Poslední návštěva: Právě je 02 kvě 2024 10:44


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 398 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 16, 17, 18, 19, 20
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Diskuze k projektu: 3-pásmo UMD365
PříspěvekNapsal: 09 dub 2024 22:51 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5958
Kraj: SR - Trenčianský
Holt kdo je línej si to vybrousit a chce to mít bez škrábanců, ať si to napatlá tlumexem. Víc už k tomu asi není co...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Diskuze k projektu: 3-pásmo UMD365
PříspěvekNapsal: 09 dub 2024 23:08 

Registrován: 16 pro 2020 12:45
Příspěvky: 101
Kraj: ČR - Zlínský
Já bych na dřevo použil vodou ředitelnou lazuru, v tomto případě tenkovrstvou. Když se před tím aplikuje napouštědlo/penetrace, sjednotí se povrch, zlepší se přilnavost


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Diskuze k projektu: 3-pásmo UMD365
PříspěvekNapsal: 09 dub 2024 23:47 

Registrován: 12 bře 2016 21:13
Příspěvky: 1807
Kraj: ČR - Jihomoravský
spíš je to o tom, že ten materiál byl za odvoz, a něco už zažil. A ta lazura zvýrazní i to, co já svým stařeckým okem před nanesením lazury nevidím. Takže spíš takovej povzdech, že ten zkušební kousek vypadal hladkej jak dětská prdelka a pod lazurou vylezlo několik vrypů a škrábanců.
Ještě musím dotmelit nějaký malý drobnosti (na hraně chybí trochu lepidla a pod ) tak mezitím můžu zkoušet co a jak s tím mořením, zatím jsem všechno dělal buď z lamina nebo ze staré skříně, kde už byla povrchovka hotová, jenom jsem z toho nařezal bednu na pokos.
To Laminat: jak dodělám tohle, tak mám nařezanou tu stejnou překližku na pokos na "hrombedny" a ty hodlám okobercovat, to bude teprve zvrhlost :)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Diskuze k projektu: 3-pásmo UMD365
PříspěvekNapsal: 10 dub 2024 06:38 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5958
Kraj: SR - Trenčianský
Ale ten plastizol by byl taky pěkný. :lol:


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Diskuze k projektu: 3-pásmo UMD365
PříspěvekNapsal: 10 dub 2024 10:02 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11106
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Já bych dal kolem repráků blikající LEDky. Nějaký nedokonalosti povrchu si pak nikdo nevšimne.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Diskuze k projektu: 3-pásmo UMD365
PříspěvekNapsal: 11 dub 2024 00:54 

Registrován: 12 bře 2016 21:13
Příspěvky: 1807
Kraj: ČR - Jihomoravský
jo, a ještě kolem toho nalepit rozbitý kousky zrcadel jako mozaiku, aby to ty ledky znásobilo jako kaleidoskop :)
Objednal jsem si práškový mořidlo, co se má rozpustit ve vodě, tak je zkusím přidat do vodou ředitelnýho polyuretanovýho laku, jestli to zafunguje tak nějak jak si představuju.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Diskuze k projektu: 3-pásmo UMD365
PříspěvekNapsal: 11 dub 2024 08:34 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5319
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
Kodl: Koberec na hrombednách mě nikterak neirituje. Zato napatlat bedny černým čímsi je fuj. Začalo to už u Akustických TM380, když do low-cost projektu navíjel vzduchové cívky včetně basové, nachal to řezat z MDF na mikrometrovou přesnost a pak to slepil natupo a natřel nějakým černým lakem na autosubwoofery.

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Diskuze k projektu: 3-pásmo UMD365
PříspěvekNapsal: 11 dub 2024 19:05 

Registrován: 12 bře 2016 21:13
Příspěvky: 1807
Kraj: ČR - Jihomoravský
V TM380 mám taky všechny cívky vzduchový, a bedny jsou z oranžovýho a zelenýho lamina :)
https://repromania.net/forum/viewtopic. ... 798#p91798
Dnes mi došlo vodorozpustný mořidlo, tak jsem je rozmíchal a přidal povolenejch 10% mořidla do polyuretanovýho laku, a budu muset udělat ještě jeden pokus, je to skoro jak natřený černou barvou, i když jsem vzorek překližky před tím natřel rozředěným čirým lakem pro sjednocení savosti. Doufám, že 5% mořidla v laku zajistí odpovídající odstín dřeva. Už mě ty pokusy přestávají bavit.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Diskuze k projektu: 3-pásmo UMD365
PříspěvekNapsal: 11 dub 2024 20:05 
Řádný člen

Registrován: 26 led 2022 11:08
Příspěvky: 220
Bydliště: Brno
Kraj: ČR - Jihomoravský
V okamžiku, kdy uzavřeš dřevo, nečekej že ti mořidlo zvýrazní kresbu.
A vůbec, jen si pohrej, budeš na to léta koukat ! 8-)

_________________
saigaholic


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Diskuze k projektu: 3-pásmo UMD365
PříspěvekNapsal: 11 dub 2024 23:48 

Registrován: 12 bře 2016 21:13
Příspěvky: 1807
Kraj: ČR - Jihomoravský
Možná nebudu. V obýváku mám za posledních 10 let pátý bedny, a tyhle se tam možná ani nepropracujou...
Ta první vrstva nic moc neuzavře, spíš trochu sjednotí nasákavost, a tím zneviditelní artefakty po lepení.
Ještě uvažuju o tom, že zkusím ten lak s mořidlem nastříkat, mohlo by se to podařit rovnoměrněj než válečkem.
Spíš než kresbu bych rád viděl strukturu, tj místa, kde je víc pórů a míst akde je to hladký.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Diskuze k projektu: 3-pásmo UMD365
PříspěvekNapsal: 12 dub 2024 12:15 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11106
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Naproti našemu domu v řemeslnickým centru prodávali nějakou holandskou lazuru. Je to ředitelný vodou a udělá to tenoučkou netransparentní vrstvu - vypadá to pak podobně jako jednobarevný lamino se strukturou dřeva. Zkoušel jsem tehdy bílou na dveře a černou na sokl od skříně. Bylo to drahý, ale zase velká vydatnost. Mám se na to zeptat?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Diskuze k projektu: 3-pásmo UMD365
PříspěvekNapsal: 15 dub 2024 19:04 

Registrován: 12 bře 2016 21:13
Příspěvky: 1807
Kraj: ČR - Jihomoravský
jo, to by mě zajímalo. Zkusil jsem další pokus s tím vodovkovým mořidlem, i 5% přidanejch do polyuretanovýho laku z toho udělá prakticky černou, a váleček zaplácá ty póry do hladka. Zkusím to mořidlo trochu zředit, protože pokusný dávky 20g laku odměřím, ale váha už nějak neváží pod 0.5g. To jsou odhadem dvě větší kapky... Když si připravím 50% roztok mořidla a dám ho 1g na 20g laku, dostanu se na 2.5% mořidla v laku a to už snad bude to správný. samozřejmě kdybych si chystal 0.5kg laku naráz, tak dokážu přidat i míň než 1% mořidla, ale to zatím nepotřebuju zničit celou plechovku polyuretanu. Je toi každej den jeden pokus, tj materiál, co je připravenej na hrombedny, bude pod kobercem asi více méně černej, co už, aspoň nebude tolik nasávat alkaprén...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Diskuze k projektu: 3-pásmo UMD365
PříspěvekNapsal: 15 dub 2024 20:11 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11106
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
A to neumíš použít dvojstupňový ředění? Kapku do malýho panáka laku, rozmíchat, a rozmíchaný po kapkách přidávat do potřebnýho množství čistýho laku.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Diskuze k projektu: 3-pásmo UMD365
PříspěvekNapsal: 15 dub 2024 20:32 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5319
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
Třeba by potřeboval nějaký kurs homeopatického ředění.

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Diskuze k projektu: 3-pásmo UMD365
PříspěvekNapsal: 17 dub 2024 10:48 

Registrován: 12 bře 2016 21:13
Příspěvky: 1807
Kraj: ČR - Jihomoravský
ještě chci zkusit nanášení stříkací pistolí, mělo by to být rovnoměrnější a "nechlupatý" oproti válečku, ale pistoli ještě nenám k dispozici, počítám tak příští týden.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Diskuze k projektu: 3-pásmo UMD365
PříspěvekNapsal: 22 dub 2024 22:14 

Registrován: 12 bře 2016 21:13
Příspěvky: 1807
Kraj: ČR - Jihomoravský
další pokusy o povrchovku:
Příloha:
IMG_20240422_171048_174a.jpg

vrstva polyuretanovýho laku a na to vrstva polyuretanovýho laku s pár kapkama černýho mořidla. Nanášeno stříkací pistolí.
Tragédie. První vrstva laku dobrý, a to v čem je mořidlo dělá dojem stíracího losu. Je to šedo bílý, místo kouřové, navíc to jde setřít nasliněným prstem nebo sedřít nehtem, jako stírací los.
Když už jsem dělal pokusy, tak jsem na kousek materiálu vzal hořák a opálil to.
Příloha:
IMG_20240422_171102_108a.jpg

Za mě dost dobrý, schválně je to kousek se spojem a s původně hodně rozdílným odstínem. Ku podivu se nic nestane, ani když ožehnu hranu té překližky.
Jenom nevím, jestli to finalizovat nějakým olejem/voskem nebo nitrolakem (epoxydovej raděj ne), ten PU mě fakt zklamal, dělá mléčnej povlak.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Diskuze k projektu: 3-pásmo UMD365
PříspěvekNapsal: 24 dub 2024 12:11 
Řádný člen

Registrován: 26 led 2022 11:08
Příspěvky: 220
Bydliště: Brno
Kraj: ČR - Jihomoravský
nejspíš nezbude, než na odřezku zkusit, co na tom vodou ředitelným PU laku vůbec bude držet (krom vosku)

doplnil jsem pár fotek z výroby
https://www.rajce.idnes.cz/4mike/album/umd365

_________________
saigaholic


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Diskuze k projektu: 3-pásmo UMD365
PříspěvekNapsal: 24 dub 2024 19:32 

Registrován: 12 bře 2016 21:13
Příspěvky: 1807
Kraj: ČR - Jihomoravský
on nedrží PU lak s nepatrnou příměsí mořidla na PU laku nastříkaným o hodinu dřív!!! to je ten průšvih.
Další co mi na tom vadí, je zbělnutí povrchu, to je hnus. Takže přimořování PU laku vodovým mořidlem je slepá cesta.
Dnes mi přišly vosky, černej a bezbarvej matnej, tak jsem ten opálenej kousek napiplal, část jenom bezbarvým, část černým a pak bezbarvým - asi mám vyřešeno, výslednej odstín se mi líbí, zůstala zachovaná jak barevnost tak struktura dřeva. Až skončí období dešťů, dám bedny ven a ožehnu je ze všech stran. Navoskování už bude hračka, mám nazkoušeno z kuchyňskýho stolu 2x0.8m, tohle bude proti tomu brnkačka. Akorát ty vosky nejsou levný, ale co už.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 398 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 16, 17, 18, 19, 20

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group