Poslední návštěva: Právě je 19 dub 2024 21:20


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Vhodný zosilňovač ku reproduktorom
PříspěvekNapsal: 09 zář 2018 21:34 

Registrován: 09 zář 2018 14:44
Příspěvky: 2
Kraj: SR - Prešovský
Zdravím, chcel by som si nechať poradiť ohľadom zosilňovača ku reproduktorom domácej výroby... Vlastne tie reproduktory som dostal od jedného známeho a vlastne sú nefunkčné... chcel by som ich dať do poriadku lebo čo sa týka konštrukcie z dreva tak sú veľmi zachovalé, stačí mi vymeniť iba reproduktory a nájsť k nim vhodný zosilňovač... Nie som skúsený v týchto veciach, preto by som si rád nechal poradiť od vás čo už s tým nejaké skúsenosti máte... čo sa týka výkonu chcel by som okolo 250W reproduktory. Viete mi poradiť nejaké konkrétne reproduktory, ktoré máte odskúšané, že hrajú super? Predstava je taká aby mali hlavne dobrý zvuk, najmä basy a aby bol zvuk čistý... repro budem výhradne používať ku PC na počúvanie hudby pri práci a tak... a teraz k tomu zosilňovaču... vedeli by ste mi následne poradiť aj nejaký zosilňovač čo by tie reproduktory zvládol a nijako ich nepoškodil? Nechcem nejako veľa investovať. Vôbec sa v tomto nevyznám, preto vopred vďaka za radu. PS: v prílohe prikladám ako vyzerajú bedne...


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vhodný zosilňovač ku reproduktorom
PříspěvekNapsal: 10 zář 2018 06:02 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Toto bude nadlouho...
Začnu dotazy:
- Je toto aktuální fotka?
- Pokud ano, jak víš, že je nutné měnit reproduktory?
- Jak sis stanovil výkon 250W?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vhodný zosilňovač ku reproduktorom
PříspěvekNapsal: 11 zář 2018 00:12 

Registrován: 09 zář 2018 14:44
Příspěvky: 2
Kraj: SR - Prešovský
Áno je to aktuálna fotka. Ten čo mi ich dal mi povedal, že vraj nefungujú. Samozrejme jasné, že som ich vyskúšal. Vyskúšal som ich na veži JVC s parametrom (20W). Nič iné som doma nemal, ani žiaden zosilňovač. Reproduktory hrajú ale zvuk je veľmi praskľavý. Hlavne pri basovej zložke, vtedy zvuk praská. Neviem čo zlé by mohlo byť s nimi. Neviem či je najlepšie riešenie ich nahradiť a dať tam niečo oveľa lepšie možno, ale rozhodne si najprv musím zadovážiť nejaký zosilňovač, pokiaľ by si mi vedel nejaký poradiť. Výkon 250W som nijako nepočítal ani nestanovil, myslel som tým to, aby tá zostava bola aj dostatočne silná a výkonná.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vhodný zosilňovač ku reproduktorom
PříspěvekNapsal: 11 zář 2018 16:58 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
Nie je 250W ako 250W...niečo iné je 250W pri reproduktore s citlivosťou 84dB/W/m a niečo iné pri reproduktore s citlivosťou 90dB/W/m. A takisto akustický tlak klesá so vzdialenosťou. Typicky o 6dB pri dvojnásobku vzdialenosti. No a vzhľadom na posluchovú vzdialenosť, citlivosť reproduktora, požadovaný akustický tlak a dynamický rozsah nahrávky sa stanoví požadovaný výkon. ;)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vhodný zosilňovač ku reproduktorom
PříspěvekNapsal: 11 zář 2018 21:06 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Odmontuj repráky a nafoť jak to vypadá uvnitř. Jak jsou připojené, jestli je tam vůbec nějaká výhybka a tak. Ono je nepravděpodobné, že by dvě bedýnky měly současně stejnou závadu. Leda že by někomu shořel zesilovač a vzal je s sebou.

Dobrá reprosoustava nevznikne tak, že se do bedýnky dají "nejaké dobré repráky". Je to vyladěná soustava vhodně se doplňujících reproduktorů ve vhodné ozvučnici (bedně) a s výhybkou na míru vyladěnou. Je možné zopakovat nějakou osvědčenou konstrukci, ale špatně se s ní trefuje do hotových kisen. Udělat dobře hrající soustavu taky není možné za 50€, i když to někteří prodejci rádi sugerují. Najdeš tady rady jak to udělat správně, ale třeba se ti to bude zdát zbytečně složité nebo moc drahé, nebo pracné, co já vím.

Takhle na pohled to vypadá pěkně.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group