Poslední návštěva: Právě je 19 dub 2024 13:32


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 178 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Kabely, jak mít za málo peněz hodně muziky?
PříspěvekNapsal: 13 bře 2013 22:55 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 13:55
Příspěvky: 6248
Bydliště: White Hill - Prague
Kraj:
Ono to ale často není ani tak o sluchu jako spíš o zkušenostech. prostě je třeba vědět jak to má hrát. Když to nevíš je ti sluch k ničemu.

Mimochodem jestli libovolné kabely porovnáváš s tkaničkama, kterými se tu běžně nazývají kabely o průřezu nula, nula prd tak to se pak není čemu divit.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kabely, jak mít za málo peněz hodně muziky?
PříspěvekNapsal: 14 bře 2013 07:51 
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008 20:19
Příspěvky: 408
Bydliště: Horni Ujezd u Litomyšle
Kraj: ČR - Pardubický
no a jak to ma hrat to zjistis sluchem... :lol:
U kabelu je to z 90% o geometrii pak teprve to ostatni...to vysvetluje proc CAT5 dobre funguje coby reproduktorovy kabel,ikdyz neni ze stribra a nema moc velky prurez...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kabely, jak mít za málo peněz hodně muziky?
PříspěvekNapsal: 14 bře 2013 13:19 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 13:55
Příspěvky: 6248
Bydliště: White Hill - Prague
Kraj:
Fajn. Tak schválně - co ovlivňuje geometrie kabelu? Především indukčnost a kapacitu že? Tipuju že většina lidí nemá bedny od zesilovače vzdálené více než 2-3m. Jakou kapacitu a indukčnost má takto dlouhá běžná křížová čtyřka dejme tomu 4x1,5mm? Umíš to změřit nebo spočítat? Umíš si změřit či spočítat tytéž hodnoty u toho tvého UTP kabelu? Když si to pak porovnáš a zjistíš jak malé hodnoty tam vychází tak škoda mluvit. Tak malé indukčnosti budou mít na výškách tak malý vliv že je s klidem zanedbatelný, natož na zbytek pásma. Kapacita na přenos na nízkých impedancích vliv nemá a oproti kapacitní složce běžných výhybek zanedbatelná. Kapacita je třeba řešit u signálových kabelů, kde se přenos obvykle odehrává na větších impedancích a tam tudíž vliv má protože jednak tvoří v podstatě dolnopropustný článek dle náhradního schematu (kde horním členem bude impedance představující odpor kabelu, výstupní impedanci zdroje signálu a indukčnost kabelu, dolní člen pak bude kapacita kabelu), jednak zdroj signálu může být citlivý na komplexní zátěž a může se tak nechat zpětně ovlivňovat. na výkonové úrovni seriozní zesilovač se nemá co nechat ovlivňovat tak malými změnami, ostatně spousta zesilovačů má přímo na výstupu tlumivku a boucherotův člen (RC člen), někdy i dvojitý. Ovlivnění zdroje signálu tedy můžeme vyloučit. Leda že by ten zesilovač byla nějaká podivná snadno ovlivnitelná konstrukce, což si umím představit jen u některých pochybbných jednoduchých Aček, možná u některých flaškostrojů a u zesilovačů z Rožnova. Dále k tomu nemám co říci.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kabely, jak mít za málo peněz hodně muziky?
PříspěvekNapsal: 14 bře 2013 14:47 
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008 20:19
Příspěvky: 408
Bydliště: Horni Ujezd u Litomyšle
Kraj: ČR - Pardubický
jednoduchy acko to je zrovna muj pripad a k tomu fullrange reproduktory v OB...neumim nic pocitat a krome ohmova zakona ani merit...vezmu obycejnou dvojlinku zapojim bedny,poslechnu si dobre udelanou nahravku s prevazne akustickymi nastroji,zpevem a dobre zachycenou atmosferou...pak vezmu kabely z CAT5 a poslechnu to same....v mym pripade je to zvukove ve prospech CAT5 ,lepsi podani prostoru a mikroprostoru,lepsi lokalizace jednotlivych zdroju zvuku apod...nic vic nic min...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kabely, jak mít za málo peněz hodně muziky?
PříspěvekNapsal: 14 bře 2013 14:59 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 13:55
Příspěvky: 6248
Bydliště: White Hill - Prague
Kraj:
Pokud se ti to poslechově líbí je to čistě tvoje věc. Nestálo tě to žádné peníze navíc tak je to v pořádku. Někdy jsou dokonce subjektivně lépe hodnocena řešení která nejsou lepší technicky a je to OK. U mě spíše jde o to že nechápu lidi kteří vyhodí tisíce za něco, co už z principu nemůže fungovat reálně lépe a jde tedy o vyhazování peněz za placeboefekt. Kdyby řekli na rovinu "hele mě se ten kabel vizuálně prostě líbí, mám z toho dobrý vnitřní pocit že jsem si koupil něco krésného a kvalitního a tak mě to při poslechu hezky hřeje" tak neřeknu ani písmenko - klidně ať si koupí kabel třeba za 100KKč když jim to udělá radost. Přeci jenom celkový požitek není jen o tom co slyšíme (jíme atd.), ale celkového požitku se účastní i jiné smysly, je tedy prima když to i dobře vypadá. Hlavně ať ale netvrdí že je to lépe hraje. Nejhorší jsou ale prodejci protože tam už nejde o nějaké rozšířené vnímání více smysly, tam jde o vědomou lež.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kabely, jak mít za málo peněz hodně muziky?
PříspěvekNapsal: 14 bře 2013 15:28 

Registrován: 11 bře 2013 22:29
Příspěvky: 18
Kraj: ČR - hl. m. Praha
Mna dost zaraza, ze mi niekto tvrdi, ze nepocujem to co pocujem. Vysvetlim to na jednoduchom prikalde, ktory by mala pochopit vecsina.

Svietim si vecer doma svieckou a upgradnem ju na 60W ziarovku. Potom mi nejaky expert na vsetko zacne tvrdit, ze 60W ziarovka nemoze svietit lepsie ako sviecka, ze to nieje mozne. Ma plno agrumentov, vecsina dokonca dava zmysel, ale ja vidim, ze ta ziarovka svieti lepsie ako sviecka. Comu mam verit? Expertovi na vsetko alebo vlastnym ociam?

Ja osobne, keby som si kupil 60W ziarovku, ktora by mi svietila ako sviecka, tak by som zacal hladat dovod, preco mi nesvieti lepsie, a nie dovod, preco by mi nemala svietit lepsie, ked ostatnym svieti.

Edit:
Ja som vyhodil dost penazi za postriebrene draty a chcel som si spravit super kable. Nejak som to zbabral (nesplietol som ich), nehralo to. A tie CAT su zadara a hraju super.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kabely, jak mít za málo peněz hodně muziky?
PříspěvekNapsal: 14 bře 2013 15:36 
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008 20:19
Příspěvky: 408
Bydliště: Horni Ujezd u Litomyšle
Kraj: ČR - Pardubický
jo mam taky stribrny kabely...tam mam navic jeste dobrej pocit,ze jsem zvolil kvalitni vodic :lol: material na homemade stribrny kabely neni zase takova rana...
mel jsem moznost pujcit si a vyzkouset kabely clear day:
http://www.ebay.com/itm/AWG24-0-5MM-Sol ... 417190265c
http://www.cleardaycables.com/
zvukove mi sedely,tak jsem vyrobil jejich klon,sehnal jsem stejny stribrny drat i izolaci....nemuzu rict,ze bych poznal rozdil mezi stribrnymi solidcore kabely a kabely vyrobenymi ze solidcore CAT5... :oops:


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kabely, jak mít za málo peněz hodně muziky?
PříspěvekNapsal: 14 bře 2013 17:21 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 13:55
Příspěvky: 6248
Bydliště: White Hill - Prague
Kraj:
du5o - špatný příklad. U 60W žárovky se dá celkem dobře odůvodnit proč svítí lépe než běžná svíčka, u kabelu těžko. Vymysli lepší příklad když už ty příklady chceš používat ;)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kabely, jak mít za málo peněz hodně muziky?
PříspěvekNapsal: 14 bře 2013 18:49 

Registrován: 11 bře 2013 22:29
Příspěvky: 18
Kraj: ČR - hl. m. Praha
Thales píše:
du5o - špatný příklad. U 60W žárovky se dá celkem dobře odůvodnit proč svítí lépe než běžná svíčka, u kabelu těžko. Vymysli lepší příklad když už ty příklady chceš používat ;)

Zjavne patris k mensine, vobec si nepochopil pointu. Predstav si, ze by si povedal kovacovi zo stredoveku, ze kusok kovoveho vlakna v banke sa rozsvieti ako 200 sviecok. Kovac by sa z teba vysmial, lebo on robi s roztavenym kovom, takze on najlepsie vie, ako svieti. Ale tebe by to bolo uplne jedno na akych fyzikalnych zakonoch je to postavene, ty mas doma ziarovku co svieti ako 200 sviecok, nazor kovaca ti je u prdele :D.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kabely, jak mít za málo peněz hodně muziky?
PříspěvekNapsal: 14 bře 2013 18:59 
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008 20:19
Příspěvky: 408
Bydliště: Horni Ujezd u Litomyšle
Kraj: ČR - Pardubický
Proc sviti 60W zarovka lepe nez svicka?Svicka pokud je dobre udelana tak sviti dobre. :?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kabely, jak mít za málo peněz hodně muziky?
PříspěvekNapsal: 14 bře 2013 19:02 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
du5o:
Ty ale pořád používáš špatná přirovnání. Ten tvůj kovář by dával smysl, kdybys tvrdil, že znáš ještě jiné, nově objevené fyzikální zákony.
Ve skutečnosti ale v přeneseném smyslu tvrdíš, že 60W žárovka bude svítit mnohem líp, když se připojí High-End kabelem, než když se připojí obyčejnou YSLY-JZ 3x1,5.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kabely, jak mít za málo peněz hodně muziky?
PříspěvekNapsal: 14 bře 2013 19:10 

Registrován: 11 bře 2013 22:29
Příspěvky: 18
Kraj: ČR - hl. m. Praha
ransom píše:
du5o:
Ty ale pořád používáš špatná přirovnání. Ten tvůj kovář by dával smysl, kdybys tvrdil, že znáš ještě jiné, nově objevené fyzikální zákony.
Ve skutečnosti ale v přeneseném smyslu tvrdíš, že 60W žárovka bude svítit mnohem líp, když se připojí High-End kabelem, než když se připojí obyčejnou YSLY-JZ 3x1,5.

Dalsi co to nepochopil. Tvrdim, ze mam skusenost a nikto ma nepresvedci, ze nepocujem, ked pocujem. Myslel som si, ze je to dost primitivny priklad, ale asi nebol. lol :D


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kabely, jak mít za málo peněz hodně muziky?
PříspěvekNapsal: 14 bře 2013 19:23 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 13:55
Příspěvky: 6248
Bydliště: White Hill - Prague
Kraj:
Co bych ti to nevěřil? Věřím že si pevně přesvědčený že to slyšíš :)
Slepý test je však slepý test.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kabely, jak mít za málo peněz hodně muziky?
PříspěvekNapsal: 14 bře 2013 21:02 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 úno 2012 17:26
Příspěvky: 371
Bydliště: Brno
Kraj: ČR - Jihomoravský
Ale jo, proč ne. A když si ještě ty LAN kabely podložíš molitanem obaleným alobalem aby neležely na zemi, kromě lepšího prostoru a mikroprostoru budeš mít lepší ještě nanoprostor a dokonce pikoprostor! :mrgreen:


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kabely, jak mít za málo peněz hodně muziky?
PříspěvekNapsal: 14 bře 2013 21:09 
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008 20:19
Příspěvky: 408
Bydliště: Horni Ujezd u Litomyšle
Kraj: ČR - Pardubický
:lol: perla na zaver:
Slepý test je však slepý test :lol:
lze slepe verit slepymu testu?pozna slepec,ze 60W zarovka :idea: sviti lip nez bezna svicka?je slepec zvyhodnen ve slepem testu? :?:


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kabely, jak mít za málo peněz hodně muziky?
PříspěvekNapsal: 14 bře 2013 22:50 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 13:55
Příspěvky: 6248
Bydliště: White Hill - Prague
Kraj:
Žárovka se neposlouchá - irelevantní.
Slepec má teoreticky výhodu v tom že je zvyklý poslouchat.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kabely, jak mít za málo peněz hodně muziky?
PříspěvekNapsal: 15 bře 2013 08:36 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
Kluci, už tu zase jezdíte na mrtvém koni, jelikož víme, že ke slepému testu nedojde. Tahle šaráda zralá na klaunský červený nos se provozovala na každém audioforu, a ještě žádný výsledek z toho nevznikl. Proč to? Dejte to k ledu, bo z toho bude spam ještě větší než je. :-)
Radši poslouchat ticho než kdákání kvočny.

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kabely, jak mít za málo peněz hodně muziky?
PříspěvekNapsal: 15 bře 2013 09:10 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
A kdy uz ten mrtvy kun konecne vyhraje tu Velkou Pardubickou? :lol:


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kabely, jak mít za málo peněz hodně muziky?
PříspěvekNapsal: 15 bře 2013 10:10 
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008 20:19
Příspěvky: 408
Bydliště: Horni Ujezd u Litomyšle
Kraj: ČR - Pardubický
Mluvim - li za sebe,zajima mne poslech hudby a bavi mne zkouset vliv ruznych komponentu na to jak mi to hraje,nikoliv na mereni elektickych ci jinych velicin.Ptam se vsech zde diskutujicich,mate dlouhodobe k dispozici kvalitni retezec a mate moznost jej poslouchat nerusene ve vyhovujicim prostoru?Mate moznost udelat si cas na pravidelne soustredene poslouchani?Jakou poslouchate muziku?Jste prevaznou cast dne vystaveni zvukum,ktere vas nebavi poslouchat /at uz hluk velkomesta,fabriky nebo pro vas neprijemneho sefa/,jste zvukari nuceni pro obzivu poslouchat hudbu nebo mluveny slovo ktere vas nezajimaji?Poslouchate jako kulisu komercni radia a divate se na televizi vic nez hodinu tydne?
Ted ke kvalitnimu retezci:pro mne to znamena kvalitni zdroj signalu,posloucham 99,9% digital takze nuly a jednicky z HD pres sqbox logitech do nekolik let ladenyho a upgradovanyho DACu se superzdrojem a lampovym vystupnim clenem...dal pak kvalitni lampovy SE zesilovac s lampovym zdrojem,velkyma tlumivkama a MKP kondenzatorama.... s jednim tantalovy odporem a jednim stribrnym kondenzatorem v signalovy ceste,vystupak na predimenzovanym jadru z kvalitniho zeleza a postribrenym dratem na sekundaru.Dal pak kvalitni fullrange reproduktory v OB,na basech pod 160Hz posilene dvema 15´´ kinaky s originalnimi systemy.
Pokud v tomhle retezci zapojim fullrange dvoulinkou nehra to veru zle,pokud dvoulinku vymenim za lepsi kabely,tedy treba zminovany homebrew CAT5 je to o poznani lepsi ve vsech smerech...na basech jsem neexperimentoval a mam tam soustavne lisku 4 x 2,5mm,vodice propojeny do krize...
Takze pokud chce nekdo absolvovat slepy test na moji aparature je zvan,rad to s nim absolvuju...
...ale netvrdte mi,ze z toho "zase nic nebude" nebo ze "jezdim na mrtvym koni" ...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kabely, jak mít za málo peněz hodně muziky?
PříspěvekNapsal: 15 bře 2013 12:08 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
Ale jo..ja Ti to neberu. Taky ale muzu napsat, co vsechno slysim...tady to forum tech cernych pismenek snese...
V realu to pak vetsinou dopada tak, jako kdysi s tim testem vysokych kmitoctu..."jeste slysim, jeste slysim" rval hifista...jenze tonovy generator byl uz davno vypnut... A takhle by panove dopadnul i ten slepy test. :roll:


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 178 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group