Poslední návštěva: Právě je 19 dub 2024 05:35


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Náhrady za Tesla ARN 6614 a Tesla ARV 168
PříspěvekNapsal: 02 led 2021 19:04 

Registrován: 30 pro 2020 19:54
Příspěvky: 4
Kraj: ČR - Plzeňský
Zdravím a omlouvám se za dotaz laika. Renovuji starou reprobednu, je osazena Tesla ARN 6614 a Tesla ARV 168, která teď slouží jako kombo k elektrickým bicím :-)

Prosím odborníky, zda mi poradili nějaké běžně dostupné rozměrově a "elektricky" podobné náhrady. Zkoušel jsem trochu googlit a našel jsem:

Původní výškové Tesla ARV 168

Monacor DTM-104/8 - ?
Visaton SC 10 N 8 OHM - ?
Dayton Audio ND25FW-4 - ?

Původní basové Tesla ARN 6614
VISATON WS 20 E/4 - ?
?

Zesilovač k tomu mám s dostatečným výkonem, případný pokles/výkonu zisku při změně impedance se asi dá dohnat. Jde o to, aby to rozměrově sedělo a mělo to aspoň tak dobrý zvuk, jako ty staré Tesly :-) Když by byl k dispozici větší výkon, jen dobře.

Děkuji za tipy!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Náhrady za Tesla ARN 6614 a Tesla ARV 168
PříspěvekNapsal: 02 led 2021 19:15 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Proč ty repráky chceš měnit? Co si od toho konkrétně slibuješ?
Bicí by každopádně zasloužily něco úplně jiného než mizernou HiFi bednu.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Náhrady za Tesla ARN 6614 a Tesla ARV 168
PříspěvekNapsal: 02 led 2021 19:38 

Registrován: 30 pro 2020 19:54
Příspěvky: 4
Kraj: ČR - Plzeňský
Bedna je památka po dědovi a hraje docela pěkně, řekl bych, že je to objemem... Jen to dřevo kolem má asi 10kg :-) Ty repro už jsou hodně poničené od dětí (natržené, promáčklý střed, celkové "steřelé") apod. - nevypadá to dobře, takže renovace je z estetických důvodů. Na bicí to stačí pro potiché hraní do hudby, jde o to, aby to bylo širokopásmové (rozumný přednes od kopáku až po činely). Levná kytarový, klávesová apod. komba se na to (prý) nehodí a speciální kombo na bicí se mi pořizovat nechce, když mám tohle. Tak budu rád za jakýkoliv tip. Díky.

PS: Sedí se od toho (poslouchá se to) z cca 120cm.

Mám to v takové nice ve schodišti... Možná by se dalo uvažovat i o úplně nové bedně o rozměrech 50x35x25 cm, ale to by chtělo něco hotového, co se dá jen koupit. Tohle asi ale nebude fórum, kde se vybírají bedny podle rozměru :-)

Obrázek https://ctrlv.link/iSc5


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Náhrady za Tesla ARN 6614 a Tesla ARV 168
PříspěvekNapsal: 02 led 2021 21:21 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
Použil bych asi 2x Monacor HT-22/8 a basák SPM-205/4. Výšky maj stejný průměr, ale nejsem si jist, zda je půjde přišroubovat. Díry od ARV168 jsou asi dost velký.
Nic dražšího tam nemá smysl.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Náhrady za Tesla ARN 6614 a Tesla ARV 168
PříspěvekNapsal: 02 led 2021 22:41 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Já bych do toho ještě něco trochu přihodil.

Ta bedna, při veškeré úctě k dědovi a všem podobným konstruktérům, dobře nehraje a ani hrát nemůže. Proč, to je na dlouhý povídání, podobných konstrukcí tady mnozí máme za sebou spousty.

Pravda je, že kytarové kombo je pro bicí absolutně nevhodné. Kytarové kombo svým nepřesným, zabarveným a zkresleným zvukem, zhola nevhodným pro reprodukci nahrané hudby, se přímo podílí na dotvoření zvuku kytary. Bicí, ať už hrají nasamplované nebo syntetizované zvuky, by se naopak velice odvděčily za co možná věrnou reprodukci.

Doteď máš reprobednu, která hraje "nějak" a nevadí ti to. Dobrý. Kdyby šlo jenom o repasi, dovedl bych ti ty historický repráky zrenovovat k nepoznání. Dělal jsem i mnohem ošklivější a zničenější. Zůstal by ti zvuk, na který jsi zvyklý. Pokud budeš repráky měnit, zainvestuješ cenu nových repráků a výsledek bude zase hrát "nějak" - v podstatě nahodile. Srdcem dobré reprosoustavy je výhybka, která má poslední slovo v tom, jak to bude ve výsledku hrát. Není úplně zadarmo a musí být dělaná na míru k těm konkrétním reprákům v konkrétní bedně. Tímhle přesně se místní fórum zabývá.

Popřemýšlej o tom, jestli bys nechtěl pojmout to ozvučení trochu líp. Bylo by to o něco dražší. Když už tu bednu renovuješ, musela by se trochu upravit přední stěna. Případně spíchnout nová kisna do těch tvých rozměrů. Ale pokud bys použil nějaký osvědčený projekt HiFi reprosoustavy, možná bys byl překvapený, o kolik lépe ti ty bicí budou znít.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Náhrady za Tesla ARN 6614 a Tesla ARV 168
PříspěvekNapsal: 03 led 2021 11:30 

Registrován: 30 pro 2020 19:54
Příspěvky: 4
Kraj: ČR - Plzeňský
Děkuju moc za tipy, "truhlařinu" na bedně mám hotovou, vč. nové čelní desky. Zkusím tedy objednat nové repro dle tipu viz výše, žádná dramatická investice to nebude a bude to hrát "nějak". Pokud bude zvuk na nic, budu to řešit nějak jinak...

Cenové hladiny jsou určeny asi tímhle...
Malé kombo: https://kytary.cz/roland-pm-100/HN185579/
Větší https://kytary.cz/roland-pm-200/HN185580/

Nebo dát do té niky pár (2ks) standardních repro, taky to nějak hrát bude - nebo ne?
https://www.mall.cz/regalove-reprosoustavy

Uvidíme... Děkuju moc za vše!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Náhrady za Tesla ARN 6614 a Tesla ARV 168
PříspěvekNapsal: 03 led 2021 13:41 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Za ty prachy by to šlo ozvučit v pohodě, ale nesáhl bych ani po jedné z odkazovaných věcí.
Psal jsi, že zesilovač máš. Jakej? Zrovna u bicích bych nešetřil výkonem ani na takové to domácí ťukání. Ani tak ne kvůli rambajsu (na to by byla potřeba PA aparatura), ale aby zesilovač dobře přenesl špičky.
Jsme na DIY fóru, kde se snažíme za nějaký peníz udělat svépomocí lepší bedny než jaké se dají koupit. Z tohohle pohledu bych uvažoval třeba o Totemu 80 ze stavebnice nabízené tady na Reproobchodě.
https://www.reproobchod.cz/sestava-totem-80-a1138
Ta soustava je nenáročná, není háklivá na změny velikosti a uspořádání čela, ani na umístění bedny. Stačila by aj jedna, i když dvě by byly samozřejmě lepší. Na popsané použití myslím budou více než vhodné, a mimo to se hodí i na poslech muziky.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Náhrady za Tesla ARN 6614 a Tesla ARV 168
PříspěvekNapsal: 04 led 2021 08:15 

Registrován: 30 pro 2020 19:54
Příspěvky: 4
Kraj: ČR - Plzeňský
Děkuju za tipy, ale stavět sám od píky bednu radši nebudu, nedopadlo dobře a/nebo by to trvalo věčnost.

Zesilovač mám přesně tenhle kus, https://aukro.cz/denon-dra-325r-6967440123, není to nic extra, ale nové/moderní zesilovače se neosvědčily, protože mají latenci (kvůli DSP), výkon to má myslím dostatečný - opravdu se to poslouchá doslova z metru... a docela potichu, je to spíš kvůli náhledu, jinak se hraje na sluchátka.

Děkuju moc za podporu, objednám nové repráky a uvidíme.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group