Poslední návštěva: Právě je 20 dub 2024 06:18


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 210 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Diskuze k projektu: 3-pásmo UMM380
PříspěvekNapsal: 04 črc 2021 19:33 
Řádný člen

Registrován: 18 úno 2016 00:03
Příspěvky: 2757
Bydliště: Slovakistan
Kraj: SR - Trenčianský
Filmy ani televíziu nepozerám, no čo mám filmovú hudbu - paráda!!!
Počúvam hodne folk, trampskú a podobné "kraviny" no aj Marka Knopflera a vlastne milión iných vecí.
Keď zrovna nepúšta vyslovené blbiny napríklad: http://www.radiofolk.cz (http://mp3stream2.abradio.cz:8000/folk320.mp3)


Aj vyslovené stariny z 50-60tych rokov vrátane československých hitov.

Prípadne si porovnáš týmto:
https://www.youtube.com/watch?v=GSppbz_yHVA


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Diskuze k projektu: 3-pásmo UMM380
PříspěvekNapsal: 05 črc 2021 08:17 

Registrován: 21 lis 2020 17:13
Příspěvky: 52
Kraj: ČR - Plzeňský
Já poslouchám všechno,co se mi líbí..od vážné hudby,přes dechovku,pop,rock až po techno.Žánr vyhraněný nemám.Na filmy moc nekoukám,není na co.Mě stačí film vidět jednou a už je starej :D Seriály jsou celkem fajn.Ono stejně postupem času tu hudbu poslouchám míň a míň,tak ty bedny budu poslouchat jen občas,když bude chuť a bo si budu chtít něco nového poslechnout,jinak bedýnky k pc poběží.
A jak tak koukám na první skoro slepenou bednu,tak truhlář ze mě opravdu nebude.Ono to taky dělat v paneláku,kde člověk nemá nic.Mam dvě svorky dlouhý něco málo přes metr a pak pět malinkých a tenkých,které se ohýbají při utažení.A i když jsem ty desky spojoval přesně,jak jen to šlo,tak jsem se na tom pěkně vyřádil :D Ale na zvuk to mít vliv nebude.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Diskuze k projektu: 3-pásmo UMM380
PříspěvekNapsal: 05 črc 2021 12:42 
Řádný člen

Registrován: 18 úno 2016 00:03
Příspěvky: 2757
Bydliště: Slovakistan
Kraj: SR - Trenčianský
Presne tak. Pokiaľ nebude niekde diera alebo niečo rezonovať - zvuku je to fuk. Mne a mojim bedniam aj chýbajúca povrchovka.
Z praktických dôvodov - nech v tom teple nekúri aj zosilňovač - som tiež vyštrachal 35-ročné repráčiky, čo sme mali kedysi k walkmannu, DAC ich nakŕmi. No prevažne počúvam bedne aj keď sedím pred PC v pravom rohu miestnosti a teda ich mám za sebou.
Bedne mám otočené po uhlopriečke, tak majú najlepší "stredový efekt" ak si sadnem na sústredený posluch a keď som chrbtom - vzdialená smeruje presne ma mňa, bližšia cca 80 stupňov mimo - je to zvláštne, no zvykol som si a počujem aj akýsi "priestor".
Jednou zo zaujímavostí týchto a takto situovaných bední je, že aj ak hrajú hodne nahlas, v iných miestnostiach ich takmer nepočuť ani pri pootváraných dverách. A to je v našom dome s viacerými bytmi výborné.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Diskuze k projektu: 3-pásmo UMM380
PříspěvekNapsal: 05 črc 2021 18:20 

Registrován: 21 lis 2020 17:13
Příspěvky: 52
Kraj: ČR - Plzeňský
Rezonovat by to nemělo a díra by tam snad být taky neměla..je to dobře zalepený a stažený,jen to není rovný..přitom rozměry desek seděly a dvakrát jsem to při upínání měřil úhloměrem a metrem a nakonec je to stejně mimo pravej úhel..vůbec vlastně nechápu,jak je to možný.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Diskuze k projektu: 3-pásmo UMM380
PříspěvekNapsal: 05 črc 2021 18:38 
Řádný člen

Registrován: 18 úno 2016 00:03
Příspěvky: 2757
Bydliště: Slovakistan
Kraj: SR - Trenčianský
Mne sa to páči tak, ako to je. Stolár sa vhral. A ponúka za časom spraviť dvojkombináciu farieb, respektíve odtieňov. Nejaký lak - nechať na prírodno. Drevo mám rád, farby menej. Určité hrany...hádam nevadia.

Obrázek

Obrázek

Z dokonalosti sa strieľať nebude - jeden RBT mám málinko šikmo, no vidno to iba pri pozornom pohľade zhora, jeden streďák priskrutkovaný dierami kolmo a vodorovne, jeden pod 45-stupňovým uhlom. Niekde...by sa možno našli ko...., ktorí by tvrdili, že na tom záleží.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Diskuze k projektu: 3-pásmo UMM380
PříspěvekNapsal: 05 črc 2021 22:26 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Souhlasím s tím, že se to dá poslouchat v surovém stavu. Jen bych doporučil aspoň olej. Dřevovláknité desky mají bez povrchovky tendenci časem zvětrávat.
(Hádejte jak jsem na to přišel.)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Diskuze k projektu: 3-pásmo UMM380
PříspěvekNapsal: 05 črc 2021 22:29 
Řádný člen

Registrován: 18 úno 2016 00:03
Příspěvky: 2757
Bydliště: Slovakistan
Kraj: SR - Trenčianský
Díky, nenapadlo ma, že aj vovnútri v byte. Že vonku, to som neraz videl.
Nebol by s olejom nejaký iný problém?
Ak, tak aký olej?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Diskuze k projektu: 3-pásmo UMM380
PříspěvekNapsal: 06 črc 2021 08:31 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Tvrdý olej na dřevo. Mají to v každé prodejně barev. Nebo jakýkoli bezbarvý lak.
Ty desky po čase i v bytě degenerují. Vzduch, světlo, vzdušná vlhkost. Mění barvu a povrchovou texturu. Po několika letech je to vyloženě hnusné a vypadá to jako vytažené ze skládky odpadu. Ono to vlastně dělá jakékoli dřevo. Takže nějakou jednoduchou povrchovku doporučuju, i když si nehrajeme na dyzajn.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Diskuze k projektu: 3-pásmo UMM380
PříspěvekNapsal: 06 črc 2021 09:06 
Řádný člen

Registrován: 18 úno 2016 00:03
Příspěvky: 2757
Bydliště: Slovakistan
Kraj: SR - Trenčianský
Poznačené, spravím tak.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Diskuze k projektu: 3-pásmo UMM380
PříspěvekNapsal: 07 črc 2021 17:00 

Registrován: 21 lis 2020 17:13
Příspěvky: 52
Kraj: ČR - Plzeňský
Pokračuje se...


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Diskuze k projektu: 3-pásmo UMM380
PříspěvekNapsal: 07 črc 2021 19:50 
Řádný člen

Registrován: 18 úno 2016 00:03
Příspěvky: 2757
Bydliště: Slovakistan
Kraj: SR - Trenčianský
Som veľmi zvedavý, čo povieš až budú hotové a popočúvané. Pri Tvojej foto som si uvedomil, že som zabudol dať ten vatelín naspodok bedne no zdá sa, že im nechýba :D


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Diskuze k projektu: 3-pásmo UMM380
PříspěvekNapsal: 07 črc 2021 21:55 

Registrován: 08 srp 2018 20:36
Příspěvky: 243
Kraj: SR - Košický
ransom píše:
Jen bych doporučil aspoň olej. Dřevovláknité desky mají bez povrchovky tendenci časem zvětrávat.

Treba ale zvážiť postup pre prípadnú ďalšiu (neskoršiu) povrchovú úpravu. Olej a prípravky sním (lazúra...) s vysokou pravdepodobnosťou znemožnia dyhovanie disperzným lepidlom. Aj s farbením môže byť problém.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Diskuze k projektu: 3-pásmo UMM380
PříspěvekNapsal: 08 črc 2021 06:10 
Řádný člen

Registrován: 18 úno 2016 00:03
Příspěvky: 2757
Bydliště: Slovakistan
Kraj: SR - Trenčianský
Nikdy nehovor nikdy no dýha nebude nikdy.
Zvažoval som reštaurátorský (včelí) vosk, poradím sa v predajni. Aj, či to dokážem naniesť tak, aby nevznikli "mapy".


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Diskuze k projektu: 3-pásmo UMM380
PříspěvekNapsal: 08 črc 2021 18:24 

Registrován: 21 lis 2020 17:13
Příspěvky: 52
Kraj: ČR - Plzeňský
Já to teda udělal podle něj no to tlumení.
Taky jsem zvědavej na zvuk,každej den přemýšlím,jak to asi bude hrát.Ale podle mě "uplně normálně",nepoznám prostě moc rozdíl,když nebudu přepínat z beden na bedny..ty starý už jsou rozebraný,repráky mám ve skříni(mam je darovat TLU,ať s nich něco postaví a pak prodá,prostě jenom tak mu je pošlu a nic za to nebudu chtít?), tlumení jsem dal do UMM beden a dřevo stojí u popelnic :D


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Diskuze k projektu: 3-pásmo UMM380
PříspěvekNapsal: 08 črc 2021 18:29 
Řádný člen

Registrován: 18 úno 2016 00:03
Příspěvky: 2757
Bydliště: Slovakistan
Kraj: SR - Trenčianský
Naozaj som zvedavý, ako sa Tebe bude páčiť zvuk tých bední, ja som stále nadšený. To tlmenie som doplnil dnes. Spravil som si čas na poriadne vypočutie viac skladieb a cez zosik AKAI.
Bežne ho v horúčavách nezapínam, aj tak je tu teplo, čaká (ak všetko dobre dopadne) zhruba dva mesiace doliečovania sa - budem si bedne vychutnávať cez AKAI.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Diskuze k projektu: 3-pásmo UMM380
PříspěvekNapsal: 08 črc 2021 18:44 

Registrován: 21 lis 2020 17:13
Příspěvky: 52
Kraj: ČR - Plzeňský
Nějaká změna po přidání tlumení?
Do teď si poslouchal přes kterej zesilovač?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Diskuze k projektu: 3-pásmo UMM380
PříspěvekNapsal: 08 črc 2021 19:16 
Řádný člen

Registrován: 18 úno 2016 00:03
Příspěvky: 2757
Bydliště: Slovakistan
Kraj: SR - Trenčianský
Prevažne počúvam cez Philips TAD 70fs363 - taká MIDI vežička, no má celkom solídny koncák. No AKAI z bední dostane viac, idú nižšie a celý zvuk je akosi "väčší".

Pridaním zabudnutého tlmenia sa zrovnalo prevýšenie na nejakých basoch, ktorých bolo v niektorých nahrávkach až moc a posluchovo (aj podľa indikácie čímsi) hrajú od ešte nižších basov bez harmonických, prevyšujúcich základný tón. V ľavej mám v BR zasunutý molitanový "kvádrik" taký, že ostalo miesto po bokoch okolo neho. To sa mi osvedčilo aj na predchádzajúcich bedniach. ZZrejme to súvisí s umiestnením, ktoré nemám symetrické voči bočným stenám miestnosti. Vlastne aj voči stene za nimi je jedna mierne vpredu. Natočené po uhlopriečke miestnosti. Os sa pretína pred polovicou miestnosti a optimálne posluchové miesto mám v tretine od zadnej steny. Tlmenie ani úpravy miestnosti žiadne, len to, čo by tu bolo aj bez repro. Proste sú tam, kam sa mohli umiestniť a predsa to práve tak najlepšie hraje. Na pohľad by bolo lepšie mať ten molitan v oboch BR, no takto ak je iba v ľavej - najspodnejšie basy to podvihne (sediac pred PC aj na mieste posluchu), ak dám do oboch - mierne potlačí.

Miestnosť je zhruba 6x4 metre, na pravej strane otvorená priechodom bez dverí do chodby, vedúcej do kuchyne. Starý hladký vysoký nábytok s nadstavcami, plávajúca podlaha bez kobercov. Reprobedne postavené na takých vrúbkovaných gumách.

Obrázek


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Diskuze k projektu: 3-pásmo UMM380
PříspěvekNapsal: 09 črc 2021 18:55 
Uživatelský avatar

Registrován: 11 pro 2014 12:13
Příspěvky: 114
Bydliště: Orlová
Kraj: ČR - Moravskoslezský
To 1watt: Doporučil bych ti otočit ty cívky tak, aby se osy neprotínaly. Máš je dost blízko a budou se dost negativně ovlivňovat. ;)

_________________
DENON AVR-3311,Sony TA-F690ES,Sony CDP-X229ES, Dayton Audio EMM-6, Audioprobe Spartan A


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Diskuze k projektu: 3-pásmo UMM380
PříspěvekNapsal: 17 črc 2021 15:08 

Registrován: 21 lis 2020 17:13
Příspěvky: 52
Kraj: ČR - Plzeňský
Máš rád ty detaily co..tak zkus tohle ;) je to playlist celého alba.. https://www.youtube.com/watch?v=EIzgTL5 ... ters-Topic


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Diskuze k projektu: 3-pásmo UMM380
PříspěvekNapsal: 24 črc 2021 18:46 

Registrován: 21 lis 2020 17:13
Příspěvky: 52
Kraj: ČR - Plzeňský
Upřímně a moc děkuji,hudba je opět krásná a to díky tobě TheLastUnicorn.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 210 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group