Poslední návštěva: Právě je 19 dub 2024 20:49


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 96 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Měření TS parametrů ARN930 - JM
PříspěvekNapsal: 25 úno 2015 21:12 

Registrován: 02 pro 2010 00:27
Příspěvky: 178
Kraj: ČR - Jihomoravský
Možná hloupá otázka.... Snažím se ale dělat tu bednu dokonale těsnou a nerad bych to tímto zkazil, proto se ptám na názor... Taky jsem nikde nic takovýho v jiných projektech neviděl.. Ale ta skříň má venkem 300l a kdyby byla částečně zasazena v nábytku tak k zadnímu vypínači se těžko budu dostávat...

_________________
Tesla ARS744, 1PF 068 88, HI-FI receiver Tesla SP201,..


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Měření TS parametrů ARN930 - JM
PříspěvekNapsal: 25 úno 2015 21:32 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
To je problém ten vypínač zezadu bytelně zakrytovat a kablíky k němu zatmelit?
Nejspíš to bude na dřevěný stěně, ne? Tak to podlep jednou nebo dvěma čtverečky ze stejné desky a vypínač zafrézuj jen tak hluboko, aby tam vlezl. Stejně bude asi ještě na nějakým plechu.

Já nemám u subu vypínač vůbec. Zapínám ho vestavěným relátkem a k němu je přivedený externí napětí 24VDC od zesilovače. Takže se zapne zároveň s ním. A mám o úkon míň při zapínání sestavy (a nemusím se po hodině poslouchání divit kde jsou dneska schovaný basy).


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Měření TS parametrů ARN930 - JM
PříspěvekNapsal: 26 úno 2015 01:00 

Registrován: 02 pro 2010 00:27
Příspěvky: 178
Kraj: ČR - Jihomoravský
To byl taky jeden z napadu, ho zakrytovat, jen si rikam, jestli to fakt uz neni paranoidni a nestaci ho tam jen hodit a objet silikonem..
Do predniho panelu (latovka 25mm) by byla vyriznuta dira cca 40mm a do ni zevnitr vlepena tenci preklizka s dirou akorat na ten vypinac..
Ten tvuj napad s relatkem se mi celkem libi.. predpokladam ale, ze sis na zesilovaci musel udelat vyvod 24V s tim spinanim...? Nebo tam uz byl?
Puvodne jsem ho chtel spinat jen pres receiver - ma dve zasuvky na 230V, ale sub je vzdaleny cca 5m a tak dlouhy kabel by asi nebyl optimalnim resenim...

_________________
Tesla ARS744, 1PF 068 88, HI-FI receiver Tesla SP201,..


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Měření TS parametrů ARN930 - JM
PříspěvekNapsal: 26 úno 2015 01:10 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
Paranoidní to je...zas to tolik neprožívej. Není nutný, aby bedna byla dokonale vzduchotěsná.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Měření TS parametrů ARN930 - JM
PříspěvekNapsal: 26 úno 2015 12:58 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Paranoidní člověk bejt nemusí, ale třeba když jsem sundal rámečky z plastových ARS814 a trochu to vosolil, tak dírky po kolíkách co normálně drží rámeček (jsou skrze) slyšitelně hvízdaly. A to tam byl jen ARN567. Nějakou vlasovou spáru bych neřešil.
Silikon tam neser. Hlavně ne na vypínač. Já nevím co to je dnes za módu na všechno blejt silikon. A když už tedy, tak jedině neutrální, protože nejběžnější a nejlevnější acetický krásně žere kovy.
Napětí pro relé se dá vyvést od cívky relé z desky ochran, někdy jsou relé u přepínače repráků. Jinak přímo ze zdroje pro koncák. Nejlepší je usměrnit si bez filtrace přímo některý sekundár trafa, aby relé neviselo sepnuté dokud se nevybijou kondenzátory ve zdroji. Nebo ho doplnit o jednoduchý klopný obvod. To aby při vypnutí zesilovače rozpínalo mžikově. Taky se dá do subu vestavět SSR a ovládat ho externím napětím. Nebo použít audioswitch. Nebo zásuvky Master-Slave. Možností je fůra.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Měření TS parametrů ARN930 - JM
PříspěvekNapsal: 20 úno 2017 14:06 

Registrován: 04 říj 2014 22:25
Příspěvky: 19
Kraj: ČR - hl. m. Praha
Ahoj,
chci se zeptat, co obnáší "ošetření" reproduktoru, případně jestli bych to zvládnul sám?
A ještě jaký je rozdíl mezi ARN930 a ARN312 po zvukové stránce.
Chtěl bych z dvojice v tandemu udělat subwoofer.
Dík


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Měření TS parametrů ARN930 - JM
PříspěvekNapsal: 21 úno 2017 12:57 

Registrován: 22 črc 2009 10:57
Příspěvky: 386
Tak rozdiel medzi nimi je priepastný. A nápad robiť z dvojice úplne rozdielnych meničov subwoofer je hlúposť. Radšej si zožeň ešte jednu 930-ku a urob si poriadne bedne, tie 312 ky za moc nestoja. A ošetrenie repráku spočíva v očistení a konzervácii gumového závesu, prípadne oprava a spevnenie membrány. Na nete je spústa informácií ako to urobiť. Pokiaľ nie si si istý výsledkom, radšej to zver niekomu kto to už robil.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Měření TS parametrů ARN930 - JM
PříspěvekNapsal: 21 úno 2017 15:42 

Registrován: 02 pro 2010 00:27
Příspěvky: 178
Kraj: ČR - Jihomoravský
Jen tak pro zajímavost... Podařilo se mi tento projekt téměř dokončit a ARN930 už hraje ve své bedni z laťovky o venkovním objemu cca 300litrů.... A je to pekelnej nářez.... :-) :-)

_________________
Tesla ARS744, 1PF 068 88, HI-FI receiver Tesla SP201,..


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Měření TS parametrů ARN930 - JM
PříspěvekNapsal: 22 úno 2017 21:38 

Registrován: 04 říj 2014 22:25
Příspěvky: 19
Kraj: ČR - hl. m. Praha
godz píše:
Tak rozdiel medzi nimi je priepastný. A nápad robiť z dvojice úplne rozdielnych meničov subwoofer je hlúposť. Radšej si zožeň ešte jednu 930-ku a urob si poriadne bedne, tie 312 ky za moc nestoja. A ošetrenie repráku spočíva v očistení a konzervácii gumového závesu, prípadne oprava a spevnenie membrány. Na nete je spústa informácií ako to urobiť. Pokiaľ nie si si istý výsledkom, radšej to zver niekomu kto to už robil.


Špatně jsem to napsal, samozřejmě, že to chci vyrobit z dvojice stejných reproduktorů.
Z odpovědi jsem pochopil, že lepší jsou ARN 930. Zbývá otázka stavěl s nimi někdo subwoofer s ventilací? Když ano poskytl by mi k tomu nějaké údaje?
Dík


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Měření TS parametrů ARN930 - JM
PříspěvekNapsal: 22 úno 2017 22:30 

Registrován: 01 pro 2012 17:16
Příspěvky: 221
Kraj: ČR - hl. m. Praha
ARN930 je jasně lepší než ARN312.S ventilací myslíš ozvučnici typu basreflex?Ta nepřipadá v úvahu při ARN930.Na ARN930 je ideál uzavřenka okolo 150l čistýho vnitřního objemu.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Měření TS parametrů ARN930 - JM
PříspěvekNapsal: 22 úno 2017 22:52 

Registrován: 04 říj 2014 22:25
Příspěvky: 19
Kraj: ČR - hl. m. Praha
Jestli platí, že když jsou dva v tandemu, tak by stačilo 75l?
To se mi zdá docela málo.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Měření TS parametrů ARN930 - JM
PříspěvekNapsal: 22 úno 2017 23:14 

Registrován: 20 led 2009 23:43
Příspěvky: 1745
Pokud myslíš isobarik, tak teoreticky pro stejnou f3 potřebuješ poloviční objem, takže ano. Ale ono to nemusí vycházet tak dobře a přidají se další problémy. Já bych se tomu vyhnul, ale zkusit to můžeš, možná tu budeš první ;)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Měření TS parametrů ARN930 - JM
PříspěvekNapsal: 22 úno 2017 23:44 

Registrován: 04 říj 2014 22:25
Příspěvky: 19
Kraj: ČR - hl. m. Praha
No zkusil bych to, ale ten objem mi přijde dost malý.
Jaký by byl fr soustavy?
A jaké problémy se přidají?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Měření TS parametrů ARN930 - JM
PříspěvekNapsal: 23 úno 2017 09:10 
Uživatelský avatar

Registrován: 20 lis 2008 10:59
Příspěvky: 899
Kraj: SR - Košický
Ono isobaric končtrukcia má má nevýhodu v tom, že na dosiahnutie rovnakého SPL potrebuješ myslím 4 násobný výkon ako pri klasickej konštrukcii s dvojnásobným objemom. Čiže dva repra v isobariku by mali v 75l hrať +/- tak ako jeden v 150l. Táto konštrukcia je výhodná, ak je preferovaný menší objem alebo nižšia spodná frekvencia na úkor výkonu zosilňuvača.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Měření TS parametrů ARN930 - JM
PříspěvekNapsal: 23 úno 2017 15:55 

Registrován: 04 říj 2014 22:25
Příspěvky: 19
Kraj: ČR - hl. m. Praha
Přesně jak píšeš. Jde mi o co nejnižší spodní kmitočet. Proto bych potřeboval co nejpřesněji znát potřebný objem.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Měření TS parametrů ARN930 - JM
PříspěvekNapsal: 23 úno 2017 17:54 

Registrován: 20 led 2009 23:43
Příspěvky: 1745
Tady ti nikdo asi víc neřekne - odměř si T/S parametry svých konkrtétních kusů a nasimuluj si, jak se to bude chovat v tebou požadované ozvučnici. Nezapomeň na to, že víc "hraje" místnost, ty jen určuješ, kolik a jak vybudíš příslušné mody. Není nutné spodní frekvenci nějak hrotit, pokud máš nějaký standardní kamrlík do 30m2. Těm ARNkům stejně dřív dojde dech (čím nižší frekvence, tím větší potřebuješ výchylku). Víc ti naopak poslouží několik zdrojů nejnižších frekvencí chytře nastavených, díky kterým můžeš mít homogennější zvukové pole; líp se můžeš zbavit mmj. děr a peaků způsobených modálním chováním zvuku v místnosti.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 96 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group