Poslední návštěva: Právě je 20 dub 2024 01:12


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 178 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Kabely, jak mít za málo peněz hodně muziky?
PříspěvekNapsal: 14 srp 2012 20:45 
Uživatelský avatar

Registrován: 25 čer 2011 11:28
Příspěvky: 255
Kraj: ČR - hl. m. Praha
Mno můj příspěvek měl být spíše ve smyslu doporučení, pokud si někdo bude pořizovat nový kabel, tak ať raději zvolí CSSS. Nechtěl bych se tu pouštět na tenký led ohledně délky přívodů kabelů, kvality zesilovače a zdroje atd...

Přesto rozdíly na transparnetní Bauhaus dvojlince 2x2,5 (Cu), pak CYSY 4x2,5 (Cu) a CSSS 4x2,5 (pocínovaná Cu) byly slyšet - jemné detaily při soustředěném poslechu, shoda dvou os. - ačkoliv jsme věděli, co hrálo, a pak otočili pořadí. Kablíky nestojí zase tolik, takže si to vpodstatě můžet vyzkoušet každý na svém aparátu. Možná někdo řekne placebo efekt, ale to si vůbec nemyslím. Samozřejmě velmi záleží na kvalitě celého řetězce a především jaké používáte reprošoustavy. Regály byly citlivější než sloupy. CSSS-kama ale nic nezkazíte (narozdíl od CYSY-nek, podle mého soukr. názoru).

A nakonec si přeji něco ve stylu a lá Piráti z Karibiku:
Elizabeth Swannová: Přeju si vyjednávat podle práva PARLEY !
(Pokud protivník žádá o Parley, nesmí se mu ublížit při jedná se s ním.)
kapitán Barbossa: No i když přesněji než právo jsou to spíše taková doporučení... (a víme jak to s Elizabeth dopadlo)

To Zorg: Jaký máš zesilovač k AKR-153 a jak dlouhé přívody a co poslechový prostor ?

To all: jak asi kvalitní máte zesilovač a zdroj ? Kolik jste vyzkoušeli kabelů ?

_________________
Život je příliš krátký na poslech muziky přes nudné HiFi !


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kabely, jak mít za málo peněz hodně muziky?
PříspěvekNapsal: 15 srp 2012 14:44 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5318
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
DinosaurJr: Hodně kvalitní (maximum nějaký ten Mark Levinson, Accuphese a Krell a taky hodně kabelů, konče nějakým brutálně drahým Kimberem.
Zkus spíše napsat ty, na jaké konkrétně sestavě jsi poznal ty rozdíly mezi CYSY a CSSS. Na linkové úrovni kabel samozřejmě význam má, protože to je citlivé na induktance a kapacitance. Ale na výkonové úrovni je to placebo efekt a na tom budu trvat do smrti. Nakonec to nechtě potvrzuje i kudlibabka, že při slepém testu by rozdíl mezi kabely nepoznal. Nějaký dodatečně "nalezený" (spíše vyfabulovaný) rozdíl v mikrodynamice a podání prostoru je právě to placebo. Já jsem definitivně uznal, že na hájendisty nemám, rozdíly nepoznám, na hájend seru a tudíž ušetřím hromadu peněz za zelený fixy, kabely se šipkama s tlustými drátky uprostřed a tenkými na povrchu a podobné pičoviny.
Pořídil jsem si historickou sestavu AIWA z přelomu sedmdesátek a osmdesátek, ARS 850 a nějaké Grundig bedny, připojil jsem je obyčejným JAMO 2x4 kabelem (protože jsem ho dostal levně) a jsem naprosto spokojen.

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kabely, jak mít za málo peněz hodně muziky?
PříspěvekNapsal: 15 srp 2012 19:36 
Uživatelský avatar

Registrován: 25 čer 2011 11:28
Příspěvky: 255
Kraj: ČR - hl. m. Praha
Rozdíly nebyly bombastické, ale obyč. 2linku už bych nebral. Rozdíl mezi 2linkou a CYSY byla vcelku dobře slyšitelná - čistší, pevnější zvuk oproti takové malé zahuhlanosti. CYSY byly již staršího data výroby a konce již nebyly jasně měděné. CSSS neoxidují takže bez tohoto problému. Při důkladném poslechu hrály středy jinak v mikrodetailech a prostoru. Zdroj CD a zesilovač Sony TA-F650ESD, bedny sloupy AQ Kentaur 651 a regály Xavian Mia II. Regály byly na středech na kabely citlivější. Který kabel byl který bych poslepu nepoznal, ale rozdíly v projevu jo. Běžná úprava poslechovky, obyč. koberec od zdi ke zdi, látková sedačka, za sedačkou okno se zataženými závěsy, stěna za repro zdvojená heraklit s omítkou a v místnosti binec. Když někdo rozdíly v kabelech neslyší, tak má velikou výhodu, nemusí se pachtit s hledáním. Ale souhlasím, že bych velký finance za kabely dávat nechtěl. Další bych chtěl vyzkoušet něco jako má Bartletta - postříbřenou Cu v Mondiale. Oh le prix, mon Dieu !


* * * * * * *
Kabely jsou ožehavým tématem, v němž existuje snad více pověstí než v severské mytologii. Stejně tak tu najdeme skupinky, obhajující v nekonečných debatách přínos kvalitní kabeláž fanatičtěji než příznivci UFO. S úplně stejnou vervou jim odpovídají ti, jenž v kabeláži rozdíl neslyší a považují toto odvětví jen za vábničku na peníze. Faktem ale zůstává, že rozdíly ve zvuku s použitím rozdílných kabelů jsou a nejsou zanedbatelné. Ten kdo je neslyší, prostě musí jen nasbírat ještě pár poslechových zkušeností nebo poněkud vylepšit či pozměnit svůj hi-fi systém.
http://hifi-voice.com/testy-a-recenze/k ... diale.html

_________________
Život je příliš krátký na poslech muziky přes nudné HiFi !


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kabely, jak mít za málo peněz hodně muziky?
PříspěvekNapsal: 15 srp 2012 20:11 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5318
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
Na tohle mám jednoznačný názor - kdybych cenu reprokabelu investoval kamkoliv jinam do reprodukčního řetězce, získám řádově větší zlepšení. Ale protože jsem se v tomhle oboru léta pohyboval, tak vím, že na ezotericko-homeopatických kabelech jsou takové marže, že prostě každý obchodník bude svému zákazníkovi vymývat hlavu, aby ten kabel udal :D .

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kabely, jak mít za málo peněz hodně muziky?
PříspěvekNapsal: 15 srp 2012 20:53 
Uživatelský avatar

Registrován: 25 čer 2011 11:28
Příspěvky: 255
Kraj: ČR - hl. m. Praha
No předpokládám, že cena za CSSS je akceptovatelná pro široké čtenáře. (Mondiale už samozřejmě nikoliv. Předpokládám, že tam bude použitý vcelku dosažitelný kabel.)

_________________
Život je příliš krátký na poslech muziky přes nudné HiFi !


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kabely, jak mít za málo peněz hodně muziky?
PříspěvekNapsal: 16 srp 2012 09:32 

Registrován: 20 led 2009 23:43
Příspěvky: 1745
DinosaurJr píše:
bedny sloupy AQ Kentaur 651 a regály Xavian Mia II
Tak toho testu bych se chtěl účastnit, jak bys poznal ty "mikrodetaily na středech": stál bych za plentou, přehazoval kabely a ty bys na čtverečkovým papíru zaškrtával co hraje resp. popisoval rozdíly :lol: Pak bych ti uvěřil, že na tomhle slyšíš rozdíl.
Já momentálně hraju na Onkyu 600 (opt/koax kábl z kompu a nebo z nějakého Panasonic DVD) po Michalovi a pravda, je to bída, ale nemám čas ani chuť to řešit, resp. možná si teď zbastlím nějakej I/O domorobo. Kabel k levé bedně je mýtický bezkyslíkovoměděný Monacor 2x4mm s ručně budhistickými mnichy v Čínské továrně splétanými lanky v každé z dvojlinky :lol: a na pravé bedně mám nevímproč nějakou zvonkohru myslím 2x1mm ani nevím, jestli to je měděný, ale vypadá to podobně, čím to bylo připojený v kině na těch asi 40m :lol: Poslechovku mám středně zabydlené podkroví (sádroš šikmina + 2 cihlovky naproti sobě) cca. 30m2.

DinosaurJr píše:
Kabely jsou ožehavým tématem, v němž existuje snad více pověstí než v severské mytologii. Stejně tak tu najdeme skupinky, obhajující v nekonečných debatách přínos kvalitní kabeláž fanatičtěji než příznivci UFO. S úplně stejnou vervou jim odpovídají ti, jenž v kabeláži rozdíl neslyší a považují toto odvětví jen za vábničku na peníze. Faktem ale zůstává, že rozdíly ve zvuku s použitím rozdílných kabelů jsou a nejsou zanedbatelné. Ten kdo je neslyší, prostě musí jen nasbírat ještě pár poslechových zkušeností nebo poněkud vylepšit či pozměnit svůj hi-fi systém.
To sou prdy :lol:
Citace:
http://hifi-voice.com/testy-a-recenze/kabelaz-reproduktorova/554-xavian-mondiale.html
:shock: Tak tohle koupí jen idiot...
Kód:
Kč 14 990,- (set 2m) – Kč 29 990,- (set 5m)
--- --- --- --- ---
KLADY
+ na danou cenu velmi dobré provedení
+ ideálně fungující kabel k reprosoustavám Xavian
+ živý projev, sytý a muzikální zvuk
+ skvělý poměr ceny a výkonu
ZÁPORY
- hodí se hlavně k reprosoustavám Xavian, byť i s jinými odpovídá víc než své kategorii
ROTFL, fakt no comment.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kabely, jak mít za málo peněz hodně muziky?
PříspěvekNapsal: 16 srp 2012 10:05 
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008 20:19
Příspěvky: 408
Bydliště: Horni Ujezd u Litomyšle
Kraj: ČR - Pardubický
me se v ty recenzi libi treba tyto pasaze,veci pro kvalitni zvuk fakt velice dulezity:
"Dokonce i luxusní dřevěná krabice a sametové pytlíčky, chránící všechny čtyři konce kabelů působí hodnotně. Mondiale je v tomto příkladem neokázalého luxusu."
"Důležité je jak kabel hraje a mimo jiné také to, že se s ním výborně žije"

Osobne vsem kdo chteji spickovy kabel temer zadarmo doporucuju DIY kabely z LAN....viz vyse....


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kabely, jak mít za málo peněz hodně muziky?
PříspěvekNapsal: 16 srp 2012 10:30 

Registrován: 20 led 2009 23:43
Příspěvky: 1745
To nechápu, vždyť LAN, to je co - nějakejch 9 nebo kolik vodičů (lanko nebo licna) 0.2mm kdoví jestli? Takže spleteš 4 a 4 a co to má mít za výhody?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kabely, jak mít za málo peněz hodně muziky?
PříspěvekNapsal: 16 srp 2012 11:06 
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008 20:19
Příspěvky: 408
Bydliště: Horni Ujezd u Litomyšle
Kraj: ČR - Pardubický
technicky vysvetleni muze byt toto,zcizeno z webu:/je to vybrano z tezko dohledatelne diskuze,proto davam cele a ne odkaz/
My "Best speaker cable in the world" prototype is alive and kicking. Only 1/3 of its final "thickness" ... but the stuff that is already available (3x3x3 braid) is simply UNBELIEVABLE. All out of el-cheapo LAN Cat 5e cable ( SOLID WIRE!!!)
After testing - I measured 0,12 mikrohenry pro meter, and 1640 pikoFarad pro meter. (round-trip). Compare that to Goertz M1 ... he, he.
... the 0,12 microhenry per meter means that it is transient-wise one of the fastest speaker cables available. Pity I dont have a scope to look at a squarewave on-screen, but soundwise .... Sarah Brightman HAREM is unbelievable. Open space. precision in locations. Opened-up mids and highs.
Try it !
(note: all twisted pairs should be normalised prior to braiding to about 2turns/cm or 5 turns/inch - try using a reversible drill or something.).


A very ordinary computer networks category 5 or category 5.e 4x twisted pair of WIRES. (single solid core WIRES, not lines - this is VERY important).


Make sure you purchase the Cat.5 built of 100% Copper, and not some cheap Copper-Aluminium (CCA) alloys, or even worse some steel-copper combinations.


You strip the outer sleeve, separate the individual pairs, take a reversible drill to standardize the "turn-density" to something like 5 turns per inch, and then braid, braid, braid, braid !!!! ( I made lengths of 3x3x3 braid). Beware -- when braiding - the end product is SHORTER than the initial twisted pairs - cut them at least 40%-50% longer than what you want as your final speaker cable length.


The twisted pairs can be isolated with teflon (USA - better), or if in EU - you dont have access to teflon - than the normal Poliethylen isolation will also be quite good. no problem with that. I am listening to this cable now on a believe me not-so-good setup - and believe me - I really DO hear the difference.


Naposledy upravil kudlibabka dne 16 srp 2012 11:08, celkově upraveno 1

Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kabely, jak mít za málo peněz hodně muziky?
PříspěvekNapsal: 16 srp 2012 11:07 

Registrován: 17 kvě 2012 19:17
Příspěvky: 17
Kraj: ČR - Středočeský
Po přečtení, kdy sem nemohl uvěřit vlkastním očím (spíše uším :-) ) jsem zkusil.
Zdroj zvuku LP deska gramo NC 300.
Zesilovač AZS 217
Bendičky ARS 9204

Tak a kablíky:
Zvonkáč 2x0,35mm. bílej licny daleko od sebe-Klubko 10m
Reprokabel z OBI 2x0,5mm označený plus-10m
CYSY 3x1,5mm 12m
FTZ3ER 3x2,5-klubko cca 11m

Kromě zvonkáče kde byl znát jen mírně větší odpor, to prostě nešlo poznat.
Asi mam bubínky v prd :-))
Celé mě to přijde jako bublina, aneb vytáhneme prachy z lidí :-)
Toť můj subj. test.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kabely, jak mít za málo peněz hodně muziky?
PříspěvekNapsal: 16 srp 2012 11:38 

Registrován: 15 srp 2012 22:57
Příspěvky: 5
Kraj: ČR - Vysočina
To já používám klasickou dvoulinku problém jsem s tím nikdy neměl. Je to poměrně levná investice.

_________________
Sluchátka Wesc pro domácí i profi použití.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kabely, jak mít za málo peněz hodně muziky?
PříspěvekNapsal: 16 srp 2012 14:35 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5318
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
kudlibabka: Kde tam čteš nějaké technické vysvětlení? To je prostě jen ojebávka na ezotericko-homeopaticky citlivé zákazníky.

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kabely, jak mít za málo peněz hodně muziky?
PříspěvekNapsal: 16 srp 2012 15:35 
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008 20:19
Příspěvky: 408
Bydliště: Horni Ujezd u Litomyšle
Kraj: ČR - Pardubický
2laminat:Ja coby ezotericko-homeopaticky citlivy zakaznik zadny technicky vysvetleni nepotrebuju... :lol:


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kabely, jak mít za málo peněz hodně muziky?
PříspěvekNapsal: 16 srp 2012 16:00 

Registrován: 20 led 2009 23:43
Příspěvky: 1745
A kruh se uzavřel. Amen (LOCK) 8-)
:lol:

Co tipuju, že musí bejt slyšet, jsou různý vyložený průsery: nedostatečnej průřez při větším výkonu, respektive zvýšenej odpor a rozhozený q (jakože přidanej odpor v sérii), možná třeba i železnej/hliníkovej drát apod.
No, mít tak čas zkoušet všechny píčoviny :lol:


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kabely, jak mít za málo peněz hodně muziky?
PříspěvekNapsal: 16 srp 2012 19:01 
Uživatelský avatar

Registrován: 25 čer 2011 11:28
Příspěvky: 255
Kraj: ČR - hl. m. Praha
To Mikro: gramo NC 300 (jaká přenoska ?) je jako zdroj slušný (a jaký pre ?), ARS 9204 Charakteristická citlivost [dB]: 84, hrajou hezky, mám je u TV, tam mi přijdou naprosto dostačující, ale více bych od nich asi neočekával (natož pak slyšet na nich slyšet vliv reprokabelu).

Úprava poslechvky, resp. zkrácení dozvuku, má na sound veliký vliv. Co vidím na fórech, tak hodně (>50%) posluchačů sice nacpe dost do řetězce, ale na základní úpravu poslechovky už jaksi pozapomene. A přitom to není tolik nákladné proti cenám komponentů ale efekt je výrazný. No a jen zlomek lidí si může dovolit věnovat na poslechu HiFi (příp. +DK) celou místnost a podřídit tomu její chod. Nikoliv umístění do obýváku, kde se provozuje i jiná činnost, např. reprezentativní.

Mě přijde, že různé kabely jsou slyšet. A když na to přijde, může být slyšet třeba i jiný druhy kondenzátorů na výškové sekci ve výhybce u repro, přestože parametricky mají kondiky stejnou hodnotu. Ale pro někoho třeba nezanechává víc stop než pták...

Jak to slyšíš při reprodukci doma ?
Zvuk ze škatule - zpěvák a kapela je veliká asi 30 cm.
Zvuk z bedny - zpěvák a kapela je veliká asi 75 cm.
Zvuk 1:2 - zpěvák je velký asi jako busta a za ním kapela.
Zvuk 1:1 - jako kdyby přímo přede mnou stál zpěvák a celá kapela v životní velikosti s lokalizací kde, kdo a na co hraje díky předozadnímu ef., a to vzdálenosti asi 1 m přede mnou, skoro se na ně dá sáhnout. U zpěváka jsou slyšet ná/od-dechy do mikrofonu, u trumpetisty/flétnisty třeba "ťapání" klapek. Pokud je to ale špatně namixované ve studiu, tak to může vytvoři nepoměrový obraz (např. metrová španělka a malá hlavička zpěváka nebo obráceně, ohromná hlava zpěváka a španělka ve velikosti ukulele).
Zvuk 1:1 3D (TOP systém 5.1) -dtto- ale jak kdybych byl přímo mezi nima na pódiu a zpěvák a celá kapela mne obklopovali (poslechnuto u kámoše).
Kdo neslyšel zvuk 1:1, tak je docela ochuzen a mohl by zapracovat na vylepšení vlastního HiFi Systému.

PS - čím tvrdší, drsnější a údernější rockovou nebo elektro hudbu posloucháte, tak tím méně jsou tyto jemné zážitky slyšet.

_________________
Život je příliš krátký na poslech muziky přes nudné HiFi !


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kabely, jak mít za málo peněz hodně muziky?
PříspěvekNapsal: 16 srp 2012 19:22 
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008 20:19
Příspěvky: 408
Bydliště: Horni Ujezd u Litomyšle
Kraj: ČR - Pardubický
;)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kabely, jak mít za málo peněz hodně muziky?
PříspěvekNapsal: 19 pro 2012 12:29 
Uživatelský avatar

Registrován: 25 čer 2011 11:28
Příspěvky: 255
Kraj: ČR - hl. m. Praha
Přidávám zajímavý kus článku. Pro mě je to jen potvrzení 2-linku opravdu never more. Ale mám pochopení, že někomu to jako levné řešení bude stačit. Případně neslyší rozdíly ať už díky věku aparatury, poslechovému prostoru, umístění repro nebo (méně pravděpodobně) díky hlavě. Tady jsou krásně souhrnně sepsané letité zkušenosti:

Ovšem, nutno podotknout, že za dobu naší praxe jsme se setkali s několika případy, kdy jsme klasickou dvoulinkou docílili relativně “lepší zvukový přednes”, než s kabelem dobrých parametrů. Máme na mysli případ, kdy se někde v akustickém řetězci nalézá “chyba”. Např. kdy reproduktorové soustavy, které “trpí” přemírou výšek, “umravníme” tím, že signál k nim vedeme dvoulinkou s vysokou indukčností a tím vysoké frekvence “ořežeme”.

Řešení se tedy samo nabízí. Zvolme hned na začátku kabel s ohledem na to, aby se nám co nejméně “podepsal” na přenosu signálu. Klasické dvoulinky nic neřeší (vysoká indukčnost i kapacita). Prvním krokem jsou “neklasické” - kroucené dvoulinky, dále pak kroucené dvoulinky s nevodivým středem vodičů - strunou, které se vyznačují nízkou indukčnost a dostatečně odstraňují skin efekt. Ještě lepším řešením jsou “vícelinky” - čtyřlinky (nebo i šestilinky), které v křížovém propojení prakticky snižují indukčnost na minimum. A chce-li někdo rád investovat do kvality, musí skončit u reproduktorového kabelu v koaxiálním provedení, který je svou konstrukcí a z ní vyplývajícími elektrickými parametry (R,C,L) nejlepším řešením.

_________________
Život je příliš krátký na poslech muziky přes nudné HiFi !


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kabely, jak mít za málo peněz hodně muziky?
PříspěvekNapsal: 19 pro 2012 13:53 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 13:55
Příspěvky: 6248
Bydliště: White Hill - Prague
Kraj:
Mě to přijde poněkud na hlavu tvrdit že právě dvoulinka má vysokou indukčnost. Dvoulinka má právě nízkou indukčnost a vysokou kapacitu. Můj osobní názor je že na krátké vzdálenosti je to nepodstatné. Zatěžovací kapacita toho kabelu je (opět) dle mého názoru směšná. Ostatně psal o tom i Sýkora. Kdybych si myslel že to podstatné je řešil bych to monobloky hned u beden. Byl jsem i na prezentaci firmy, která se kabely zajímá. Jejich zástupce byl šikovný obchodník a mluvil velmi přesvědčivě, přičemž mu řada zúčastněných přisvědčovala (hezky je zpracoval), já jsem však žádné rozdíly neslyšel. Jestli to někomu udělá radost tak proč ne, je jeho problém nad čím bude trávit mládí a vyhazovat peníze.

Ještě bych dodal že kamarád, který rovněž má nějaké poslechové zkušenosti tam byl se mnou a také rozdíl neslyšel.


Naposledy upravil Thales dne 19 pro 2012 16:23, celkově upraveno 1

Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kabely, jak mít za málo peněz hodně muziky?
PříspěvekNapsal: 19 pro 2012 14:33 
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008 20:19
Příspěvky: 408
Bydliště: Horni Ujezd u Litomyšle
Kraj: ČR - Pardubický
;) nejlepsi je osmilinka,LAN,ovsem nevypada tak cool jako koax opleteny kevlarovym vlaknem a napojeny do silverspades...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kabely, jak mít za málo peněz hodně muziky?
PříspěvekNapsal: 19 pro 2012 16:01 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5318
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
DinosaurJr: Bývá zvykem u citace uvádět zdroj. Myslím, že bychom se rychle dobrali toho, že citace pochází od dlouholetého provzovatele nějakého HighEnd studia, který na kabelech tučně rejžuje.
Na tebe jedna otázka: Podstoupil jsi někdy skutečně SLEPÝ test?

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 178 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group