Poslední návštěva: Právě je 19 dub 2024 04:49


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvek: 1 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: ARS 1018-prestavba
PříspěvekNapsal: 15 bře 2016 00:18 
Řádný člen

Registrován: 08 črc 2009 14:08
Příspěvky: 625
Bydliště: Košice
Kraj: SR - Košický
Raz mesačne zájdem so spolužiakmi z výšky na pivo a jeden večer bola téma - ozvučenie obývačky, audio a podobne. Kamarát, ktorý má rád staré poctivé veci, mi tak intenzívne opisoval jeho doma poctivo hrajúce 1018, že som neodolal a ponúkol mu prestavbu v kombinácií pôvodný ARN+DT300, keďže som vedel, že to tu už Zorg rieši.
A keď TLU súhlasil s návrhom 8ohmovej verzie (začo mu veľmi pekne ďakujem) a úpravou DT300, nič už nebránilo zahájiť prestavbu. Podľa Zorg-a som upravil osadenie DT v mieste pôvodnej výšky, zabezpečil odvod bedničky do TE a po rôznych peripetiách aj spätný návrat s navrhnutou výhybkou. Nasledoval ľavo-pravé a predo-zadné vystuženie, osadenie terminálu, súčasne zháňanie súčiastok (čo v KE nie je žiadna sranda), objednanie cievok u beňaziho, poskladanie výhybky, dotlmenie ozvučnice, strieknutie skrutiek (v KE zohnať čierne je prakticky nemožné), pretesnenie spojov ozvučnice, výmena tesnenia pod ARN a samotné skladanie. Povrchovku som neriešil, to si bude realizovať sám majiteľ.
Prestavbu som dokončil včera pred polnocou, stihol som si vypočuť 2-3 skladby a išiel spať s pocitom, že hrajú nejako ináč ako moja KIT-1 (ARN+DT25n z AW). Ráno som vyhodil rodinu za povinnosťami a skoro hodinu do 8,30 počúval a prepínal medzi kit-om a ars. Obedujem doma, takže nič nebránilo znovu si ich vypočuť, keďže na poobedie už bol nahlásený kamoš na odvoz. Po tomto krátkom čase, môžem konštatovať, žeby som si ich kľudne nechal v mojej 25m2 obývačke. Berte to ako konštatovanie človeka, ktorý nič lepšie ako KIT nepočul.

Diskuze k projektu navazuje zde: http://repromania.net/forum/viewtopic.p ... 15&start=0

Poznámka:
1) výhybka nižšie platí pre kombináciu s ARN s penovým závesom.
2) bol som sklamaný z nepresnosti pôvodných ozvučníc, jedna je cca o 1,5-2mm väčšia ako druhá
3) to tesnenie je v skutočnosti antracitovo-čierne
4) dobrý pocit je fajn vec, ale hlavne ma to naštartovalo poskladať T80 aspoň do provizórnej ozvučnice, keďže teraz bude mať prioritu bývanie mojej rodiny.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvek: 1 ]  Moderátor: TheLastUnicorn

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group