Poslední návštěva: Právě je 19 dub 2024 23:01


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 70 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: jaké vyskove reproduktory k ARO667
PříspěvekNapsal: 17 kvě 2009 01:29 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 13:55
Příspěvky: 6248
Bydliště: White Hill - Prague
Kraj:
Také tu mám jeden ARO6608 s difuzorem. Co to v té Tesle vyváděli? To dělali dva typy toho samého repra?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: jaké vyskove reproduktory k ARO667
PříspěvekNapsal: 19 kvě 2009 04:02 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 13:55
Příspěvky: 6248
Bydliště: White Hill - Prague
Kraj:
Tak se vracím k mému původnímu příspěvku, kde jsem slíbil že vytáhnu různá ARE a zkusím je porovnat jak mezi sebou navzájem tak s ARO řady 6. Jak jsem slíbil tak plním.
Testoval jsem ARE667, ARE689, ARE5804, ARE4608, ARE4808, ARE3808. Menší ARE staršín tříčíselné řady jsem netestoval protože to nemělo smysl a jejich zvuk znám. Výjimkou byl ARE567 umístěný v reprosoustavách 1PF06714 jako širokopásmový. Reproduktory jsem testoval volně položené a správně nasměrované bez ozvučnice. Došel jsem k následujícímu:

Jednoznačně nejpříjemnější na fullrange poslech jsou ARE5804 verze s minikopulkou (na tom jsem se shodl ještě s jedním testujícím který navíc tvrdil že 8ohm verze se mu zdá že hrají lépe). Příjemný nenasírající zvuk tak akorát. Nahoře má jen slabý náznak nějakých neplech (někteří jiní jsou na tom výrazně hůře - např ARO667), zní celkem vyváženě a svižně. Ostatní nechává za sebou o celou délku. Krom toho má také lepší směrové vlastnosti - kužel vyzařovaných vysokých kmitočtů který je u jiných repro tak úzký je zde širší a přechod není tak ostrý.

Jako druhý skončil ARE667 který měl sice o něco málo basů více ale zato nebyl tak svižný, nehrál tak detailně a nešel tak vysoko. Přesto se dá při nevelkých nárocích poslouchat fullrange aniž by to nějak zvlášť vadilo. Neplechy které mě nahoře tak otravují jsou opět minimální i když znatelně větší než u ARE5804. Bodl by k tomu výškáč.

Zde by se asi zařadil ARO6604

ARE689 totéž co předchozí jen o trochu línější, tady by to výšku už chtělo určitě (neznamená to ale stále že se nedá poslouchat bez). Šel by krásně jako střeďák do většího třípásma ale musel by k sobě mít nějakou konickou výšku nebo větší kalotu. Na nenáročné použití by to šlo pravděpodobně odladit celkem snadno od ucha a nejspíš by ani nebylo nutné ho omezovat zeshora. Prostě se ten ARE necpe kam nemá.

No a pak by byl asi ten zbytek. Snad s výjimkou ARE čtyřčíselné řady menších velikostí které hrají lépe než ty staré a dají se rovněž využít třebas jako střeďáky, jen budou potřebgovat složitější výhybku a na fullrange poslech jsou moc malé.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: jaké vyskove reproduktory k ARO667
PříspěvekNapsal: 25 kvě 2009 09:17 
Řádný člen

Registrován: 02 říj 2008 10:11
Příspěvky: 1267
Kraj: SR - Bratislavský
No... Zdá sa, že tu sa nezhodneme. Mne sa práve ARE 5804 zdá prispatý a nevýrazný (86 dB). Je pravda, že vďaka svojim menším rozmerom má hore určite hladší priebeh ako ARE 667 a dokáže ísť vyššie, ale že by bol celkovo od 667 svižnejší? To si rozhodne nemyslím.

Novšie ARE 4 a 3 hrajú lepšie ako staré? Čo k tomu povedať... mám zhodou okolností veľmi čerstvú skúsenosť, keď som ARE 4608 v jednom projekte nahradil o hodne staršími ARE 466. Síce som tušil, že to prinesie zmenu k lepšiemu, ale aj tak ma prekvapilo, aká veľká bola tá zmena.

_________________
http://www.tesla-archiv.estranky.sk/


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: jaké vyskove reproduktory k ARO667
PříspěvekNapsal: 25 kvě 2009 12:12 
Uživatelský avatar

Registrován: 08 kvě 2009 21:57
Příspěvky: 354
Bydliště: LC
Kraj: SR - Banskobystrický
Rad by som aj ja pridal par poznatkov k teme 4-kovej rady ARE (kedze na tychto reprakoch som prakticky zacinal (zberny dvor na dedine s mnozstvom TV - bolo odkial brat :lol: ), sice ovela vyssie som sa ani nedostal ale myslim, ze mam s nimi dost skusenosti a rad by som sa o ne podelil).

Mne osobne sa takisto ako Thalesovi na posluch zdaju byt lepsie novsie ARE-cka. Napr. ked porovnam ARE 4604 oproti ARE 467, tak aj ked maju mensiu citlivost, tak hraju kvalitnejsie. Hlavne podanie vyssich frekvencii je lepsie, presnejsie. Lenze tieto repraky aj tak nie su vhodne na prenos nizkych frekvencii a ak by mali byt osadene v nejakom 3p tak urcite ich treba aspon dole orezat, alebo pouzit vyhybhu, pretoze basy (ak sa to vôbec da v tomto pripade tak nazvat :) ) z nich lezu dost "zahuhlane" a su vlastne celkovo nepocuvatelne.

Medzi 4604 a 4804 az tak velky rozdiel nepocujem, ale predsa 4604 mi pripada posluchovo prijemnejsia. A este jedna vec - pri ARE 467 som si vsimol, ze staci ked otocime koliesko ovladania hlasitosti trosku viac doprava, tak zacne strasne neprijemne skreslovat, naopak 4604 alebo 4804 znesu trosku viac a stale hraju cistejsie ako ich starsi bratia. A k 489 nemam velmi co pisat. Pocuvat sa to da a az tak horsie oproti 467 to nie je, ale nie je to ani ziadna slava.

Bohuzial kopu tychto reprakov som uz porozdaval. Najviac ma mrzia 4604-ky. Ani neviem, ze preco som sa zbavil tych a nie 489. Asi to bolo tym, ze tie 489-ky boli osadene v bedni a nechcelo sa mi ich odtial vyberat :oops: .


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: jaké vyskove reproduktory k ARO667
PříspěvekNapsal: 25 kvě 2009 13:39 
Řádný člen

Registrován: 02 říj 2008 10:11
Příspěvky: 1267
Kraj: SR - Bratislavský
Tomtom: Tak toto je naozaj zaujímavé, pretože mne sa práve tie vyššie frekvencie zdajú u starších lepšie. U 466 z roku 1968 napríklad počujem detaily, ktoré som u 4608 z roku 1987 nepočul.
Ale OK, nehádam sa, každému sa páči niečo iné ;) . Asi záleží aj od konkrétnych exemplárov, vek týchto reproduktorov je cca 45 - 20 rokov a hlavne tie skôr vyrobené už zjavne musia mať niečo za sebou... Preto dnes vidieť úplne zdravý, nepripečený a nezdevastovaný ARE 467, 466 alebo 489 je skôr výnimka. Sú totiž na rozdiel od tých novších oveľa zraniteľnejšie a poškodenie prináša samozrejme aj nenávratnú zmenu vlastností - k horšiemu.

Edit: A aby som nezabudol to hlavné, v nijakom prípade do nich nasilu netlač nízke tóny. Veď práve to je to, čím sa hlavne tie staršie dajú veľmi ľahko poslať do večných lovíšť.

_________________
http://www.tesla-archiv.estranky.sk/


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: jaké vyskove reproduktory k ARO667
PříspěvekNapsal: 25 kvě 2009 14:56 
Uživatelský avatar

Registrován: 08 kvě 2009 21:57
Příspěvky: 354
Bydliště: LC
Kraj: SR - Banskobystrický
Môze to byt tym, ze co som mal ja moznost pocut tie starsie, tak uz bolo väcsinou vidiet, ze maju nieco za sebou, takze membrana mohla byt poddajnejsia ako keby boli 100% v poriadku a preto bol aj zhorseny ten prenos vysokych kmitoctov. Ale nemôzem povedat, ze to boli zase kusky s potrhanou membranou alebo nejak vyrazne poskodenou (ziadne viditelne vady neboli), len myslim, ze casom mohla zostarnut a ak sa k tomu pridalo aj horsie skladovanie, tak sa nie je comu cudovat. Tie novsie (4604,4804) co vlastnim alebo co som pocul boli uz na prvy pohlad "novsie" a aj membrana o dost "tvrdsia" alebo ako to povedat, tak asi preto krajsie prenasaju vysoke tony.

Kazdopadne su to sirokopasmove reproduktory takze pustat do nich nizke frekvencie nie je mudre a vlastne aj zbytocne. To som skôr skusal ked som bol mladsi, teraz uz k nim mam väcsiu uctu.

A inak k tomu videniu zdraveho ARE 466, 467, 469 - neviem ako ostatní, ale prave toto su repraky s ktorymi sa ja najcastejsie stretavam, pretoze strasne vela ludi si z nich robilo nejake amaterske budky, alebo ako som spominal boli v starsich TV.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: jaké vyskove reproduktory k ARO667
PříspěvekNapsal: 25 kvě 2009 15:40 
Řádný člen

Registrován: 02 říj 2008 10:11
Příspěvky: 1267
Kraj: SR - Bratislavský
Hm... vidíš, škoda, že sme sa nestretli skôr. Pred časom som potreboval napríklad 467 ako soľ. Mohol si byť môj dvorný exkluzívny dodávateľ ;) .
Ináč tienené AlNiCo verzie 480x, 580x tých mám aj ja mraky z televízorov, kam sa prednostne montovali, lebo tam by netienené ferity narobili paseku. Ale ako stredové do reprosústav sa v dávnej minulosti (kým neexistovali ARZ 460x, 360x, ARX 36x a spol.) používali väčšinou feritové širokopásmaky, pretože majú vyrovnanejší prenos stredných tónov, vyššiu citlivosť a sú celkovo také živšie. A to platí u ARE aj ARO.
Výraznejšou výnimkou je ARE 589 alebo 584, ktorý bol spolu s ARZ 669 a ARV 081 v tak trochu legendárnych bedniach KE 20.

_________________
http://www.tesla-archiv.estranky.sk/


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: jaké vyskove reproduktory k ARO667
PříspěvekNapsal: 25 kvě 2009 22:43 
Uživatelský avatar

Registrován: 08 kvě 2009 21:57
Příspěvky: 354
Bydliště: LC
Kraj: SR - Banskobystrický
No skoda, prave mi tu hraju 467-ky uplne zachovale, akurat som namaloval membrany ciernym tusom. Kebyze viem o tom skôr tak by som ti ich kludne predal, alebo vymenil za nieco ine, pretoze aj tak ich uz nebudem asi nijako vyuzivat. Mozno s nimi zbuchnem nejake low end bednicky k TV, pretoze vstavane repraky su humus a toto by bolo 100-krat lepsie. Ale ak by si mal vazny zaujem niekedy v buducnosti, tak napis a mozno sa dohodneme.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: jaké vyskove reproduktory k ARO667
PříspěvekNapsal: 25 kvě 2009 23:08 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 13:55
Příspěvky: 6248
Bydliště: White Hill - Prague
Kraj:
ARE467 mám pravděpodobně v 1PF06714 což jsou cca 12L bedny s basreflexem (z papíru ale je to origoš od výroby). Pokud je akutně potřebuješ tak jsou k mání (napiš mi kdyžtak na ICQ). Ty novější ARE jsou sice méně citlivé ale mají menší zkreslení normálně i při vyšší hlasitosti an je znát že se membrána chová víc kultivovaně. Obvzláště na výškách se chová lepší ta verze s minikopulkou (dělaly se verze s minikopulkou a se sítkem jako u starší řady). Chtělo by si to k tomu sednout, poslechnout si všichni to samé a pokecat přímo u toho. Ale protože se tu neukážete tak asi těžko.
Jinak stále sháním něco z ředy ARE6xxx (ne 6xx, ty mám).


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: jaké vyskove reproduktory k ARO667
PříspěvekNapsal: 26 kvě 2009 11:26 
Řádný člen

Registrován: 02 říj 2008 10:11
Příspěvky: 1267
Kraj: SR - Bratislavský
Ďakujem, beriem na vedomie. Vtedy som našťastie zohnal 467, modré. Keby ste však mali s bielym košom, zo 60. rokov úplne nepoškodené, tak tie neodmietnem ani teraz. Pretože sú lepšie. Ku koncu výroby starej rady na sklonku 70. rokov to už podľa mňa trošku pokrivkávalo. Tu je možné vidieť obe verzie: http://www.repromania.net/tesla/tesla-s ... re-467.php
Tie minikopulky sa tam dávali relatívne krátko - od roku 1988 do konca výroby. Ale dnes sa tuším opäť dávajú do tých nových TVM modelov 562x a spol.

_________________
http://www.tesla-archiv.estranky.sk/


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: jaké vyskove reproduktory k ARO667
PříspěvekNapsal: 26 kvě 2009 12:12 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 13:55
Příspěvky: 6248
Bydliště: White Hill - Prague
Kraj:
Ty ARE562x bych si rád vyzkoušel jak to hraje v porovnání s těmi ARE560x. Kupovat se mi je ale nechce. Neslyšel to někdo?

Zato jsem slyšel jiné takové málo rozšířené repra - ARX4708 (neplést s ARN4708). Mám dva kosky v perfekt stavzu v šuplíku. Škoda jen té malé citlivosti.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: jaké vyskove reproduktory k ARO667
PříspěvekNapsal: 26 kvě 2009 13:16 
Řádný člen

Registrován: 02 říj 2008 10:11
Příspěvky: 1267
Kraj: SR - Bratislavský
Nad kúpou ARE 562x som aj ja uvažoval. Zatiaľ som ho nekúpil, lebo by som ho potom asi nevyužil. Hliníková cievka tomu dáva určite iný charakter, o tom niet pochýb.

/Teraz trochu OT, ale neodpustím si to: V niektorých zgenerálkovaných autobusoch bratislavskej MHD sú ARE 562x ako hlásiče zastávok 8-) . V jednom voze to sotva šepká, v druhom to hučí na plné pecky, občas sú dva vedľajšie reproduktory prepólované... A to je najlepšie, keď sa vezieš v preplnenom autobuse cez mesto aj trištvrte hodiny, stojíš akurát medzi prepólovanými reproduktormi a na každej zastávke to zahučí z každej strany s inou polaritou.../

ARX 4708 odfoť, možno som ho už videl, nie som si 100% istý.

Mimochodom, Thales, Tomtom, akéže konkrétne to máte tie 467 :mrgreen: ?

_________________
http://www.tesla-archiv.estranky.sk/


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: jaké vyskove reproduktory k ARO667
PříspěvekNapsal: 26 kvě 2009 14:00 
Uživatelský avatar

Registrován: 08 kvě 2009 21:57
Příspěvky: 354
Bydliště: LC
Kraj: SR - Banskobystrický
Ja ta urcite nepotesim, lebo tie moje su modre. Biele by som mal mat nejake 489-ky. Bohuzial 467 len modre.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: jaké vyskove reproduktory k ARO667
PříspěvekNapsal: 26 kvě 2009 15:20 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 13:55
Příspěvky: 6248
Bydliště: White Hill - Prague
Kraj:
Já mám též modré ale v prvotřídním stavu.

ARX4708 vypadají takto jen mi přijde že mají větší magnety než ty na fotce. Na fotkách od TVM to není moc dobře vidět.
http://reproduktory.tvm-valmez.cz/sirok ... p-101.html


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: jaké vyskove reproduktory k ARO667
PříspěvekNapsal: 27 kvě 2009 11:07 
Řádný člen

Registrován: 02 říj 2008 10:11
Příspěvky: 1267
Kraj: SR - Bratislavský
Thales: Keby si náhodou vedel o starších bielych, tak sa ozvi. Hoci teraz ich súrne nepotrebujem, biele by som zobral aj tak. Prípadne aj 567/8. Tie 1PF-ky si však nelikviduj, to by bola škoda, jedine že by to bolo nevyhnutné - ale to teraz nie je. Inak vďaka za ponuku.
/aby som bol úplne presný - v bielom prevedení sa vyrábalo do roku 1974, ale v rozmedzí 71-74 to je taký medzistupeň. Úplne ideálne by boli s rokom výroby max. do 1971. Tie, ak sú neponičené, hrajú báječne/

Vo vyradených televízoroch sa dá vidieť všeličo a určite som už niečo také ako ten ARX videl. Zrejme sa jedná o tienený televízorový špeciál. Ale s tou citlivosťou to veru do reprosústav moc vhodné nie je.

_________________
http://www.tesla-archiv.estranky.sk/


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: jaké vyskove reproduktory k ARO667
PříspěvekNapsal: 27 kvě 2009 11:13 
Uživatelský avatar

Registrován: 17 bře 2009 12:42
Příspěvky: 63
Bydliště: Žilina
Kraj: SR - Žilinský
mne sa zdá že presne taký repro som videl v TV TESLA COLOR 428 tu je nejaké foto toho TV

_________________
Sorry za pravopis som len človek.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: jaké vyskove reproduktory k ARO667
PříspěvekNapsal: 28 kvě 2009 02:32 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 13:55
Příspěvky: 6248
Bydliště: White Hill - Prague
Kraj:
Mě to na té fotce nepřijde stejné. No zanedlouho snad už budou viset foty na Reprománii. Každopádně přijde mi že hrají lépe než to co se běžně do TV montuje.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: jaké vyskove reproduktory k ARO667
PříspěvekNapsal: 31 srp 2009 10:34 

Registrován: 21 bře 2009 20:52
Příspěvky: 26
Bydliště: Kladno
Kraj: ČR - Středočeský
Tak mám doma Thalesovy ART481 a přemýšlím, po jakém basáku se mám ohlížet pod ARO667. Původní představa, 2xARN738 - jeden nahoře, druhý dole, má dvě nevýhody: horší dostupnost 4ks ARN738, ale hlavně, potřeba značného objemu. Jedny almary už doma mám a stačí. Byl by velký hřích, použít do takové soustavy hypermoderní ARN8604 (50l)? Nebo zůstat u 1ks ARN734 (40l)? O takových 20% by se dal objem snížit aperiodickým portem, ačkoliv jsem to nikdy neslyšel hrát.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: jaké vyskove reproduktory k ARO667
PříspěvekNapsal: 31 srp 2009 19:20 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 13:55
Příspěvky: 6248
Bydliště: White Hill - Prague
Kraj:
Tak dvě zprávy:

Zpráva číslo jedna - už mám porovnání ARX4708 a současné ARX1608. Reproduktory jsou zdá se stejné až na to že ARX1608 není celý černý - nemá načerněný kryt mag. systému (šetří se i barvou) a je o něco menší. Jestli je pod menším krytem i menší magnet to nevím - neměl jsem je rozebrané.

7tech - ty chceš pod ART481 dávat ARO667? :|


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: jaké vyskove reproduktory k ARO667
PříspěvekNapsal: 31 srp 2009 19:33 

Registrován: 21 bře 2009 20:52
Příspěvky: 26
Bydliště: Kladno
Kraj: ČR - Středočeský
Thales:
1) Jistě, ale mezi nimi ARV161..
2) Co s tím vyrovnáním? Na SMS nic, na mail také žádná reakce.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 70 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group