Poslední návštěva: Právě je 19 dub 2024 23:05


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 39 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: podstatné vyztužení kmitacího systému
PříspěvekNapsal: 18 čer 2016 13:43 
Uživatelský avatar

Registrován: 28 zář 2011 13:41
Příspěvky: 1165
Kraj: ČR - Moravskoslezský
hezký den
mám doma dva asi 30cm v průmeru veliké repráky, je to čína, a problém je že mají celkem těžkou membránu, pouze dvouvrstvou cívku, nijak extra dlouhou a ještě jednovlnkový závěs z PU pěny (drží) no a problém je v tom že se to jako basák nedá použít, ač je to tak velké, jelikož to má tak poddajný závěs jak nějaké to Hi-Fi. má představa je taková: parametry reproduktorů svou stavbou rozhodně neumožňují hrát až ke 20Hz. ale kdyby se středička nečím napatlala aby co nejvíce stuhla ale zároveň aby i tak pružila, tak bych byl schopen z těch basáků v adekvátní bedně vytáhnout při cca dobré citlivosti nějaké ty "tvrdší" basy něco okolo 100Hz-70Hz, jen nevím co by mohlo být tak tuhé a zároveň lehké aby to fungovalo. Za všechny nápady díky Vašek

a nebo vyměnit vrchní závěs, teďka mě to napadlo a ta varianta se mi líbí, repra jsem obě koupil od kámože za jeden rum. a kdyby to nebyšlo tak mě to srát nebude.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: podstatné vyztužení kmitacího systému
PříspěvekNapsal: 18 čer 2016 15:09 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Montážní pěnu jsi zkoušel?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: podstatné vyztužení kmitacího systému
PříspěvekNapsal: 18 čer 2016 15:19 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
:lol:
ransom: mám Ti to kazit, nebo nemám?

venouš: takové reproduktory mají vpodstatě víc problémů než jen měkký závěs, ale kdybych tohle musel u levného reproduktoru řešit, tak bych použil dvě věci:
1) dobrý processing, který by ten problém vpodstatě na to levné šolíchání vyřešil bez zásahu do mechaniky.
2)čirý silikon a napatlat spider.

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: podstatné vyztužení kmitacího systému
PříspěvekNapsal: 18 čer 2016 19:18 

Registrován: 20 led 2009 23:43
Příspěvky: 1745
venous: nechapu, proste to zavri do nejaky skrine podle parametru, nizko s tim chodit beztak nema smysl, citlivost si urcis velikosti ozvucnice plus 1) viz výše.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: podstatné vyztužení kmitacího systému
PříspěvekNapsal: 18 čer 2016 19:45 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
Ještě bych to rád zrekapituloval použitím více slov pro natvrdlé. Když už se snažím z nějakého kretésnkého reproduktoru, který pro mé účely nepracuje jak má, dostat něco, co z něj dostat nelze, tak to díky přesnému PEQ dělám tak, že omezím výstupní výkon tam, kde mi to vadí, a zbyde mi +- to, co chci aby z něj lezlo. Být ještě větší kretén na to, abych vzal špachtli, a doprasil to i mechanicky, z toho jsme tu na repromanii už myslím vyrostli a vzdělali se. (Tam patřím i já. I já jsem někdy tu kudlu/tubu lepidla v ruce držel, a konal smilstva). Udělej nám čest, a dej na kolektivní vědomí a vědomosti, a nech si poradit Venouši. Už to nikterak nepřechytračíš a nevylepšíš víc.
EqualizerAPO a "Peter´s peace UI" je zdarma, a udělá co chceš. A když to zvořeš, tak preset resetuješ. Když to zvořeš se špachtlí a silikonem, máš kulový. To máš beztak stejně, takže by asi k velké škodě nedošlo, ale jsme civilizovaní, a snažíme se nedělat ještě ke všemu fyzickou paseku, hej? :-)

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: podstatné vyztužení kmitacího systému
PříspěvekNapsal: 19 čer 2016 19:12 
Uživatelský avatar

Registrován: 28 zář 2011 13:41
Příspěvky: 1165
Kraj: ČR - Moravskoslezský
snažím se normálně komunikovat a vymýšlet jak by se co dalo ale nic než připitomělé narážky ve stylu montážní pěty špachtle a silikonu opět nečtu. Připadá mi jak byste byli intelektuálně níž nebo natvrdlí když moc dobře víte že kokotiny a zamrdávání vláken hloupýma sračkama nesnáším a jsem na ně alergický. Mohlibyste být rádi že se snažím jak Mac Gyver z hovna plést bič a následně si s tím bičem i zapráskat. Že se k něčemu chci dopátrat jinou cestou než stávající repro vyhodit a koupit nové. A proto se ptám starších lidí o kterých si myslím že mi poradí, ale je to marné je to marné je to marné.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: podstatné vyztužení kmitacího systému
PříspěvekNapsal: 19 čer 2016 20:16 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5318
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
A končí to jako vždycky - Venoušek se uráží, že mu rada starších neodsouhlasila, popřípadě neporadila prasárnu a demonstrativně odchází.

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: podstatné vyztužení kmitacího systému
PříspěvekNapsal: 19 čer 2016 20:21 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5318
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
.

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: podstatné vyztužení kmitacího systému
PříspěvekNapsal: 19 čer 2016 21:04 
Uživatelský avatar

Registrován: 28 zář 2011 13:41
Příspěvky: 1165
Kraj: ČR - Moravskoslezský
i nadále nechápeš pointu.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: podstatné vyztužení kmitacího systému
PříspěvekNapsal: 19 čer 2016 22:25 

Registrován: 20 led 2009 23:43
Příspěvky: 1745
Fakt s tim nic nedělej, změř ts a zavři to do nějaký (predpokladam uzavreny) kysny a nakládej tomu jak běloch. pokud ta pena v zavesu rupne, muzes se realizovat s tou vymenou zavesu ;)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: podstatné vyztužení kmitacího systému
PříspěvekNapsal: 19 čer 2016 23:12 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
Venouši, silikon se ale na spidery opravdu dá použít.(třeba B&C speakers to tak má). Očividně víš kulové, a nadáváš lidem, co se opravdu snaží poradit, i když to řešení je "pod úroveň".
A já se stejně vždycky napálím, tak nemá cenu říkat "kašlu na to"...

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: podstatné vyztužení kmitacího systému
PříspěvekNapsal: 20 čer 2016 00:17 
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:59
Příspěvky: 3057
Bydliště: Praha-západ
Kraj: ČR - Středočeský
Silikon používá většina výrobců u reproduktorů s dvojitým spiderem. Spidery se k sobě slepí právě silikonem.
Ale že by samotný silikon spider přitvrdil nevím nevím... Spíš by lepší řešení vyměnit horní závěs za textilní.
Jak jsi přišel na to že je ten reprák, jak je, nepoužitelný? A proč by mu přitvrzení zavěšení mělo pomoci?

_________________
Martin S. ::::: MS sound
http://ms-sound.cz


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: podstatné vyztužení kmitacího systému
PříspěvekNapsal: 20 čer 2016 18:28 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 18:57
Příspěvky: 639
Bydliště: Trenčín city, Slovakia
Kraj: SR - Trenčianský
Nerobil by som s tým reprákom nič, ak by si chcel mať tvrdé basy a vyššiu citlivosť, musel by si mať presnejšie stredenie, a hlavne nižšiu cievku... To znamená výmenu komplet kmitacieho systému. A to sa neoplatí u reprákov za flašu rumu. Zmeraj TSka, sprav k nim bedne a je to.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: podstatné vyztužení kmitacího systému
PříspěvekNapsal: 20 čer 2016 22:57 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
Martin S. píše:
Silikon používá většina výrobců u reproduktorů s dvojitým spiderem. Spidery se k sobě slepí právě silikonem.
Ale že by samotný silikon spider přitvrdil nevím nevím...


Uvaž, že u takového verku si nemůže dovolit to vytvrdit jak u moderních PAček. By to zabetonoval, nehrálo by to. Ten reproduktor na takové "šílenosti" pravděpodobně nemá motor. Už tím silikonem na takovém reproduktoru může zvýšit tuhost o 50-100%. Výměna závěsu je technicky lepší řešení, ale kdo by to na takovém reproduktoru dělal....

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: podstatné vyztužení kmitacího systému
PříspěvekNapsal: 20 čer 2016 23:57 
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:59
Příspěvky: 3057
Bydliště: Praha-západ
Kraj: ČR - Středočeský
Nemá s tím samozřejmě cenu dělat nic. Když chce husto tvrdý basy, tak dát do menší bedny a zdůraznit frekvence 80-120Hz...

_________________
Martin S. ::::: MS sound
http://ms-sound.cz


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: podstatné vyztužení kmitacího systému
PříspěvekNapsal: 21 čer 2016 00:22 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 21 lis 2013 20:38
Příspěvky: 1529
Bydliště: Bratislava
Kraj: SR - Bratislavský
Keď už sme u toho - aký teoretický význam by malo tuhšie zavesenie membrány? Ako to ovplyvní parametre/chovanie reproduktora?

_________________
Gdy ci smutno, gdy ci źle, jebnij format dysku C.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: podstatné vyztužení kmitacího systému
PříspěvekNapsal: 21 čer 2016 11:19 

Registrován: 20 led 2009 23:43
Příspěvky: 1745
Si to odsimuluj v LspCADu (sniž Qms; myslím že je to celkový mechanický činitel, ne jen závěsu) ;)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: podstatné vyztužení kmitacího systému
PříspěvekNapsal: 21 čer 2016 15:12 
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:59
Příspěvky: 3057
Bydliště: Praha-západ
Kraj: ČR - Středočeský
Teoreticky z toho bude stále stejná sračka, jen méně ochotná hrát na nízkých kmitočtech.
Prvotně tím změníš Cms a následně další parametry na tom závislé...

_________________
Martin S. ::::: MS sound
http://ms-sound.cz


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: podstatné vyztužení kmitacího systému
PříspěvekNapsal: 21 čer 2016 21:00 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
Hne se skoro všecko, a bude to horší. Klesne mu citlivost, takže to nebude hrát to co chtěl už vůbec. Při měření se hne Fs,Mms,Cms,Vas,Qes,Qms,Qts. Simulace bez změření TS mu jsou docela k prdu. Navíc to pro nějaký kýžený efekt musí ladit postupně, a postupně měřit. A na dalším reproduktoru zas, protože takové ladění není opakovatelná práce, jako sériová výroba s exaktním postupem a exaktními materiály v exaktním množství. Ještě pár postů, a promarníme touto vysoce odbornou diskusí víc času, a tím i peněz, než stojej ty venouovy reproduktory :-)

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: podstatné vyztužení kmitacího systému
PříspěvekNapsal: 21 čer 2016 22:43 
Uživatelský avatar

Registrován: 28 zář 2011 13:41
Příspěvky: 1165
Kraj: ČR - Moravskoslezský
dobře dobře dobře, myslím si že by BR ty repráky neutáhly tek tedy vyrobím dvy větší zvukovody jelikož s nimi teď experimentuju. Já vám si hodně deru nervy když jsem zatím žádné bedny neměřil, nesimuloval, nepočítal a vždycky všechno hraje, měl jsem jen jeden problém za celou "historii" stavění reprobeden a že to byl průser. No a pokud to nehraje tak jak to má tak ladím nadále. Já hlavně při stavbě používám mozek což už posune ten zvuk mnohem dál než když jsem viděl jednou nějaký basák o průměru 25cm vsazený do bedny o obsahu cca 5l s dírou v bnedně, tak takhle asi ne. Myslím si že když se něco tvoří nemusí to hned stát tisíce korun aby to mělo nějaký dobrý (ne výborný nebo v horším případě nedostatečný) efekt. Mě hlavně nebaví sedět za počítačem nějak extra dlouho a radši zapojím svoje designové střevo a něco vymýšlím :) asi tak. Každopádně i tak díky za reakce. něco se vymyslí :)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 39 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group