Poslední návštěva: Právě je 19 říj 2019 12:26

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Monacor DTM 104 - problém
PříspěvekNapsal: 09 říj 2019 08:52 

Kraj: ČR - Zlínský
Prosím o radu. Jedná se monacor dtm 104
Odpálil jsem v nějakých TVM bednách výšky ( ARV ) a ty už se mi nepodařilo sehnat tak jsem nahradil výše zmíněnýma DTM 104 . Nečekal jsem od toho žádné zázraky - jen že to bude " výškovat ". Ale jak se trochu přidá na basech a v bednách lítají tlakové vlny tak se cpou ven i mezerou mezi membránou a otvorem v plastovém krytu repráku a vydává to hrozné pazvuky. když se dá před reprák ruka je cítit jak to středem fouká. Prosím o radu, co s tím, reklamovat repráky ? nebo je nějak utěsnit, či dát do kastlíku ? Řešil někdo stejný problém a jakým způsobem ?

Offline Profil E-mail  

Předmět příspěvku: Re: Monacor DTM 104 - problém
PříspěvekNapsal: 09 říj 2019 20:28 
Moderátor

Kraj: ČR - Královéhradecký
Nejspíš je nějaká netěsost mezi faceplatem a magnetem. Bude to spíš vada než typická vlastnost, ale těžko takhle na dálku hádat. Já bych to zezadu zadekloval a pokud to bude normálně hrát, kašlal bych na to. Bedny z TVM beztak nejsou nijaký zázrak. Na zadeklování stačí klidně přilepená plastová miska pod květináč nebo něco podobného.

Offline Profil E-mail  

PříspěvekNapsal: 09 říj 2019 20:57 

Kraj: ČR - Zlínský
Jak říkáš TVM není co řešit ani jsem nechtěl , chtěl jsem jen repro co bude hrát výšky ale tohle se nedalo... . Někam to posílat ( reklamace ) měsíc chodit kolem škatulí a pak to stejně vrátí - že je vše v pořádku , tak to jsem zavrhl, a pustil se do zkoumání . Kde soudruzi udělali chybu. Mezi magnetem a faceplatem po obvodu to nebylo úplně na těsno ale to by spravila lep. páska, ale v místě kde jsou konektory vyvedeny mimo magnet tak obdelníkové otvory tak 6 x 4 mm. Těma to tam asi valilo nejvíc. Tyto jsem utěsnil vložení pěnovky co se dává na izolaci vodovodního potrubí m taková šedá. Škvíru po obvodu mezi mag. a faceplatem jsem objel lepící páskou . Z gumy cca 1 mm jsem vyseknul a vystříhnul kulaté těsnění které dosedlo dokola kolem membrány mezi deskou kmitačky a faceplatem a tím považuji problém za vyřešený ( ale klidně ještě pište ) . Stejně hrajou otřesně ve srovnání s TEM 380 vůbec nehrajou takové ty jemné - nejvyšší uchem slyšitelné výšky.

Offline Profil E-mail  

PříspěvekNapsal: 09 říj 2019 22:32 

Kraj: ČR - Jihomoravský
Já osobně bych těsnil pomocí tavné pistole. Je to pevnější a časem se to nevymačká jako pěnovka...

Offline Profil E-mail  

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]