Poslední návštěva: Právě je 04 kvě 2024 08:04


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 23 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: ONKYO SC-370
PříspěvekNapsal: 24 led 2010 18:43 

Registrován: 24 led 2010 18:31
Příspěvky: 2
Mám možnost koupit tyhle starší třípásmovky .Chtěl bych znát váš názor zda to má smysl kupovat. Cena by měla být 1900 kč. Ještě chci podotknout,že mám receiver Yamaha.Poslouchám rock a metal.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: ONKYO SC-370
PříspěvekNapsal: 24 led 2010 22:36 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 13:55
Příspěvky: 6248
Bydliště: White Hill - Prague
Kraj:
Evidentně jsou staršího data výroby ale to nevadí, jen bude asi potřeba si u nich dávat bacha na zatížitelnost. Budeš si je muset poslechnout. My takhle od pohledu nedokážeme určit jestli budou vyhovovat tvému vkusu ale myslím že ta šance tam je. Ten basáček tam nevypadá na nějakého měkoně a vzhledem k datu výroby a provedení ta bedna také snad ojeb nebude.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: ONKYO SC-370
PříspěvekNapsal: 24 led 2010 22:59 

Registrován: 24 led 2010 18:31
Příspěvky: 2
No já tomu moc nerozumím.nejsem moc náročný. Ta značka ale budí důvěru. Snad i proto,že jsou starší kdy se snad ještě všechno nedělalo v Číně.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: ONKYO SC-370
PříspěvekNapsal: 25 led 2010 16:37 
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:59
Příspěvky: 3057
Bydliště: Praha-západ
Kraj: ČR - Středočeský
Podle mě tyhle starší Hifi hrajou lépe než ty moderní. Basák má ještě textilní závěs, takže je to ještě z doby, kdy se to neojebávalo gumovým závěsem. Za 2000Kč bych neváhal a šel do nich.

_________________
Martin S. ::::: MS sound
http://ms-sound.cz


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: ONKYO SC-370
PříspěvekNapsal: 25 led 2010 23:06 
Uživatelský avatar

Registrován: 10 pro 2009 00:22
Příspěvky: 61
Bydliště: Hodkovice u Liberce
Kraj: ČR - Liberecký
Nenapsal jsi, jestli máš možnost si je poslechnout. To je hodně důležitý. Řekl bych - rozhodující ;)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: ONKYO SC-370
PříspěvekNapsal: 27 led 2010 04:49 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 13:55
Příspěvky: 6248
Bydliště: White Hill - Prague
Kraj:
Nemyslím si že gumový závěs = ojeb.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: ONKYO SC-370
PříspěvekNapsal: 27 led 2010 14:15 
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:59
Příspěvky: 3057
Bydliště: Praha-západ
Kraj: ČR - Středočeský
Ve většině případů to ojeb je, ale nebudem to rozvádět, prostě je to můj názor a nikdo mi to nevymluví.

_________________
Martin S. ::::: MS sound
http://ms-sound.cz


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: ONKYO SC-370
PříspěvekNapsal: 28 led 2010 05:50 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 13:55
Příspěvky: 6248
Bydliště: White Hill - Prague
Kraj:
Jasně, máš nárok na svůj názor. Ale si s ním v hodně malé menšině, pokud se vůbec o menšině dá mluvit. Lepší by bylo psát že ti nevyhovují. PAčka mají také své mouchy a nikdo to tu nepitvá.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: ONKYO SC-370
PříspěvekNapsal: 28 led 2010 09:35 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
O to nejde. Kdybyste se zamysleli nad samotnou podstatou závěsu, muselo by vás napadnout něco podobného jako Martina ať je to pravda či není.
Textilní závěs je mnohem pevnější při tlaku zboku a zajistí lepší středění membrány s cívkou. Jistě pak může být užší mezera pro cívku, což je zase náznak lepší práce na měniči. v PA nebo hifi, je to v tuhle chvíli fuk, na to se nehraje...

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: ONKYO SC-370
PříspěvekNapsal: 28 led 2010 20:44 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 13:55
Příspěvky: 6248
Bydliště: White Hill - Prague
Kraj:
Středění zajišťuje v první řadě středička a teprve v druhé řadě a s mnohem menší důležitostí závěs. Představ si membránu jako nerovnoramennou páku. Středička je osa, cívka v mezeře je kratší rameno, konec membrány se závěsem je druhé delší rameno. Z toho plyne že malá změna na delším konci páky bude mít mnohem menší vliv na kratší rameno než změna v ose u středičky. Gumový závěs v domácích podmínkách na to tedy nebude mít vliv zdaleka tolik dramatický vliv jak si myslíš. To se řeší spíš u autohifi a vysokovýchylkových reproduktorů které pracují v dost drsných podmínkách (z hlediska středění).

S tím textilním závěsem si to rovněž nevychytal. Tys myslel zřejmě velmi tvrdý a málo poddajný textilní závěs používaný u PA reproduktorů. HiFi reproduktorů se však také používá textilní zýávěs ale velmi oddajný, mnohem poddajnější než jakýkoliv gumový. Ať už se jedná o historický (a velmi povedený) basový ARZ668/669 od Tesly ze 60. let a nebo třeba současný a rovněž velmi pěkný kousek Fostex FE-206E. Neřekl bych že tento typ závěsu nějak přispívá k přesnějšímu středění. Nevím jak ten Fostex protože jsem ho nerozebíral ale ten ARZ má kurevsky úzkou mezeru a měl jsem s tím veliké problémy ho tam standardním postupem vystředit - musel jsem na to vymyslet takovou vychytávku. Profíci se na něco tak těsného nechytají.

Ale zpět k tématu jestli je gumový závěs ojeb nebo není. Gumový (obecně velmi poddajný) závěs zajišťuje dvě věci - vyšší linearitu chodu kmitacího systému, menší zkreslení a snížení rezonanční frekvence. To zajišťuje schopnost reproduktoru s menším zkreslením a vyšší účinností reprodukovat nízké kmitočty navíc obvykle v menším objemu. To jistě většina uživatelů ocení. Jsou tu ale i další problémy ale to by bylo na delší povídání. Čistě obecně nejde ani tak z čeho ten závěs je jako spíš o jeho poddajnost a o to jak se podílí na zkreslení. Totéž středička. Guma má z mého hlediska jen jedinou nevýhodu - navyšuje zbytečně Mms. Prostě nelze vyrobit ideální reproduktor. Každý reproduktor je kompromisem mezi požadovanými vlastnostmi. Buď potřebuješ nebo preferuješ jedny nebo druhé ale ojeb to prostě není.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: ONKYO SC-370
PříspěvekNapsal: 28 led 2010 23:29 
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:59
Příspěvky: 3057
Bydliště: Praha-západ
Kraj: ČR - Středočeský
Moc hezky to popsal Sinclair na audiowebu, bohužel jsem si to nezkopíroval, což je škoda, protože to tam už nemůžu najít.
Měkké gumáky mají jeden velký neduh a to impulzní odezvu, protože díky měkému závěsu dokmitávají. Pro mě je tohle velká nevýhoda.
Jinak co jsem měl v ruce hifíky s textilním závěsem, tak byli o dost tvrdší než gumáci.

_________________
Martin S. ::::: MS sound
http://ms-sound.cz


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: ONKYO SC-370
PříspěvekNapsal: 29 led 2010 00:30 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 18:57
Příspěvky: 639
Bydliště: Trenčín city, Slovakia
Kraj: SR - Trenčianský
No, naposledy nám moc nechýbalo a boli by sme skončili u Teba ja, Thales, Ptr-ad a Maykee. Osahal by si si hybrid s membránou z ARZ669 z roku 1968 ktorému stačí fúknuť do membrány a ide o dva tri milimetre dolu :lol: To je ten textil ktorý čmelák myslí.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: ONKYO SC-370
PříspěvekNapsal: 29 led 2010 00:50 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
Když se nevystředí spider, je to v prdeli uplně celé, a je jedno jak měkký je závěs. Tím hůř, když se vystředí tak-tak, a pak tam ještě dochází k jinému než souosému pohybu.
TVM na to z mé zkušenosti trpí jak prase. A poté co mi nahrál martínek - to je opravdu hrdinské vzít za vzor ten nejstarší (pánové prominou) xindl s polorozpadlým, už blbě vyráběným textilním závěsem, a exemplárně ho potrestat a to i napříč celým PA :-)
Stačí si zmáčknout membránu nějakého podprůměrného PAčka (Eminence delta) kousek(do 4cm) od středu, a porovnat to na nějakém basáku od TVM. Nevím jak vám, mě tedy třeba ARN226 v tuhle chvíli už drhnou. Eminence nikoli.

To zkreslení myslíš které? linearitou odpružení? a nenapadlo tě, že minimálně v PA se už roky hloubá nad tím, aby středění nekladlo tupě exponenciální odpor až do utržení, a že zbylé nelinearity se korigují třeba i v magnetickém systému. Martinovi LF15G401 byly první co jsem viděl jít přes Xmax, a přitom ze sebe nevydaly ani náznak nějakého provozního hluku, nebo chrčení. Jistě že absolutní hodnota mohla být v desítkách decibel, při hudbě to bylo ale pod hranicí šumové hladiny. V takovýchhle výchylkách už o hifi nemůže být řeč. Ty sám zastáváš nízkou výchylku reproduktoru, což není důvod nijak vyvracet, tak k čemu tam ty gumové závěsy, ze kterých se dají udělat dvoje holínky jsou? Martin vytáhl na vzduch docela zajímavou věc, a to je dokmitávání reproduktoru bez dostatečného brždění. Dokud tam měříš thalete sinus, můžeš machrovat. Až začneš měřit impulzy, obdélníky a jiné nesinusové signály, zkreslení linearitou odpružení je "to tam". Neumím to lépe a neútočně říci - ale také bys mohl být skromější, a nemyslet si, že snad nižší Fs a podobné featurky plandáků dostaneš jentak zadarmo, bez výměny za nějaké svinstvo :-)

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: ONKYO SC-370
PříspěvekNapsal: 29 led 2010 01:57 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 13:55
Příspěvky: 6248
Bydliště: White Hill - Prague
Kraj:
Samozřejmě že drhnou protože sou vystředěné tak aby to stačilo kdežto ty eminence jsou dost tuhé a je sto stavěné tak aby to vydrželo extrémní namáhání v nebytovém prostoru. Stejně jako autohifíci - ty také při zatlačení nedrhnou. Ale to je dané přece tím cílovým použitím! nebo ty máš doma v baráku příčky z armovaného betonu s extrémní pevností ze kterého se staví přehrady a mosty? Ne? Proč ne? Ale najdou se magoři co jo. Soused odnaproti staví takové stavby. Postavil si zídku jako podporu pod plot. I když stavím poctivě tak to co tam provedl on to je tak na protiatomový kryt. je to hezký pocit mít to takto drasticky předimenzované ale k čemu to? Navíc jemu to určitě nebude zhoršovat vlastnosti něčeho okolo kdežto to tuhé středění ano.
A na ARZtka nám nesahej, to jsou náhodou velmi pěkně hrající repráky.

Znovu říkám pokud ti to nevyhovuje tak se k tomu nevyjadřuj a nebo napiš že ti to nevyhovuje ale nepiš že je to xindl jen pro to že ty repráky jsou optimalizované na něco jiného než chceš ty!! Mimochodem proč píšeš "A poté co mi nahrál martínek - to je opravdu hrdinské vzít za vzor ten nejstarší (pánové prominou) xindl s polorozpadlým, už blbě vyráběným textilním závěsem, a exemplárně ho potrestat a to i napříč celým PA" když ARZ66x není PA ale čistokrevný HiFi reprák?

Ano, raději mám nízkou výchylku a raději větší plochu. Ale ta výchylka musí být maximálně lineární a v podstatě by jí mělo ovládat hlavně zesilovač a ne tuhost kmitacího systému která je u PA většinou mnohem méně lineární a klade větší odpor než u HiFi repráků. U vyšších kmitočtů to není zas až tak dramatické ale k nižším kmitočtům výchylka narůstá a s polu s n i roblémy. proto mi PA nevadí jako středobasy ale na home suba a nebo jako veliký basák bez podpory už to není pro každého. To je pro jedince kteří ví přesně co chtějí, mají určitou konkrétní preferenci ve vyšším basovém pásmu a ve prospěch toho obětují jiné vlastnosti. Pak je to v pořádku.

Mimochodem nebavím se tu vůbec o provozním hluku nebo chrčení, to je zase jiná kapitola.

domitávání vím ale tam pak už hodně závisí jednak na kontrole toho reproduktoru zesilovačem a ozvučnicí a za druhé si samozřejmě nemyslím že je to zadarmo. Nikdy nic není zadarmo, vždy je jen něco za něco. Otázka je jak moc a jestli mi to v té oblasti negativ bude vadit a jak moc, eventuálně jestli se tomu můžu nějak přizpůsobit a ten problém částečně nebo úplně obejít. Příkladem budiž to že repráky které jsou konstruované aby šly snadno a samy hluboko obvykle nejsou zas dostatečně svižné na vyšších basech což mě právě nutí A) se s tím smířit B) změnit osazení a navázání středů, eventuálně i výškové sekce C) koukat po čtyřpásmu které jako jediné může být opravdu nekompromisní (z mého hlediska). Náhradní řešení je to které sjem tu už několikrát prezentoval 2x10" na basech a pod to dát sub dle vlastního výběru. navázat by mělo jít jak HiFi tak PA podle vlastního výběru. Jak vidíš uvědomuju si moc dobře že z jednoho repráku nikdy nevytřískám úplně všechno. Ale to už jsme v tomhle threadu těžce offtopic a dostáváme se tam kde jsme byli nedávno s těma HiFi a PA výhybkama ale jak se mi zdá ještě v ostřejším tónu. Takže bych to opět ukončil s tím že HiFi a PA jsou prostě jiné světy s odlišnýma preferencema ale přesto neuškodí si sem tam hrábnout pro vhodnou technologii do toho druhého světa.

Měření není všemocné je to jen dobrý ukazatel. Zkus se na to podívat takhle. Když budeš mít slabou ruku a lehounký štětec přesto namaluješ velmi detailní obraz. Když budeš silák který nebude mít problém mávat s dvoukilovým štětcem tak teoreticky jsou ty síly ve stejné rovnováze. Myslíš že oba namalují obraz stejně detailně?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: ONKYO SC-370
PříspěvekNapsal: 29 led 2010 09:51 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 18:57
Příspěvky: 639
Bydliště: Trenčín city, Slovakia
Kraj: SR - Trenčianský
Hádka nekonečná...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: ONKYO SC-370
PříspěvekNapsal: 29 led 2010 10:38 
Řádný člen

Registrován: 02 říj 2008 10:11
Příspěvky: 1267
Kraj: SR - Bratislavský
Mňa prekvapuje to pozastavenie sa nad tým, že ak sa membrána poddajného gumového basáku (a v podstate aj ARN 226 možno ešte medzi také zarátať) nasilu zatlačí mimo stredu, tak sa ošuchne cievka. A čo iné možno čakať? Samozrejme, že poddajné stredenie a záves pri tom neudržia kmitací systém v správnej polohe a cievka sa v medzere jednoducho vzprieči a to aj u správne stredeného a mechanicky zdravého reproduktora. Takéto reproduktory sa vôbec nemajú čo zatláčať mimo stredu alebo keď už, tak aspoň v dvoch protiľahlých polohách. Veď aj pri činnosti reproduktora pohybová energia vychádza z cievky - zo stredu.

Ale to bolo len tak na okraj, fakt je už najvyšší čas to tu ukončiť.

_________________
http://www.tesla-archiv.estranky.sk/


Naposledy upravil Ciplox dne 29 led 2010 12:32, celkově upraveno 1

Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: ONKYO SC-370
PříspěvekNapsal: 29 led 2010 12:05 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
Šlo mi především o to, že měkkost textilu byla vyjadřována tímto reproduktorem:
Citace:
ARZ669 z roku 1968 ktorému stačí fúknuť do membrány a ide o dva tri milimetre dolu :lol: To je ten textil ktorý čmelák myslí.

Tak to samozřejmě běžně není ani zdaleka.

Thales ale očividně nikoho nemůže nechat při jeho názoru. Martin to jasně napsal, a stejně si musel píchnout ještě a ještě.

Kupodivu ale musím uznat, že 18" hifi "gumovej" subbas bych si do obýváku dal také snáze, než něco ekvivalentního vymýšlet s PA.

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: ONKYO SC-370
PříspěvekNapsal: 29 led 2010 15:08 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 13:55
Příspěvky: 6248
Bydliště: White Hill - Prague
Kraj:
Já nikomu jeho názory neberu. Stačí mi když to bude prezentovat jako svůj subjektivní dojem a ne jako danou skutečnost. Stejně jako nikomu neberu poslouchat 3W elektronkový zesilovač s malým DF i když si myslím že optimální cesta vede jinudy. Beru to prostě jako alternativu která má své kouzlo a maximálně k tomu řeknu svůj názor. Zrovna tak jako když já řeknu že nemám rád telefony Nokia a hrozně na ně nadávám ale netroufnul bych si říci že obecně to je šrot. Jen mi prostě nevyhovují. V okamžiku kdy začnu tvrdit že vše mimo ten můj vyvolený segment je ojeb a zapomenu dodat slova poukazující že jde čistě jen o můj názor tak je něco špatně. A to se právě stalo. Každý kdo o tom něco ví si názor udělá a nebude mít potřebu o tom diskutovat ale čtou to tu i laici ta proč jim motat hlavu?

Mimochodem při střetu tramvaje s běžným autem je také bezpečnější sedět v tramvaji ale to neznamená že na rodinný výlet na Křivoklát pojedu tramvají že?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: ONKYO SC-370
PříspěvekNapsal: 29 led 2010 18:10 
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:59
Příspěvky: 3057
Bydliště: Praha-západ
Kraj: ČR - Středočeský
Nevím jestli narážíš na mě, ale já dal jasně najevo že je to můj názor, jak v prní příspěvku kde píšu "podle mě" a v druhém "je to můj názor", to je myslím naprosto dostatečné.

_________________
Martin S. ::::: MS sound
http://ms-sound.cz


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: ONKYO SC-370
PříspěvekNapsal: 30 led 2010 12:52 
Uživatelský avatar

Registrován: 10 pro 2009 00:22
Příspěvky: 61
Bydliště: Hodkovice u Liberce
Kraj: ČR - Liberecký
Martine, až příště pojedete s Maykeem k Thalesovi a já pojedu pro bedny k Martinovi, domluvíme se a můžeme tam zajet všichni. To už snad nebudou hrozit vánice :)
Nebojím se, že byste se naživo nějak chytli. Mám zkušenosti s tím, že při osobním rozhovoru se lidi líp domluví než písemně...

Martinekk píše:
No, naposledy nám moc nechýbalo a boli by sme skončili u Teba ja, Thales, Ptr-ad a Maykee. Osahal by si si hybrid s membránou z ARZ669 z roku 1968 ktorému stačí fúknuť do membrány a ide o dva tri milimetre dolu :lol: To je ten textil ktorý čmelák myslí.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 23 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group