Poslední návštěva: Právě je 20 dub 2024 02:37


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 70 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: jaké vyskove reproduktory k ARO667
PříspěvekNapsal: 03 kvě 2009 17:55 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 13:55
Příspěvky: 6248
Bydliště: White Hill - Prague
Kraj:
7techu kolik těch reprošů máš? Byl bys ochotný ho (je) prodat nebo alespoň půjčit?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: jaké vyskove reproduktory k ARO667
PříspěvekNapsal: 04 kvě 2009 10:49 
Řádný člen

Registrován: 02 říj 2008 10:11
Příspěvky: 1267
Kraj: SR - Bratislavský
Thales: Ty máš prístup k nejakým oficiálnym dokumentom? To je skvelé! Všeličo sa dá vytušiť časom zo skúseností, ale iné je, keď to máš na papieri čierne na bielom...

Toto s ARN 565 a 567 som si myslel tiež, ale v poslednom čase mám trochu pochybnosti. Lebo zatiaľ čo 567 som videl aj z roku 1974, 565 čo mi prešli rukami boli vždy oveľa novšie. Napríklad aj párik 565, ktorý mám momentálne doma, je z roku 1979. Bolo by aj tu zaujímavé zistiť, ako to v skutočnosti je.

Raritné ARE som myslel práve tie, o ktorých sa bavíme, tzn. nové štvorčíselné 6604, 6605 atď. Čiže z tohto divokého prerodového obdobia na začiatku 80. rokov.

Predchodca ARZ 4604? Na takéto účely sa používal širokopásmový ARX 364 / 368, ktorý niekedy býva špecifikovaný ako stredový. Napríklad v ARS 904 / 908 sa vyskytoval. Ale teraz neviem, či myslíme na to isté... No a samozrejme tie ostatné spomínané, to by bolo super získať ich. O tom niet pochýb.

_________________
http://www.tesla-archiv.estranky.sk/


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: jaké vyskove reproduktory k ARO667
PříspěvekNapsal: 05 kvě 2009 11:43 

Registrován: 21 bře 2009 20:52
Příspěvky: 26
Bydliště: Kladno
Kraj: ČR - Středočeský
K ARE665: Měl jsem dvě funglovky, ale už je dva roky používám na chatě jako širokopásma. Jeden je stále bezvadný, druhý utrpěl drobnější újmu (můžu vyfotit). Klidně Ti je vymontuji, nemají pro mě cenu. Stejně jsem ty budky chtěl předělat na dvoupásma. Nemáš nějaké nenáročné basáčky do 30l objemu? Vyměním, doplatím.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: jaké vyskove reproduktory k ARO667
PříspěvekNapsal: 05 kvě 2009 13:58 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 13:55
Příspěvky: 6248
Bydliště: White Hill - Prague
Kraj:
Jediné co tu mám v páru navíc jsou dva ARN6684 použité ale ve velmi dobrém stavu.

Oficiální dokumentaci od ničeho nemám ale už jsem toho hodně potkal ale to nejsem sám. S těma 565/567 je to problém. Nikdo neví jak to je ale u 567 je udávána větší zatížitelnost (10W) kdežto u ARN565 je udáváno 5W.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: jaké vyskove reproduktory k ARO667
PříspěvekNapsal: 05 kvě 2009 15:55 
Řádný člen

Registrován: 02 říj 2008 10:11
Příspěvky: 1267
Kraj: SR - Bratislavský
ARN 565 som odfotil do galérie a je na ňom 10 W. Rozdiel oproti 567 je akurát v tom, že má magnet v plaste a že červenou bodkou je označený skutočný + pól. Vo zvuku som medzi 567 a 565 nepostrehol rozdiel. Možno že sa v 70. rokoch vyrábali súčasne, ale potom za akým účelom tam je tá modifikácia 567-565 a 568-569 (a u osempalcov tiež), to by ma fakt zaujímalo.

K tým sľubným ARE 665 gratulujem, dúfam, že budeš môcť čoskoro poreferovať :) .

_________________
http://www.tesla-archiv.estranky.sk/


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: jaké vyskove reproduktory k ARO667
PříspěvekNapsal: 05 kvě 2009 18:31 

Registrován: 21 bře 2009 20:52
Příspěvky: 26
Bydliště: Kladno
Kraj: ČR - Středočeský
Thales: Jsem starší člověk, ARN6684 je na mě moc moderní. Mrknu se po nějakém dobovém basáčku nebo alespoň ARE 667, abych zaplácnul díru v bedně a měl tam na co hrát. Jakmile na něco narazím, ARE jsou Tvoje. Jestli se Ti budou líbit, tak mi naoplátku třeba něco načerníš.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: jaké vyskove reproduktory k ARO667
PříspěvekNapsal: 05 kvě 2009 18:34 
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:01
Příspěvky: 2775
Bydliště: Brandýs nad Orlicí
Kraj: ČR - Pardubický
Citace:
Raritné ARE som myslel práve tie, o ktorých sa bavíme, tzn. nové štvorčíselné 6604, 6605 atď. Čiže z tohto divokého prerodového obdobia na začiatku 80. rokov.


ARE 6604 se vyskytovali po šesti kusech v kinosoustavách AKR 5015. Po troše pátrání by je doma někdo určitě našel. Ta bedna AKR5015 je mezi kinaři hodně kritizovaná, lepší byly starší AKRka.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: jaké vyskove reproduktory k ARO667
PříspěvekNapsal: 10 kvě 2009 13:16 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 13:55
Příspěvky: 6248
Bydliště: White Hill - Prague
Kraj:
7techu já myslel že chceš nenáročné basáčky :) ARE667 i ARE669 tu mám v párech v naprosto luxusním stavu ale ještě nevím jestli je pustím. Co vím že by se ti asi líbilo tak tu mám někde asi 6,5" kulaté ruské širokáče. Ty hrají velmi dobře a jdou i dost hluboko a po doplnění nějakou výškou by to mělo na chatu postačovat. Jeden mám oskladněný pod postelí ale ten druhý budu muset někde najít. Dále tu mám ARE551 a 2AN63250 což je to samé jen se to liší tvarem magnetu. Pro jistotu to změřím jestli se nějak moc neliší a dám vědět. Kdyby ti nevadilo že nejsou zcela identické... Ty ale potřebují určitě výškáč a jsou takové víc basovější než ty ARE667. Jsou i jiné možnosti. Chtělo by to podebatit spíš osobně nebo po telefonu, takhle se to písemně řeší blbě. jestli ještě jezdíš na prahu 6 tak se někdy stavjestli se ti chce.

A zas tak starý ses mi nezdál když jsem tě posledně viděl ;)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: jaké vyskove reproduktory k ARO667
PříspěvekNapsal: 11 kvě 2009 20:34 

Registrován: 21 bře 2009 20:52
Příspěvky: 26
Bydliště: Kladno
Kraj: ČR - Středočeský
Thales: Buď v klidu, zatím na chatu nejezdím a určitě mezitím na něco kápnu. Koukám, jestli se někde neobjeví třeba ARN664. Bedýnky mají 30l, takže to bude chtít 8". Také tam mám jen 10W zesilovač, takže musí mít nějakou citlivost. Těch Tvých luxusních oválů je škoda. V nouzi bych tam mohl dát ARO667 nebo ARO6604, ale to bych si na basech nepomohl, takže by to neodůvodňovalo demontáž těch ARE665. :D
Edit: Tak jsem se vydusil a prohrábnul krabice. K Tvému štěstí jsem našel dva pěkné ARN6604. Takže Ti dám vědět, až to přivezu. Co k těm ARN dám? Našel jsem tu ARV161, ARV168 a TN25.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: jaké vyskove reproduktory k ARO667
PříspěvekNapsal: 12 kvě 2009 01:01 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 13:55
Příspěvky: 6248
Bydliště: White Hill - Prague
Kraj:
Když od toho nebudeš chtít moc tak ty ARV161 k tomu půjdou, výhybku můžeš zkusit z ARS934 nebo ARS830. Sice jsem tuhle kombinaci nezkoušel ale s ARN664/665 to šlo v pohodě (v rámci možností samozřejmě) ale s novým ARN6614 už ne (zoušel jsem při renovaci ARS830)
- holt jiný reprák ač zdánlivě podobný. U těch ARV je na závadu ta směrovost. Jestli to vadí si musíš zhodnotit sám. TN25 - to jsou tuším ty Jugoslávské výškáče? V rukou jsem je neměl.

Nemáš v bedně ještě něc zajímavého? ;)

Ty ARE5xx/2AN jsem nabízel proto že já už je nevyužiju a chci je dát do rukou někomu komu udělají radost a nezničí je. Tj ne nějakému debilovi. A možná nakonec budou i v páru. Musím něco omrknout.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: jaké vyskove reproduktory k ARO667
PříspěvekNapsal: 12 kvě 2009 09:08 

Registrován: 21 bře 2009 20:52
Příspěvky: 26
Bydliště: Kladno
Kraj: ČR - Středočeský
TN25 jsou ty malinké textilní HiVi s komůrkou. Měly by jít dělit od 2kHz.
Z Tesel mám v posteli ještě osazení pro ARS844, ale ty si nechám, kdybych se někdy nudil. Problém je, že si vždycky začnu vymýšlet blbosti. U těch ARS mě třeba napadlo, vyměnit ARN734 za dva ARN738 a ten druhý dát až nahoru, aby se odstranila díra po prvním odrazu od podlahy. ARV160 vyhodit, snížit děličku, místo něho dát ARV161 (nekoaxiálně) a nad to třeba RBT-95.
I tak si stále připadám normální. :lol:


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: jaké vyskove reproduktory k ARO667
PříspěvekNapsal: 12 kvě 2009 12:47 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 13:55
Příspěvky: 6248
Bydliště: White Hill - Prague
Kraj:
Ty kradeš! Přinejmenším věci co se mi občas honí hlavou. Já vím že je to už staré a je to tesla a bla, bla, bla ale stejně mi nedá nad tím občas nepřemýšlet. Jinak dva kousky ARN738 u má zarezervovány Maykee protože chce spáchat také bedny se dvěma 738 na stranu.

A ty TN-25 už vim, ty jsem chtěl tuhle koupit do takového miniprojektu (kurzor myši už kroužil nad tlačítkem koupit) ale víc lidí mi potvrdilo že levnější a lepší budou Dayton ND-20A z Intertechniku. Tak je někdy zkusím prubnout.

Další zajímavý projekt snad někdy dokončí Martínekk. ARO835 + ARO667 + ARV161 + ART481. otázka je jestli se k tomu někdy dokope. Takhle ho i já předběhnu a to už je co říci :lol:

A RBT-95 je sice prima ale když už je to Tesla tak by to mělo být Tesla komplet ne? Dej tam také ty ART481. Na Teslu hrají překvapivě dobře použijí-li se správně. Možná kdybys chtěl mohl bych ti je vyměnit za ty ART, mám tu dva páry a původně jsem chtěl využít oba ale možná nakonec využiju jen jeden (také do retro 4p sloupků). Pak z toho budou takévé tři projekty "The best of Tesla" ;)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: jaké vyskove reproduktory k ARO667
PříspěvekNapsal: 12 kvě 2009 17:58 

Registrován: 21 bře 2009 20:52
Příspěvky: 26
Bydliště: Kladno
Kraj: ČR - Středočeský
Je mi jasné, že ART by byly stylovější, ale odrazuje mě od nich pár věcí:
- Problém s velkým fázovým zpožděním díky hloubce zvukovodu.
- Potřeba trafa.
- Vysoká cena. 30 let staré kusy jdou na Aukru kolem 800,-/pár, přičemž pochybuji, že jsou lepší, než nové RBT po 360,-.
- RBT-95SQ to nad ušatým ARV161 docela sekne.
- V takové obludné sestavě i výška zvukovodu. I když, tady by se dalo zhřešit a sestavu ARV+ART dát vedle střeďáku nebo dát zvukovod na ležačku.
Jediné, co mě na RBT štve, je plastový vzhled. Ale lhal bych, kdybych tvrdil, že mě Tvoje nabídka nezaujala. Jestli se do toho pustím také závisí od toho, jestli se někde objeví dostatek ARN738. Když ne, postavil bych klasiku ARS844 jen s lepší výškou, třeba i koaxiálně.
A nemysli si, také nejsem žádný rychlík. Mám na práci tolik věcí, že klidně na elektroniku půl roku nesáhnu.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: jaké vyskove reproduktory k ARO667
PříspěvekNapsal: 12 kvě 2009 18:58 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 18:57
Příspěvky: 639
Bydliště: Trenčín city, Slovakia
Kraj: SR - Trenčianský
Ondro, ja to postavím... Ale chcel by som tam radšej ART58x...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: jaké vyskove reproduktory k ARO667
PříspěvekNapsal: 12 kvě 2009 23:33 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 13:55
Příspěvky: 6248
Bydliště: White Hill - Prague
Kraj:
7tech
Tvoje technické argumenty beru. Nicméně jsou tu polehčující okolnosti:
- plně Tesla projekt - ukázka co z toho lze vytřískat když člověk ví co dělá
- trafata k ART mám a tudíž jsou k dispozici. Odpadá tedy o problém s cenou. Já tu mám momentálně 4 ART a dvš z toho nepotřebuju. zato potřebuju nějaký normální výškáč do malého dvoupásma na stůl a ty HiVi se tam hodí. sice jsem si chtěl bvyzkoušet ty ND-20A ale v případě že bychom se dohodly tak toto by bylo jednodušší.
- výšku zvukovodu nevidím až zas takový problém. Jde to jak klasicky nad sebou aniž by to vypadalo nějak zvlášť blbě tak vedle sebe se střeďákem. Ty ARN738 jsou dost veliké aby to zamaskovaly tak aby to nevypadalo zle.
- ARN738 jsou problém. Já mám dva a maykee je chce - má jeden. kdybys o to ale fakt stál tak ho můžeš zkusit ukecat. Třebas povolí když pro něj budeš mít zajímavou nabídku. Ten čtvrtý už nebude tak velký problém sehnat jako shánět rovnou všechny čtyři najednou. Jako takovou menší motivačku můžeš brát to že když se mnou ty výšky vyměníš tak jsem ti ochotný ty ARNka která sei případně seženeš krásně načernit a ošetřit závěs tak aby byly téměř jak nové ;) To je celkem zajímavá nabídka protože pochybuju že by s tím černěním měl větší zkušenosti než já. Když se to udělá blbě tak to ta membrána odskáče.


Martine,
já vím že bys tam ty ART58x raději ale nevím proč. Kvůli tomu že je to tak v originálu a nebo proto že se domníváš že to bude hrát lépe? Nebo kvůli vzhledu? A už jsem ti myslím jednou dával kontakt na člověka který mi jednou říkal že možná o jednom ví. Jinak já se domnívám (ale je tom opravdu jen doměnka) že s tím ARV na vyšších středech to bude hrát lépe pokud se ho tam skutečně podaří napasovat.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: jaké vyskove reproduktory k ARO667
PříspěvekNapsal: 13 kvě 2009 09:21 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 18:57
Příspěvky: 639
Bydliště: Trenčín city, Slovakia
Kraj: SR - Trenčianský
Thales, Maykee Ti 738čku nedá, už som škemral :lol:
ARV161 je papierák, a bolo by vhodné keby boli oba tlakáče. Kontakt si mi nedával, alebo si nespomínam...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: jaké vyskove reproduktory k ARO667
PříspěvekNapsal: 13 kvě 2009 09:48 

Registrován: 21 bře 2009 20:52
Příspěvky: 26
Bydliště: Kladno
Kraj: ČR - Středočeský
Thalesi, dostal jsi mě. Pustíš mi ART481 včetně trafíček a dostaneš ARE665, TN25 a doplatek. Co Ty na to? ARN738 zatím řešit nebudu, stejně se k tomu dostanu kdovíkdy. Ozvi se mi na mail, můj znáš, já na Tebe mail nemám.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: jaké vyskove reproduktory k ARO667
PříspěvekNapsal: 13 kvě 2009 11:01 
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:01
Příspěvky: 2775
Bydliště: Brandýs nad Orlicí
Kraj: ČR - Pardubický
Jeden kus ART581 mám, ovšem bez kmitací cívky - chybí na ni navinutý drát.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: jaké vyskove reproduktory k ARO667
PříspěvekNapsal: 13 kvě 2009 13:58 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 18:57
Příspěvky: 639
Bydliště: Trenčín city, Slovakia
Kraj: SR - Trenčianský
Lukáš, uvidíme, možno sa nejako dohodneme. Ak zajtra pokašlem zápočet z programovania tak budem mať časuuuuuu na bedne až až :lol:


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: jaké vyskove reproduktory k ARO667
PříspěvekNapsal: 14 kvě 2009 21:26 

Registrován: 28 zář 2008 18:52
Příspěvky: 80
Bydliště: Turzovka
Kraj: SR - Žilinský
ja mám doma repro ARO 6608 8Ohm, 8W, a vyzerá presne ako nový ARZ66xx, tiež má difusor. mám ho v bedničke 15l s vyškačikom ARV165, vtedy ked sme s tatkom bedňu stavali som nevedel zhola nič skoro o akustike :D ale planujem jeho vymenu za ARN 56xx , a tento si dam do otvorenej bedničky..

_________________
Desktop PC
Panasonic SA-80, Panasonic SCD611, TESLA B116, TESLA B700 >>> ARN 6614 + ARO689 + ARV089
Homemade bassguitar tube amplifier 50W :) funkčný, skoro dokončený


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 70 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group