Poslední návštěva: Právě je 19 dub 2024 07:33


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 19 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: STH12 - Faital 12RS430 + Radian 475PB-8
PříspěvekNapsal: 09 říj 2023 09:09 
Řádný člen

Registrován: 02 pro 2012 15:54
Příspěvky: 1049
Kraj: ČR - Liberecký
Jedna se o hodnoceni\myslenku na zaklade srazu z 7.10.2023 v Dolni Loucce, jinak hlavni "domov" ma tento projekt ZDE
- rozhodne to neni zadna novinka. Jsou tu s nami uz nejaky ten patek (2018). Diky letosnimu srazu jsem se zacal trochu vice porozhlizet po nejakem "ultimativnejsim" osazeni, predevsim vyber vhodneho 12" neni pro tento typ konstrukce (fullrange + pouzitelnost do 1.5k) snadna zalezitost. Nicmene z pouzite novinky roku 2023 od Faitalu, typu 12RS430, jsem docela nadsen. Driver: tady je situace podstate jednodussi - da se vybirat z mnoha typu - nakonec jsem tedy vybral americky Radian, konkretne typ 475PB-8. (Dela se i beriliova verze - 475BEPB-8, ucite by mne zajimalo prime srovnani, nicmene cena je za mne uz ale dost jinde cca 700e/kus, oproti 170e/ks u PB).
Abych to shrnul, soucasne osazeni je tedy Faital 12RS430 + Radian 475PB-8 - cena za menice tedy cca 180e + 170e = 350e/bedna (to je cca 9000Kc). Nemyslim si (a dle nazoru par z vas, co to slyseli) ze by to hralo spatne, naopak. A cenove to v podstate stoji hovno, na to, co a jak to zahraje. Kdyz se k tomu pridaji vyhybky, dejme tomu 5000Kc/ks mame tu "streva" za 30000Kc....
Takze co dal s temito STH12: ja pro ne misto nemam.... Musim je proto nabidnout k prodeji. Zatim resim, jestli to prodat ve stavu jak to je ted, nebo se to vlastnimi silami snazit nejak dat designove do kupy... Kdo mate zajem, ozve te se, treba neco vymyslime. Asi bych se nebranil to prodat uplne jak to je ted, tzn. s miniDSP + 4xJPA100SUB (byt moje verze...) - nechat to v aktivu a pak se muze poslouchat hned....


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: STH12 - Faital 12RS430 + Radian 475PB-8
PříspěvekNapsal: 09 říj 2023 10:22 
Řádný člen

Registrován: 02 pro 2012 15:54
Příspěvky: 1049
Kraj: ČR - Liberecký
Jinak aby si nekdo nemyslel, ze tadle koncepce je nejaky novum.... verte, ze neni. Kdo jeste nevidel, nevi, tak tady je jeden z takovych hlavnich predstavitelu teto koncepce, legendarni JBL M2:


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: SRAZ 2023 _ 7.10.
PříspěvekNapsal: 09 říj 2023 11:25 

Registrován: 22 črc 2009 10:57
Příspěvky: 386
Bol by som rád, keby niekto skúsený a kompetentný (Unicorn, Pet 007) popísal ako sa prejavujú rozdiely v prezentácii zvukového obrazu medzi konceptom veľká horna/woofer s kontrolovanou smerovosťou a full range 3.pásmo so širokou smerovosťou od Unicorna. Nejaké Unicornove bedne som počul a viem že dokáže za málo peňazí poskytnúť veľa muziky. STH 12 som videl len v meraniach. Pýtam sa preto, lebo pred časom som počul Sandhorny na jednej súkromnej prezentácii a mňa to zvukovo nenadchlo. Zrejme to bolo zapríčinené nedobrým výberom meničov a tiež nie celkom stopercentným odladením projektu. Pet 007 patrí medzi skúsených konštruktérov a domnievam sa, že hanbu si nespravil.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: SRAZ 2023 _ 7.10.
PříspěvekNapsal: 09 říj 2023 11:46 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Já se s dovolením ještě předem všech rozborů domnívám, že se každá koncepce hodí do jiného typu a velikosti prostoru. Že když se člověk na takové předváděčce pro něco nadchne a pak si to nastěhuje domů, výsledek vůbec nemusí splnit naděje.
Není úplně fér porovnávat městský hatchback s pětimetrovým sedanem. A to vůči oběma.
Když se vrátím k postsrazovému zážitku Coffina: To bychom museli porovnávat kompletně zařízené poslechové místnosti, v každé do puntíku doladěnou a vymazlenou kompletní aparaturu od zásuvky až po repráky, a teleportovat se bleskově z jedné do druhé. (Nebo ještě lépe nahrát to telefonem a jebnout na Youtube.)

Až se vyjádří konstruktéři, já bych dodal nějaké ty pocity.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: STH12 - Faital 12RS430 + Radian 475PB-8
PříspěvekNapsal: 09 říj 2023 12:34 
Řádný člen

Registrován: 02 pro 2012 15:54
Příspěvky: 1049
Kraj: ČR - Liberecký
godz píše:
Bol by som rád, keby niekto skúsený a kompetentný (Unicorn, Pet 007) popísal ako sa prejavujú rozdiely v prezentácii zvukového obrazu medzi konceptom veľká horna/woofer s kontrolovanou smerovosťou a full range 3.pásmo so širokou smerovosťou od Unicorna. Nejaké Unicornove bedne som počul a viem že dokáže za málo peňazí poskytnúť veľa muziky. STH 12 som videl len v meraniach. Pýtam sa preto, lebo pred časom som počul Sandhorny na jednej súkromnej prezentácii a mňa to zvukovo nenadchlo. Zrejme to bolo zapríčinené nedobrým výberom meničov a tiež nie celkom stopercentným odladením projektu. Pet 007 patrí medzi skúsených konštruktérov a domnievam sa, že hanbu si nespravil.

Dovolim si citovat TLU, pac sem si to ulozil, presne na tydle potreby:
Citace:
http://repromania.net/forum/viewtopic.p ... 1c#p106470

Ak boli monitory Tvoj cieľ, potom si budeš musieť zyvknúť, že to hrá inak, než to to, na čo si bol zvyknutý. Je to bližšie k vernej reprodukcii, no neznamená to, že sa to musí automaticky páčiť každému.
Čo sa týka "širokospektrálneho" vyžarovania: Neviem akú diskusiu si čítal, alebo či si ju správne pochopil, no pravdepodobne sa jedná o sústavy so širokou vs. úzkou smerovosťou. Široko vyžarujúce sústavy však nemusia byť striktne 3 a viacpásmové. Pri použití viac pásiem sa samozrejme dá smerovosť lepšie optimalizovať, keďže medzi pásmami nemusia byť tak veľké smerovostné skoky a sústava sa tak viac približuje ku tzv. konštantnej smerovosti. Obecne u širokovyžarujúcich sústav platí, že čím väčší basák použijeme, tým viac pásiem potrebujeme pre skutočne dobré nadviazanie, dobrý smerovostný index a vyrovnaný celkový vyžiarený výkon. No má to celé aj svoje nevýhody. Ideálny by bol totiž bodový zdroj vyžarovania. U nejakého 4-pásma sme však s bodovým vyžarovaním na míle ďaleko...a samozrejme sa síce zlepšuje horizontálne smerové vyžarovanie, no zhoršuje sa vertikálne. Bodový zdroj má horizontálne aj vertikálne vyžarovanie v podstate rovnaké (za podmienky, že je tak nejak symetrický).
Ona je táto problematika širokého a úzkeho vyžarovania dosť obšírna, do hry nám tu vstupujú aj odrazy v miestnosti, ktoré priamo vplývajú na zvuk a čím menej sústava smeruje, tým je samozrejme odrazov viac a pri málo zatlmenej miestnosti sa to môže na výsledný zvuk podpísať veľmi negatívne (hlavne skoré odrazy). Preto konštruujeme aj sústavy ako Totem, UCD280, TM265, STH-čka atď., ktoré smerujú viac, na vyšších kmitočtoch majú pri vyšších vyžarovacích uhloch už znateľný útlm a tým pádom je skorých odrazov menej...poslucháč teda počúva viac priameho zvuku, resp. zvuku, ktorý je podstatne menej ovplyvnený miestnosťou.
Veľa okolo tejto problematiky sa dá nájsť v rôznych vláknach na stránke hifi slovanet, hlavne od užívateľa Mabat, ktorý je aj autorom Totemov.
URS3100: Áno, sústavy sa na poslucháča v podstate nenatáčajú.Ak si pozrieš smerovostné charakteristiky T80, zistíš, pri ktorom uhle je charakteristika najrovnejšia a tá je tým pádom najvhodnejšia ako posluchová os. U T80 to bude tiež asi 20-30° mimo osi.
A posledná vec...sústavy, ktoré sa počúvajú mimo svojej referenčnej osi môžu byť v niektorých prípadoch natočené aj dovnútra. Nie priamo na poslucháča, ale ešte viac dovnútra, čím sa logicky rozšíri sweetspot... ;)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: STH12 - Faital 12RS430 + Radian 475PB-8
PříspěvekNapsal: 09 říj 2023 14:16 

Registrován: 22 črc 2009 10:57
Příspěvky: 386
Sorry tak toto som zrovna nemal na mysli. Jedná sa mi o zhodnotenie "na tvári miesta", priame porovnanie zvuku 3.pásma a hornovej sústavy. Pokiaľ neviete charakterizovať zvukový rozdiel, tak zostanem pri svojom rozpačitom dojme zo Sandhornov ...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: STH12 - Faital 12RS430 + Radian 475PB-8
PříspěvekNapsal: 09 říj 2023 14:36 
Řádný člen

Registrován: 02 pro 2012 15:54
Příspěvky: 1049
Kraj: ČR - Liberecký
:-D OK, snad to nejak preziju :-D


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: STH12 - Faital 12RS430 + Radian 475PB-8
PříspěvekNapsal: 09 říj 2023 14:44 
Řádný člen

Registrován: 02 pro 2012 15:54
Příspěvky: 1049
Kraj: ČR - Liberecký
godz píše:
Sorry tak toto som zrovna nemal na mysli. Jedná sa mi o zhodnotenie "na tvári miesta", priame porovnanie zvuku 3.pásma a hornovej sústavy. Pokiaľ neviete charakterizovať zvukový rozdiel, tak zostanem pri svojom rozpačitom dojme zo Sandhornov ...

Ok, budu taky vykat. Kdybyste to vlakno precetl poradne, zjistil byste, ze prime porovnani STH a ostatnich beden nebylo technicky mozne, vzhledem k tomu, ze STH hralo pres svoje zesilovace a DSP. Takze nikdo, kdo tam byl to nemohl porovnat "v primem boji". Nicmene z vasich drivejsich kometu si myslim, ze k hornovym konstrukcim pristupuje mirne receno zaujate, ne-li negativne uz dopredu. V tom pripade nevim co na to napsat.
Osobne jsem zasadni rozdil ve zvuku 3p UDS a STH neslysel (protoze oboje bylo precizne naladeno) a tamnejsi poslechovy prostor byl velmi "tolerantni" - po stranach hodne mista, do stropu hodne mista, ohromna plenta atd. Urcita velkorysost a lehkost/samozrejmost prednesu na vrskach u STH mi prijde jako lepsi nez jakekoliv 3p s kalotou nahore.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: STH12 - Faital 12RS430 + Radian 475PB-8
PříspěvekNapsal: 09 říj 2023 15:34 

Registrován: 22 črc 2009 10:57
Příspěvky: 386
Tak toto je omnoho lepšie zhodnotenie ako to predtým. Vôbec nie som zaujatý voči akejkoľvek konštrukcii a znova hovorím, že merania STH 12 boli naozaj parádne. Len moje skúsenosti mi hovoria, že hoci sú merania skvelé, nie vždy to charakterizuje aj zvuk. Moje posluchové dojmy zo Sandhornov boli rozpačité, napriek skvelým smerovým vlastnostiam. A je mi jasné, že bezprostredné porovnanie medzi STH 12 a zbytkom štartovného poľa sa uskutočniť nedá, nakoľko je STH napájané cez miniDSP a nasledujúce zosilňovače. O.K. ďakujem za odpoveď


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: STH12 - Faital 12RS430 + Radian 475PB-8
PříspěvekNapsal: 09 říj 2023 17:08 

Registrován: 22 črc 2009 10:57
Příspěvky: 386
A ešte jedna poznámka, nezačal som vykať, len som oslovoval dve osoby Unicorna a teba (vás). Preto množné číslo


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: STH12 - Faital 12RS430 + Radian 475PB-8
PříspěvekNapsal: 11 říj 2023 09:45 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
...


Naposledy upravil TheLastUnicorn dne 11 říj 2023 10:20, celkově upraveno 1

Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: STH12 - Faital 12RS430 + Radian 475PB-8
PříspěvekNapsal: 11 říj 2023 09:57 
Uživatelský avatar

Registrován: 19 srp 2011 09:39
Příspěvky: 1032
Kraj: ČR - Středočeský
... :roll:

_________________
https://at-horns.eu


Naposledy upravil mabat dne 11 říj 2023 10:27, celkově upraveno 1

Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: STH12 - Faital 12RS430 + Radian 475PB-8
PříspěvekNapsal: 11 říj 2023 10:20 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
Omlouvám se, že jsem něco napsal...dlouho jsem přemýšlel, zda se vůbec vyjadřovat, ale lepší je asi nepsat nikde nic. Takže to smažu a nechám si svůj subjektivní názor pro sebe.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: STH12 - Faital 12RS430 + Radian 475PB-8
PříspěvekNapsal: 11 říj 2023 10:22 
Uživatelský avatar

Registrován: 19 srp 2011 09:39
Příspěvky: 1032
Kraj: ČR - Středočeský
Jéžišmarjá, už jsem zapomněl, jaký jsou tady labilové...

_________________
https://at-horns.eu


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: STH12 - Faital 12RS430 + Radian 475PB-8
PříspěvekNapsal: 11 říj 2023 10:26 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
Opakování = matka moudrosti. ;)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: STH12 - Faital 12RS430 + Radian 475PB-8
PříspěvekNapsal: 11 říj 2023 10:46 
Řádný člen

Registrován: 02 pro 2012 15:54
Příspěvky: 1049
Kraj: ČR - Liberecký
Jetse to potvrdim, ale zda se, ze naladeni, pouzite na srazu bylo nejakym stylem defektni, tzn kolem 8-10k lavor asi 3dB. Kolem 2.5k podobne nahoru. Vecer znovu premerim, co se tam stalo...
Kazdopadne urcite to nebylo 100% dle simulace, kdo jste to lsysel nad 8k "divny", asi jste meli pravdu.....


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: STH12 - Faital 12RS430 + Radian 475PB-8
PříspěvekNapsal: 11 říj 2023 11:19 
Uživatelský avatar

Registrován: 19 srp 2011 09:39
Příspěvky: 1032
Kraj: ČR - Středočeský
Tvrdil jsem, že "čisté" je to víc než dost, že to bude v něčem jiném (že to nebylo na výškách úplně čisté, byl prezentovaný subjektivní postřeh), a je to přesně takováhle věc, která by dávala smysl, tj. věc nastavení. U takhle čisté bedny je slyšet každý decibel, a "čisté" to opravdu je jako máloco.

Totiž, takové ty úvahy, že to nakonec může hrát jinak, než to měří, jsou jen zbožná přání...

_________________
https://at-horns.eu


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: STH12 - Faital 12RS430 + Radian 475PB-8
PříspěvekNapsal: 11 říj 2023 23:36 

Registrován: 29 pro 2008 01:20
Příspěvky: 160
Tak zrejme predsa mam tie mikrofony na hlave dobre naladene.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: STH12 - Faital 12RS430 + Radian 475PB-8
PříspěvekNapsal: 09 lis 2023 08:03 
Řádný člen

Registrován: 02 pro 2012 15:54
Příspěvky: 1049
Kraj: ČR - Liberecký
STH12 v rezervaci: budou se stavet pasivni vyhybky a pak zrejme cesta do SK....


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 19 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: petr7079 a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group