Poslední návštěva: Právě je 19 dub 2024 05:22


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Monacor DTM 104 - problém
PříspěvekNapsal: 09 říj 2019 08:52 

Registrován: 01 dub 2016 21:17
Příspěvky: 20
Kraj: ČR - Zlínský
Prosím o radu. Jedná se monacor dtm 104
Odpálil jsem v nějakých TVM bednách výšky ( ARV ) a ty už se mi nepodařilo sehnat tak jsem nahradil výše zmíněnýma DTM 104 . Nečekal jsem od toho žádné zázraky - jen že to bude " výškovat ". Ale jak se trochu přidá na basech a v bednách lítají tlakové vlny tak se cpou ven i mezerou mezi membránou a otvorem v plastovém krytu repráku a vydává to hrozné pazvuky. když se dá před reprák ruka je cítit jak to středem fouká. Prosím o radu, co s tím, reklamovat repráky ? nebo je nějak utěsnit, či dát do kastlíku ? Řešil někdo stejný problém a jakým způsobem ?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Monacor DTM 104 - problém
PříspěvekNapsal: 09 říj 2019 20:28 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Nejspíš je nějaká netěsost mezi faceplatem a magnetem. Bude to spíš vada než typická vlastnost, ale těžko takhle na dálku hádat. Já bych to zezadu zadekloval a pokud to bude normálně hrát, kašlal bych na to. Bedny z TVM beztak nejsou nijaký zázrak. Na zadeklování stačí klidně přilepená plastová miska pod květináč nebo něco podobného.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Monacor DTM 104 - problém
PříspěvekNapsal: 09 říj 2019 20:57 

Registrován: 01 dub 2016 21:17
Příspěvky: 20
Kraj: ČR - Zlínský
Jak říkáš TVM není co řešit ani jsem nechtěl , chtěl jsem jen repro co bude hrát výšky ale tohle se nedalo... . Někam to posílat ( reklamace ) měsíc chodit kolem škatulí a pak to stejně vrátí - že je vše v pořádku , tak to jsem zavrhl, a pustil se do zkoumání . Kde soudruzi udělali chybu. Mezi magnetem a faceplatem po obvodu to nebylo úplně na těsno ale to by spravila lep. páska, ale v místě kde jsou konektory vyvedeny mimo magnet tak obdelníkové otvory tak 6 x 4 mm. Těma to tam asi valilo nejvíc. Tyto jsem utěsnil vložení pěnovky co se dává na izolaci vodovodního potrubí m taková šedá. Škvíru po obvodu mezi mag. a faceplatem jsem objel lepící páskou . Z gumy cca 1 mm jsem vyseknul a vystříhnul kulaté těsnění které dosedlo dokola kolem membrány mezi deskou kmitačky a faceplatem a tím považuji problém za vyřešený ( ale klidně ještě pište ) . Stejně hrajou otřesně ve srovnání s TEM 380 vůbec nehrajou takové ty jemné - nejvyšší uchem slyšitelné výšky.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Monacor DTM 104 - problém
PříspěvekNapsal: 09 říj 2019 22:32 

Registrován: 12 bře 2016 21:13
Příspěvky: 1805
Kraj: ČR - Jihomoravský
Já osobně bych těsnil pomocí tavné pistole. Je to pevnější a časem se to nevymačká jako pěnovka...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Monacor DTM 104 - problém
PříspěvekNapsal: 14 srp 2021 12:12 

Registrován: 31 bře 2012 21:01
Příspěvky: 1
Kraj: ČR - Jihomoravský
Tak mám s těmito repráky stejnou zkušenost. Po přidání hlasitosti začaly bedny neskutečně "prdět". Při hledání netěsnosti jsem zjistil, že to vychází z výškáčů. Vyřešil jsem to utěsněním maskovací páskou, důvodem bylo, any zatím nebyla "oprava" nevratná.
Vypadá to, že to není vada jednotlivého kusu, ale vlastnost všech.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group