Poslední návštěva: Právě je 19 dub 2024 10:08


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Tannoy PUMA - koax
PříspěvekNapsal: 10 dub 2019 08:15 
Řádný člen

Registrován: 02 pro 2012 15:54
Příspěvky: 1049
Kraj: ČR - Liberecký
Dostal se ke mne box Tannoy PUMA. Takova PA/HiFi vec, na kterou nekteri hifisti pejou oslavne ody....
No kdyz jsem spatril original vyhybku, kdy na driveru je jeden kondik a dva odpory (na chladici, pozor), tak to ve mne duveru moc nevzbudilo. Poslechove pro mne neprijemny. Pochopitelne jsem to i zmeril a pak i na rychlo pustil pres DSP s optimalizovanym xoverem (ze ktereho pak vznikne nova pasivni vyhybka).
Kupodivu pres tu "novou" vyhybku se to uz poslouchalo prijemne.
Ke grafum nebudu nic dodavat, predpokladam, ze modri uz budou vedet....

Edit. k tomu overovacimu mereni pro 0-20, pridavam kompletni polary ze simulace (zde o cca -1.5dB@10k zatlumene - ve finale tam bude prepinac 0 -1.5 -3.0dB)

Edit 2 A vlastne se ke mne jeste takovadle fabricka bedna nikdy nedostala, o to vic mne potesilo si to moci omerit a zjisit, co se nekomu muze libit za zvuk :) A jeste vic se pak bavim tema hifistama (recenzentama), kteri to umej tak spravne barvite popsat (myslim ten ujecenej projev na vyssich stredech a chciplej vrsek) - urcite by to bylo neco jako: velmi barvity, nadnesene nadcasovy zvuk vokalu, ktery vystupuje do prostoru a podava vam ruku se sklenkou 25lete irske whisky, ktera vas prijemne vystreli do hifistickeho nebe......


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Naposledy upravil pet007 dne 10 dub 2019 14:20, celkově upraveno 5

Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tannoy PUMA - koax
PříspěvekNapsal: 10 dub 2019 08:27 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5318
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
Firma Tannoy je odfláklými výhybkami i ve velmi drahých bednách přímo legendární - asi hřeší na své fantastické měniče. Měl jsem kdysi D 700 ale nevzdory vrabčímu hnízdu s pár bipoláry a cívkami na feritu, to všechno zamatlaný tavným lepidlem, to hrálo hezky.

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group