Poslední návštěva: Právě je 19 dub 2024 12:30


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 13 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Tesla Ars 1058
PříspěvekNapsal: 29 říj 2017 11:06 

Registrován: 27 říj 2017 21:01
Příspěvky: 6
Kraj: SR - Nitrianský
Zdravim vsetkych HiFistov .Mam taky problem mam doma 4 ks Ars 1058 a na jednej z nich idu ulpne potichu vysky na ostatnych hraju vysky super.Skusal som menit aj tie kondiky su tam 2ks 2uf do serie a medzi nimi je cievka ale stale to hra rovnako.Vyskac nebol rozoberany nikdy.Moze byt ze predosly majitel jej trochu vypalil zvuk a ten vyskac sice hra ale ho poskodil? Dakujem.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tesla Ars 1058
PříspěvekNapsal: 29 říj 2017 11:08 
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:01
Příspěvky: 2775
Bydliště: Brandýs nad Orlicí
Kraj: ČR - Pardubický
Ano, je možné že výškový repro má závadu. Může být načnutý či třeba uvolněný závit na cívce nebo studený spoj na kontaktech. Dá se řešit výměnou kmitací cívky, byť dnes jsou k dostání jen neoriginální typy.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tesla Ars 1058
PříspěvekNapsal: 29 říj 2017 11:16 

Registrován: 27 říj 2017 21:01
Příspěvky: 6
Kraj: SR - Nitrianský
LuKyss píše:
Ano, je možné že výškový repro má závadu. Může být načnutý či třeba uvolněný závit na cívce nebo studený spoj na kontaktech. Dá se řešit výměnou kmitací cívky, byť dnes jsou k dostání jen neoriginální typy.

Aha takze tam moze byt problem takze uz len na bazosi zohnat taky vyskac a mozu to ovplyvnovat aj ine kondiky ktore su vo vyhybke napriklad na stredy?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tesla Ars 1058
PříspěvekNapsal: 29 říj 2017 12:46 
Řádný člen

Registrován: 18 úno 2016 00:03
Příspěvky: 2757
Bydliště: Slovakistan
Kraj: SR - Trenčianský
Myslím si, že treba vymeniť výškové repro - neskúsiš ich prehodiť medzi sebou v dvoch bedniach?
Presvedčíš sa, či je to reprom. Kondíky by som neriešil ak Ti je zvuk v pohode.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tesla Ars 1058
PříspěvekNapsal: 29 říj 2017 14:09 

Registrován: 14 bře 2009 19:57
Příspěvky: 388
Bydliště: U Ostravy
Kraj: ČR - Moravskoslezský
Výškové repro nejdříve změř ohmmetrem, měl bys naměřit o něco menší odpor než 8 ohmů. Dále jej můžeš zcela jednoduše rozebrat, vyndat kmitačku a pohledem zjistit stav cívky, jestli není spečená, anebo v mezeře nejsou nějaké piliny.
V inzerci se tyto výškáče objevují docela často, ale prodávající jsou většinou nesolidní a snaží se je prodat za docela nesmyslné ceny.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tesla Ars 1058
PříspěvekNapsal: 29 říj 2017 18:43 

Registrován: 27 říj 2017 21:01
Příspěvky: 6
Kraj: SR - Nitrianský
Vyskove repro som zmeral mal 7.3 ohm.Aj som ho rozobral ale nepozeral som na cievku


Naposledy upravil Kd503 dne 04 lis 2017 22:50, celkově upraveno 1

Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tesla Ars 1058
PříspěvekNapsal: 29 říj 2017 19:29 

Registrován: 14 bře 2009 19:57
Příspěvky: 388
Bydliště: U Ostravy
Kraj: ČR - Moravskoslezský
Proměř i kondenzátory ve středové a hloubkové větvi. Krabicové kondenzátory mívají po těch letech velmi často úplný zkrat, bipoláry zvětšenou hodnotu i o 150%. Pokud je některý z označených kondenzátorů ve zkratu, tak do výškové větve se už moc signálu nedostane. Starší provedení výhybky na plechové základně krabicáky obsahuje, v novější verzi na plošném spoji jsou již jen bipoláry.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tesla Ars 1058
PříspěvekNapsal: 29 říj 2017 20:22 

Registrován: 27 říj 2017 21:01
Příspěvky: 6
Kraj: SR - Nitrianský
Ano mate pravdu mam tam tie stare krabicaky hlinikove aj som si myslel ze ked je jeden zly tak to bude tlmit aj vysky vyskusam ich zmerat zajtra vsetky.To som nevedel ze az tolko dokazu kondiky po rokoch menit kapacitu hlavne tie krabicove.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tesla Ars 1058
PříspěvekNapsal: 03 lis 2017 23:28 

Registrován: 27 říj 2017 21:01
Příspěvky: 6
Kraj: SR - Nitrianský
Zdravim vymenil som vsetky kondenzatory a nic asi bude vadny ten vyskovy reprak


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tesla Ars 1058
PříspěvekNapsal: 04 lis 2017 01:02 

Registrován: 12 bře 2016 21:13
Příspěvky: 1805
Kraj: ČR - Jihomoravský
Já jsem vyměnil i ARZ i ARV za RS150-4 (4 ohm verze beden) a DT300, a s odměřenou výhybkou to hraje celkem pěkně, akorát to chtělo vyměnit i ten basák, ARN 860x prostě nehraje dolů...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tesla Ars 1058
PříspěvekNapsal: 04 lis 2017 22:54 

Registrován: 27 říj 2017 21:01
Příspěvky: 6
Kraj: SR - Nitrianský
Zdravim dakujem za pomoc boli zle vyskove repraky najprv som rozobral ten co mi zle hral a bola cierna cievka tak som pozrel aj v druhej bedni aj tam bola cierna ale nie az tak takze predchozi majitel im pekne dal zabrat.Vysky som kupil Monacor Dtm 104/8 moze byt? Na Arv 3608 tu citam same zle recenzie ze su ukricane a neciste je to tak?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tesla Ars 1058
PříspěvekNapsal: 05 lis 2017 09:03 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Ani lepší výška z toho neudělá lepší bedny, pokud se použije bez zásahu do výhybky. Na druhou stranu ARS1058 jsou po všech stránkách tak mizerné, že to může být jedno.
Jinak myslím, že se stále dají sehnat kmitačky pro ARV360x, takže jsou ty repráky s trochou šikovnosti opravitelné a dají se pak třeba prodat dál. Ale ani tak je nevyhazuj, někomu by se mohly hodit třeba magnety nebo plastová čela.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tesla Ars 1058
PříspěvekNapsal: 05 lis 2017 11:01 

Registrován: 14 bře 2009 19:57
Příspěvky: 388
Bydliště: U Ostravy
Kraj: ČR - Moravskoslezský
Možná, že jsi měl raději koupit Monacor DT280, protože ten by původní otvor pro výškové repro překryl. Tak budeš muset pro DTM 104 vytvořit nějaké mezikruží.
Kdysi jsem tyto bedny měl a různými způsoby jsem se snažil zlepšit jejich bídný zvukový projev, zvláště ve středovém spektru. Na výškách, kritizovaných často kvůli použitému repru mi nevadilo nic, basy pokud se hrálo tiše, tak to nebylo ono. Chtějí trochu hlasitější projev k probuzení, ale pak již zní solidně.
Se středy jsem zkoušel všelicos, ale stále nebyla spokojenost. Nakonec jsem další pokusy vzdal, bedny šly z domu a za utržené finance (ještě jsem i něco ušetřil) mám bezproblémové, vyrovnaně hrající reprosoustavy Grundig.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 13 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group