Poslední návštěva: Právě je 19 dub 2024 12:01


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 834 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: 3-pásmo "URS3100"
PříspěvekNapsal: 21 bře 2021 22:03 

Registrován: 15 čer 2020 00:46
Příspěvky: 12
Bydliště: Nymburk
Kraj: ČR - Středočeský
Nemáš náhodou foto vyhýbky před instalací do bedny? Nerezonuje nějaká špatně uchycená součástka?
Nebo rezonance celé vyhýbky, jak je uchycená v bedně?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3-pásmo "URS3100"
PříspěvekNapsal: 21 bře 2021 22:06 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Na tý levý impedanční charakteristice jsou výrazný zuby na cca 150 a 280 Hz. Tam se něco děje.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3-pásmo "URS3100"
PříspěvekNapsal: 21 bře 2021 23:26 
Uživatelský avatar

Registrován: 01 říj 2013 13:13
Příspěvky: 62
Bydliště: u Olomóca
Kraj: ČR - Olomoucký
Přemístit výhybku o kousek vedle nestačí. Už to píšu potřetí (a i Penjo už to teď psal) dej výhybky ven a pak to pusť! Takto se ti potvrdí nebo vyvrátí, že to způsobuje něco na výhybkách. Třeba máš prostě povolený závity na cívkách. Možná se prostě odchlípla ta "výztuž" co jsi tam do rohů lepil.
Je to normální vylučovací metoda. Buď repráky, výhybky nebo něco v kastlích. Pořád si nezjistil co to způsobuje a proto to nemůžeš odstranit.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3-pásmo "URS3100"
PříspěvekNapsal: 22 bře 2021 00:23 

Registrován: 08 srp 2018 20:36
Příspěvky: 243
Kraj: SR - Košický
"Schodík" okolo 150 Hz, to bude stojaté vlnenie (1/2 vlnovej dĺžky na výšku ozvučnice). Tomu by pomohlo pridať tlmiaci materiál.
Okolo tých 280 Hz (a vyššie) je to nejaké divné. Mohlo by to byť stojaté vlnenie od "kastlíka" stredového reproduktora plus nejaké rezonancie? Na výšku od dna by to vychádzalo na 60 - 65 cm.
Impedančná krivka okolo 4 - 5 kHz nesedí podľa referencie. Sú správne hodnoty použitých súčiastok vo výhybke?
A nesedí ani basreflex, je podladený o cca 10 Hz. Chcelo by to skrátiť nátrubok.

Ja by som odporúčal zamerať sa na ten "kastlík". A skúsil by som pridať tlmiaci materiál na dne.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3-pásmo "URS3100"
PříspěvekNapsal: 22 bře 2021 00:44 

Registrován: 31 říj 2020 20:40
Příspěvky: 19
Kraj: ČR - Královéhradecký
vyndat výhybky úplně ven, proč mi nedocvaklo, dobrý nápad, zítra to zkusím

pustit zvuk do vyndaných basáků, nad tím už jsem přemýšlel, ale trochu se toho bojím, nicméně taky to zkusím

jinak jsem nezmínil, že bedny byly měřený s vyndaným tlumením, protože už nemám sílu to pořád vyndávat a zandávat, tak už to tam ani necpu

výhybky mi vyráběl Lukyss, tam bych problém nehledal, když už, tak v jejich rezonanci, proto jsem je přemisťoval ze zadní stěny proti basáku na boční, ale vyndat je ven úplně je ještě lepší nápad


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3-pásmo "URS3100"
PříspěvekNapsal: 22 bře 2021 09:06 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
Pokud nepřekročíš Xmax toho basáku, nic se mu nestane.
Jak napsal emge, máš tam jinak stojatý vlnění shora dolů . Proto vždycky píšu, že na spodní nebo vrchní stěnu toho tlumení dávejte víc, klidně 10-15cm. Bassreflex je podladěný, ale to není zajímavé. Impedanční křivka nikdy dokonale nesedí, ani když ty kopie udělám já, protože měniče i součástky mají vždycky nějaké tolerance.
Já tomu celýmu jinak nerozumím. První, co bych udělal je to, že bych z bedny vyházel všechno, krom basáků a vyzkoušel bych, co to bude dělat. A postupně tam pak komponenty montoval. Není možný, abych to během jednoho dne nenašel...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3-pásmo "URS3100"
PříspěvekNapsal: 23 bře 2021 19:45 

Registrován: 31 říj 2020 20:40
Příspěvky: 19
Kraj: ČR - Královéhradecký
je to pravda, měl jsem tohle udělat už dávno
vyndal jsem všechno z beden a dělá to pořád, basáky venku hrají čistě, takže je to jasný
ještě jednou jsem ty skelety zkoušel stahovat kousek po kousku a zase jsem nic neobjevil, což mě štve, protože nevím, jestli by se to dalo opravit nebo jestli si mám rovnou dojet pro novou mdf

Pár dní si od toho odpočinu, protože už mě to docela konzumuje, pak stáhnu folii (ještě že jsem tam nedal dýhu), podívám se na vnější spoje, šrouby a snad na něco přijdu

díky všem za pomoc a trpělivost

ještě by mě docela zajímalo, jak z toho grafu vyčtete naladění bassreflexu a jestli je v bedně dost tlumení(když už jsem si vyrobil měřící aparaturu, tak bych ji rád občas využil)
stačil by odkaz někam, kde bych to mohl nastudovat


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3-pásmo "URS3100"
PříspěvekNapsal: 23 bře 2021 20:17 
Řádný člen

Registrován: 18 úno 2016 00:03
Příspěvky: 2757
Bydliště: Slovakistan
Kraj: SR - Trenčianský
Nemôže byť "rozlepená" niektorá MDF doska? NEmyslím hrany, spoje.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3-pásmo "URS3100"
PříspěvekNapsal: 23 bře 2021 20:34 

Registrován: 02 led 2011 12:53
Příspěvky: 854
Kraj: SR - Trenčianský
Ak si mal vonku aj výhybky a ostali tam ozaj už len holé steny, výstuhy a kastlík pre stred, tak to ozaj musí byť len skeletmi.

_________________
4xJPA50, 2xJPA250, 2xJPA250, DPA223, Harrison X1000, Teson A2200, A2400, Luxman L-430, Dual CV1462, CS704, DAC MagicPlus, Senn HD558, Golem II


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3-pásmo "URS3100"
PříspěvekNapsal: 23 bře 2021 20:37 

Registrován: 13 čer 2016 10:15
Příspěvky: 48
Kraj: SR - Trenčianský
A nemohli by byť poškodené stredy? Prípadne ten kastlík ako napísal Emge. Ten tým "stiahnutím" skeletu pri testovaní ovplyvnený nebol.

pardon: teraz som si všimol, že na tom videu s Cranberries boli odpojené aj streďáky


Naposledy upravil iguardo dne 24 bře 2021 08:21, celkově upraveno 2

Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3-pásmo "URS3100"
PříspěvekNapsal: 23 bře 2021 21:38 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
slidel píše:
ještě by mě docela zajímalo, jak z toho grafu vyčtete naladění bassreflexu a jestli je v bedně dost tlumení(když už jsem si vyrobil měřící aparaturu, tak bych ji rád občas využil)
stačil by odkaz někam, kde bych to mohl nastudovat

Naladění bassreflexu je to nejnižší místo na impedančce mezi prvními dvěma peaky.
Jestli je v bedně dost tlumení z impedančky nevyčteš, ale najdeš tam různé rezonance. Na základě toho, kde a jak se projevuijí umíš třeba vydedukovat, že se jedná o stojaté vlnění v ozvučnici. Samozřejmě to chce nějaké to studium a zkušenosti.
Impedančka bez rezonancí je hladká....bez kudrlinek, schodů atd. Jsou tam jen peaky daný samotným principem měniče a výhybkou.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3-pásmo "URS3100"
PříspěvekNapsal: 23 bře 2021 22:29 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Jsem v pokušení navrhnout, abys to přivezl ke mně na dílnu...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3-pásmo "URS3100"
PříspěvekNapsal: 23 bře 2021 23:42 
Uživatelský avatar

Registrován: 01 říj 2013 13:13
Příspěvky: 62
Bydliště: u Olomóca
Kraj: ČR - Olomoucký
Když by mu ten chemopren nelepil (což předpokládáme), pořád by to měly ty vruty udržet. To by to musel hodně lajdácky sešroubovat. Předvrtával jsi větším průměrem přitahovanou desku? Moje bastly běžně jen šroubuju a tohle se neděje. Teď když je vše venku, stažení svorkama nemá efekt (to by mohlo vyřadit vliv šroubů a chemoprenu), bude to asi něco vevnitř. Zůstal tam kastlík pro středy a ta skelná tkanina v pryskiřici. Předpokládám, že ten nátěr ztvrdnul. Mohl se ale (třeba jen lokálně) odchlípnout a tohle způsobit. Stačilo aby byl podklad třeba zaprášený...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3-pásmo "URS3100"
PříspěvekNapsal: 24 bře 2021 21:18 

Registrován: 31 říj 2020 20:40
Příspěvky: 19
Kraj: ČR - Královéhradecký
díry jsem samozřejmě předvrtal aby se to dobře přitisklo, ale v téhle souvislosti mě napadlo, jestli právě šrouby nejsou tím problémem. Jestli je dobrý nápad do mdf desky vůbec něco šroubovat.
Je to přeci jenom slisovaný dřevní prach, tak si říkám co a jak dlouho ty šrouby můžou držet v neustále se chvějící konstrukci
Ale hlavně když do mdf desky šroubuju vrut, má snahu se roztánout, i když jsem to malým vrtákem předvrtal, a může se tam vytvořit prasklinka i několik cm hluboká (není tam nic, co by to pojilo do sebe, jen stlačený prach) která ani nemusí být vidět
když jsou šrouby blízko sebe( v případě malých kastlíků to je i míň než 10cm), prasklinka se může spojit a časem zvětšit až začne rezonovat nebo o něco plácat
je to jen teorie, ale vysvětlovalo by to, proč to nezmizí ani když se to stáhne, a proč to není slyšet na poklepání, a taky proč to nedělalo od začátku

TLU: díky za info, budu to studovat blíž, hodí se to, nejen na URS
ransom: když bys měl chuť a čas se na to podívat, rád je dovezu. Bydlím kousek od Dobrušky, do Náchoda to mám 20km


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3-pásmo "URS3100"
PříspěvekNapsal: 24 bře 2021 21:48 

Registrován: 02 pro 2018 19:42
Příspěvky: 18
Bydliště: Nový Bydžov
Kraj: ČR - Královéhradecký
Teorie s prasklinou zajímavá, ale nepravděpodobná. Proto se to správně lepí disperzním lepidlem, má to pak větší soudržnost. Jinak predvrtávat se to musí, kdybys tam ten vrut dal bez předvrtání, roztrhalo by se to na mraky. Jeste jen tak na okraj, když se to slepí pořádaným disperzním lepidlem, jde to i bez použití šroubů. A drží to opravdu fest.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3-pásmo "URS3100"
PříspěvekNapsal: 24 bře 2021 22:42 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Chuť nemám, čas už vůbec ne, ale co bych pro repráky neudělal.
Teoreticky bych mohl v sobotu dopoledne. Pokud chceš, piš SZ.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3-pásmo "URS3100"
PříspěvekNapsal: 26 bře 2021 08:21 

Registrován: 02 pro 2018 19:42
Příspěvky: 18
Bydliště: Nový Bydžov
Kraj: ČR - Královéhradecký
Dejte sem pak výsledek, co způsobovalo problém. Docela jsem na to zvědav, je to celé takové opředené tajemstvím.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3-pásmo "URS3100"
PříspěvekNapsal: 27 bře 2021 09:46 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Abys nebyl zklamanej. Rozluštěná tajemství jsou naprosto prozaická. Vždycky.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3-pásmo "URS3100"
PříspěvekNapsal: 27 bře 2021 16:29 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Asi tři hodiny jsem ze sebe dělal vola, ale nakonec to máme.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3-pásmo "URS3100"
PříspěvekNapsal: 27 bře 2021 16:44 
Řádný člen

Registrován: 18 úno 2016 00:03
Příspěvky: 2757
Bydliště: Slovakistan
Kraj: SR - Trenčianský
Ký červotoč alebo Ďateľ?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 834 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group