sice přímo nepatří, ale nechce se mi zakládat nový, tak sandhorny okomentuji zde.
Jedním slovem jsou ty horny bez jakékoliv nadsázky super. Poprvé jsem neregistroval ve zvuku nic cizího, žádný hornový zabarvení, žádnou takovou tu signaturu nahoře. Jasný, ta převaha přímého zvuku beden s úzkou směrovostí tam je (to je ale principiální vlastnost a asi záměr), takže ten zvuk na vás prostě vyskočí. Z mýho pohledu jediný, co tam člověku může překážet je vzhled. A když to nehraje podle představ, bude to spíš záležitost výhybky, než zvukovodu.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: T4110-MKII - "MiniTeslabuki"
PříspěvekNapsal: 02 dub 2024 15:49 

Registrován: 22 črc 2009 10:57
Příspěvky: 386
Zaujímalo by ma ako hrajú Sanhorny v tvojom ladení v porovnaní so zbytkom štartového poľa. Buntove som počul a ...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: T4110-MKII - "MiniTeslabuki"
PříspěvekNapsal: 02 dub 2024 16:19 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
Na moje ladenie tých penjových bude treba ešte počkať. Tie, čo sme mali možnosť počuť som neladil ja.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: T4110-MKII - "MiniTeslabuki"
PříspěvekNapsal: 02 dub 2024 22:06 

Registrován: 22 črc 2009 10:57
Příspěvky: 386
.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: T4110-MKII - "MiniTeslabuki"
PříspěvekNapsal: 11 dub 2024 20:09 

Registrován: 03 pro 2012 23:30
Příspěvky: 143
Kraj: SR - Bratislavský
Rozmerovo ideálne, štvorpásmo, TESLA. :lol: Akože ja by som tú srandu skúsil, ale jedine ak mi niekto znalý odmerá meniče a upraví podľa nich výhybku. Najmä teda ARTčka. Finančne to nebude výhodná stavba, ale tak sranda musí byť. EDIT: Trafo pre ARTčka nemám. Tak asi nič.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 28 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group