Poslední návštěva: Právě je 19 dub 2024 09:03


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 395 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 20  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: 3-pásmo UMD365
PříspěvekNapsal: 16 bře 2021 07:40 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
Já tomu nerozumím. Co chcete u UMD365 pořád zapouštět? U těchto beden stačí přímočarka a jeden vykružovák průměru 32mm. Jediný, na co je tady opravdu vhodná fréza je sražení nebo zaoblení hran čela.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3-pásmo UMD365
PříspěvekNapsal: 16 bře 2021 08:41 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Nátrubek je zapuštěnej, pokud má přírubu...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3-pásmo UMD365
PříspěvekNapsal: 18 bře 2021 20:21 

Registrován: 10 led 2017 15:21
Příspěvky: 33
Kraj: ČR - Jihomoravský
To TheLastUnicorn - poslal jsem mail.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3-pásmo UMD365
PříspěvekNapsal: 18 bře 2021 21:45 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
Ano, promiň. Už to vidím. Poslední dobu mám toho moc.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3-pásmo UMD365
PříspěvekNapsal: 22 bře 2021 08:41 

Registrován: 09 dub 2019 21:01
Příspěvky: 21
Kraj: SR - Žilinský
Mám otázočku pre Penja . Ty si predpokladám staval tieto konkrétne kusy :

viewtopic.php?f=18&t=8309

Mám o ne záujem avšak robil by som novú povrchovku a zaujíma ma či nie je príliš komplikované vybrať výškový repráčik, respektíve zozadu sa nedá do čela dostať ?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3-pásmo UMD365
PříspěvekNapsal: 22 bře 2021 09:18 

Registrován: 02 led 2011 12:53
Příspěvky: 854
Kraj: SR - Trenčianský
Hej, sú to bedne odo mňa. Pôvodne v odtieni pinia, ale nový majiteľ si ich upravil podľa svojho.
Výškače sú vlepené, ale vytlačiť by sa mali dať, ale toto si ja na zodpovednosť neberiem. Tam moc možností na uchytenie nie je. Predával som to ako hotové bedne, bez nutnosti do nich akokoľvek zasahovať. Čo s nimi kto spraví a ako sa k ním zachová, už ide mimo mňa.

_________________
4xJPA50, 2xJPA250, 2xJPA250, DPA223, Harrison X1000, Teson A2200, A2400, Luxman L-430, Dual CV1462, CS704, DAC MagicPlus, Senn HD558, Golem II


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3-pásmo UMD365
PříspěvekNapsal: 25 bře 2021 22:58 

Registrován: 15 čer 2020 00:46
Příspěvky: 12
Bydliště: Nymburk
Kraj: ČR - Středočeský
Tak dnes dorazil ze Slovenska nový sílící krasavec, který bude dodávat šťávu mým novým bednám. Jedny jsem dodělal, line se spousta krásné muziky a já přemýšlím, co budu stavět dál :D
Asi jsem se zde nakazil.
Maminka mi říkala, nechoď na Repromanii, nakazíš se tam...


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3-pásmo UMD365
PříspěvekNapsal: 26 bře 2021 07:30 
Uživatelský avatar

Registrován: 10 bře 2012 10:13
Příspěvky: 85
Bydliště: Karviná
Kraj: ČR - Moravskoslezský
Pěkné.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Diskuze k projektu: 3-pásmo UMD365
PříspěvekNapsal: 15 dub 2021 18:54 
Uživatelský avatar

Registrován: 29 kvě 2020 23:37
Příspěvky: 7
Kraj: SR - Prešovský
Velmi pekne, drevo ma zacina pritahovat čoraz viac. Môžete mi poradiť aky zosilňovač k týmto parádnym reproduktorom by bol vhodný? Teraz mam marantz pm5005, je to celkom fajn (nepočul som lepší) ale nechcem aby bol najslabším článkom v zostave.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Diskuze k projektu: 3-pásmo UMD365
PříspěvekNapsal: 15 dub 2021 22:05 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
Ak si so zvukom spokojný, nie je dôvod meniť. Ak sa obídu všetky "udělátka" a hrá sa na direct, tak aj lepší zosilňovač nebude mať zas až taký dramatický vplyv, ako sa všeobecne hovorí.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Diskuze k projektu: 3-pásmo UMD365
PříspěvekNapsal: 16 dub 2021 14:58 
Uživatelský avatar

Registrován: 29 kvě 2020 23:37
Příspěvky: 7
Kraj: SR - Prešovský
Vec sa ma tak, že idem robiť ešte jeden par rodine, k nemu mi bude treba tiež nejaký zosilňovač, tak súčasný marantz posuniem pre rodinu k novému paru a ja by som si doprial niečo o chlp lepšie, len čo? kupovať opäť marantz alebo v cene okolo 300-400e netreba špekulovať? čím to kŕmite vy?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Diskuze k projektu: 3-pásmo UMD365
PříspěvekNapsal: 16 dub 2021 15:10 

Registrován: 15 čer 2020 00:46
Příspěvky: 12
Bydliště: Nymburk
Kraj: ČR - Středočeský
tomas333 píše:
Vec sa ma tak, že idem robiť ešte jeden par rodine, k nemu mi bude treba tiež nejaký zosilňovač, tak súčasný marantz posuniem pre rodinu k novému paru a ja by som si doprial niečo o chlp lepšie, len čo? kupovať opäť marantz alebo v cene okolo 300-400e netreba špekulovať? čím to kŕmite vy?

Ten Rotel na obrázku jsem pořídil použitý nedávno v super stavu za 300E, hlavně kvůli možnosti korekcí (tichý poslech) a zároveň výstupu z předzesilovače. Dálkové ovládání je také super (mute když tlf, atd...). Za mě velká spokojenost.
To malé černé vedle Rotela na mé poslední fotce je malý zesík třídy D s TPA3255 za pár jevro. Uhraje tyto bedny s naprostým přehledem, kdybych měl popsat rozdíly s Rotelem, musel bych se hodně snažit.
Jak píše UC, zásadní rozdíl v poslechu nastane spíše s jinou bednou, než s jiným zesilovačem. A o kvalitě nahrávky už radši ani nemluvím.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Diskuze k projektu: 3-pásmo UMD365
PříspěvekNapsal: 16 dub 2021 23:41 

Registrován: 14 bře 2010 18:20
Příspěvky: 253
Kraj: ČR - hl. m. Praha
malý offtopic, zkoušel jsi ty zesilovače přepínat bezprostředně po sobě?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Diskuze k projektu: 3-pásmo UMD365
PříspěvekNapsal: 17 dub 2021 13:00 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
Když tak nad tím přemýšlím...jaký je vlastně smysl hledání rozdílů mezi zesilovači při bezprostředním přepínaní? Je mi samozřejmě jasný, že se tak dají najít rozdíly...
Ale jedná se o důležité rozdíly, pokud je slyším jen při takovém mžikovém přepnutí? Pro mne je už důležitý jen ten rozdíl, který mi prostě praští do uší. Hledání nuancí mezi dvěmi přístroji, abych vůbec našel rozdíl a omluvil tím investici...já vám nevím...čím jsem starší, tím mi to přijde jako větší blbost.
Příspěvek berte jako čistě můj subjektivní názor, není to slovo do pranice, ani neříkám, aby se tím někdo řídil.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Diskuze k projektu: 3-pásmo UMD365
PříspěvekNapsal: 17 dub 2021 20:01 

Registrován: 15 čer 2020 00:46
Příspěvky: 12
Bydliště: Nymburk
Kraj: ČR - Středočeský
xor píše:
malý offtopic, zkoušel jsi ty zesilovače přepínat bezprostředně po sobě?


Zkoušel, navíc ještě Onkyo TX-8270. Momentálně hraju Rotel jako předzesilovač a ten čínský classD jako koncový zesilovač.
Je to provizorní řešení, v plánu mám postavit koncák Purify.
Jak píše TLU, nimrat se v tom můžeš donekonečna, pořád budeš hledat nějaké plusy a minusy. A co je vlastně optimální zvuk? Jak ho definovat? Nelze.
Já se radši věnuji hudbě samotné. To železo kolem je jen taková menší kratochvíle.
Pro mě.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Diskuze k projektu: 3-pásmo UMD365
PříspěvekNapsal: 17 dub 2021 22:50 

Registrován: 14 bře 2010 18:20
Příspěvky: 253
Kraj: ČR - hl. m. Praha
TLU souhlas. Jen mě zajímalo, jak velký ten rozdíl je, protože uvažuju o přechodu z AV receiveru (dal bych ho do obýváku) na 3x TPA325x (na Purify nemám peníze).
Porovnávali jsme class A monobloky Yamaha B3, Accuphase E210 a můj AV receiver Pioneer VSX-924. Při normálním steroposlechu nikdo nepoznal nic, čisté odhady a pocity. Při mono s bezprostředním přepínáním (SPL bylo srovnané jak UMIK-1, tak ušima) nebyl mezi Accuphase a Yamaha absolutně žádný rozdíl, Pioneer měl o malinko drsnější (nevím jak to líp popsat a je mi to fuk, protože to nelze jinak poznat jak píšeš) zvuk. Pioneer jel na svůj interní ESS DAC, před ostatníma byl drahý Topping, vše 192/24.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Diskuze k projektu: 3-pásmo UMD365
PříspěvekNapsal: 18 dub 2021 06:34 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Potvrzuju. Ty rozdíly jsou tak malé, že nemá smysl je řešit. Pouze si dát bacha na vyložené průsery, které jsou dostatečně známé (laciné AV receivery, vyhlášené tuzemské střepy...).
V podstatě cokoli, co má tvrdý zdroj, dostatečnou výkonovou šíři pásma, vyhovující zkreslení a rychlost přeběhu, tak hraje dobře. Liší se naladění a účinnost korekcí a loudnessu. Vše ostatní jsou spíš iluze.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Diskuze k projektu: 3-pásmo UMD365
PříspěvekNapsal: 18 dub 2021 09:17 

Registrován: 09 dub 2019 21:01
Příspěvky: 21
Kraj: SR - Žilinský
Pokiaľ sa bavíme o lacnejších zosilňovačoch rôznych značiek tak tam určite rozdiel je. S pohľadu normálneho užívateľa ,bez skúšania len samotných koncákov a zásahov do konštrukcie zosilňovačov. Sám som medzi sebou prepínal NAD 340,Marantz PM 6010,Kenwood 5040R,Rotel RA935,Yamaha A 960. Všetko v direct móde. Môžete namietať že sú to iné kategórie alebo rôzne časové obdobia výroby ,beriem to však tak že som ich kúpil na bazáre za +- rovnaký obnos. Bez ohľadu na to nakoľko je odstavenie korekcií účinné a vzhľadom k tomu že dva spomínané zosilňovače ich nemajú, tak charakter zvuku bol vždy iný.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Diskuze k projektu: 3-pásmo UMD365
PříspěvekNapsal: 18 dub 2021 09:57 
Řádný člen

Registrován: 18 úno 2016 00:03
Příspěvky: 2757
Bydliště: Slovakistan
Kraj: SR - Trenčianský
Skúšal som viackrát skokové prepnutie (po zarovnaní hlasitostí) medzi AKAI-AM-69 a Philips TAD 70FS363 (MIDI vežička) - v niektorej hudbe nepočujem žiadny rozdiel, v niektorej úplne minimálny pri niektorých ľudských hlasoch. Bez bezprostredného prepnutia nedokážem rozoznať, z čoho práve počúvam.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Diskuze k projektu: 3-pásmo UMD365
PříspěvekNapsal: 18 dub 2021 10:06 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
Ja nebudem nič namietať...až slepý ABX test ukáže pravdu. Inak je to vždy len tvrdenie a tvrdenie. Mám známeho fanatika do analógu. Vždy mi rozprával, ako hrá ktorý ktorý gramofón a ktorý kotúčak.
Po tom, čo som odservisoval niekoľko stoviek RtR mašín som na neho pozerával dosť rozpačito. Raz sa mi podarilo mať na stole na servis niekoľko kamarátových strojov, tak som vybral vedľa seba Akai GX-255 (čo je vec strednej triedy) a GX-747 (čo je špičkový model). Oba som dôkladne skalibroval na rovnaký skratový tok (200nWb/m) a pre rovnaký typ pásu z jednej série (RMGI LPR-35) a nahral širokospektrálny šum v úrovni -10dB pod menovitou. Kotúčaky som kryl za záves a prepínal medzi nimi. Ani jeden z nás nebol schopný identifikovať, ktorá mašina vlastne hrá...
Ja som to potom aplikoval ešte raz na sebe, tentokrát so strojmi rozdielnych značiek (Akai GX-636 a Pioneer RT-909). Rozdiely tam boli, ale ak som nevidel, čo hrá, vlastne som nevedel povedať, čo je lepšie. Dobre hrali oba. S nejakými minimálnymi rozdielmi. Odvtedy viem, že vzťah ku konkrétnemu stroju je viac o sympatiách ku konkrétnej značke a okobiase, než o reálnych rozdieloch medzi nimi.
Takže toto je zase moja skúsenosť...a to si dovolím tvrdiť, že merateľné rozdiely medzi tými RtR strojmi sú podstatne väčšie, než medzi výkonovými zosilňovačmi.
Ale ako vravím, keď sa neurobí slepý ABX test, nedá sa dokázať ani jedno, ani druhé. Lebo jeden kričí, že on to počuje, druhý zas, že nie...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 395 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 20  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group