Poslední návštěva: Právě je 19 dub 2024 09:28


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 27 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: ARO666 nostalgie
PříspěvekNapsal: 12 úno 2022 12:50 

Registrován: 02 zář 2009 18:33
Příspěvky: 56
njn, s těmi desítkovými soustavami jsem byl v tu chvíli sám na sebe nasraný! Nestáhl jsem totiž před tím poslechem drátový reostat kvůli snížení citlivosti, umístěný před driverem DE620 – v čele ozvučnice je nenápadná oska se zářezem pro malý šroubovák. S kolegou TLU jsem to pak konzultoval při nakládání do auta.

Vzpomínkové CD nahrála kapela Symbioza Blues Rock v roce 2008.
http://www.symbioza-band.cz/index.html
Já tam byl pozvaný jako host s bezpražcovou baskytarou a nahrál jen ony tři songy. Ovšem celé LP s názve Sidonie je výborné. V té době jsem hrával se sdružením Schelinger Revival Band http://www.schelinger-revival.cz/historie
Jedno CD mám navíc, jakmile pojedu okolo Náchoda s horským kolem do Jizerských hor, tak ti je vezmu sebou ;)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: ARO666 nostalgie
PříspěvekNapsal: 12 úno 2022 13:02 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Budeš vítán i bez placky.

Vidíš, já jsem bezpražcovku marně sugeroval synovcovi. Hrál chvíli v kapele místní ZUŠky na basu. A ještě asi ve dvou dalších nahodilých grupách. Říkal jsem mu: Hraješ dobře na housle, kdo jinej by měl ovládnout bezpražcovku, to je boží nástroj, ušlechtilej, málokdo na něj hraje. A ten blbec prej, že basa je v kapele podřadnej nástroj... Pak měl období velkých osobních problémů, dnes už snad nehraje vůbec. Škoda.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: ARO666 nostalgie
PříspěvekNapsal: 12 úno 2022 17:14 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5318
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
Vždycky jsem obdivoval zejména basáky.

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: ARO666 nostalgie
PříspěvekNapsal: 13 úno 2022 12:21 

Registrován: 17 úno 2012 17:36
Příspěvky: 47
Kraj: ČR - Zlínský
Tome, že tě jazzové období minulo tě nemusí mrzet. Vzniklo vlastně díky tehdejšímu režimu, který akceptoval tuto muziku většinou instrumentální, takže komise nemusely bádat nad texty a zakazovat kde co. Povětšině vynikající muzikanti s velkým hudebním cítěním proto i taková bezpražcová basa je tu doma, ale to bych jich napočítal na prstech jedné ruky kdo na ni uměl.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: ARO666 nostalgie
PříspěvekNapsal: 13 úno 2022 12:30 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Aáále, já instrumentální najazzlou muziku miloval tehdy a miluju dodnes. Mrzí mě, že jsem se minul s touhle konkrétní kapelou, jak to Betaron popisoval.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: ARO666 nostalgie
PříspěvekNapsal: 14 úno 2022 14:51 

Registrován: 02 zář 2009 18:33
Příspěvky: 56
Tome, já mám LŠU na klarinet a hrál jsem pět roků v dechovém orchestru, ale nebavilo mě to. Už co by zobák jsem tíhnul k bigbítu. Do dechovky mě dotlačil můj učitel, zprvu na B-klarinet, později Es-klarinet. Na vojně jsem hrál celé dva roky s vojenskou kapelou a velitel roty (osvícenec mezi gumami) mě pouštěl hrávat i s civilní kapelou, tam jsem hrál jen na Alt saxofon.
Fretless Bass, po našem bezpražcová baskytara mně problém nedělala, protože už před tím jsem hrával na kontrabas s otcem v cimbálové muzice od roku 1973 do 1981, kdy zemřel. Na kontrabas jsem se učil správné hmaty a postupy V LŠU u toho samého učitele, co na klarinet. Pak jsem od folkloru zcela odklonil a dále hrál jen baskytary v různých kapelách rock, folk, jazz, alternativy.
Moje snad nejdivočejší a akoholické muzikantské období bylo působení v kapele Mecheche v letech 1989 – 1993, textařsky poznamenané porevolučními náladami. Z mé dřívější zábavové kapely zůstal se mnou hrát pouze bubeník, ostatní spoluhráči byli z rozpadlých metalových kapel. Zde tedy baskytara určitě podřadný nástroj nebyla! Protože se jednalo výhradně o autorskou muziku, tak jsem zde zúročil všechny své nápady a aranže. Koncertně jsme s programem projezdili půl republiky.
https://www.uschovna.cz/zasilka/VD23RMMVIR7K8X59-AHB/

Nástrojové vybavení nás muzikantů koncem 80-tých let už bylo vcelku na úrovni. První má profi baskytar – Ibanez Blazer Bass Precission mám dodnes od roku 1982. A je to „pan nástroj“! Zvukovou kvalitou se mu nevyrovnal žádní Fender Precission, či Jazz Bass, Made in USA, které mi prošli za léta praxe rukama. Do té doby jsem hrával jen na baskytary Jolana – Basso V, Typhoon a na přelomu 1973/1974 jsem koupil novinku IRIS Bass, výrobní číslo 107. Zůstal mi už jen prospekt.
Obrázek

V roce 1987 jsem skončil s boxem 4x ARO835 (budiž mu věčná sláva) a koupil baskombo Peavey TNT-130 a později ještě TNT-115. Ve dvojici ideální pro podia Open Air.
Obrázek Obrázek

Po několika letech marných žádostí o devizový příslib, jsem vyjel v roce 1987 na čtrnáct dní do Holandska. V Amsterdamu jsem zažil šok, když jsem vstoupil do Muziek-Haus Dirk Witte. Velikost obchodu velikosti Lidlu o dvou patrech. Všude aparatury, hudební nástroje renomovaných výrobců a v částech prostor se všude muzicírovalo. Pro našince z východního bloku něco neskutečného! Tam jsem koupil bezpražcovou basu Ibanez RB-660Fl (r.v.1986) za 725 Guldenů, tehdy odpovídalo 13,5 tis. Kčs.
Jinak těch baskytar bylo v mém portfoliu docela dost, v dnešní době k dispozici už jen Ibanez Precission Bass a Yamaha Jazz Bass pro občasné hospodské hraní, či benefiční koncerty.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek


V roce 2013, téměř po třiatřiceti letech jsem se vrátil takříkajíc zpět ke kořenům, ke hře na kontrabas. Opět v cimbálové muzice, kde mám k dispozici tři kontrabasy. Nejčastěji hrávám na kontrabas Petlach, vyrobený na zakázku, stál cca 60tis.Kč. Petlach má výborný dohmat a zvukově slušný hrou smyčcem. Je osazen strunami Pirastro Obligato Bass.
Obrázek


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: ARO666 nostalgie
PříspěvekNapsal: 14 úno 2022 15:47 
Uživatelský avatar

Registrován: 31 led 2011 23:13
Příspěvky: 512
Kraj: ČR - Jihomoravský
Jak tak koukám, pán je gurmán. :-)
No jo, autorská tvorba...Po tom jsem v kapele toužil vždycky, skončili jsme jako zábavovka.
Kdyby byl v okolí schopný basák, zahrál bych si (nejsem ale schopný bubeník). :-D

_________________
POSLECH: PreSonus AudioBox 22VSL > Rotel RMB-1066 / Senn. HD555 mod > miniDSP 4x10 HD > repro dle nálady
MĚŘENÍ: Dayton Audio EMM-6 > PreSonus AudioBox 22 VSL > REW / HOLMImpulse > VituixCAD


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 27 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group