Poslední návštěva: Právě je 19 dub 2024 23:48


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 178 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Kabely, jak mít za málo peněz hodně muziky?
PříspěvekNapsal: 15 bře 2013 12:10 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5318
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
Hele, a nemělo by to výstupní trafo mít sekundár motanej lankem od pana inžinýra Krauta :mrgreen: ?

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kabely, jak mít za málo peněz hodně muziky?
PříspěvekNapsal: 15 bře 2013 12:30 
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008 20:19
Příspěvky: 408
Bydliště: Horni Ujezd u Litomyšle
Kraj: ČR - Pardubický
no ja znam hifisty,kteri tech 20KHz furt neslyseli,tak zesilovali...no a pak uz neslyseli ani tech 10KHz,tedy do doby nez vymenily vyskace,on takovy CD generator je pekna potvora...
...ale k veci,zajimalo by mne,kolik z vas si ty slepy testy nebo vubec testovani vyzkouselo,nemyslim je porovnavani A-B,ale i dlohodoby poslouchani ruznych verzi a jejich nasledne vyhodnocovani a opetovne vyzkouseni po nejakem case....ja to delam a myslim ze po cca osmi letech temer denodenniho poslouchani a testovani jsem se dobral sestave,ktera mi vyhovuje....pak na foru nekdo napise,ze bych stejne nic nepoznal,protoze....s tihle nemuzu souhlasit protoze moje zkusenost je jina...a to ze bych ve slepym testu na nezname aparature v jinym akustickym prostoru nez kde jsem zvyklej poslouchat nic nepoznal ma pro moje poslouchani minimalni dopad...
Vetsina lidi je natolik vystresovanejch svym zivotnim stylem,ze ani neveri svymu usudku ci zkusenostem a dokola opakujou to co nekde cetli nebo slyseli od cloveka,ktery je pro ne autoritou...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kabely, jak mít za málo peněz hodně muziky?
PříspěvekNapsal: 15 bře 2013 12:35 
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008 20:19
Příspěvky: 408
Bydliště: Horni Ujezd u Litomyšle
Kraj: ČR - Pardubický
2laminat:PSSS vystupni transformatory maji lepsi podani detailu nizkych urovni,jejich prinost je snadno overitelnej....ty moje jsou Electra Print,vyrabi je clovek,ktery ma s vyrobou vystupaku 45 letou zkusenost...smejes se necemu co jsi nezkousel....


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kabely, jak mít za málo peněz hodně muziky?
PříspěvekNapsal: 15 bře 2013 19:48 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 13:55
Příspěvky: 6248
Bydliště: White Hill - Prague
Kraj:
Petr Berka píše:
Kluci, už tu zase jezdíte na mrtvém koni, jelikož víme, že ke slepému testu nedojde. Tahle šaráda zralá na klaunský červený nos se provozovala na každém audioforu, a ještě žádný výsledek z toho nevznikl. Proč to? Dejte to k ledu, bo z toho bude spam ještě větší než je. :-)
Radši poslouchat ticho než kdákání kvočny.



Třeba bude výjimka. Jsem předběžně domluvený s jedním takovým kabelomanem že k němu v létě (až budu redy) zajdu a uděláme opravdu slepý test. Bude poslouchat na jeho solidní aparatuře aby se nemohl vymlouvat že nemá naposloucháno. Já budu prohazovat kabely (sorry ale nikomu jinému koho neznám v tomto ohledu nevěřím) a on bude říkat co slyší - jestli je to ten nebo onen kabel. přitom budu mít třetí osobu jako svědka že nepodvádím a zapisuju skutečně pravdivě. Takže myslím že se máme na co těšit 8-) Teď jen pohlídat si toho třetího aby mu třeba nedával nějaké znamení protože to je taky kabelák.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kabely, jak mít za málo peněz hodně muziky?
PříspěvekNapsal: 15 bře 2013 20:18 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 úno 2012 17:26
Příspěvky: 371
Bydliště: Brno
Kraj: ČR - Jihomoravský
No, sice na duchy nevěřím, ale rozhodl jsem se, že si udělám pokus, a s tím LAN kabelem to ze srandy zkusím, neboť za to nic nedám- na pracovišti toho máme kilometry, a díky dostatečnému průřezu těch 12 žil to určitě hůř, než repro dvoulinka, hrát nebude. Pak se uvidí, co uslyším. Osobně logickým odvodem [nezkoušel jsem] jako nejlepší odhaduju ten kříženej 4x. Ale uvidím- teda uslyším, jak to je.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kabely, jak mít za málo peněz hodně muziky?
PříspěvekNapsal: 15 bře 2013 20:25 
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008 20:19
Příspěvky: 408
Bydliště: Horni Ujezd u Litomyšle
Kraj: ČR - Pardubický
neumim rict proc,ale podle nekterych referenci je lepsi LAN kabel se solidcore vodici ne s lankem... :roll:
2thales:taky by mne zajimalo,jestli je nekdo takovy borec a pozna,ktery zrovna hraje kabel...ja porovnaval vzdy jen dva primym porovnanim A_B a vybral ten lepsi,ten jsem pak porovnal s tim,kterej byl lepsi z jinyho kola...vybral jsem dva a na ty ted hraju...jeden na fullrange a druhy na spodku...jsem taky zvedav...
jo a jeste jedna vec,testovali jste i signalovy kabely?ja zkousel par ruznych a nakonec mi nejvic vyhovuji /jak jinak/ kabely vlastni vyroby.jsou ze dvou zkroucenych postribrenych vodicu v teflonu o prurezu 1mm2,mam i verzi bez konektoru,podle hesla nejlepsi konektor zadny konektor...to reseni mi navic prijde celkem vtipne,clovek usetri za cinche...
https://lh6.googleusercontent.com/-bMQP ... C_7357.jpg
https://lh6.googleusercontent.com/-SKt4 ... C_7358.jpg
https://lh4.googleusercontent.com/-6VmA ... C_7360.jpg


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kabely, jak mít za málo peněz hodně muziky?
PříspěvekNapsal: 15 bře 2013 21:36 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 úno 2012 17:26
Příspěvky: 371
Bydliště: Brno
Kraj: ČR - Jihomoravský
Cožeeee? Ono už je apríla?
Určitě nemyslíš vážně, že zmuchlaná licna jen tak zastrčená do CINCH samice a zem přichycená bužírkou je lepší než kvalitní samec, že? To už bych s odpuštěním začal vážně pochybovat o Tvém duševním zdraví.


Naposledy upravil sagitarius dne 16 bře 2013 18:01, celkově upraveno 1

Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kabely, jak mít za málo peněz hodně muziky?
PříspěvekNapsal: 15 bře 2013 23:50 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 13:55
Příspěvky: 6248
Bydliště: White Hill - Prague
Kraj:
sagitarius píše:
Osobně logickým odvodem [nezkoušel jsem] jako nejlepší odhaduju ten kříženej 4x. Ale uvidím- teda uslyším, jak to je.


No počkej, to ještě nevíš že není čtyřka jako čtyřka. Dneska jsem se třeba dozvěděl že když je to čtyřka v silikonové izolaci tak jako že je to slušný kabel, ale jsou i lepší. Běžná čtyřka v gumě a nebo nedejbože v PVC je fujky a to jako nemůžu myslet vážně protože to je děsný průser :lol:


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kabely, jak mít za málo peněz hodně muziky?
PříspěvekNapsal: 16 bře 2013 08:47 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
Ono se to argumentuje tím, že se z PVC uvolňuje chlór a měď pak oxiduje. Ze silikonu se neuvolňuje chlór a tak to neoxiduje...proto je to údajně lepší.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kabely, jak mít za málo peněz hodně muziky?
PříspěvekNapsal: 16 bře 2013 15:27 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 13:55
Příspěvky: 6248
Bydliště: White Hill - Prague
Kraj:
Kdysi se skutečně z izolací uvolňovalo značné množství změkčovadel (zejména chlóru) takže ten odizolovaný kabel po dlouhé době nevypadal moc hezky, ale dnes je toto uvolňování zcela zanedbatelné a i po velmi dlouhé době skladování měď nevykazuje korozi.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kabely, jak mít za málo peněz hodně muziky?
PříspěvekNapsal: 18 bře 2013 10:46 

Registrován: 11 bře 2013 22:29
Příspěvky: 18
Kraj: ČR - hl. m. Praha
sagitarius píše:
No, sice na duchy nevěřím, ale rozhodl jsem se, že si udělám pokus, a s tím LAN kabelem to ze srandy zkusím, neboť za to nic nedám- na pracovišti toho máme kilometry, a díky dostatečnému průřezu těch 12 žil to určitě hůř, než repro dvoulinka, hrát nebude. Pak se uvidí, co uslyším. Osobně logickým odvodem [nezkoušel jsem] jako nejlepší odhaduju ten kříženej 4x. Ale uvidím- teda uslyším, jak to je.

Pouzi LAN kabely s dratom a nie s lankom. Nastrihaj si kludne 20m toho kabla, odstran izolaciu, roztried npr hnede+oranzove a modre+zelene, potom ich stoc ako dvojlinku. Na koncoch to rozmotaj a bielofarebny pouzi ako minus, farebny ako plus.

Ja mam 3 pasmove repro, a kazdy reproduktor je pripojeny vlastnym kablom. Na stredoch a vyskach mi hraju vyborne tie LAN kable, na basakoxh ma 6mm audio lanka, to mi hra lepsie ako LAN.

Niekto tu pisal, ze nejaky Sykora niekde vypocital, ze nejde pocut rozdiely medzi kablami. Neviem co pocital, najskor hlasitost, tam rozdiel urcite nepoznam. Rozdiel poznam vo farbe hlasu. Neviem si predstavit, ako by sa dalo vypocitat, ze nemozem pocut zmenu farby hlasu.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kabely, jak mít za málo peněz hodně muziky?
PříspěvekNapsal: 18 bře 2013 15:35 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
Farbu určujú vyššie harmonické. Ďalší komentár asi netreba a osobne končím s debatou o duchárčine. Nemá to význam. Jedna strana nepresvedčí druhú o pravde. A ani v tom nevidím význam. Ak niekto vidí zmysel a nápĺňajú ho experimenty s káblami, nech sa páči - je to jeho vec. Ale presviedčať druhých o niečom, čo nie je fyzikálne podložené a pripomína skôr náboženský fanatizmus je trochu mimo.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kabely, jak mít za málo peněz hodně muziky?
PříspěvekNapsal: 18 bře 2013 15:53 
Zabanovaný
Uživatelský avatar

Registrován: 22 srp 2010 09:43
Příspěvky: 329
Kraj: ČR - Zlínský
když už máš bedny jak se patří ,jedině prase to vše pokazí obyčajnýma kablama. jde tu naozaj i o dizajn,tak funkčnost.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kabely, jak mít za málo peněz hodně muziky?
PříspěvekNapsal: 18 bře 2013 17:37 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5318
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
Tak mně stačí, když někdo napíše "nejaky Sykora".

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kabely, jak mít za málo peněz hodně muziky?
PříspěvekNapsal: 19 bře 2013 00:08 

Registrován: 11 bře 2013 22:29
Příspěvky: 18
Kraj: ČR - hl. m. Praha
laminat píše:
Tak mně stačí, když někdo napíše "nejaky Sykora".

Ja neviem co je zac, aj ked ho tu mate asi za boha. Keby mu to trosku myslelo, tak by mu doslo, ze jediny sposob ako s istotou ukoncit vojnu medzi hluchymi a fanatikmi je zobrat top HiFi sustavu do komory(Anechoic chamber) a pomerat to top mikrofonmi. Nahras signal pre rozne kable a v kompe porovnas rozdiely.

Ked vidim, aka vojna sa tu vedie, tak si myslim, ze to uz niekto spravil. Nemyslim ze to bol Sykora.

Edit: este nieco k tym poctom Sykorovim. Napisem to laicky.
Matematika je popisny jazyk. Npr zmeras fyzikalny jav a potom ho matematicky popises. Robi sa to aj naopak. V NASA vypracuju teoriu a potom spravia hardware, vystrelia ho do kozmu, zozbieraju data a tym si overia teoriu. V CERNe robia to iste.
Sykora robi ducharinu, ked to neoveri.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kabely, jak mít za málo peněz hodně muziky?
PříspěvekNapsal: 19 bře 2013 07:52 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5318
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
A úplne najlepšie je, keď niekto radobyzasvätene rozpráva o tom, o čom nemá ani tucha. Takých meraní bolo porobených tisíce, samozrejme s výsledkami v neprospech hájendistov. Preto hájendisti tak nenávidia merania a slepé testy a oháňajú sa ezoterickými vplyvmi a nepostihnutełnosťou rozdielov exaktnými metódami.

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kabely, jak mít za málo peněz hodně muziky?
PříspěvekNapsal: 19 bře 2013 09:22 

Registrován: 11 bře 2013 22:29
Příspěvky: 18
Kraj: ČR - hl. m. Praha
Ja som pisal o svojich skusenostiach. O com mam mat asi tucha, aby som pocul hrat saxofon cisto alebo tlmene? Mozno mas problemy s usami, vonkajsie ucho funguje ako zosilovac zvuku, tak skus pouzit lievik a pretestuj kable. Niesi nahodou ty ten, co prepisuje wiki a mysli si, ze Litz wire je licna?
Nemoze niekto postnut link na tie testy, kde porovnavaju namerane signaly?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kabely, jak mít za málo peněz hodně muziky?
PříspěvekNapsal: 19 bře 2013 13:02 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5318
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
A čo je podľa teba Litz wire, drúčik?
Slovník1:
litz wire - lícna
litz wire - vf lanko
Slovník2:
litz wire - vodič s jádry z lanek
Slovník3:
litz - lanko

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kabely, jak mít za málo peněz hodně muziky?
PříspěvekNapsal: 20 bře 2013 10:15 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 20 srp 2011 19:11
Příspěvky: 460
Bydliště: Kénig pfeld Bémerland
Kraj: ČR - Jihomoravský
Krásně tu zdejší duchařina po delší době ožila.Dovolím si také přihodit polínko.Nějak jste zapomněli na koaxy.Nouzově jsem zapojil jeden anténní(6,5m) vedle 2x1mm dvoulinky na Totemy
a zdá se to tak o 10procent lepší.A to ten koax je uvnitř zrzavej.Byl tenkrát levnej-navrchu černý
plast.,uvnitř průsvitný plast.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kabely, jak mít za málo peněz hodně muziky?
PříspěvekNapsal: 20 bře 2013 20:06 

Registrován: 11 bře 2013 22:29
Příspěvky: 18
Kraj: ČR - hl. m. Praha
laminat píše:
A čo je podľa teba Litz wire, drúčik?
Slovník1:
litz wire - lícna
litz wire - vf lanko
Slovník2:
litz wire - vodič s jádry z lanek
Slovník3:
litz - lanko

No tak to potom dopadne, ked studujes zo slovnikov.
Rozdiel medzi lankom a litz wire je v tom, ze litz wire ma kazdy drot v lanku elektricky izolovany.
Obrazok z wiki: http://en.wikipedia.org/wiki/Litz_wire
Obrázek


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 178 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group