Poslední návštěva: Právě je 19 dub 2024 09:47


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 178 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Kabely, jak mít za málo peněz hodně muziky?
PříspěvekNapsal: 28 bře 2017 16:15 
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008 20:19
Příspěvky: 408
Bydliště: Horni Ujezd u Litomyšle
Kraj: ČR - Pardubický
taky mam zvonkovy drat,pro jistotu ale zakroucenej a z cistyho stribra,to nema chybu...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kabely, jak mít za málo peněz hodně muziky?
PříspěvekNapsal: 28 bře 2017 16:55 
Řádný člen

Registrován: 18 úno 2016 00:03
Příspěvky: 2757
Bydliště: Slovakistan
Kraj: SR - Trenčianský
http://www.hifiaktiv.at.xserv08.internex.at/?page_id=87
PREKLAD:
https://translate.google.com/translate? ... 1&ie=UTF-8

http://www.hifiaktiv.at.xserv08.interne ... age_id=108
PREKLAD:
https://translate.googleusercontent.com ... c4C_7Tc0ZQ

Drísty o superšpeciálnej elektrotechnickej medi, superizoláciách, skinefekte a superzušľachtených povrchoch???
Prílišné krútenie, zapletanie korbáčikov a podobné pizdoviny kábel akurát predĺžia. Izoláciou môže byť hoci bukové drevo. Bezkyslíkatá meď je KAŽDÁ elektrotechnická meď, každý medený drôt. Aký skinefekt do 20kHz? Pocínovanie (mimo koncov), postriebrenie atd - zmysel???
2x4 milimetre štvorcové najobyčajnejšej reprodvojlinky a je. Teda ak niekto nemá zosik a bedne 5kW...

No pre dobrý pocit kľudne kábel 1000 eur/meter :)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kabely, jak mít za málo peněz hodně muziky?
PříspěvekNapsal: 28 bře 2017 19:18 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Tatko: Máš pravdu v tom, že se s kabely dělají nesmyslné kejkle. Ale když už chceš nesmysly vyvracet, tak tedy odborně správně, prosím.
"Aký skinefekt do 20kHz?" Ten kdo nějakým jevem argumentuje (at už pro nebo proti), měl by o tom jevu něco vědět. Třeba energetika musí u dlouhých vedení VVN počítat s nezanedbatelným skinefektem při síťové frekvenci 50Hz. Tam ale vzniku skinefektu napomáhá vysoké napětí a jeho účinek roste s délkou vedení v desítkách kilometrů. Reprokabelů se to tedy opravdu netýká, ale z jiného, mnohem komplexnějšího důvodu (kombinace malého napětí, stále poměrně nízké frekvence, prakticky nulové délky vedení, zanedbatelného kapacitního svodu, malé zatěžovací impedance, malých proudů...). Takto se dopouštíš podobné dezinterpretace jako ten, kdo skinefektem obhajuje bizarní kabeláž za bizarní ceny.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kabely, jak mít za málo peněz hodně muziky?
PříspěvekNapsal: 28 bře 2017 19:36 
Řádný člen

Registrován: 18 úno 2016 00:03
Příspěvky: 2757
Bydliště: Slovakistan
Kraj: SR - Trenčianský
Iste - tie vedenia v práci staviam. Len repro nenapájam vysokým napätím stovky kilometrov :)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kabely, jak mít za málo peněz hodně muziky?
PříspěvekNapsal: 28 bře 2017 22:19 

Registrován: 28 bře 2017 08:41
Příspěvky: 6
Kraj: ČR - Jihomoravský
Pánové,

omlouvám se všem, že jsem se tady na něco ptal neb jsem se bláhově domníval, že se mi tady dostane fundované odpovědi.
Bohužel jsem se šeredně přepočítal... :(
A pokud nechcete poradit tak raději ani nereagujte na dotazy - viz svářečka...
Ještě jednou se všem omlouvám a už sem psát nebudu abych Vás svými dotazy zbytečně neobtěžoval.
Pěkný večer a ať se Vám tu krásně žije
Milan


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kabely, jak mít za málo peněz hodně muziky?
PříspěvekNapsal: 29 bře 2017 06:33 
Řádný člen

Registrován: 18 úno 2016 00:03
Příspěvky: 2757
Bydliště: Slovakistan
Kraj: SR - Trenčianský
MilanB - ja sa Ti ospravedlňujem :)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kabely, jak mít za málo peněz hodně muziky?
PříspěvekNapsal: 29 bře 2017 12:38 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Chlapci. Je něco jiného dělat si srandu z kabelové magie mezi sebou (rád se přidám), a je něco jiného dělat si kvůli téže věci srandu z právě zaregistrovaného nově příchozího.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kabely, jak mít za málo peněz hodně muziky?
PříspěvekNapsal: 23 črc 2017 19:52 

Registrován: 28 lis 2013 00:04
Příspěvky: 38
Kraj: jiný stát a kraj
Za mna ti odporucam kabel MK 7 x 0.75 mm (velky bobo ho vola vrchlabak).


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kabely, jak mít za málo peněz hodně muziky?
PříspěvekNapsal: 23 črc 2017 20:22 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5318
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
Dodino: Dátum nič?

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kabely, jak mít za málo peněz hodně muziky?
PříspěvekNapsal: 26 črc 2017 10:57 

Registrován: 28 bře 2017 08:41
Příspěvky: 6
Kraj: ČR - Jihomoravský
Tak první pokus... :D
Příloha:
2_1.jpg

A zatím se nemohu nějak rozhodnout co je "lepší" zda použití převlečných hliníkových krytů nebo použití jen smršťovačky? :shock:

Milan


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kabely, jak mít za málo peněz hodně muziky?
PříspěvekNapsal: 26 črc 2017 12:50 

Registrován: 12 bře 2016 21:13
Příspěvky: 1805
Kraj: ČR - Jihomoravský
Líbí se mi to provedení - kde se pořídí ta návlečka na kabel ala žehličková šňůra?
Já jsem za smršťovky, je tam menší šance, že se to zkratuje.
Škoda, že kromě toho opletu nebude nic z toho po instalaci vidět.
Z čeho to nakonec je, CMSM nebo silikon? Já používám CMSM 4X2.5 spojený křížem na obou koncích -tím se značně sníží indukčnost kabelu (na 2m by měl s přehledem stačit i 4x1.5mm2), tuším to kdysi publikova Sýkora. Takhle jsem si s tím nikdy nevyhrál, konce jenom strčím do elektrikářské dutinky.
Kdybych chěl bi-wiring, tak dělám dva samostatný kabely, s žílama spojenejma křížem na obou koncích, a u zesilovače jeden připojit na vidličky a jeden na zdířky, to bych viděl po technické stránce jako maximum, dál už je to snobárna-úchylárna.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kabely, jak mít za málo peněz hodně muziky?
PříspěvekNapsal: 26 črc 2017 19:50 
Řádný člen

Registrován: 08 kvě 2013 18:01
Příspěvky: 2052
Kraj: ČR - hl. m. Praha
Milan:
Za mě: vykašlal bych se na zcela zbytečnej biwiring a udělal již mnohokráte navrhovanou křížovou čtyřku až k bedně a pokud má oddělené svorkovnice, ta je spoj slušnou propojkou s malým přechodovým odporem.
Taková CYSY 4x 2,5 mm2 hraje v pohodě a za pár korun.

Na biwiring se vykašli (chtěl jsem použít jiné slovo)! Tyhle pokusy jsou zcela k ničemu. Ale to už jen opakuju slova jiných. A kdybys náhodou byl ovlivněn nějakým rádoby "highend" serverem, že tam tvrdí opak, tak jim nevěř. Ti slyší účtenkami a ne ušima. Věř praktikům = normálním technicky myslícím lidem se znalostmi a zkušenostmi. Ostatně, proto ses sem šel zeptat :lol:

Pozn.: většina příspěvků na již zmíněných serverech je řízena lidmi, co ty nanic předraženiny prodávají. Tudíž je to jasné ...

Pokud jde o provedení: pěkná, ale úúúplně zbytečná práce ... a navíc zbytečné metry vyplácaného kabelu.
Kabel 4x 2,5 mm2 je jako 2x 5 mm2, což průřezově naprosto postačí. Zatímco Tvůj kabel (ten tlustší) nejspíše 5 mm2 mít nebude, což zase pro 4 ohmové bedny tak úplně dobře není. Potřebuješ, aby kabely měly co nejnižší impedanci. U 4 ohmů je to kritičtější (záleží samozřejmě na délce ...).

Jinak procedura "Plánuji, že do zesíku bude kabel připojen pomocí banánků ale do beden dám jen odizolované vodiče do repro terminálů a vždy po roce odstřihnu těch cca 15mm zoxidovaného kabelu a opět pevně přitáhnu" je uveřejnitelná jen 1.4. :lol: :lol: :lol:
Už jsi slyšel výraz: "kabelové oko" ?

_________________
Pamatujte na úctu k sobě, úctu k druhým a odpovědnost za vaše konání. Povýšenost nikdy nemá žádnou omluvu. Pochází buď z malého sebevědomí, nebo se opírá o dočasné a povrchní úspěchy. [Dalajláma]


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kabely, jak mít za málo peněz hodně muziky?
PříspěvekNapsal: 17 srp 2017 20:46 
Uživatelský avatar

Registrován: 21 bře 2010 13:03
Příspěvky: 262
Kraj: ČR - Olomoucký
Thales píše:
Petr Berka píše:
Kluci, už tu zase jezdíte na mrtvém koni, jelikož víme, že ke slepému testu nedojde. Tahle šaráda zralá na klaunský červený nos se provozovala na každém audioforu, a ještě žádný výsledek z toho nevznikl. Proč to? Dejte to k ledu, bo z toho bude spam ještě větší než je. :-)
Radši poslouchat ticho než kdákání kvočny.



Třeba bude výjimka. Jsem předběžně domluvený s jedním takovým kabelomanem že k němu v létě (až budu redy) zajdu a uděláme opravdu slepý test. Bude poslouchat na jeho solidní aparatuře aby se nemohl vymlouvat že nemá naposloucháno. Já budu prohazovat kabely (sorry ale nikomu jinému koho neznám v tomto ohledu nevěřím) a on bude říkat co slyší - jestli je to ten nebo onen kabel. přitom budu mít třetí osobu jako svědka že nepodvádím a zapisuju skutečně pravdivě. Takže myslím že se máme na co těšit 8-) Teď jen pohlídat si toho třetího aby mu třeba nedával nějaké znamení protože to je taky kabelák.


Dopadl nějak ten test, nějak to nemůžu najít?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kabely, jak mít za málo peněz hodně muziky?
PříspěvekNapsal: 20 srp 2017 21:42 

Registrován: 28 bře 2017 08:41
Příspěvky: 6
Kraj: ČR - Jihomoravský
To Kodl

Děkuji za pochvalu. ;)
Kabel je tento: https://eshop.elkov.cz/produkty/kv-v05s ... x-2-5-csss
A oplet z Číny: https://www.aliexpress.com/item/10MM-13 ... d012409f4e

To Akusta
Ano slyšel jsem výraz "kabelové oko"...
... ale ono se mi prostě a jednoduše nelíbí :(
Takže proto jsem si s tím takhle vyhrál abych "ukojil" i vizuální vjem! :D

Pěkný večer všem
Milan


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kabely, jak mít za málo peněz hodně muziky?
PříspěvekNapsal: 23 srp 2017 11:07 
Uživatelský avatar

Registrován: 20 říj 2008 20:31
Příspěvky: 334
Bydliště: Olomouc
Oplet z Ali je v pohodě a kabely z Ali také, stačí hledat třeba 14 AWG. Tady je pak jednoduchá tabulka na průměry a průřezy http://www.lipolbaterie.cz/navody/tabulka-prurezu-kabelu-awg-na-mm/

Kabel je ve výsledku levnější a pružnější než s tou izolací kolem všech žil. Používáme je běžně v letadlech na přenos desítek Ampér a jsou v pohodě. Je to silikon izolace s pocínovanou licnou. I na propojování v bednách je dost dobrý, při pájení z něj neleze izolace.

Za 19.99$ jde dostat 15 m AWG 14. Poštovné zdarma je jako bonus.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kabely, jak mít za málo peněz hodně muziky?
PříspěvekNapsal: 23 srp 2017 13:31 

Registrován: 16 říj 2010 19:05
Příspěvky: 203
Kraj: ČR - Jihomoravský
Podľa mňa kupovať kábel z Ali je už dosť na hrane. Skús nájsť na Ali teda nejakú krížovú štvorku (o to ide).


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kabely, jak mít za málo peněz hodně muziky?
PříspěvekNapsal: 23 srp 2017 13:49 
Uživatelský avatar

Registrován: 20 říj 2008 20:31
Příspěvky: 334
Bydliště: Olomouc
Proč bych hledal křížovou čtverku, když si mohu uplést cokoli, podle vlastní definice?

Ty vodiče jsou dostatečně prověřené (taháme desítky až stovky Ampér), oplet funguje, měď neoxiduje vlivem pocínování. Chvilka práce s horkovzdušnou pistolí, smršťovačkou výsledek je zaručen.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kabely, jak mít za málo peněz hodně muziky?
PříspěvekNapsal: 23 srp 2017 15:16 
Řádný člen

Registrován: 08 kvě 2013 18:01
Příspěvky: 2052
Kraj: ČR - hl. m. Praha
Jen je škoda toho času. Zajdu do obchodu, koupím tu zmíněnou křížovou čtyřku a zbytek neřeším.
Hraje to stejně. A je to nejlevnější. Ale když někdo ten čas má ...

_________________
Pamatujte na úctu k sobě, úctu k druhým a odpovědnost za vaše konání. Povýšenost nikdy nemá žádnou omluvu. Pochází buď z malého sebevědomí, nebo se opírá o dočasné a povrchní úspěchy. [Dalajláma]


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kabely, jak mít za málo peněz hodně muziky?
PříspěvekNapsal: 23 srp 2017 15:45 
Uživatelský avatar

Registrován: 20 říj 2008 20:31
Příspěvky: 334
Bydliště: Olomouc
Pokud je kam zajít, tak jo, ale zrovna zmíněná čtyřka není zrovna běžně v kdejakém obchodě.

Ta moje poznámka byla spíše pro ty, kteří mají ten čas a zájem mít vlastní, solidní výrobek z dobrých komponentů, které donese pošťák k němu domů bez dalších nákladů.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kabely, jak mít za málo peněz hodně muziky?
PříspěvekNapsal: 23 srp 2017 23:32 

Registrován: 12 bře 2016 21:13
Příspěvky: 1805
Kraj: ČR - Jihomoravský
Co???? CYSY 4x 2.5mm2, CMSM4x2.5mm2, a já nevím jak to bude ještě značený, v každé normální prodejně pro elektrikáře toho mají minimálně kilometr.
Ale ten oplet se mi líbí, škoda že nejsem takovej hračičkář...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 178 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group