Poslední návštěva: Právě je 19 dub 2024 21:46


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 395 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Diskuze k projektu: 3-pásmo UMD365
PříspěvekNapsal: 09 čer 2022 13:57 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5318
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
Tak tohle fakt ne. S tím byly zubaté i otvory v novodurové desce.

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Diskuze k projektu: 3-pásmo UMD365
PříspěvekNapsal: 09 čer 2022 14:31 

Registrován: 13 čer 2016 10:15
Příspěvky: 48
Kraj: SR - Trenčianský
Myslel som, že to vyriešim týmto:

https://extol.sk/produkt/vyrezavac-otvo ... -30-120mm/

Preglejka ale dosť dymila aj pri menších otáčkach, pokusný otvor som nakoniec vyrezal no nebola to taká idylka ako na čínskych videách.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Diskuze k projektu: 3-pásmo UMD365
PříspěvekNapsal: 09 čer 2022 15:06 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Používám stejný vykružovák bez problémů. Jeden nůž je ale potřeba otočit hrotem ke středu a seřídit tak, aby mezi trajektoriemi obou hrotů bylo mezikruží cca 3-4mm široké. Ten nůž, který je hrotem k ose, bere ten menší průměr.
Vykroužím drážku cca do hloubky 6mm, pak to nahrubo vyříznu přímočarkou a nakonec začistím podle té kruhové drážky horní frézkou - frézou s horním kopírovacím ložiskem. Vznikne vzhledná kruhová díra.
A otáčky toho vykružováku musejí být velmi malé. Je potřeba pomaluběžná vrtačka. Určitě ne obligátní jednorychlostní s maximem okolo 3000/min zadušená regulátorem. Optimálně stojanovka zpřevodovaná pod 200/min.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Diskuze k projektu: 3-pásmo UMD365
PříspěvekNapsal: 09 čer 2022 16:03 

Registrován: 13 čer 2016 10:15
Příspěvky: 48
Kraj: SR - Trenčianský
Ďakujem za tipy a rady. Robil som to na profi stojanovej vŕtačke, s otáčkami by problém nebol - dá sa nastaviť aj pod 50/min. Nastavenie hrotov som mal ale podľa priloženého obrázkového návodu - oba hroty v rovnakej vzdialenosti a s rovnakou orientáciou.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Diskuze k projektu: 3-pásmo UMD365
PříspěvekNapsal: 09 čer 2022 16:06 

Registrován: 12 bře 2016 21:13
Příspěvky: 1805
Kraj: ČR - Jihomoravský
ty hroty na vykružováku jsou tak do plastu nebo sádrokartonu, ne do dřeva, je potřeba to trochu nabrousit, a jak píše návod ransom, díra je potom jakž takž. Já to teda przním akumulátorovkou z ruky...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Diskuze k projektu: 3-pásmo UMD365
PříspěvekNapsal: 09 čer 2022 19:14 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Díru skrz 18mm desku to neudělá ani omylem. Krom toho u konce by hrozilo zakousnutí, jak středový trn ztratí oporu. Ale na vyhlodání čistého kroužku na dodělání frézkou je to dobré.
Ono je jedno jestli se vykružuje tímhle nebo třeba vrchní frézkou s vodítkem a středovým trnem. Jakmile projedeš celou tloušťku materiálu a střed ti vypadne, přijdeš o vycentrování. Takže vždycky jen udělat základ třeba 10mm do hloubky, vyříznout, a pak dočistit frézou s ložiskem. U CNC to je něco jiného, tam je nástroj vedený po kružnici zvenčí.
Ono to vypadá, že jde o práci náročnou, ale dá se udělat i s docela primitivní výbavou.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Diskuze k projektu: 3-pásmo UMD365
PříspěvekNapsal: 09 čer 2022 22:26 

Registrován: 08 srp 2018 20:36
Příspěvky: 243
Kraj: SR - Košický
S hornou frézkou tiež nie je vhodné frézovať otvor naraz, ale postupne, po vrstvách.
Ja som z prednej strany frézoval materiál postupne tak, aby zostala drážka o sile cca 5 mm.
Potom som dosku otočil a frézoval som zo zadnej strany. Tiež postupne a podľa veľkosti otvoru som ponechal dve, alebo tri krátke styčné plochy so vzniknutým "medzikružím". Tie som oddelil nakoniec len krátkym frézovaním. Pri troche cviku to šlo hladko aj keď sa stred oddelil. A ak aj došlo k miernemu "zaváhaniu" a zvlneniu rezu, bolo to zo zadnej strany.
Ako prvé je však potrebné vyfrézovať zapustenie, ak sa reproduktory zapúšťajú.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Diskuze k projektu: 3-pásmo UMD365
PříspěvekNapsal: 10 čer 2022 08:06 
Řádný člen

Registrován: 26 led 2022 11:08
Příspěvky: 216
Bydliště: Brno
Kraj: ČR - Jihomoravský
vždycky se najde blbec, co to zkusí, jinej kousek překližky 18mm než foliovaný jsem neměl k dispozici
vrták 146, výsledný otvor 147,3
Příloha:
1.jpg

oboustrankou na koberce podlepeno kouskem lamina
Příloha:
2.jpg

vstup vrtáku
Příloha:
3.jpg

výstup vrtáku
Příloha:
4.jpg


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.

_________________
saigaholic


Nahoru
Online Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Diskuze k projektu: 3-pásmo UMD365
PříspěvekNapsal: 10 čer 2022 12:17 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Taky používám. Akorát musíš mít na každej průměr extra korunu. A ne každej průměr se taky vyrábí. Mít deset velikostí už je docela slušná investice.
Plus jeden zásadní poznatek: Koruna vždycky nepatrně uhne od středu. Jeden, nejvýš dva milimetry, ale uhne. Bývá to vidět, někdy dost dobře. Takže to ponejvíc používám na terminály a podobné věci.

To na fotkách nevypadá jako fóliovaná, ale jako vodotěsná stavební překližka. Skvělý matroš třeba na ponk.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Diskuze k projektu: 3-pásmo UMD365
PříspěvekNapsal: 10 čer 2022 13:25 
Řádný člen

Registrován: 26 led 2022 11:08
Příspěvky: 216
Bydliště: Brno
Kraj: ČR - Jihomoravský
Vím prd jak se to jmenuje, z jedný strany je protiskluz úprava, z druhé je hladká folie a stálo to asi 900/m2 v UNIhobby
To "utíkání" by mohlo souviset se středěním pomocí vrtáku, já jej preventivně vyhodil a nahradil 8mm broušenou hřídelí.
Jak píšeš, sortiment průměrů není nijak ohromující, většinou je to nějaký násobek zlomků palce,
asi jako falcovací frézy s ložiskem, taky palcový , byť na metrický upínací hřídeli
(naštěstí je k dispozici i větší řada ložisek, takže s jedním nástrojem jde frézovat dva rozměry prostou výměnou)
Až budu velkej kluk, tak si taky koupím vrchní frézku , zatím to řeším tím co mám k dispozici :)
Ono v mých končinách je CNC za takový ceny, že se pomalu vyplatí kupovat ty korunky na každý pár panelů nový.

_________________
saigaholic


Nahoru
Online Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Diskuze k projektu: 3-pásmo UMD365
PříspěvekNapsal: 10 čer 2022 20:30 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Ne, to nedělá vrták. Ona ta koruna správně nasazená má mít vůli. Nešroubuje se nadoraz a zajišťuje se proti dotažení posuvkou s kolíky. A díky té vůli se pak chytne do materiálu trochu šejdrem. To je vlastnost, používám tyhle pilové vykružováky už roky při výrobě rozvaděčů.
Není to úplně zanedbatelná investice. Ale vždycky když jsem dokupoval další průměr, říkal jsem si: první díra za čtyři kila, ale každá další už zadarmo.
Vrchní frézka je základ. Teď mám takovou střední třídu Bosch, ale několik let jsem používal lacinou supermarketovku (za litr včetně sady fréz) a udělal jsem s ní taky všecko. Co jsem koukal, aktuálně se dá dostat za jedenáct stovek akumulátorová v Lidlu. Je na jednotnou baterku se vším aku nářadím co tam mají. A frézy na tohle bastlířské čochnění v pohodě vyhoví i z Aliexpressu. Co člověk potřebuje - kopírovací s horním a dolním ložiskem, oblou a šikmou.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Diskuze k projektu: 3-pásmo UMD365
PříspěvekNapsal: 07 říj 2022 11:37 

Registrován: 21 dub 2015 17:18
Příspěvky: 23
Kraj: ČR - Královéhradecký
Ahoj ve spolek. Kdyby měl, někdo z těch co UMD365 neslyšeli a uvažují o stavbě, zájem si UMD365 poslechnout, tak je tu mimo jiné možnost poslechu u mne ve Vrchlabí. Vyhybku jsem stavěl s podle dostupné úpravy, kdy jsou středy a výšky trochu zvýrazněny.
https://batbat.rajce.idnes.cz/repro/1562863941


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Diskuze k projektu: 3-pásmo UMD365
PříspěvekNapsal: 04 pro 2023 15:15 
Řádný člen

Registrován: 26 led 2022 11:08
Příspěvky: 216
Bydliště: Brno
Kraj: ČR - Jihomoravský
Příloha:
b.jpg

Příloha:
a.jpg


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.

_________________
saigaholic


Nahoru
Online Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Diskuze k projektu: 3-pásmo UMD365
PříspěvekNapsal: 05 pro 2023 12:35 

Registrován: 12 bře 2016 21:13
Příspěvky: 1805
Kraj: ČR - Jihomoravský
Nepřehnal jsi to trochu s tou masivností? Kolik ta bedna váží? Máš na tom závity na jeřábový oka? :)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Diskuze k projektu: 3-pásmo UMD365
PříspěvekNapsal: 05 pro 2023 13:27 
Řádný člen

Registrován: 26 led 2022 11:08
Příspěvky: 216
Bydliště: Brno
Kraj: ČR - Jihomoravský
zkazíš každý překvápko ? :D
Příloha:
c.jpg

cca metr2 překližky na obě + nějaký ty prkotiny z MDF, nevážil jsem ale tipuju že finálně tak 20kg/ks


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.

_________________
saigaholic


Naposledy upravil 4mike dne 28 bře 2024 08:58, celkově upraveno 1

Nahoru
Online Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Diskuze k projektu: 3-pásmo UMD365
PříspěvekNapsal: 27 bře 2024 15:43 
Řádný člen

Registrován: 26 led 2022 11:08
Příspěvky: 216
Bydliště: Brno
Kraj: ČR - Jihomoravský
Příloha:
stred.jpg

slušná pakárna je, když při zkoušce nasucho zaskočí káblík mezi magnet a koš
Příloha:
SDC11585.JPG


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.

_________________
saigaholic


Naposledy upravil 4mike dne 28 bře 2024 08:20, celkově upraveno 1

Nahoru
Online Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Diskuze k projektu: 3-pásmo UMD365
PříspěvekNapsal: 27 bře 2024 22:10 

Registrován: 12 bře 2016 21:13
Příspěvky: 1805
Kraj: ČR - Jihomoravský
1.) ty máš nějaký mezikusy na vějškáče? Pochlub se, jak to vypadá.
2.)to musí být tak těsný? já ty díry na SPX ještě nedělal, tak tohle mě trochu překvapuje...
Mám bedýnky slepený jako regály z 16mm vodovzdorné překližky (ale není laminovaná) a i to mi přijde dost těžký. Fotku zatím nemám, momentálně se mi nedaří na to urvat ani chvilku.
BR budu mít štěrbinovej vzadu nahoře, akorát nevím, na jakou plochu můžu jít, SPH má nějakejch 130cm2, origo basreflex BR 60 TR má "jenom" 26.4cm, ne li míň, protože potom není pravda vnitřní průměr 54mm, ale je to 58mm
mě by pěkně konstrukčeně vycházela štěrbina 15x2 cm, tj 30cm2 s délkou 13.5cm pro stejný naladění, simulováno Amplionem 3.3. Někde se psalo, že BR by měl mít průřez minimálně čtvrtinu plochy membrány repro, a to jistě není
BR60tr aani moje 30cm2 štěrbinový řešení. Monacoru budiž k dobru oblý zakončení, to já tak dokonale vyrobit nedovedu, ale jistě to na obou koncích zaoblím co frézka dovolí :)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Diskuze k projektu: 3-pásmo UMD365
PříspěvekNapsal: 28 bře 2024 08:28 
Řádný člen

Registrován: 26 led 2022 11:08
Příspěvky: 216
Bydliště: Brno
Kraj: ČR - Jihomoravský
1)
Příloha:
nd16fp2.jpg


2) průměr stínění magnetu je 69 (čili cca 70 díra)
vnější průměr příruby 93, což na první pohled vypadá, že tam je dost prostoru pro těsnění.
Omyl, musel jsem i přihnout přívodní terminály
Příloha:
SDC11592.JPG

plastikový rámeček SPH má cca 6mm otvory, který ne úplně lícují s otvory v koši,
tak jsem vzal zavděk archivními podložkami pod krytovací šrouby Tesla, někdy ze 70´s
Příloha:
SDC11588.JPG


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.

_________________
saigaholic


Nahoru
Online Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Diskuze k projektu: 3-pásmo UMD365
PříspěvekNapsal: 28 bře 2024 09:40 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
Každopádně bedny tradičně krásně provedeny.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Diskuze k projektu: 3-pásmo UMD365
PříspěvekNapsal: 28 bře 2024 11:15 
Řádný člen

Registrován: 26 led 2022 11:08
Příspěvky: 216
Bydliště: Brno
Kraj: ČR - Jihomoravský
TLU
dík, začnu se červenat

Kodl
Příloha:
prirubka.pdf


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.

_________________
saigaholic


Nahoru
Online Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 395 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Misak a 17 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group